Najdi forum

greh je tudi drugemu želeti slabo,tako da tebe čaka isto,če se že greš svetnico-izpili vlogo je bolj zanič za enkrat-tisti ki bere biblijo ne obsoja,še manj pa ustrahuje drugega z plačevanjem grehov!!

greh je tudi drugemu želeti slabo,tako da tebe čaka isto,če se že greš svetnico-izpili vlogo je bolj zanič za enkrat-tisti ki bere biblijo ne obsoja,še manj pa ustrahuje drugega z plačevanjem grehov!![/quote]

…biblijo sem prebrala 2x, verjeli ali ne, prebrala sem tudi koran in prebrala sem budistično sveto knjigo (sura) in še katero drugo sveto knjigo…pa vseeno varam 🙂
Lepo prosim, samo ne mešati religij, takšnih ali drugačnih z varanjem. Varanje ni od danes, to se vleče že čez vso zgodovino človeštva. Če bodo zato morali priti nad nas jezdeci apokalipse in nas pokončati, pa se mi zdi, da so že malo prepozni…vsaj par tisoč let 🙂
Sedaj sem res vse prebrala…kdo bo plačeval grehe…ta je še bolj kosmata kot ta, da smo vsi brez greha 🙂
Pa da ne bo pomote, spoštujem vse religije in vse vernike! Samo ne mi o nekih grehih…edini greh je priučena morala in iz tega moralna krivda. Če tega ne bi bilo, bi verjetno lažje reševali čustvene probleme in ne bi bilo toliko nesmiselnih zakonov v katerih zakonca vztrajata izključno zaradi zunanje podobe družinske idile in zaradi otrok…popoln nesmisel! Samo mučenje!

greh je tudi drugemu želeti slabo,tako da tebe čaka isto,če se že greš svetnico-izpili vlogo je bolj zanič za enkrat-tisti ki bere biblijo ne obsoja,še manj pa ustrahuje drugega z plačevanjem grehov!![/quote]

…biblijo sem prebrala 2x, verjeli ali ne, prebrala sem tudi koran in prebrala sem budistično sveto knjigo (sura) in še katero drugo sveto knjigo…pa vseeno varam 🙂
Lepo prosim, samo ne mešati religij, takšnih ali drugačnih z varanjem. Varanje ni od danes, to se vleče že čez vso zgodovino človeštva. Če bodo zato morali priti nad nas jezdeci apokalipse in nas pokončati, pa se mi zdi, da so že malo prepozni…vsaj par tisoč let 🙂
Sedaj sem res vse prebrala…kdo bo plačeval grehe…ta je še bolj kosmata kot ta, da smo vsi brez greha 🙂
Pa da ne bo pomote, spoštujem vse religije in vse vernike! Samo ne mi o nekih grehih…edini greh je priučena morala in iz tega moralna krivda. Če tega ne bi bilo, bi verjetno lažje reševali čustvene probleme in ne bi bilo toliko nesmiselnih zakonov v katerih zakonca vztrajata izključno zaradi zunanje podobe družinske idile in zaradi otrok…popoln nesmisel! Samo mučenje![/quote]

No… in kaj si o varanju in varajočih prebrala v vseh teh knjigah?

Kaj je rekel Kristus v prešuštvu zasačeni ženski?
Pojdi, tudi jaz te ne obsojam, delaj kaj te je volja ali
tudi jaz te ne obsojam, pojdi in NE GREŠI VEČ.

Posledice naših dejanj niso kazen. So samo posledice. Čutijo in nosijo jih vseprevečkrat, na žalost, nič krivi za storjena dejanja.

V čem je po tvoje smisel varanja?
To ni mučenje? Sebe, partnerja, ljubimca?
Je to tako zabavna igra?
Igrajo se otroci, ne odrasli ljudje.
In ljudje nismo igračke.


Jaz pa sem ljubica poročenemu moškemu.
Ko sva se pred skoraj tremi leti spoznala, sem bila v ločitvenem postopku (ravno zaradi dolgoletne nezvestobe). Ostala sem sama z dvema otrokoma.
Kot večina prevaranih, nebi nikoli naredila tega kar sem jaz, ker vem kako se žena počuti. Vendar v treh mesecih, odkar sva se spoznala, kar mi je govoril, sem mislila, da je njegov zakon le še na papirju. Sam si je zelo želel otrok, ona pa ne in tako je še danes. Zato sem se tudi spustila v to razmerje, z lažno čisto vestjo. Dandanes mi je seveda žal. Želim si ga zapustiti. Pa ne zmorem. Sem ga že. Najmanj 5x. Najdlje za mesec dni. Ne znam živeti brez njega, čeprav me ta zveza, če to sploh lahko tako imenujem, popolnoma izčrpava. Vse telo boli. 2 nosečnosti (1x izvenmaternična, 1x splav) sta me skoraj popolnoma uničili. Saj po njegovem, ko sem odšla na splav, ko sem zvedela, sem to opravila takoj…..mi je rekel naslednji dan…….da mi danes tega nebi rekel…….24 ur pred tem, ko sem ga vprašala, naj grem al obdržim……pa je bil tiho……pol pa………”Tega nebi smela nardit”…..Sma vzgajam že 2 otroka…….tretjega si nisem mogla privoščit-ga vzgajat ppoleg 4 in 6 letnikov.
Morda to ne sodi sem, vendar…………po eni strani si jo želim srečati, da mi pove kako vse to ona lahko preživi (saj mu menda tolerira “skok čez plot” )……..mene ubija. Pa si ne znam pomagat.
Sem že iskala pomoč……. pa je to le kratkotrajno……….Še danes ne vem kako iz tega…..brez njega ne zmorem, z njim pa tako boli, …….

http://zadovoljna.si/forum?topic_id=13526%5B/quote%5D

qobs, prebrala sem tvojo zgodbo na zadovoljna.si. kaj si napisala njegovi ženi? a je vseeno ostala z njim? mu je oprostila in sta naprej skupaj? zakaj, če tudi nimata otrok? povej prosim kako se je končalo ali kaj se dogaja. mene enako kot tebe razjeda od bolečine. samo midva se ne vidiva več in je še toliko huje. oglasi se.

Mogoče ni ravno pravi naslov vendar drugje nisem našel sorodne teme.
Poročena sva 5 let in imava 2 otroka. Nikoli nisem sumil, da bi me žena varala, vendar ji je med enim besednim sporom nekaj ušlo, da me bo zapustila ker se ne da več živeti z mano zaradi mojega karakterja in osebnosti. Nisem alkoholik, nikoli nisem nikogar udaril, vzoren oče, pa še bi lahko našteval. Vem, da bi me žena opisala drugače. Takrat sem jo prvič vprašal, če ima drugega, da bi me kar zapustila. Rekla je da tako nekako, več pa nisem izvedel od nje.
Sem pa začel raziskovati s kom se je v zadnjem času kaj dobivala na čajčkih, na kakšne aktivnosti je hodila sama, itd. V glavnem. Žena me je prevarala s sodelavcem s katerim imata skupno športno aktivnost, ki jo podpira podjetje in ni namenjeno zunanjim obiskovalcem.
Ženi še nisem povedal, da vem s kom me vara. Sva pa v fazi ločiti se ali se nekako pobotat in živeti skupaj naprej že zaradi otrok. V zadnjem pogovoru mi je zagotovila, da s tem človekom nima več nič. Ha, kako naj vem? Oba še vedno hodita na to aktivnost, oba skupaj čajčkata, se udeležujeta poslovnih potovanj,…
Sedaj pa sem v dilemi. Ali naj stopim do tega človeka in mu povem kar vem. Ne bom fizično obračunaval z njim. Rad bi mu pa povedal, da vem za njuno zvezo ter naj pusti mojo ženo pri miru. Morda bi to povedal na glas, da bodo še njegovi sodelavci slišali s kakšno osebo imajo opravka. Lahko ga je sram da razdira družino.
Nočem več biti rogonosec

copatarica …. bodi moški. Tako se dela. Pojdi do njega in mu povej, da je svinja egoistična, ki misli samo na svoj kurac. Vprašaj ga, če misli da lahko vzgaja tvoje otroke. Jaz bi ga definitivno na gobec, ampak to je še najmanj, kar bi dobil od mene.

Veste kaj, jaz ne razumem zakaj žene klečeplazite pred ljubicmi. Pa kaj zaboga se imate z njo pogovarjat. Kriv je partner ne ona, ker je on “prekršil” vajin dogovor. A imate vse ve takomalo samopodobe. Verjemite, da se vam v obraz smeje, vaš partner bo pa še naprej sedel na dveh stolčkih, saj mu tako odgovarja, ker ni sankcij.

Naj dodam še to,da vse ljubice se ne skrivajo,nekatere odkrito in agresivno nastopajo,ko si lastijo poročene ali kako drugače zasedene moške.
Ena takšnih je bila tudi ona,ki mi ga je hotela na vse načine speljati.Sama je delala računico brez krčmarja.
Posiljena do skrajnosti in še čez.Ta zgodba je že dolgo mimo,grenak priokus je pa ostal za vedno.Hudo je,če si nekaj vzameš za svoj cilj,se pehaš za njim,na koncu pa ga ne dosežeš in moreš priznati svoj poraz.
Težko je vse v en koš metat in posploševat.Čeprav zgodbe včasih izgledajo tako identične,pa je notri v njih zmeraj nekaj drugače,nekaj edinstvenega.
Pravim,je že moralo tako biti in bog že ve zakaj.Človek se po takšni izkušnji spremeni,dozori,še prej pa ponori od hudega in čudežno preživi.
Nisem tiste vrste človek,da bi lahko vse križem obsojala in vse enačila.Vsak sam ve zase najbolje,dobro pa je,da si človek svoj spektar ali obzorje poveča toliko,da vidi situacijo z vseh strani.Biti objektiven do vseh vpletenih in sam noter nastopat je težko ,je pa nujno.Tako veš kje si in kako naprej.

Imejete se lepo,tako tisti,ki ste prevarani,kot tisti,ki varate.Samo prosim,čim manj čustvenih travm vam želim.Znano je pa tako,da varanja so sestavni del vseh družb in civilizacij in mi na monu bomo težko kaj spremenil.Če pa kdo kaj napiše,vpraša in potarna pa ga ni treba zaničevati in žaliti.
Čaw!

New Report

Close