Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca zanohtnica

zanohtnica

Pozdravljeni!
Boleča in otečena bezgavka v dimljah je najverjetneje res samo posledica tega vnetnega dogajanja na nogi. Če ni nabranega gnoja, najverjetneje ne bo potreben noben kirurški poseg, antibiotiki morda, če je vneta okolica, če je bolj površinsko, bo morda dovolj tudi le toaleta in prevezovanje. Žal pa vam ne znam pojasniti pojava tistega žulja…
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Pred kratkim okoli 3 mesecem nazaj sem bila na kirurškem posegu zaradi zanohtnice.vse se je lepo ozdravilo vendar pred nekaj dnevi se mi je tam pojavilo vnetje.zgleda kot nekakšna ”bula”.vendar ni ob nohtu je kakšna 2mm stran.zelo boli vendar no nič gnojno.

Pozdravljeni! Čisto možno, da je nekaj podobnega in ni nemogoče, da se slejkoprej pojavi tudi gnoj. Dokler se ne, je možno da se pozdravi z antibiotiki (seveda če si iz opisa prav predstsvljam)
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni
danes sem prebodla vendar ni šlo nič gnoja ven vendar je pa malo krvi šlo.zelo je bolelo.mislite da bi lahko še antibiotiki pomagali,ter čez en teden grem na morje in če bi slano morje kaj pomagalo?hvala za odgovor

Pozdravljeni
Odsvetujem, da si prebadate samu, žal pa brez pregleda ne bo možno oceniti, ali bi se pozdravilo z zdravili ali bo potrebno na kirurgijo
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Na vas se obračam z vprašanjem.. Imela sem vraščen noht, osebna zdravnica mi je nato odrezala del nohta. Od takrat se je noht lepo zacelil, sedaj pa so se začele težave. Kjer je zdravnica odrezala ven korenino nohta se mi gnoji in na pritisk zaboli (okoli je tudi vse pordelo), še posebej boli ko obujem čevlje. Bila sem pri zdravnici in mi je dala antibiotike Klimicin, a se ni nič zboljšalo. Sedaj mi je prijateljica priporočila Lamisil s katerim se mažem že par dni, pa vseeno ne pomaga.

Kakšen nasvet?

Hvala

Pozdravljeni
Lamisil je proti glivicam, a pri vas dvomim, da bi bil problem v njih. Če je prišlo do vnetja in ne pomaga antibiotično mazilo, bo morda potreben sistemski antibiotik (v tabletah). Je pa okrevanje po takem posegu precej boleče že samo po sebi.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Imela sem Klimicin v tabletah … pa se ni nič izbojšalo. Nevem kaj naj še storim. Zdravnica mi je ta noht obrezala že par mesecev, verjetno že več kot pol leta.. Sedaj so se začele te težave. Kaj predlagate? Menite, da bo potrebno noht odstraniti popolnoma?

To običajno ni potrebno, ker pa vašega prsta ne morem pregledati in ker ne vem natančno, kako je bil narejen poseg, vam predlagam, da se oglasite na kontrolo k zdravniku.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Ze 3 mesece imam vrascen noht na palcu leve noge, na notranji strani. Imam majhnega dojencka in do danes si nisem vzela casa, da bi se odpravila k zdravniku. Prst je rdec, otecen, gnojen, prav tako izteka bistra tekocina in kri. Ob nohtu na strani se mi je naredila krasta, ki pa se rani vsakic, ko obujem cevlje. Sprva sem mislila, da bo ze minilo, toda tezave so vedno hujse. Boli me tako zelo, da komaj se kaj obujem in komaj hodim. Bolecina prezema cel prst,bolecino in nekaksne mravljince cutim tudi nkeje globlje,kot da bi me bolela tudi kost. Vem, da moram nujno k zdravniku in bom tudi sla, se prej pa me zanima, kaksen poseg lahko pricakujem in kao dolgo lokalni anestetik ostane v telesu. Otroka dojim, zato se bojim, da mu ne bi kaj skodilo. Ali je mozno, da se predolgo cakala in se je vnel vecji del prsta? Ali zaradi tega lahko prst amputirajo? Hvala in lp

Pozdravljeni
Poseg je v lokalni anesteziji in tista sled anestetika, ki bi prišla v kri ni nič problematična. Odlašanje s posegom je povsem odveč, saj bo kvečjemu vsak dan slabše. Velike nevarnosti, da vam amputirajo prst sicer ni, možnost za zaplete pa se seveda s širjenjem vnetja veča.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni

Pred slabimi tremi tedni sem bil na operaciji ker sem imel že kar razširjeno zanohtnico. Ta že traja skoraj 3 mesece in sem bil v tem času že drugič na operaciji. Po prvi operaciji ni pomagalo samo čiščenje rane in se ni nehalo gnojenje. Zaradi tega so mi pri drugi operaciji odstranili cel noht in od tega je skoraj 3 tedne gnojenje se pa v istem delu še kar ni nehalo. Kaj mislite da bi lahko bilo narobe?
Gnoji se v notranjem delu palca na levi nogi.

Lp

Morda je šlo za vraščen noht in ne za navadno zanohtnico, če so poleg nohta izrezali še del korena nohta, je tista rana običajno kar konktretna in se nič kaj hitro ne celi in tu se mi vaše okrevanje ne zdi nujno nenavadno dolgo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni!
na levi nogi se mi je pojavila bela bunkica pa palcu,in ko stisnem sicer malo zaboli ali je možno da je to zanohtnica??? in kako se jo lahko odpravi doma in brez kirurškega posega??
hvala in lp.

Če je to gnojna tvorba ob nohtu palca, je to lahko zanohtnica, bela okrogla bunkica kje drugje pa bi lahko bila tudi glivična sprememba. Žal pa na daleč težko svetujem, kaj storiti doma, oz če je možno in varno karkoli početi doma.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni,

meni se je tudi vnela obnohtnica in me boli kot p***** že drugi dan, prav kljuva mi v prstu. ker je situacija taka, da ne morem k zdravniku me zanima s čim bi si lahko sama pomagala. doma imam fiziološko, jod, canesten, bivacin v mazilu in kloramfenikol v mazilu. če danes prst namočim v jodu in vzamem en lekadol, a bo to uredu do jutri? si lahko s tem pozdravim prst al bi mogla še kaj drugega zraven.vzet?

lp

Pozdravljeni
Če se vam je nabral gnoj v tem predelu, vam ne bo pomagalo nič od naštetega, lekadol bi kvečjemu nekoliko ublažil bolečino, pozdrravil pa nič. Antibiotiki v mazilih pa ne pridejo globoko v tkivo in prav tako v vašem primeru ne bodo učinkoviti. Žal vam drugega, kot da greste do zdravnika, ne morem svetovati, res je sicer, da v precejšnjem odstotku telo za take težave poskrbi samo, vendar čakanje v nobenem primeru ni medicinsko upravičen nasvet.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
po jodu in dveh lekadolih ni bilo nič bolje (malo je umiril kljuvanje da sem lahko zaspala, to je bilo pa tudi vse). da ne omenjam tega, da je sedaj prst in noht čudne barve in da bom cel dan mogla letat naokoli v grdavšah uggicah. probala ga bom namazati z antibiotikom in zaščititi z zložencem. če do nedelje ne bo uredu, se v ponedeljek pravim k osebnemu in upam, da ne bo imel kakih mesarskih prebliskov.

lp

Pozdravljeni še enkrat. Zna biti, da dlje, kot boste čakali, večja je možnost da se bo zdravljenje končalo z “mesarskimi prebliski” ali zapleti. Poskusite torej urediti čim prej.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

🙂 po mučnih dnevih sem se nad noht spravila s škarjicami in zbezala ven špičko, ki je rasla v meso. noht se je v parih dneh pomiril in sedaj je kot nov.

lp

New Report

Close