Najdi forum

Vprašanje za gospo Veroniko:

Navedeno besedilo mi je dalo misliti. Sicer ljubosumna nikoli v življenju nisem bila, ne tako, ne drugače, kar se mi je vedno zdelo čudno. Sem rekla: “kar bo, bo, če izvem, grem…”
Sedaj sem jaz tista, ki vara in hkrati vztraja v svoji zvezi. Na nek zmeden način imam rada oba, partnerja in ljubimca. Ampak čudi me to, da me žena ne moti oz me ne motijo ljubimčevi spolni odnosi z njo. Oba veva drug za drugega, da sva spolno aktivna tudi doma…čustva so…
Zakaj me res to ne moti?

Hvala[/quote]

Ljudje imamo različne potrebe. Ene lahko tako zadovoljujemo v enem odnosu, druge pa v nekem drugem.

Velikokrat pride do pojava, kot ga opisujete (da vas ne moti), ker odnosa ne želite poglobiti oz. od tega odnosa ne pričakujete ničesar “več”. Tako kot je, ko ste malu tu in malo tam in predvsem nikjer v celoti vam paše….ne vem pa kako bi bilo, če bi nekdo začel želeti “več”….

lp

********************************************* Mag. Veronika Seles, psihoterapevtka Psihoterapevtski Inštitut - PTI http://www.pti.si

Vprašanje za gospo Veroniko:

Navedeno besedilo mi je dalo misliti. Sicer ljubosumna nikoli v življenju nisem bila, ne tako, ne drugače, kar se mi je vedno zdelo čudno. Sem rekla: “kar bo, bo, če izvem, grem…”
Sedaj sem jaz tista, ki vara in hkrati vztraja v svoji zvezi. Na nek zmeden način imam rada oba, partnerja in ljubimca. Ampak čudi me to, da me žena ne moti oz me ne motijo ljubimčevi spolni odnosi z njo. Oba veva drug za drugega, da sva spolno aktivna tudi doma…čustva so…
Zakaj me res to ne moti?

Hvala[/quote]

Ljudje imamo različne potrebe. Ene lahko tako zadovoljujemo v enem odnosu, druge pa v nekem drugem.

Velikokrat pride do pojava, kot ga opisujete (da vas ne moti), ker odnosa ne želite poglobiti oz. od tega odnosa ne pričakujete ničesar “več”. Tako kot je, ko ste malu tu in malo tam in predvsem nikjer v celoti vam paše….ne vem pa kako bi bilo, če bi nekdo začel želeti “več”….

lp[/quote]

…ampak če razmišljam v to smer, bi bila najprej jaz tista, ki bi si želela zvezo še poglobiti (oz si želim, pogovora o tem (še) nisva načela),pa me še vseeno ne moti.
A je to pogost pojav? Ali sem samo jaz čudna?!

…kaj bi se zgodilo na drugi strani, če bi vas motilo? Zakaj se oz. o tem ne spregovorite z ljubimcem? Kaj se bo spremenilo po koraku, če greste naprej?….

To je pogost pojav….na začetku….če pa se začnemo zmeraj bolj čustveno vpletati pa lahko hitro pride do “problemov”…

lp

********************************************* Mag. Veronika Seles, psihoterapevtka Psihoterapevtski Inštitut - PTI http://www.pti.si

Ne vem, če lahko rečem, da je zveza na začetku, vse skupaj traja že en lep čas. Pogovora po moje ne načneva zaradi tega, ker se bojiva, kaj bi nama le ta prinesel. Lažje je (trenutno) živeti s tem tako kot je…pač je…trenutke, ki jih imava pa raje posvečava drug drugemu kakor pa pogovoru o tej temi…druge teme (tudi družina) ne delajo težav, tečejo spontano in odkrito. Le pri temi “prihodnost” se zatika. Vedno najdem odgovor (izgovor), da bo prihodnost svoje že prinesla…tako ali drugače…

Ne vem, če lahko rečem, da je zveza na začetku, vse skupaj traja že en lep čas. Pogovora po moje ne načneva zaradi tega, ker se bojiva, kaj bi nama le ta prinesel. Lažje je (trenutno) živeti s tem tako kot je…pač je…trenutke, ki jih imava pa raje posvečava drug drugemu kakor pa pogovoru o tej temi…druge teme (tudi družina) ne delajo težav, tečejo spontano in odkrito. Le pri temi “prihodnost” se zatika. Vedno najdem odgovor (izgovor), da bo prihodnost svoje že prinesla…tako ali drugače…[/quote]

Razlika je med tvojim odnosom z ljubimcem in tistim, o čemer sem pisala jaz. Jaz sem se v mojega zaljubila, se videla z njim v prihodnosti, žene itak naj ne bi več ljubil,… ti pa imaš tvojega za seks brez obveznosti…imaš ga za vibrator…oz. vidim, da si začela vpletati čustva, kar je normalno pri ženskah po dalj časa trajajočem tovrstnem seksu, pri moških pa ne.

Govorila sem torej o tem, da če se zaljubiš, bodisi trpiš, ker tvoj še vedno seksa z ženo, a se ne moreš odljubiti, bodisi misliš, da ne seksa. In če trpiš, si zblojen.

Imam krasnega moža, dva čudovita otroka, urejen dom, a vendar imam tudi ljubimca.

Zakaj?
Pojma nimam. Najbrž zaradi adrenalina, vseh nežnosti, ki si jih izmenjujeva, metuljčkov v trebuhu, itd.

Že 7 let bo odkar se mi je zgodilo, da mi je ženska intuicija rekla da nekaj ni v redu. Skupaj sva bila 11 let in 4 letni otrok. Vse pogosteje me je zavračal, na izpiskih sem našla sms poslane sredi noči, po službi so se dogajale “kavice”. Ko sem 1 sms prestregla, sem v solzah zahtevala pojasnilo. Nisem hotela jokati in pokazati svojo ranljivost, a mi je vse ušlo z vajeti. Trdil je da se mi vse dozdeva in da če bi mu bila ona (več kot 10 let mlajša)tako všeč bi me že zapustil. Skoraj sem mu verjela.

En dan sem počakala pred službo in jo ogovorila. Pravzaprav sem ji rekla naj se umakne, da se obnaša nezrelo, naj mu ne piše več sms, češ da se je odločil za družino. Seveda je tudi ona tajila, da kaj imata.

Najin odnos še danes ni niti približno v redu, ljubim ga z vsem srcem in čakam da se me usmili in se ljubi z mano. Danes imava 2 otroka.

Na tale “incident” s študentkom sem se spomnila vsaj milijonkrat že in tuhtam in tuhtam kaj je bilo, čeprav mi je takrat rekel da se mi vse DOZDEVA.

Oni dan, ko sva imela dolg pogovor in omenim to sceno, pa mi pravi če sem morda kdaj pomislila da je ona želela kaj od njega. Zdaj se mi vseeno zdi moje domnevanje upravičeno.

Zdaj razmišljam in se razžiram ali naj ga vprašam, če je res bila ona tista zakaj mi ni zaupal da ga ena nadleguje in zakaj je bilo potrebnih toliko sms, kot da ji ne bi znal povedati da ga ne zanima? Imam občutek da se mi bo zmešalo ali da bom zbolela. Preprosto ne morem pozabiti oziroma iti preko tega.

Vsak čas bom dopolnila 40 let in mož mi pravi naj se začnem obnašat odgovorno, zrelo in da me ne smejo čustva tako vodit, češ da to ni realno. Od vsega tega me boli glava, želodec…

Kje je na tem svetu kakšno poštenje? Ne, ga ni. Jaz nimam moža, moj dragi je odšel. Nimam otrok. Moj dom ni urejen, ampak je prazen. Pa ga ne bi prevarala, nikoli svojega dragega ne bi prevarala. In je vseeno odšel. Saj ne želim, da se njej kdaj kaj slabega zgodi, ne želim ji, da občuti mojo žalost, ampak ne razumem, kakšen je ta svet, da nekdo, ki je pošten in moralen, trpi, nekdo pa, ki je nepošten in nemoralen, ima krasnega moža, dva čudovita otroka in zraven še ljubimca. Ženski, ki jo, če sodim po napisanem, sploh ne peče vest, ko vara krasnega moža, Bog da vse, nekomu pa, ki iskreno ljubi in je pošten, vzame vse. Upam, da nehaš s tem nepoštenim početjem.

Malo ti je dolgčas,tudi predobrega se človek prenaje,samo pri dobrem ne veš kdaj imaš poln želodec,pri slabem pa to hitro opaziš.
lp

Ne vem, če lahko rečem, da je zveza na začetku, vse skupaj traja že en lep čas. Pogovora po moje ne načneva zaradi tega, ker se bojiva, kaj bi nama le ta prinesel. Lažje je (trenutno) živeti s tem tako kot je…pač je…trenutke, ki jih imava pa raje posvečava drug drugemu kakor pa pogovoru o tej temi…druge teme (tudi družina) ne delajo težav, tečejo spontano in odkrito. Le pri temi “prihodnost” se zatika. Vedno najdem odgovor (izgovor), da bo prihodnost svoje že prinesla…tako ali drugače…[/quote]

Razlika je med tvojim odnosom z ljubimcem in tistim, o čemer sem pisala jaz. Jaz sem se v mojega zaljubila, se videla z njim v prihodnosti, žene itak naj ne bi več ljubil,… ti pa imaš tvojega za seks brez obveznosti…imaš ga za vibrator…oz. vidim, da si začela vpletati čustva, kar je normalno pri ženskah po dalj časa trajajočem tovrstnem seksu, pri moških pa ne.

Govorila sem torej o tem, da če se zaljubiš, bodisi trpiš, ker tvoj še vedno seksa z ženo, a se ne moreš odljubiti, bodisi misliš, da ne seksa. In če trpiš, si zblojen.[/quote]

…ne vem, če bo to držalo (zame). Z ljubimcev sva prijatelja veliko dlje časa, kot sva tudi ljubimca. Čustva so prisotna že od začetka. Ni vibrator. Je bil vedno tukaj, ko sem ga potrebovala in še vedno je.

Razlika je med tvojim odnosom z ljubimcem in tistim, o čemer sem pisala jaz. Jaz sem se v mojega zaljubila, se videla z njim v prihodnosti, žene itak naj ne bi več ljubil,… ti pa imaš tvojega za seks brez obveznosti…imaš ga za vibrator…oz. vidim, da si začela vpletati čustva, kar je normalno pri ženskah po dalj časa trajajočem tovrstnem seksu, pri moških pa ne.

Govorila sem torej o tem, da če se zaljubiš, bodisi trpiš, ker tvoj še vedno seksa z ženo, a se ne moreš odljubiti, bodisi misliš, da ne seksa. In če trpiš, si zblojen.[/quote]

…ne vem, če bo to držalo (zame). Z ljubimcev sva prijatelja veliko dlje časa, kot sva tudi ljubimca. Čustva so prisotna že od začetka. Ni vibrator. Je bil vedno tukaj, ko sem ga potrebovala in še vedno je.[/quote]

Tudi pri meni je podobno. Nisem sicer noro zaljubljena v ljubimca, ampak ga pa imam rada, več se tudi pogovarjava kot seksava. Me pa niti najmanj ne moti, da seksa z ženo. Itak tudi jaz nimam najmanjšega namena, da bi se ločila.

SE mi zdi, da nekateri drugače dojemamo seks. Svoj in od drugih. Mene načeloma ne moti “deljenje” človeka, če ga zame ostane dovolj. Res pa je, da prav velikih seksualnih in čustvenih potreb nimam.

Ne moti vas da sexa z svojo ženo,ker ste vi tiste druge-se pravi ni vaš mož,nebo se vam drastično spremenilo živlenje če jo ljubimec popiha,,če bi pa vaš mož sexal z drugo osebo pa bi bile ve prve in bi vas motilo,ker če bi ga popihal on bi pa se vam živlenje drastično spremenilo(otroc,bajta,pes,avto itd..):)ok mogoče nerazumljivo pišem ampak neznam drugače.
to je tudi en izmed razlogov zakaj nekatere ženske,sploh če so že vezane in si ne želijo odvezat ne moti sex z ženo in obratno,drugače je pri samskih ljubimcih,pa še tu odvisno kaj točno želijo.

No ja Ta prava – vse pa le ni v materialnih dobrinah!
Nekatere POROČENE žene resnično ljubijo in trpijo, ker izgubijo zaupanje v to, da jih partner prav tako ljubi!

Govorim o poročenih ženskah ,ki imajo ljubimce in ne o ženskah,ki jih mož vara..še enkrat preberi kaj sem napisala,govora je bilo o tem,zakaj jih ne moti sex z ženo..

Ženske, ki preveč ljubijo so zasvojene z odnosi – to pa ni zdravo. Vprašanje pa je kaj ljubijo, tipa, ki se jim tako ali tako goni naokrog, ker doma ni dovolj čustev, sexa, adrenalina ali česaerkoli že …se pravi, da doma njegove potrebe NISO zadovoljene. Ali pa morda ljubijo svoj poročeni status? (če ne že ravno materialnih dobrin….) Ali pa nikakor ne znajo biti same? Tam kjer je varanje ni prave ljubezni, ker je ne more biti. Prava ljubezen pa je lahko le obojestranska, vse ostalo pa je le vztrajanje v utopiji …

…ne vem, če bo to držalo (zame). Z ljubimcev sva prijatelja veliko dlje časa, kot sva tudi ljubimca. Čustva so prisotna že od začetka. Ni vibrator. Je bil vedno tukaj, ko sem ga potrebovala in še vedno je.[/quote]

Tudi pri meni je podobno. Nisem sicer noro zaljubljena v ljubimca, ampak ga pa imam rada, več se tudi pogovarjava kot seksava. Me pa niti najmanj ne moti, da seksa z ženo. Itak tudi jaz nimam najmanjšega namena, da bi se ločila.

SE mi zdi, da nekateri drugače dojemamo seks. Svoj in od drugih. Mene načeloma ne moti “deljenje” človeka, če ga zame ostane dovolj. Res pa je, da prav velikih seksualnih in čustvenih potreb nimam.[/quote]

Nimaš prav velikih potreb? Kaj ti torej ljubimec?
Aja iz dolgčasa najbrž.

primenijepatako, enkrat bosta plačala tvoj greh tvoja prečudovita otroka. poznam primerov, kolkor hočeš, dolgo sem že na svetu. Veš, kje piše, da bodo za grehe staršev plačevali otroci? Jaz vem.

…ne vem, če bo to držalo (zame). Z ljubimcev sva prijatelja veliko dlje časa, kot sva tudi ljubimca. Čustva so prisotna že od začetka. Ni vibrator. Je bil vedno tukaj, ko sem ga potrebovala in še vedno je.[/quote]

Tudi pri meni je podobno. Nisem sicer noro zaljubljena v ljubimca, ampak ga pa imam rada, več se tudi pogovarjava kot seksava. Me pa niti najmanj ne moti, da seksa z ženo. Itak tudi jaz nimam najmanjšega namena, da bi se ločila.

SE mi zdi, da nekateri drugače dojemamo seks. Svoj in od drugih. Mene načeloma ne moti “deljenje” človeka, če ga zame ostane dovolj. Res pa je, da prav velikih seksualnih in čustvenih potreb nimam.[/quote]

Sploh ni važno, kaj tebe moti ali ne moti, važno je, da si v zvezi, v nekem odnosu, imaš pravice in obveznosti in da je važno, kaj moža moti ali ne moti.:-)

E , KOGA DANAS ZANIMA BIBLIJA?! UŽIVAJ MODERAN ŽIVOT !
BOLITE..KO ČE PLAČAT..

Jaz sem le povedala po pravici, mojih otrok in kakršnegakoli že greha pa ne vmešavajte sem.

Sicer pa z možem živim, z ljubimcem pa sexam. Dovolj razumljivo?

New Report

Close