Med.Over.Net

Neplodnost

Odgovarjajo: Branka Žegura, dr. med., spec. ginekologije in porodništva

Pogovori, izmenjava izkušenj in informiranje o neplodnosti.

Branka Žegura , dr. med., spec. ginekologije in porodništva

Branka Žegura

ivf 2018

Default avatar

Lina 2017

L263 ne obupaj...prsa bolijo ko hormon narasca ko se vstavi se vstavijo tudi bolecine in cez cas zacne zopet narascat hormon to ni nic hudega. Pri mojm plusku j blo isto...

24.+ jeeeejjj jutri pa gres po bebico juhuhuh
Default avatar

JonaKlara

Jeeeej Lila, to bo double trouble :-) Dvojno veselje, juhuhu, bruhuhu :-)

No 24+, ti pa jutr akcija, vseh 15 naenkrat, hahahah, hecam se. :-)

Držim pesti, čez 14 ni pa obelodanita svoje pluske, hahaha.
Default avatar

banana2

Lilla..odlično 2 pikici..🐣🐣🐥🐥💝lepo ju grej in veliko se smej😀😀😘
Default avatar

Liiilaa

Punce hvala za vae spodbude in lepe zelje! 😘
Se vedno malo v soku, ker sem pricakovala eno pikico ampak se ne branim tudi ce bosta dva. Samo da bo to to! In da bo do konca vse kot mora bit 😊
Default avatar

Flamingo123

Lila, meni so tudi vstavitev dveh svežih zarodkov predlagali in sem bila takoj za to zaradi večje verjetnosti zanositve - in eden se je res prijel, drugi ne. Danes sem že v 33. tednu nosečnosti. :)
Default avatar

24+

Wihuuuu liiiilaaaaaaaaa grej jih greeeej 25.10. Bostaaa dva pluskaa hahah ne sam eden 😎😎😎😎🤰🤰🤰🙊🙊

Nooo jutr je pa koooncnooo moj dan😍😍😍😍😍😍😍 drztee pestiii uoajmo na najboljsi rezutat👶👶👶👶👶👶
Default avatar

Kiddo

24+, to je to! Danes greš po bebico!😁🐞🍀🤗
Default avatar

24+

Jaaaaaaaa😎😎😎😎😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶👶 Koncno docakalaaa ta dan...... Upam sam daaa docakam see pluseka potem in vse ostaloo😍😍😍😍😍😍😍😍😍🤱🤱🤱🤱🤱🤱🤱🤱🤱🤱🤱🤱🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗🤗
Default avatar

Upanje2

Juhuuu 24+ itak da bo plusek pri tebi, pri meni in pri drugih puncah😁🤗😁👍👍. Drzi se in sporoci.
Default avatar

oxi41

24+ veliko petek je tu srecno se cisto mal pa bos grela pikico. L263 kako si veliko dobre volje ti posiljam 🍀
Default avatar

L263

Hvala za pozutivne misli. Sem pa naredila en velikoooo neumnost. Naredila sem test, ker sem bila tako zivcna in prestrasena... In glej ga zlomka, pozitiven. Zdaj me pa skrbi, da ni stopka, ki sem jo dobila 13 dni nazaj (v navodilih sicer pise, da je test lahko lazno pozitiven do 10 dni).... Joj joj kaj mi je bilo tega treba
Lila in 24+ pridno grejta, pa ne delat takih neumnosti kot jaz :)
Default avatar

24+

Evoo puncee.... Sem ze domaa.... Danes sem po dolgem casu dozivela en tak velik Emotional rollercoaster.... No pa da vam povem svojo danasnjo zgodbo...

Odpravila sem see v Dravlje z nic kaj pricakovanji.... Prisla tja... Se vsedla na stol in zacne..... Od 15 celic se jih je 9 oplodilo..... Ostali sta samo 2!!😥😥😥😥 No in pravi da sta lepi no ena malo manj ampak da bosta kar ok.... Jaz gledam na tisti monitor vidim da mi niti malo ni podobno blastocisti.... Sem tiho in poslusam naprej.... 7 jih je zaostalo v razvoju..... 🙄🙄🙄.... Ga vprasam kaj je najbolse narediti.... Ker jaz sem za to da se vstavi samo ena... Ampak ker sem na ekranu videla da to ni blastocista sem prepustila govor strokovnjakom... In sicer... Pravi dr. RES.... jaz priporocam da se vstavita obe saj s tem povecamo moznost da ena ostane pri vas.... Malo manj moznosti je da obe ostaneta je pa tudi to verjetno... Takoo daa vi povejte... No inn vprasam embriologa ce je moznost ena da se zamrzne... In je z glavo odkimal in rekel da bi mogli se dva dni pocakati da vidijo ce bo primerna za zamrznitev saj imam dve moruli na 5. Dan in tesko verjame da bi prezivela.... Moji dve pikici se zelooo pocasii razvijaata ampak se..! In to je pomembno... Noo inn pravi embriolog daa je on tudi za to da se obe vstavita ker je vecja moznost da se pri meni razvijeta naprej... Kot pa da se tista ena ne in jo zavrzemo.... Tako da sem bilaa v situaciji k nisem vedla kaj reci.... Onemela sem za trenutek in potem se je slisalo iz mojih ust.... NO PA DEJMO OBEE NOTRI PA JE.... Pa pravo Reško.... Tako se govori brez dvoma se strinjam z vami tudi pomisleke pri taksni situaciji nebi smeli imeti pravilna odlocitev! 😂😂😂 Vglavneeem zdeeeeeeeej grejem dvee moruli pikicii sta na toplem in varneeem skupaaj z njimaa bom vztrajalaa in jihh razvajalaa da bosta obeee ostali priii menii.... 😍 Priznam da sem obupala ze takoj ko sem videla da nista blastocisti na 5. Dan.... Mi je slo na jok tam bi se skoraaj zjokalaa ampak sem see vzdignila in dvakrat zadihala ter pomislila na pikici da sta pa vendar pri menii in see boritaaa sedaj zaa obstanek😍😍😍😍

V menii so mesani obcutkii a vendar pozitivaa je se vednoo... Bomo videeli kaj pricakovatii cez 14 dni.... 😄😄
Default avatar

Aninja

24+ prav si nardila ;)
Pa sej veš tko kot vse pravijo, na koncu rabiš sam eno tisto pravo in je. Če dve pa še tok boljš, ane?
Drugače pa, približno tako je zgledal moj 1. postopek. 14 celic, ostali sta samo 2, pa še te ne bohvekaj. Isto so mi predlagali da vstavijo obe, ker za zamrznit ni, pa je škoda potem da si ne bi povečala možnosti.
No na koncu se je prijela ena, in ta ena je zdaj zelooooo živahen 3-letnik, ki mi vsakodnevno kravžlja živčke hehe :D
Default avatar

24+

Aniiiiinjaaaaa dala si mi upanjeee resss!!!! Hvalaaa ti za tooo!!!! Jaz verjamem da vsaj ena bo uspeelaaa..... Slej k prej.... Ampaak ce pa obee pa se ubijemo dve muhi na en mah hahaha pa ne rabim vec v postopek... No ce bi si seveda se tretjega zalela pa akcija haha.... 🙊🙊🙊🙊🙊🙊 Kuc kuc dr. Res.... Ponovno tu... Hehehehe
Default avatar

zelim-si

Lila držim pesti, da se vgnezdita! 🤞🐞
Default avatar

Kiddo

24+, tako se govori! 💪😉 Vsaka možnost je boljša, kot nobena, sicer pa Aninja in njen triletnik dokazujeta, da v tej fazi ni še nič odločeno! 🙂 Navijamo na polno za obe tvoji pikici!🤞🤗🐞🍀 Lepo ju grej!😊

L263, jaz bi bila že previdno navdušena nad tem rezultatom. Je veliko možnosti, da rezultat ni več posledica stopke, glede na to, da naj bi se učinek stopke v večini primerov izničil v 10 dneh. 😊
Najboljše, da pojutrišnjem ponoviš test in če bo črtica močnejša, je to to! 🤗🤞🐞🍀
Default avatar

Upanje2

Super 24+ itak da booo plusek. 👏👏👏
Default avatar

Orhid

L263, meni se zdi, da po 13 dneh resnično že izzveni učinek stopke, tako da je velika verjetnost, da je tale plusek kar pravi :) Nujno pa čez dva dni naredi še en test in takrat boš lahko ziher :)

24+, lepo grej svoji pikici! Pravilno si se odločila, zdaj imaš res poln trebuh :)
Default avatar

lucky555

24+ pri nama je bilo isto, in sem se odločila, da vstavijo kr obe.. žal nista bili pravi.. zate pa verjamem, da sta..
bomo držali pestke..
so ti kaj povedali vzrok? ti imas ivf ne? ali icsi?
jaz sem bila kr šokirana, 13 celic in pol 2 zarodka..
zanima me, če si imela prej drugačen rezultat ?
l263 pa čestitke.. :)
Default avatar

rožnata

Punce, jaz pa se vam oglašam po kar nekaj dnevih nestrpnega čakanja. Nisem se vam nic oglašala, sem vas pa z veseljem spremljala in držala pesti za vse nas. Imela sem ETZ, sam prenos je bil kar boleč in celo malo sem krvavela, ker mi je dr. ranila zunanjo sluznico. Ko sem prišla domov sem dva dni počivala, konec tedna sem šla v službo, ker so se mi dnevi doma preveč vlekli. Od transferja naprej sem imela vsak dan krče. Ko sem že mislila, da so podobni tistim pred mentruacijo, glej ga zlomka, zjutraj se zbudim še z močnejšimi. Vsako jutro se mi je zdelo, da bo tisti dan konec. Vsak obisk wcja je bil grozen, zdelo se mi je, da se bo ulilo iz mene. Od prvega dneva jemljem podporo progesterona v gelu, zjutraj si ga vstavim. In od prvega dneva naprej so se pojavljale grudice tega gela, ki se niso razgradile. Itak sem jih zavzeto proučevala - enkrat so se mi zdele rjave, drugič sive, pa spet roza, ojoj, še bolj roza, ojoj, a je to še roza nitka zraven..... v glavnem, čustveni padci vsak dan znova. Začele so me bolet prsi (8. dan po transferju, potem se je samo še stopnjevalo). In sem mislila, da je konec. To je to. Prsi bodo pač postale trde kot pred vsako M in to bo konec. Sem se nekajkrat pošteno zjokala, ampak nekako skušala sprejemat dejstvo, da ne bo, po drugi strani pa sem vedela, da obupat ne smem! 10. dan po ETZ sem imela na aplikatorju gela kar malo rjavkastoroza gela. Ok, to bo konec. Cel dan me je zvijalo, ampak vsake toliko sem pobožala trebušček in pikico in se opominjala, da ne smem obupat. No, danes zjutraj sem se zbudila in si vstavila gel. Na aplikatorju nič. Na papirju nič. Krči še vedno, a ne tako močni, blažji. Bolj črvičenje. Ok, KT imam šele začetek drugega tedna. Rekla sem si, da test naredim med vikendom. Ko sem prišla popoldne iz službe pa nisem več zdržala. Naredila test in itak se mi je najprej zdelo, da ne bo. Vse mi je padlo dol, zjokala sem se, nobene črtice ni bilo videti takoj. Čez 5 min pa pogledam test...... punce, prvič v življenju sem nalulala plus!!! Ja, plus!!! Kljub izcedkom, obarvanim gelom, krčem je na testu plus!!! Nisem mogla verjet! In ja, seveda se zavedam, da se prava 'bitka' šele začenja. A moč pozitivnih misli in upanja dosega velike razsežnosti. Vsi simptomi so bili čisto enaki, kot poskus IVF, ki ni uspel. Povsem identični. Izjema je to, da mi določena hrana ne diši prav dosti (mislim, palačinke z nutello, da smrdijo?! 😂). Zato, drage punce, pogumno!!! Zmorete in kljub vsem znakom in raziskovanjem po forumih, kolikokrat sem jih šla brat ene in iste, zaupajte vase in v svoje pikice. Pozitivno naprej, predvsem tistim, ki vas čaka to grozno čakanje ali je ali ni. Ker bo! 😊😊😊 držim pesti!