Med.Over.Net

Neplodnost

Odgovarjajo: Branka Žegura, dr. med., spec. ginekologije in porodništva

Pogovori, izmenjava izkušenj in informiranje o neplodnosti.

Branka Žegura , dr. med., spec. ginekologije in porodništva

Branka Žegura

ivf 2018

Default avatar

NovaNova

Oxi41 pa je le prisel najin dan. Se vidiva jutri ;) Dobro zrihtaj!

Ampak je pa sedaj strah pred punkicjo vedno vecji.Prej nisem mislila nanjo zdej me je pa zmeraj bolj strah (ker se bliza). Ampak sej tiste pou urce nekak prezivis a ne? Sej porod bo sigurno tezji ;)

Dobro je ena napisala: Pikajmo se z ljubeznijo ;)

Na koncu bomo ze cele profi in bi lahko srroko zamenjale in sle za medicinske sestre ;)
Default avatar

Neucakana2018

Evo punce se javljam po kratki pauzi oz.po dolgem cakanju na menstruacijo , da lahko grem po mojega prvega zamrzencjka oz.2 zarodek .
Danes sem pricela z estrofemom 3 tbl na dan ..
zelo sem zivcna ker iz Mb tako pocasi odpisujejo na maile 😖
Se katera gre ta mesec po zamrzenjcka ?
Lp vsem !
Default avatar

zelim-si

rožnata, čestitke!!!🤗 sem še kakšen plusek spustila?
Vas čakamo v forumu Nosečke!!😊 Ostalim pa pošiljam same dobre, pozitivne misli! Mate to! 🐞🍀
Default avatar

Orhid

L263 in Rožnata Čestitke!!!

Ostalim pa srečno in naj vam hitro mine do UZja, punkcije, testa!
Default avatar

oxi41

Novanova jaz vedno zahtevam anestezijo kr me panicno strah punkcije tko da me ni strah sam da bo kakovost celic vredo. Koncno jutri uz sevidiva v cakalnici mogoce se bova prepoznali ce si za😀
Default avatar

oxi41

Tako uz je za mano folikle vlke 18 kok sem razumela ko ona govorila samo dva zdej mi cito nic ni jasno😩 prvo rekla da bi ze stopko dala pol ne prijdite jutri kr mucno vse skupaj. Lep dan vsem zelim 😊
Default avatar

Liiilaa

Oxi41, toliko sta najbrz velika vodilna folikla in bi raje se malo pocakala da se malo zrasteta preden dobis stopko. Verjetno zeli dati moznost se ostalim da se zrastejo. Tudi sama sem stopko dobila z zamikom. Bos videla da bo jutri boljse. 😊
Default avatar

Petsi

Zdravo,
Ravnokar za mano neuspesen 1.IVF,kratek postopek. Do nosecnosti jw prislo, vendat na prvem UZ prazna gestacijska vrecka,brez ploda.
Mi zna katera povedati, koliko casa je sedaj potrebno pocakat,da grem po zamrznjencka?
Default avatar

Lina 2017

Petsi...to se je meni tudi naredilo v prvem postopku. V mb pravijo 3 m po ciscenju..

Oxy.. sej bo. Jutri bosta se mickeno vecja in ja ponavadi povejo za vodilne folikle velikost...ne sekiraj se pri meni so tudi proti koncu pogosti uz preden dajo stopko...pozitivno naprej.

Nosecke lepo grejte pikice...

Me ostale pa se pikajmo naprej z ljubeznijo...

LETO 2018/2019 JE NASE LETO...💯➕🍀🐞💖
Default avatar

oxi41

Liiila in Lina2017 hvala za razlago in spodbudo prisrcno upam da konc tedna bo ze punkcija tko mucen mi ta postopek in cisto drugac telo reagiralo kot v prejsnih z istimi zdravili danes prvi uz in tko vlki folikle se zdravnica bila mal zacudena ista zdravila enak postopek in tko drugacen vglavnem vazno da vse koncase z +
Default avatar

Upanje2

Oxi41 prav imas, v glavnem da je na koncu + in da cez 9 mesecev vidmo svojga dojencka. Vse bomo potrpele!!! 🤗
Default avatar

Liiilaa

Oxi41 samo pozitivno naprej! 😊
Evo punce, pa sem skoraj na polovici. “Samo” se 8 dni 😂 Spika me skoraj nic vec, tu in tam ga zacutim. Prsi so se vedno bolece in otekle. Upam, da bo to to! 😊 Sem pa danes dobila posto v katerem so mi javili, da so zamrznili oba zarodka 😊😊😊😊😊
Upam, da jih bomo lahko pokoristili v deugi nosecnosti, da tokrat koncno zagledam ➕.
Default avatar

Senchy

Zdravo. Ali bi mi lahko povedala kako je potekel tvoj ivf postopek. Vse me zanima, od konzilija naprej. Mi sva danes bili na konziliju in za naprej ne vemo kako in kje. Imam termin 7.11 v ambulanti za ivf ampak ne vem zakaj. Se opravicujem zaradi napacnega slovenskega, se vedno se ucim.Hvala
Default avatar

lucky555

oxi ni panike, vredu je da ti podaljsajo za kak dan.. meni je rekla, da so stiri folikli in pol je bilo 13 celic.. samo vecje komentirajo..
punce vse, ki cakate na pluske drzim pesti..
senchy ce je bil konzilj sta v roku 2 mesecev ze v postopku.. pri nama je bilo lo tako.. torej preiskave sta vse dala ze skozi.. (spermiogram in vse ostalo) ??
čudno mi je, da vama niso dali navodil..
mozno je, da moras na ta datum prit, da se dogovorite za terapijo in se zacnes spikat..
midva za morala takoj na naslednjem sestanku po konziliju dat kri za testiranje vseh prenosljivih bolezni.. pol naslednji ciklus pa sem zacela z injekcijami - kratek protokol.. to pomeni, da si zacnes dajati injekcije 2. dan menstruacije..
ce te kaj zanima vprasaj.. zato smo tukaj..
Default avatar

Lina 2017

Senchy pri meni je bilo v mb takole...razgovor po tem sem cakala na konzilij. Da sem dobila datum za razgovor iz konzilija je trajalo 2 meseca. Na razgovoru sem dobila navodila na katere dni cikla moram dati kri in uz za preiskave. Ko sem opravila vse to sem dobila novi datum za razgovor in takrat sem ze dobila navodila za pikanje in punkcijo. Zacela sem z kontracepcijskim tableti da prestavijo menstruacijo po tem priblizno 1 mesec sem imela ultrazvok in zraven dobila inekcije...in tako naprej odvisno kratki protokol okrog 2 tedna pikanja dolgi okrog 4 tedne..dobis stop inekcijo in gres dati kri dva dni po tem sledi punkcija in vstavitev zarodka 3 oz 5 dni po punkciji..

Trenutno sem v 5 ivf postopku. Kot vse ostale ti bomo rade volje odgovorile ce te se kaj zanima...
Default avatar

Senchy

Veliko vam hvala za odgovore.Mi smo danes po konziliju isli dati kzi(zaradi spolno prenosivih bolezni)in sem se javila v ambulantu kjer mi je prvi dan menstruacije.Tu su me zapisali in dali datum 7.11.Izvide smo vse ze napravili.Jaz sem imala v februarju histero.Zdravnica mi je povedala da bo terapija kratka in da se plod bo preneo 3.dan Upam da vse bo uredu
Default avatar

Kiddo

Senchy, pozdravljena! 😉

Tole se ti je pa lepo izšlo, da imaš ravno danes, ko sta imela konzilij, tudi prvi dan menstruacije. Vama ne bo treba veliko čakat. 🙂
V Ljubljani te v ivf ambulanto naročijo okoli 20. dneva ciklusa. Pri vama bo takrat, ko sta naročena, ravno 22. dan. Takrat vama bodo vse razložili in vama tudi pokazali, kako si je treba injekcije dajat. Potem pa samo počakata na menstruacijo, gresta iskat zdravila in se začneš špikat.🙂

Oxi41, vse bo v redu! Držim pesti za lepe folikle. Tudi pri meni so podaljševali, zato da bi še kakšen od manjših foliklov zrastel in se je splačalo, je potem še veliko manjših dohitelo vodilne folikle.

Liiilaa in 24+, super, da sta že na polovici mučnega čakanja! Na polno navijam za pluske! 🤞🐞🍀
Default avatar

24+

Liiiilaaaa pa tooo jeee supeeer novickaaa😍😍😍👶👶

Punceee no ja telih 14 dni je tako zelooo mucniiih da vam resnicno ne znam opisati z besedami.... Tako nestrpnaa sem daa vcasih kar obupam in pomislim da ne bo nic od +...... Ampal do zadnjega ostajam pozitivno usmerjena....
Default avatar

Lina 2017

Lilaa to je plus...
24+ ja plusek bos imela
Juhuhu za obe juhuhu..

Oxi kako je blo na uz?

Jej pikajmo se z ljubeznijo...grejjte svoje pikice...
Default avatar

Upanje2

Oxi41 kako je blo? 24+ itak da bo pri tebi +. Miklavž predčasno pripravlja za vse nas lepa darila😉😉😉😉.