Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca zanohtnica

zanohtnica

Pozdravljeni.
Prejšnji torek sem imela delno odstranitev nohta zaradi zanohtnice.
Zanima me ali je po operaciji normalno, da se še pojavlja gnoj oz. tekočina. Sicer imam povito ampak ker imam občasne zbadajoče bolečine sem si odvila le do dela kjer imam gazo in samo na hitro pogledala brez dotikanja seveda. Opazila sem malo gnojnega izcedka. Sedaj pa me zanima ali je značilno za po posegu?
Najlepša hvala za odgovor,

Pozdravljeni,

prejšnji torek sem bila na odstranitvi nohta zaradi zanohtnice. Odstranili so mi le del nohta. Danes pa sem si zaradi zbadajočih bolečin malo odvila le do dela, kjer je gaza. Seveda se nisem nič dotikala. Opazila sem nek gnojni izcedek. Ob strani pa še vedno na pritisk čutim bolečino. Sedaj me pa zanima ali je to normalno in značilno za proces po operativnem procesu ali ne? Ali bo potrebno spet operirati?

Zdravo Tjaša, izcedek je pričakovan po takem posegu, a v zgodbi mi manjka redno prevezovanje rane, ki je običajno na dva dni, ob gnojenju tudi pogosteje. Vsekakor pojdite na prevezo rane k svojemu zdravniku, kljuvanje tudi ni normalen pojav in lahko pomeni vnetje, kar bo prav tako lahko ocenil zdravnik pri pregledu in čiščenju rane.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
Danes sem opazila, da mi iz bolecega prsta na nogi izteka gnoj (izpod nohta) Kako hitro moram iti k zdravniku? Nekaj dni cakanja verjetno ni problem? Hvala

pozdravljeni, načeloma nekih gnojnih procesov po telesu ne maramo in je koristno to urediti čim prej. seveda pa v tem primeru ne gori voda do take mere, da bi morali sredi noči na urgenco, če nimate ob tem vročine in mrzlice seveda.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Kot prvo…rezino limone povezi na noht.
Kot drugo ne hodi na urgenco ce res ni nuuuujno…men so zj. Noht pa…eh ne zelim simfat.
No potem ko mas gor na nohtu ene pol ure das kopat nogo v toplo vodo z 2 deci Domacega! Kisa.
Potem pustis da se posusi.
Potem vzames vato razkuzis v limoni ves pribor za nohte.
Men je mama v neki xyz kitajski trgovini za 3 eur kupla nek set za nohte…ej…vse ma noter neko posebmo kot kvacko…in s to si previdno pod nohet vtaknem vato.
Ne sme te bolet!ne na silo…nezno v tem je finta.
Ce pa mas se problem…idi v sl.bistrico…Mona Lisa…najboljsi za resevanje tega…upam da tega ne jemljete kot reklamo…sam men so zj…nohet ba urgenci tam mi jih pa vedno resijo.Tud hcerki so.
Pa punce…razumem vas…to fuuuuuujl boli!

Pozdravljeni,
pred 10 dnevi sem si poškodoval palec na nogi- težko breme mi je padlo na prst in odpadel mi je noht, zato so mi s posegom šivali kožo pod nohtom, noht pa nasadili nazaj. 5 dni sem jemal antibiotik amoksiklav, povito sem imel 4 dni.
Po 4 dneh sem si zadevo razvil in normalno umival nogo in hodil, še vedno pa sem noht šprical s cicatridino. Po tem času se je rana tudi že zaprla, ni krvi, le občasno kapljica gnoja. Začel sem s treningi (tekom) v supergah. Včeraj mi je rahlo, malenkost oteklo okrog nohta, kjer je vidna tudi rdeča koža.
Zanima me ali po vašem mnenju še vedno lahko pride do kakšne okužbe z bakterijo, bodisi pri treningu ali pa kjerkoli doma? Kako pospešiti zdravljenje?
Hvala in lep pozdrav!

Seveda lahko pride do okužbe in vnetja v vsakem primeru, tudi brez poškodbe. Predlagam vam kontrolo pri zdravniku, pri bakterijskih okužbah je pogosto potrebno zdravljenje z antibiotiki. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close