Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Reprogenesis?

Reprogenesis?

Živjo,

ker se ne znam odločit, upam, da se mi bo oglasila katera od punc, ki je bila na Češkem in pri odločitvi mogoče pomagala s svojo izkušnjo.

Dvakrat sva že bila v PFC (neuspešno), zdaj sva se odločila za menjavo klinike – Reprogenesis. Zdaj pa slišim, da je tudi tam uspešnost padla. In sploh ne vem, kaj naprej…. Vem, da ni garancije za uspeh, ampak ti postopki so zelo dragi….ima katera kakšne “dobre” izkušnje – mogoče tudi s kakšno drugo kliniko?

LP

zivio. sem bila v reprogenesisu trikrat brez uspeha,samo kup denarja sem zmetala stran,potem sem pa sla k dr Sobeku v kliniko Fertimet . Noseča sem 25 tednov..Hodila sem na reflekso terapijo in pri tem spoznala eno gospo,ki je bila tudi noseča pri Sobeku,beseda je dala besedo, in tako sva se odločila za pot v Brno.Ne mislim,nikogar prepričevat,toda v Reprogenesisu sem dobila vedno občutek,da prodajajo meglo.,oziroma veliko denarja za nič.Ti pa razmisli in se odloči sama.

majataja, lahko kaj več napišeš o dr. Sobeku. Tudi jaz sem veliko slišala o njem. Nisem pa vedela za katero kliniko gre. Kakšen je postopek pri njih? Moraš tja na razgovor? Ali se lahko vse v naprej dogovoriš preko maila? V kakšnem jeziku se lahko sporazumevaš?
Midva potrebujeva moško donirano celico, čeprav so tudi moje celice že zelo “boge”. Tri krat sva bila na IUI v Doblu, enkrat na IVF v Pronatal repro v Čeških budejovicah in v septembru Pronatal v Pragi. Nikjer ni bilo uspeha. Za Pfc sem tudi jaz slišala samo slabe stvari in mi jih je marsikdo odsvetoval.
Čestitke za nosečnost :).

Pozdravljena,
jaz sem tista, ki sem dala kontakt o Sobeku.
Proporočajo razgovor pri njih. Midva sva šla na razgovor, pustila tam seme in nato samo na transfer. Čakalnih vrst ni. Je pa to manjša klinika. Če želiš mi lahko pišeš zasebno sporočilo.

Živjo,

Majtaja hvala za mnenje. Sva se kar odločila za Soubka….Tako, da sem včeraj popoldne poslala mail, danes že dobila odgovor in se bomo zmenili za posvet – napisal mi je, da v roku 2-3 tednov.
Tudi midva bova šla najprej gor, oddala “material” in nato samo še na transfer (midva namreč potrebujeva celico). Imaš pa seveda tudi možnost, da greš enkrat gor.

Zelo podrobno je napisano tudi na njihovi spletni strani: fertimed.cz

Cena je pa tudi “sprejemljiva”, sploh glede na ostale centre.

Komunikacija je pa v angleščini.

LP vsem

Upanje…daj prosim napiši kako boš zadovoljna ko se vrneš. Jaz tudi razmišljam da bi šla
sem, prav tako bi se odločila za donirano jajčece. Koliko računaš, da te bo stal
postopek?

Živjo Simi,

bom sporočila zagotov. Ceno, ki jo pričakujem, je pa med 2.400 – 3.000€. Kopiram cenik (žal je malo razmetan, ampak se da znajt):

Pricelist:
Firstconsultation 200 Euro
IVF-ICSI-AH-Blastocystcultivation-Donor fee-two visit treatment (shared program 3 eggs1 ET) 2 000 Euro
IVF-ICSI-AH-Blastocystcultivation-Donor fee-two visit treatment (shared program 4-7 eggs) 3000 Euro

IVF-ICSI-AH-Blastocystcultivation-Donor fee-two visit treatment (shared program-higher amount of eggs or volunteer program) 3 800 Euro
IVF-ICSI-AH-Blastocystcultivation-Donor fee-one visit treatment (only volunteer program) 3 800 Euro
Accommodation 30 Euro/Prs./Night
Accommodation – apartment 80 Euro/night
Transport from Vienna (Prague, Bratislava) airport 250 Euro
Transport from Brno (Ostrava) airport 100 Euro
All payment is in cash.

Pozdravljene punce,

ali mogoče katera ve ali ta klinika nudi tudi donirane zarodke?

Ja, jih nudi.

Pozdravljene, moja mala človečka sta donirana zarodka iz Reprofita v Brnu. Prvi in tretji postopek sta uspela, prvi se je končal s splavom, tretji z rojstvom dveh. Sama imam izjemno mnenje o kliniki, odnosu in strokovnosti. Pri kakršnemkoli dvomu v kvaliteto lastnih celic ali šibki plodnosti priporočam donirane zarodke, ker gre za genetsko in drugače vrhunsko testirane zarodke. Moja zarodka sta se odločila da se bosta rodila in pika. Hudo problematična nosečnost, vse narobe, izjemno trpežna zarodka sta šla preko vseh problemov po rojstvu, zdrava, progresivna otročka.

ksantipa, si poskušala tudi s svojimi celicami, pa ni bilo rezultatov ali zakaj si šla po darovane? Če se ne motim so darovani zarodki zamrznjenčki?

Ja smo poskusili, štirikrat zapored. Pa ni bilo to to. Da so prišli na vrsto darovani je bila stvar trenutka, naklučja, spleta okoliščin. Kot usoda, ki ti pokaže pot. In hvala bogu da je bilo tako.

Hvala za odgovor.
Tudi jaz počasi razmišljam v tej smeri, ker je za nama 6 neuspešnih postopkov, pravkar greva v 7.
To so zamrznjeni zarodki? “Narejeni” posebej za vaju ali čist splošno? Koliko pa je cena?

Ne bili so sveži. Midva sva prišla na postopek po petih dnevih (darovane ž.sp. celice), pa ni nič raslo oz. nobena celica ni prišla do blastociste, niti do morule ne (klinika garantira vsaj dve blastociste). Pa nama je zdravnik ponudil ali podaljšamo postopek in takoj v nov postopek ali zmrznjene zarodke. Je bil šok, pa se je moj odločil za zarodke. Pa je zdravnik kmalu prinesel kar sveže zarodke, ki so bili tam v tistem trenutku z najinimi karakteristikami (namenjeni za zmrzovanje). Že pri prenosu sem opazila razliko ker so bili takoooo ekspanzivni (glede na prej videno). Plačala sem samo avans (1000 Eur od celote 4.900 Eur), ostalo je rekel zdravnik, da je for free (ker je reševal situacijo). Ko so leto zatem delali statistiko postopkov in smo imeli že dva mala doma so zahtevali še plačilo do celotnega postopka, pa se je zdravnik postavil za naju, da je dogovor držal. Ni bilo planirano, pa se je izšlo in boga hvalim da se je tako izšlo. Niti trenutek mi ni žal. Imaš dileme od začetka, čez čas izginejo. Ne zamenjam jih za nič pod soncem. Ti si tisti, ki je otroka rodil.

Punce, nam je v ReproGenesisu uspelo priti do naše male punčke :)! In seveda ti je najboljša klinika tista, na kateri ti uspe! Reprofit je tudi super klinika, za PFC pa sem slišala z večih koncev, da ni najbolj ok. Na angleškem forumu sem prišla do informacije, da je zelo ok klinika tudi Gennet v Pragi. Če ima katera kaj časa, naj pobrska kaj o njej in prilepi sem gor. Super bi bilo tudi, če bi napisale kaj več o kliniki Fertimed tiste, ki boste imele izkušnje z njo, da bodo tudi ostale punce lahko prebrale!

Ksantipa, ni zanimivo, da tudi ko prideš do svojih bebik, se še vedno vrneš na to spletno stran :)?

Prilimala vam bom še en članek o tem, kako smo tudi, če so zarodki darovani, skorajda 100 % njihove biološke mamice. Ampak ga nisem kopirala, ko sem ga prebrala in zdaj traja, ko ga iščem. Ampak ga bom našla, ker je res super napisano in prežene vse dvome, če jih katera mogoče ima, ko se odloča za darovane celice!

Ii, sem imela srečo in ga našla:

“…Remembering that 99.9% of a baby’s genes are identical to all other humans, 0.1% results in the variations we see in humans.

A baby conceived using a donor egg (roughly the size of a full stop) gets his/her genes from the donor; she gets the “instructions” on the expression of those genes from the woman who carries him/her to term.
This means that a baby conceived using donor egg has 3 biological parents: a father, the egg donor and the woman that carries the pregnancy. The child who is born would have been physically & no doubt emotionally different had another woman carried that child. In other words the birth mother influences what the child is like at a genetic level – it IS her child. She has had a “say” in her offspring as does the donated egg and the sperm used to fertilized.

In horse breeding for example, it’s not uncommon to implant a pony embryo into the womb of a horse. The foals that result, are different from normal ponies. They’re bigger. These animals’ genotype – their genes – are the same as a pony’s, but their phenotype – what their genes actually look like in the living animal – is different. Taken from a booklet published by Freedom Pharmacy “Perhaps the greatest myth surrounds pregnancy. Many believe the uterus is simply an incubator. Nothing could be further from the truth. The most important aspect of all pregnancies – including egg donation pregnancies – is that as the fetus grows, every cell in the developing body is built out of the pregnant mother’s body. Tissue from her uterine lining will contribute to the formation of the placenta, which will link her child. The fetus will use her body’s protein, then she will replace it. The fetus uses her sugar’s calcium, nitrates, and fluids, and she will replace them. So, if you think of your dream as you dream house, the genes provide merely a basic blueprint, the biological mother takes care of all the materials and construction, from the foundation right on up to the light fixtures. So, although her husband’s aunt Sara or the donor’s grandfather may have genetically programmed the shape of the new baby’s earlobe, the earlobe itself is the pregnant woman’s “flesh and blood”. That means the earlobe, along with the baby herself, grew from the recipient’s body. That is why the child is her biological child…”

Read more: http://www.fertilityfriends.co.uk/forum/index.php?topic=290554.2650#ixzz2iSpkPHlw

Živjo,

poročam, da sem bila včeraj na razgovoru pri Sobeku (FERTIMED).

V glavnem, pregledal je najine izvide, poročila postopkov, slike zarodkov. Rekel je, da po tolikih postopkih (tudi vmes darovani) in vedno negativno, nima smisla takoj v nov postopek in da je prej potrebno opraviti histeroskopijo. Da sumi, da imam nekaj v maternici (kakšen izrastek) ali pa je tudi verjetnost, da se mi je po tolikih postopkih (in injekcijah) v jajčnikih začela nabirati voda, ki se steka v maternico in pomori vse kar je notri dano.

Nato mi je opravil UZ in temeljito pogledal endometrij in mi pokazal, da imam polip (razložil mi je, da bi moral biti endometrij čisto bela senca, na njej je bila pa vidna – celo meni na prosti uč – temna lisa). Rekel je, da je 90% sigurn, da je to razlog, da so bili postopki neuspešni. In da celo misli, da bi nama uspelo s svojimi celicami.

Po pravici, sem bila kar šokirana, ker si noben ni vzel časa pogledati, kaj bi še lahko bilo narobe, ampak te sam šibajo iz postopka v postopek. Pri endometriju ponavadi samo zmerijo debelino in to je to. Po drugi strani je pa tudi rekel, da je to težko vidt, ker mora zdravnik spremembo ali izrastke na enodmetriju pričakovati in jih prav iskati.

Dal mi je občutek zaupanja in ko pomislim, da je to tržna dejavnost – bi komot reku, da naj dava avans in šibamo v postopek. Tako da zame pozitivna izkušnja in hvala osebi, ki mi ga je priporočila!

Ostalim puncam pa mogoče nasvet, da po treh neuspelih postopkih povprašajo v zvezi s histeroskopijo svojega ginekologa – on nama je namreč reku, da pri njemu, če tudi v tretje ne uspe, obvezno ponovi histeroskopijo, da se prepriča, da ni prišlo do kakšnih sprememb.

Na hitro pišem, ker sem v službi…če je kaj nejasno, mi napišite dodatno vprašajte

LP!

Pozdravljene,

jaz sem v prvem postopku. Tudi v tujini, na Hrvaskem, privatna klinika Podobnik.
Vse je potekalo normalno do transferja. Pri tem je dr. imel tezave, ker me je bolelo in ga je prekinil, zarodke pa zamrznil.
Rekel je, da bo najprej opravljena histeroskopija, ki so mi jo opravili v roku enega tedna po neuspesnem tranferju. Ob pregledu z histeroskopom, so takoj tudi operirali, da so zagotovili dober dostop do maternice in natancno opravili pregled le-te. Vse je potekalo v narkozi.
Sedaj moram okrevati in ob naslednji menstruaciji se ponovno zglasiti na pregled, da bodo ob ovulaciji prenesli zarodke.

Tudi meni je bilo razlozeno, da je bolje opraviti najprej histeroskopijo, ker s tem precej zmanjsajo moznost neuspesnosti. Dr. mi je povedal, da je prakticno najbolje jo opraviti najprej, sele nato opraviti prenos, ne pa jo opraviti sele po drugem, tretjem ali celo vec neuspesnem poskusu.

Upanje001,
torej sta oba razlozila obema enako, s to razliko, da je meni rekel, da se ne pocaka na tretji neuspeli poskus, ampak se opravi histeroskopija ze prej.

Živjo trendy,

ja, je meni tudi rekel, da je potrebno pred postopki. Ampak če pa po večih ponovitvah IVF ne uspe, je potrebno postopek ponoviti. Ker lahko pride do nastanka novih “tujkov”, ki so posledica hormonsko podprte terapije.

No, upam, da bo to pomagalo nama obema in seveda vsem puncam, ki so v postopku čakanja na bebico:)

Saj tudi pri nas najprej naredijo diagnostično histeroskopijo in laparoskopijo preden začneš z IVF, vsaj jaz sem imela oboje ističasno. Res pa lahko vmes, ko imaš postopke, spet kaj zrase, še posebej če si k temu nagnjen (polipi, miomi) in je najbrž dobro čez nekaj časa ponoviti, če ni uspeha.

New Report

Close