Najdi forum

On_ in Katenjka sta ti lepo napisala, pa se enostavno slepiš in ne dojameš, da so se stvari spremenile. Žal je vmes poseglo življenje in njega postavilo na glavo, posledica pa je, da vajina veza ni več to, kar je bila. Tudi ne more bit.

Odpri oči, nehaj se slepit, ne filaj se z upanjem, malo sprosti uzdo. Čutiš, da ga izgubljaš in tudi on čuti, da te izgublja, zgleda da trenutno ne moreta popravit veze, ampak najprej vsak sebe, potem pa, če bo še želja na obeh straneh, ponovno poskusit.

Zmedena86, meni pa v tej zgodbi nekaj ne štima. Njegovo obnašanje se nekako ne ujema z zgodbo, ki ti jo je natvezil. Če bi se mu res zgodila takšna nesreča bi se kljub vsem travmam obnašal drugače, tole njegovo psihiranje in umikanje mi daje misliti vse kaj druga. Bom kar direktna, jaz bi rekla, da ima drugo. Ker pa te ima še vedno rad in je navezan nate, po drugi strani pa je noro zaljubljen v drugo, ga to strašno muči. Razjeda ga slaba vest, razjeda ga ker ve, da ne dela prav, pa si ne zna pomagati, oziroma je preveč mevža, da bi si ti upal priznati. Mu boš morala kar ti pomagati in prekiniti.
To je pač moje videnje.

Tudi jaz sem takoj pomislila na to.

Pravkar sem prebrala vaša mnenja. Moram povedati, da sem na samem začetku tudi sama postavila “diagnozo” da je v njegovo življenje prišla druga. Sem bolj tak tip človeka, ko vsakič ko pridejo problemi s partnerjem vedno to nesramnost povežem s prevaro. To me je že prevečkrat koštalo ker sem se tudi večkrat glede tega zmotila.
Moram povedati, da so se vsi ti problemi začeli točno iz tistega dneva ko je prišel iz tujine. Že zjutraj ko je prispel domov sem dobila paničen sms. Od tega dneva se je vse spremenilo. Od takrat se je začelo žaljenje, pa to nihanje razpoloženja. Da bi pa v enem dnevu našel punco to pa glih nebi verjela pa se v roku nevem enga tedna toliko zaljubil?No meni se vsaj to še ni zgodilo. Sej pravim ne izključujem ničesar, tudi sama imam v glavi non stop da je krivec druga, non stop.
To razmišljanje pa mi zaustavi – zakaj bi mi potemtakem pisal sploh, dajal upanja, ne dovolil da prekinem vezo ali pa da si vzameva vsaj kratko pauzo. Pred parimi dnevi se je celo zgodilo da je šel bivšemu mojemu fantu pisati ce me kaj videva in skirmu sem?In ta bivši fant ki je še vedno zaljubljen vame ga je spraševal o tem če sva še skupaj?On pa se mu je zlagal da sva celo zaročena, skupaj sedem let, da sem extra punca. Mislim popolnoma bolano.
No pa če je druga zakaj sedaj ko je v Avstriji mi pravi naj se slikam pa mu pošljem slike, nagovarja me na to da naj zamenjava malo temo o teh problemih pa da imava sex preko telefona (mal se čudno sliši ampak želim z vami deliti prav vse). Zakaj bi to delal?

Tudi če ga vest peče bi to mogoče bilo prvi mesec, nato pa bi se počasi oddaljil in mogoče še tu in tam javil glih tolko da ga nepozabim. Ne pa vsak dan. Se vam ne zdi?
No vsaj jaz vem, če bi se od nekoga oddaljevala pa da sem noro zaljubljena v druzga. Priznam bi na začetku še pisala sms mogoče še več kot prej ker bi me pekla vest, ampak čez čas bi se oddaljila in na vsak način izogibala, ter priznala. Pa sedaj ko je v Avstriji daleč od vsega, bi pa ja svojo to drugo (če obstaja) prosil za slike, se ji javljal vsak dan, pisal lepe sms. Mene bi dal pa na stran. To je le sedaj že dva meseca kar se vleče ta egonija.

Zgodba je res zelo čudna, si morte mislit kakšna zmešnjava mora biti šele v moji glavi. Sama se sploh nemorem pobrati.

On_ res je kar si napisal glede stresanja frustracij. Kakšno upanje še gojim? Iskreno da se bo spremenil, da bo spoznal da dela napake, da se mi bo opravičil za vse in da pride do novega začetka. Ja sej vem ženske želje. Preveč stvari sva dala čez, preveč sva se oba borila, razumela res enkratno. Spomini nenormalno bolijo. In glih takrat ko mislis da si to tebi nebo zgodilo evo ga… Pa dobim.
On_ nemorem stran iz enega edinega razloga. Ker sem prevečkrat človeka zapustila zaradi napada da ima drugo, v resnici se je pa izkazal da ni bilo to. Strah me je da ne naredim ponovno iste napake, ker si je nebi mogla oprostiti nikoli.
Spet z druge strani pa če so se mu res ti problemi tako nakopičli, da je padel v tolikšen psihičen stres, da mu je padla volja prav za vse, pa kot pravi da sovraži sam sebe, da mu je dokurčilo že celo življenje, da mu ni do ničesar pa vem, da če nebom ob njem, ko se pobere mi pa on tega nebo oprostil.
Nevem več čemu verjeti, nevem več kako naj se obnašam. Trenutno se počutim popolnoma prazno glava mi govori eno, srce drugo. Nevem zakaj mora bit vse tako zakomplicirano. Sploh nevem a naj požiram vse njegove besede, ugodim vsem njegovim željam, naj bom potrpežljiva in ob njem….al naj preprosto pustim stvar popolnoma na miru, mu ne odgovarjam na nič pa dam času čas???GROZA!!!!!

Moje mnenje je, da si morata dat čas in predvsem mir. Če on tega ne zmore, pa vsaj ti sama sebi.

Poglej, kam te je pripeljajo to mozganje o vaju, na rob pameti. Nobena stvar ni tako grozna, da se ne bi dalo izkopat iz nje! NOBENA.

Najprej poskrbi zase in za svoje duševno zdravje, hodiš na faks, službo, imaš koga na katerega se lahko nasloniš? Kako se umirjaš? S sprehodi v naravo ali kaj drugega?

Dejstvo je, da se mu je zgodil velik življenjski preobrat, ti pa vse primerjaš s tem, kako je bilo prej ali kako bi se (po tvojem) moral obnašati in te to seveda mede. Reakcije ljudi na travmatične dogodke pa se seveda razlikujejo, verjetno se niti dva ne bi popolnoma enako odzvala.

Če ti je do tega, da ostaneta skupaj, mu pač ponudi svojo pomoč. Pri čemer pa jasno in takoj (na podlagi dosedanjih njegovih dejanj) zariši meje, prek katerih ne sme. Razumljivo je namreč, da se je spremenil, ne smeš pa dovoliti žaljenja in odnosa, ki v partnerstvu ni sprejemljiv. Moraš pa biti pri tem odločna in vztrajna, če meje prestopi, mora biti sankcija enaka temu, kar si postavila prej.

pusti ga!Vse kar si napisala je odlicen nasvet. odlocila sem se da ga bom pustila na miru, tudi on mi ze dva ni ni cisto nic napisal.Moram povedat da mi je celo tako bolje, kot pa poslusat zaljenje in napadanje, kar mi samo poslabsuje moje stanje.Res da tesnoba v meni je se vedno, ker me skrbi da si v tem casu najde drugo punco in mene pozabi.Vem da sem ze zacela pretiravati ampak sem zelo obcutljiva na prevare in tega me je izredno strah.Kaj ce se mi sploh vec ne javi?
Drugace sluzbe nimam, sem brezposelna, faks sm koncala.Imam pa podporo prijateljic.Skusajo me tolazit, moj problem je ker se neznam zamotit z nicemer, v glavi mi je samo on.Se sanjam ga, in tudi v sanjah me odbija od sebe.
Julij_cezar res je da se mu je zgodil zivljenjski preobrat ampak s tem se neznam sprijazniti. Prehitro se je vse zgodilo, spremenilo in je zelo bolece. Prepricana sem da sam vec ne ve kaj bi rad, da mogoce podzavestno govori te besede.Ampak mene izredno boli in skrbi. nebi ga rada izgubila, ker mi je bilo prelepo z njim in kot sem rekla nisem vajena taksnega obnasanja niti v druzini, niti pr njemu.
Bojim se izgube, bojim se misli da ima drugo in da meni pise se samo iz navade. Ceprav mi je stokrat ponovil da me nikoli ni prevaral, tudi ko sva bila skregana ni nikoli pomislil na prevaro.Da me ima rad, da mu je precudovito z mano, da misli dan in noc o meni.Ampak da trenutno nima volje, sovrazi sam sebe, da mu ni niti do druzbe niti do sluzbe.Da je to razlog in da se bo poskusal postavit na noge.Kak dolgo se?????:(.Dnevi se mi vlecejo kot leto.

Problem ki ga vidim, je trenutno tudi ali predvsem v tebi. Ni važno kaj bo rekel, ti mu ne boš verjela, bojiš se da te vara (imaš kakršen koli dokaz, par postov nazaj pišeš, da te verjetno ne, …). Ti svoje “vrtanje” in nerganje o možni prevari razumeš kot skrb, njegovo kot napadanje in žaljenje. Ena sama zmeda, torej. On je skoraj ubil človeka, tebi je fant rekel par grdih besed. Kdo misliš, da se slabše počuti oz. kdo ima do tega večjo “pravico”? Preobrat je bil pa hiter, običajno so, se ti ne zdi. 1 sekunda in se ti življenje postavi na glavo, misliš da te bo čakalo, da se ti lahko prilagodiš?

Popolnoma prav si mi napisal julij_cezar. Točno to je moj problem, ker vrtam v nedogled in ta strah o varanju mi ne da miru. Nimam nobenega dokaza za to da bi me. Prijateljica mi je celo rekla da to verjetno delam, ker me vse skupaj toliko skrbi in nisem razumljiva da lahko taksna situacija ki se je njemu zgodila popolnoma zašuštra psiho in sama sebi iščem nek dokaz da le lažje prebrodim vse skupaj. In potihem je tudi res tako. Nevem kako naj si te stvari izbijem iz glave, nevem kak naj sama sebe pomirim. Skoz cez cel dan, noc sem nemirna, jočem, vsako min gledam v telefon (ceprav sama vem da je bolje da si dava nekaj časa mir)… Verjetno bi morala prvo sebe urediti kr tole kar sebi delam je nenormalno. Shujšala sem, nespim. Zakaj si enostavno nemorem vzeti to kot resen njegov problem in si zabiti v glavi da me ima rad in da rabi čas… Zakaj? Zakaj sebi kompliciram stvari?

Zato, ker se je vajina veza spremenila. In sama ne želiš sprejeti, da ni več tako kot je bilo. Tisto o strahu pa o varanju, ja je tvoj odgovor na nesprejemanje okoliščine. Kako se boš pomirila. Da nisi več v vezi. Ker to sama veš, samo tebe strah hromi in si potem rišeš scenarije, ki so možni, da so resnični samo tebi nič ne pomagajo. Ker te zadržujejo v tem, da spregledaš, da je veza končana.

Lej to, da ti enkrat reče, da mu ni do ničesar potem bi pa rad tvoje slike pa sex prek telefona – že iz tega se vidi, da nekaj ne štima! Pa če bi ga nesreča res prizadela, verjemi, da ne bi mislil na sex. Ubistvu ve kaj bi – s tabo končal, ampak pol ko pa vidi, da nima nobenga za poniževat in še kaj drugega, bi pa spet mal bil s tabo, ker ve da ga boš nazaj uzela.

Mogoče je tudi, da se sedaj niti ni tako zelo spremenil, samo ti si bila prej zaslepljena ali pa se ti ni tako grozno vse to zdelo, sedaj pa si šele spregledala kakšen je.

Pa zapomni si, da ne glede kaj sta preživela in kako sta se borila, tako ravnanje ni dopustno- upam, da se tega zavedaš! Za ljubezen se ni treba prav nič boriti, ja potruditi se je res treba, da sočloveka skupaj funkcionirata, ampak za uspešno zvezo ni potrebno hudo trpljenje.

Če sta si “usojena” bosta tako ali tako skupaj. Sedaj se pa ti poglobi v svoje stvari, on naj pa tudi pri sebi razčisti. Ker če je res nekoga zbil bo to moral razčistiti in si priznati, poiskati strokovno pomoč!!! in šele nato spet stopiti na tirnice svojega življenja. In ne glede na to, da ti svetujejo, da mu stoj ob strani, bo to moral rešiti sam in ko bo videl kakšen je bil do tebe, bo prišel nazaj – če je res to kar ti je po moje natvezil. Mislim, da želi samo stran od tebe, pol pa če ma res drugo ali ne, je pa tako, da imamo ženske boljši čut, kdaj nas partner vara, moški nas pa znajo zelo dobro prepričati, da ni res kar si “izmišljujemo”. In mogoče, da imaš ti ta čut dobro razvit, si pa že sama rekla da padaš na sladke besede in da te vedno prepriča v pogovor.

Možno je tudi, da boš šele čez leta spoznala, da so bile tvoje slutnje o varanju(v prejšnjih zvezah) čisto upravičene in zaradi tega ti sedaj ni treba ostajati v zvezi.

Želim ti vse dobro 😉

Najbolj zanimivo mi je to, da je veza pred to nesrečo bila res uspešna. Še ko je bil v tujini je na mene pritiskal z dopusti on na mene. Resnično se je vse spremenilo ko je prišel. Še uro pred potjo nazaj sva se slišala. Vse je bilo ok. Ko pa je prispel domov pa sem dobila sms za katerega sem vedela da nekaj ne štima. Od naslednjega dne je bil čisto drug človek. In to me izredno mede. Če te poti ne bi bilo in da bi se on oddaljeval od mene bi bila sigurno prepričana da želi končati z menoj.
Ampak po dveh mesecih mislim da bi že tudi lahko zbral pogum in odšel, če že upa ne priznati da je zdrugo bi pa kot vsaka mevža naenkrat zginil. Ni mi pa jasno če želi končati z menoj zakaj mi je do predvčerajšnjem pisal res vsak dan, želel se je pomeniti in sva se tudi pogovarjala. Če ima drugo zakaj od mene išče sex sporočila, slike…..zakaj mu ta druga tega ne daje?
In to so te stvari, ki me odbijajo od tega, da ima drugo žensko. Pogovarjala sem se tudi z moško osebo in sem ga povprašala o tem. Rekel je da on bi tudi pisal ampak ne vsak dan, pisal bi le tolko da ga nebi popolnoma pozabla.
Res sem cela zmešana od situacije. Za to varanje nevem če je to občutek ali strah, v takšni situaciji ko sem sedaj tega neznam opredeliti. Stvari so se spremenile. Nevem pa, zakaj me še vedno vse vleče k njemu… Ali laže ali je resnično tako psihično na dnu?

Moški tudi po leta in leta zbirajo pogum, da naredijo zvezi konec! Ali pa probavajo ženski povedati in jo malo prizadeti potem pa se spet opravičiti, da bi končno ona naredila konec, ker oni nimajo po domače povedano jajc.

Glede slik, pomisli na tiste, ki varajo. Z veseljem doma ženo porivajo pa še par ljubic, čeprav bi se žene radi rešili. Pač človek, ki uživa, ko ima več žensk na razpolago za sex(rezerv).

Sedaj nima smisla, da se sprašuješ kaj je vzrok, da sta narazen. Ker je še prekmalu, to boš ugotavljala, če boš želela sama pri sebi razčistiti, ko ga boš že malo prebolela. Ker tudi če ga vprašaš, mogoče še sam ne ve kaj je točen vzrok. Mogoče vse skupaj. Pač toliko vsega in ni več isti.

Že to, da bi te hotel samo za prijateljico – to je znak, da ti mu bodi vedno na voljo tako psihično in fizično (pogovori in stanje ob strani ter občasno sex), ko pa boš ti njega rabila ali pa mislila, da sedaj sta pa lahko spet skupaj, bo imel spet izpade, spet bo “nesreča” kriva in mu spet ne bo do ničesar.

Verjamem, da tudi če te poti ne bi bilo, bi bilo pa kaj drugega, da bi šla narazen.

To, da te vleče k njemu je več kot samo normalno! Ne glede na to kakšen je bil sedaj do tebe! Imela sta večletno zvezo, rada ga imaš, imela sta veliko lepih trenutkov in gotovo načrtovala prihodnost. Ampak ti boš imela lepo prihodnost tudi brez njega! Imela boš čudovite otroke, čudovitega moža, ki te bo cenil in imel rad. In imela boš vse kar si boš želela in za to tudi nekaj sama naredila! Če pa res misliš, da partnerje brez razloga obtožuješ prevar ali da velikokrat narediš konec brez, da bi to res mislila, pa pojdi na pogovor k kaki svetovalki, saj ti bo pomagala marsikatero stvar razumet. Če bi te bilo sram iti, pomisli, da bo to samo tebi dobro delo in da ti ni treba nikomur povedati, da hodiš.

Zapiši si nekam, kaj vse slabega ti je sedaj naredil, da ko te bo spet prosil za sex in partnerstvo, se boš spomnila in videla, da ti si pa več vredna, da tako ne bo nihče na svetu delal!

Hvala necla.
Moram povedati, da sem z njim že poskušala narediti konec. Ampak on zato noče niti slišati, govori mi da nisem razumljiva, da si kr neke zgodbe izmišljujem, da ga nikol nisem imela rada, da sm si sedaj sigurno našla drugega… da sem vedno verjela vsem drugim samo njemu ne.
Zarad ljubosumja sem že v prejšnjem postu napisala, da je tko nor da je šel celo mojemu bivšemu pisat če me kje videva. Zlagal se mu je celo da sva zaročena.
Poskušala sem že tudi s tem, da bi naredila pauzo da si vzameva čas in oba razmisliva, mogoče bi mu to pomagalo. Na to mi je spet odgovoril, da sej sem ga že pustila na miru, ampak on ne more brez tega da mi nebi pisal.
In na tak način me potem pusti čisto brez možnosti.
Obtožil me je celo da kličem njegove prijatelje in se hvalim da sem končala z njim, kak sm ga lahko tako hitro prebolela, pa da se celo hvalim s tem. Ampak seveda nisem nobenega klicala, ker njegovi prijatelji so tud mal prtegnjeni in že komi čakajo da končava.
Nevem necla če bom mela lepo prihodnost. Včasih prav pomislim sem rojena samo zato da me vsi ljudje samo izkoriščajo. Sm zlo občutljiva, ampak za ljudi ki jih imam rada dam vse, res vse. Sama nesreča me spremlja. Nevem kaj naj naredim.
Danes poteka tretji dan ko mi še ni nič pisal in čez cel dan in noč samo čakam bo pisal, nebo pisal, bo lep sms, bo žaljiv sms?

Tudi sama sebi sem že pisala pisma v kateri sem navedla grde stvari. Ampak kot pravim so grde stvari samo ti dogodki zadnjih dveh mesecev. Prej je res bil tak pozoren, je mel svoje slabosti ljubosumje, včasih zaradi tega eksploziven ampak drugače veseljak, pozoren, občutljiv, dober.
Kak naj sebe pomirim…kak?Nič od tega nemorem verjeti, srce mi pravi eno, glava drugo.. 1000 zgodb je v moji glavi, zmeda.

Jaz osebno močno dvomim, da te vara. Če tvojemu bivšemu govori, da sta zaročena, je morda zao, ker vidi v njem konkurenco (je še zmeraj zaljubljen vate) in se boji zate. Če bi te varal in se te hotel znebiti, bi verjetno rekel: “Kar imej jo”. Mene osebno, bi nezaupanje če ne bi dal nobenega povoda za to, bolj motilo kot karkoli drugega.

Moški ki vara, je po mojem mnenju samozavesten, poln samega sebe (ker je privlačen še ostalim ženskam, to dela na moški ego čudeže), tvoj se pa vleče naokoli kot mokra cota. Ve da te s svojim obnašanjem odbija in izgublja in tega se tega očitno boji, ampak v tem položaju si ne more pomagati. Če želita ostati skupaj, mu boš morala pomagati ti, ne pa vrtati in sumničiti, ker je to zadnje kar trenutno potrebuje.

Kaj pa terapija, je nekdo ki bi poskusil kaj takega?

Res je julij_cezar najin pogovor se vedno konča s tem, da ga vprašam če ima drugo oziroma indirektno sprašujem to. In me vedno zabije da me ima dovolj, če ga nerazumem pa naj končam vezo. Pravi da on meni lepo govori in ponavlja da nima volje do ničesar, da mu je vse dol padl, da mu je brezveze vse, ni mu da bi šel ven s prijatlom, ni mu do dela, sovraži sebe, zato nisem jaz kriva…jz pa njemu o puncah…Da naj si mislim kar si hočem, da mu gre že vse na kurac, da sem ista tak kot vsi, da si kr neki izmišljujem…
Pol pa ko neham pisat me še užali…čez dve uri se pa že opravičuje za besede. In tak je že dva meseca.
Mislim, da mu bom najbolje pomagala če mu dam popolnoma mir. Ker kot je rekla pusti ga! verjetno oba rabva mir. Če že neznam biti normalna pol je bolje da sem tih. Čeprav me tudi ta tišina nenormalno ubija. Sama si rišem razne zgodbe, občutki so mešani, mislim pa itaq samo na najhujše. Evo spet pišem in jočem, grozno se počutim. Vsem se opravičujem ampak res mi je lažje da vsako podrobnost delim z vami.

No zdej pa vidim kje je problem, vidim zakaj mi je ta zgodba tako blizu – zmedena86, ti si predobra do ostalih in se preveč razdajaš za druge! Točno taka sem bila tudi sama ubistvu še nisem čisto rešila, da bi mogla bit jaz na prvem mestu v mojem življenju, če me zastopiš. In za to ti tudi tako teži, ti skoz piše (ubistvu takrat ko njemu paše-saj si rekla da je danes tretji dan ko ti ni nič pisal), te ne pusti na miru.Ker ve da si predobra dušica, da mu boš stala ob strani dokler te bo rabil. Ko te bo ob tvoji pomoči prebolel oz. najdel naslednjo nizko samozavetno punco, ki se mu bo čisto podredila in ne bo mogla živeti brez njega, bo pa tebe odjebal. Tko je ponavadi.

No veš ti imaš možnost, vedno imaš možnost da narediš kar ti želiš. Ker sta bila partnerja, ga lahko prijaviš (samo poveš kakšna je situacija in da bi rada da ti ne piše več) policiji zaradi nadlegovanja. Policist ga obvesti, da te ne sme več kontaktirati in se ti približevati ker drugače dobi kazen do 900€, če se prav spomnim. To sem naredila jaz, ker mi je bivši še po dveh letih odkar sva se razšla vsak vikend težil in klical sredi noči, pisal, da mu je žal pa kako bo vse drugače,… potem pa se je 2x naslikal pri meni doma in sem se pozanimala kaj lahko naredim, da bo končno konec tega sranja, čeprav se mu 2 leti nisem javila!

In verjamem, da je bla prej zveza super, to da ni bila boš videla šele ko boš začela sebe ceniti, ko boš videla da si vredna spoštovanja-pravega, da je življenje lepo, da te ljudje ne bodo kar vsepovpreg izkoriščali! Samo sebe boš mogla ceniti, drugače ne bo šlo.

Kako se pomiriti? Kdaj pa ne misliš na njega? Lej ko sem sama bivše prebolevala mi je koristila družba v kateri sem bila zares sproščena-moja bližnja družina. Na začetku se malo razgovori, 10x eno in isto povej komur želiš, potem pa boš videla, da je tega dovolj in se začela pogovarjati še kaj drugega.

Julij_cezar ponavadi piše pametne odgovore, ampak sedaj je pa tako FALIL, zgrešil, da bolj ne bi mogel. Nisem še srečala jebača, ki bi bil samozavesten-izgleda že tako a to je farsa. Lepota nima veze z samozavestjo. Tisti, ki vara ni samozavesten! Ker išče neko potrditev, ker mu nekaj manjka. To pa vedno izhaja iz nas – pač nismo s sabo zadovoljni in tega ne spremenimo pač pa rajši povzročamo bolečino drugim, da se vsaj takrat počutimo boljše. A potem misliš, da tisti, ki te ..jebava v glavo je samozavesten? Ravno tisti nima popolnoma nič samozavesti in se mora zato znašati na druge.

No terapijo sem ti že predlagala, zate, zato da bi se lažje in hitrejše pobrala po razhodu. Drugače je pa s tem fantom res nekaj narobe in on bi mogel iti sam na terapijo, ter se tega tudi sam spomniti. Pa prosim, ne poslušaj nasvetov, da mu stoj ob strani in da mu pomagaj. Kje je pa on, kje ti stoji ob strani ko si iščeš službo, ko ti je težko? Ti poskrbi zase tako, da ti bo šlo na boljše. Pa za začetek si zapomni samo to, da se lahko z vsemi štirimi upiraš, ampak tisti ki bo pravi zate se ne bo ganil, mu ne boš mogla pobegnit. In tako ti bo lažje, kot da boš mislila kaj si ti sedaj zaje… Pa s tem ne mislim, da v življenju samo enkrat ljubimo, sploh ne, spomni se ljudi ki so partnerja izgubili in potem spet ljubili, si z novim ustvarili dobro življenje.

Jah za vse to je potreben čas. Pa vztrajnost in da veš kaj bi rada v življenju oz. česa nočeš več. In upam, da nočeš, da bi te še kdo klical kur.., te žalil, čeprav si mu ti posvetila vse svoje življenje. Lepo spi

Z varajočimi nisem imel veliko izkušenj, ocenil sem po sebi, ker ko mi je ena mladenka izkazovala pozornost, je šel moj ego gor. Res pa je, da ni bilo na drugi strani slabe vesti (še celo ženi sem povedal, kaj se dogaja in nama je bilo obema smešno), pa tudi ni pobuda prišla z moje strani oz. zaradi mojih razlogov. Ampak tako se mi zdi, da če se fant vleče naokoli brez kakršnekoli življenjske energije, da ga še partnerka težko prenaša, se to vidi in ni prav privlačno za ostale ženske.

Se pa strinjam, da v nedogled se ne moreš razdajati. Zato sem ti napisal, da si preden začneta govorit, postavita jasne meje do kam se sme in kaj je nesprejemljivo. Veljajo pa meje jasno za oba – on si te želi slišati, ne želi pa poslušati tvojega obtoževanja ali spraševanja o varanju, sploh če ne da za to nobenega razloga. To ti je dal jasno vedeti in ti se tega ne moreš držati. Težko potem od njega pričakuješ, da se bo držal česarkoli, kar se zmenita.

Če je bila veza prej odlična in se je čez noč spremenila, zaradi tragičnega dogodka, se meni zdi da bi lahko bila spet dobra ali celo odlična, ko bo ta dogodek enkrat predelal oz. prebolel. Koliko časa bo za to rabil, je pa seveda čisto odvisno. Dobro je že, da se zaveda da nekaj ne štima, vprašanje pa je, kaj dela na tem. Jaz bi obema priporočil terapijo, pogovorita se z nekom, ker sta v nekih tirnicah, ki potekajo vzporedno, pa vsake toliko se sekajo, nikoli se pa ne združijo. Rabita nekoga, da vaju preklopi 🙂

Ženske smo ponavadi malo zaslepljene, saj verjamemo v pravljično, romantično ljubezen in potem mislimo, da se je treba za vsako zvezo boriti in da bomo potem skupaj srečni do konca svojih dni. In potem vidimo našo zvezo, sploh na začetku razhoda, super fajno. Ponavadi nam šele nov partner pokaže, da temu ni bilo tako, da nam sploh ne bi bilo treba vsega tega trpeti, da je lahko zveza tudi drugačna, čeprav smo prej mislili, da je bila bivša zveza idealna.

Ko sem že ravno pri novih partnerjih, dokler sami sebe ne cenimo, privlačimo čisto enake karakterne moške, ki je na začetku sanjski, potem pa pokaže svoj pravi obraz. In čisto možno, da je tvoj šele po 7 letih pokazal kakšen je ali pa ti je že prej dejal znake pa jih ti nisi hotela videti, ker si želela da zveza obstane. To z ljubosumjem že kaže na to, da ni tako sanjski kot si ga ti predstavljaš.

Lej ti nisi nič kriva, ti si naredila za zvezo vse, gotovo si kar dobro spremenila svoje življenje in ga posvetila njemu, bila si dobra, pozorna in ljubeča. Če pa on tega več noče in ne ve kaj bi, pa ti tukaj nimaš več kaj narediti. To, da ti ne more nehat pisat je pač navada, navezan je nate tako kot se ljudje pač navezujemo na vse kar imamo v življenju. In ko to izgubimo je pol kriza, ne vemo kako naprej.

Naj se sam porihta, če boš potem videla, da je drugačen in sta za skupaj bosta pa spet skupaj. Ampak tole obnašanje in vse probleme mora rešiti sam. Ker če bo imel tvojo potuho, tega ne bo naredil, ja malo bo spet dober potem pa spet žaljenje itd. Pa se mi zdi, da če človek povzroči tako nesrečo in se ne ve kako bo s ponesrečencem, ne sme zapustiti države oz. mora biti dosegljiv. Tako, da tukaj nekaj ne štima – to kar ti on pravi.

Dans je četrti dan, spet nč od njega. Na skypu sm vidla je po cele dneve in noči prijavljen prek telefona…zakaj nevem.
Mislim da se je veza tle končala. Mislim, da vsi k ste rekli, da ma sigurno drugo ste meli vrjetn prav. Zdj pa še jz temu vrjamem. Nisem verjela da je zmožen tega. Prepričana sem bila, da je vse to udarlo na njegovo psiho (nesreča, sesutje auta, finance, odnos z očetom) in da zaradi tega pravi da je vse pokvaril, da nima več ničesar, da je na dnu, brez volje. Sedaj dva meseca mi je pisal čisto vsak dan, klical, norel, pisal bivšemu, bil obseden z mojim fb (vsakič mi je težil od kod imam toliko novih slik, kam jz to hodim ko njega ni…..in tako naprej)….
Ampak tole da pa zdj naenkrat ni sms, vidim pa da je na skypu….celo mislim da me je danes zablokiral. Mislim da vse pove….
Ja necla predobra sem. Vsakič sm mu pomagala. Ko so ga od doma vrgl predlani brez centa, sm ga sprejela k sebi, ga spodbujala, finančno popolnoma pomagala…Nč mu ni manjkalo. Ko je bil bolan pa ni hotel slišat za zdravnika sm mu pomagala. Sprejela vse njegove, čeprav se je nadaleč videlo da jim nisem všeč. Pomagala sm mu da se je znebil tistih idiotskih prijatljov k so ga sam izkoriščali. Vse popolnoma vse. Brez mene bi bil verjetno že v orng slabi družbi…

In po vsem tem mi gre tole naredit?1000 ponovit, da me ni nikoli prevaral, da še ko sva bila skregana ni pomišljal na prevaro, da mi je pripravljen vse dokazat, pokazat da vsem k mislijo o njem slabo zapre usta, 1000x ponovit. Obljubljal mi je da se bo spremenil, da sedaj ko je daleč od vsega bo poskušal stopiti na noge. Da bova oba prebrodila tole, naj ga razumem….
Kak je lahko? Kak mi je lahko takle zlomil srce, pustil tak ko da nikol nisva mela nič…kot da…eh…spet lahko grem jokat….

New Report

Close