Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca zanohtnica

zanohtnica

Hvala za vaš odgovor. Kar se sponk tiče, sem imela v mislih nekaj takega: http://www.dermavitalis.si/zdravljenje-vrascenih-nohtov
vendar priznam, da sem dokaj skeptična glede tega. Se vam zdi, da je to možna alternativa operaciji?

Hvala.

Pozdravljeni
Teh sponk res ne poznam in nimam z njimi nikakršnih izkušenj, dvomim pa, da bi lahko bile doživljenjska rešitev. A kot rečeno, ne bom na suho pameten….neprijetne so zagotovo manj od okrevanja po posegu 😉
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni
Teh sponk res ne poznam in nimam z njimi nikakršnih izkušenj, dvomim pa, da bi lahko bile doživljenjska rešitev. A kot rečeno, ne bom na suho pameten….neprijetne so zagotovo manj od okrevanja po posegu 😉
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Pred dvema dnevoma sem na palcu opazila rdečico in rahlo oteklino, vendar me nič ne boli, danes pa me je začelo tudi “zategovati” v prstu vendar brez bolečine. V vseh prejšnjih primerih vidim, da ljudi prst tudi boli, zato ne vem ali je tudi v mojem primeru vraščen noht ali kaj drugega???
hvala za odgovor!

Iz tega opisa je morebiten vraščen ali vraščajoč noht nemogoče oceniti. Je pa res, da se predel vraščanja nohta slejkoprej vname, oteče in močno boli.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
imam podoben problem. Na srednjem prstu na roki se mi je najprej odluščil del kože pred nohtom , sedaj pa imam otečeno že kak teden. Mazala sem s Canestenom, vendar se je zadeva samo še poslabšala, je pa ta del občutljiv na bolj toplo vodo (peče).
Sicer ne vem, če je kaj na tem, ampak preden se mi je to zgodilo, se mi je sanjalo, da sem odstranila del kože na roki, spodaj pa so bili “rovi” kot bi jih delal hrošček vendar sem v sanjah menila, da so glivice. Ko sedaj gledam ta del se mi tudi zdi, kot bi bilo mal razrit…. ah ne vem, le sanje.
Ampak to ni edina stvar, ki me “peče”,.. joj… peče me tudi koža precej nižje (na intimnem predelu), samo uporabljam dezinfekcijske robčke (za kožo) in stanje se je res precej popravilo (ampak se takoj poslabša, če ne uporabljam dezinfekcijskih robčkov) samo ne vem, če je kakšna povezava.
S čim oziroma kako naj si to pozdravim?
Hvala za odgovor.

Opis na roki nikakor ne spominja na glivično okužbo, zato v mazanju s canestenom ne vidim pravega smisla, antibiotiki oziroma kirurg utegnejo pomagati, slednji če se je nabrala že kolekcija gnoja. Še bolj sem skeptičen okoli uporabe antiseptičnih robčkov na pekočih intimnih predelih, saj bi dolgoročno praviloma le poslabšali težavo in dodatno nadražili predel. Predlagam, da opustite tudi to, kaj bi pomagalo, pa je težko predlagati, saj niste navedli, kaj oz kje peče in kako izgleda…
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
ti robčki so namenjeni analni higieni. Probleme imam že od nekdaj (hemo..), že 20 let, vendar mi mal krvi ni delalo nobenih problemov do pred 3 leti. Takrat sem se pozdravila sama s kremami, vendar me nikoli ni nič peklo (bolelo je zelo, peklo pa ni,koža ne). 3 mesece nazaj se mi je pa vnela koža okoli “ta zadne”, spredaj in zadaj in vse je bilo krvavkasto (vendar ne krvavo) in predvsem pekoče. Nič ni pomagalo, nobena krema nič, sem pa po naključju našla te robčke in je edina stvar, ki vidno pomaga, problem je samo v tem, da se ponovi, ko mi jih zmanjka, v bistvu samo precej lajša. Najbrž se je treba kar naučiti živeti s tem, saj ni nič konkretnega za videt, še k zdravniku ne morem iti?

Bil bi kar presenečen, če se dejansko be bi dalo nič pomagati in sem še vedno skrajno skeptičen do tega, da vam taka nega z robčki koristi (razen da krajši čas olajša. Mislim, da je za obisk zdravnika skrajni cas in da vam bo odlašanje samo dodatno otežilo zdravljenje. Samozdravljenja s pripravki brez recepta si v vašem primeru oz moji oceni na podlagi vašega opisa, ne predstavljam. Prav tako se mi zdi zelooo malo verjetno, da bi morali te težave imeti kar doživljenjsko. Torej: dovolj domačih ukrepov in čas za nekoga, ki se spozna.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni imam en problem in vprasanje in sicer zanima me noht na nogi palec imam rdecega in iz njega tece gnoj ,boli in me skrbi da bom mogla na odstranitev nohta vendar sem noseca ali bodo lahko kljub temu naredili ta poseg ce bodo ali so lahko kaksne posledice ker sem ze bila 1x in vem da so mi dali injekcijo da so omrtvili noht zaj me pa se zanima ali je tista snov ki je v injekciji ki omrtvi lahko kaj skoduje plodu ali kakor koli. Hvala za vas odgovor in lp

Pozdravljeni, če je poseg potreben in v primeru ognojkov praviloma je, se ga da varno opraviti tudi v nosečnosti in lokalni anesteziji.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,
februarja meseca letos sem imela na kazalcu desne roke zanohtnico. Vnetje se je razširilo na bezgavke (otečene in boleče na otip) in limfo (rdečica od pazduhe proti komolcu) a se je po jemanju antibiotikov umirilo. Kirurško je bila predvidena odstranitev nohta, na kar zaradi predvidene službene poti nisem pristala. Na kontroli čez cca teden dni je bilo ugotovljeno, da se je stanje umirilo in odstranitev nohta ni več potrebna, v primeru ponovitve stanja pa je potrebna ponovna kontrola. Še vedno pa je bil vidno, da “nekaj draži noht” (spodnji, korenski del nohta).
Zanohtnica se sicer do sedaj ni ponovila, me pa stalno boli prvi členek prsta. Ne vedno enako, včasih bolj včasih manj. Bolečina sploh ni močna, včasih rahlo kljuvajoča. Včasih seva (po enaki liniji kot prej rdečica) do pazduhe. tako, da imam občutek, da me boli cela roka. Zanima me ali naj grem na ponovno kontrolo? Je stanje lahko resno?
Hvala za vaše mnenje in odgovor.

Stanje po opisu seveda ne deluje “resno” in niti ne bi želel bolečin v členku za prmej pripisovati februarski zanohtnici. Če vas kljuje in boli, je smiselno pogledati, če so prisotni znaki vnetja, gnojenja in temu primerno ukrepati, če ne drugega, bo lažje razpravljati o vzroku bolečin. Da bi težave povzročala tista zanohtnica izpred 10 mesecev, pa se mi ne zdi prav verjetno.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani!

Po reeksciziji brazgotine in odstranitvi dveh vrovalnih bezgavk zaradi MM se je rana vnela in ni zacelila 2 meseca. Ker si v tem času nisem mogla postriči nohtov na nogah, levi palec pa je na pritisk postal rahlo boleč, sem šla k predikerki. Ugotovila je, da se noht na palcu vrašča in ga postrigla ob strani do polovice, čeprav sem imela prej ravno pristrižene nohte. Poseg je bil precej boleč. Nekaj ur po posegu me začel prst močno boleti, koža na konici prsta je bila precej rdeča. Splošna zdravnica mi je svetovala bivacin mazilo in kamilične kopeli. Zaradi bolečin sem najprej jemala nalgesin, po nasvetu zdravnice 14 dni movalis tablete, tako, da me sedaj boli še želodec.
Ker se stanje ni izboljšalo, mi je dermatologinja predpisala razkužilo in mazilo Diprogenta. Po treh tednih rednega mazanja mi je pred dvema dnevoma predpisala mazilo Fucidin in Lamisil in izdala napotnico za splošnega kirurga. Ker ta dan niso delali posegov, so me napotili na urgenco, kjer so mi svetovali odstranitev nohta (morda polovico ali celega, odločili bi se ob posegu).
Palec se mi ne gnoji, je samo vnet in boleč, pod nohtom me zbada. Kirurg pravi, da gre za vnetje in vraščen noht(nekaj mm od roba, ker rob je odrezan) in da se bo verjetno zagnojil. Ker me prst boli že dva meseca, sicer ne tako močno kot na začetku in ne več neprestano, ne vem, ali se naj odločim za poseg ali naj prej dokončam 10 dnevno mazanje z mazilom Fucidin. Je možno, da se bo sam pozdravil? Kaj mi svetujete?

Za odgovor se najlepše zahvaljujem.

Pozabila sem napisati, da sem osem dni jemala tudi antibiotik Amoksiklav.

Pozdravljeni, glede na opis se mi zdi prav verjetno, da boste potrebovali kirurški poseg, saj se utegne vraščanje nohta res končati z gnojenjem in še daljšim okrevanjem.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Tudi jaz imam težave z zanohtnico na mezincu na nogi. Pred 3 dnevi mi je osebni zdravnik predrl ognojek kar je prineslo olajšanje le za par ur potem pa se je gnoj spet začel nabirati. Po dveh dneh (včeraj) sem imela kontrolo. Zagnojen del se je razširil izpod nohta, zdravnik je ognojek ponovno predrl ter mi predpisal Klimacin. Pri tem je okleval, ker je ognojek majhen in tudi oteklina je locirana zgolj na mezinec, in zaradi tega se mu ne zdi smiselno z antibiotiki obremenjevati celega telesa. Ker tudi jaz nisem naklonjena antibiotikom, jih včeraj nisem vzela – da vidim kako bo danes. Danes je prst še vedno otečen in boleč (čeprav malo manj), ognojek se mi je pri hoji sam predrl.

In zdaj ne vem ali naj vzamem antibiotik ali naj še čakam? Problem je v tem, da zaradi bolečin ne morem obuti čevljev in sem v bolniški, ki pa bi jo rada čim prej prekinila.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni, načeloma se zanohtnice zdravi kirurško, posebno če se kjerkoli v tem predelu nabira kolekcija gnoja. Kar zadeva jemanje antibiotika, upoštevajte navodila zdravnika, ki vas je pregledal oz. se posvetujte z njim. Pogoj za učinkovitost pa je, da se torej ne nabira gnoj.
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
zanohtnica na mezincu leve noge (o kateri sem pisala) se je pozdravila. Prst je le še nekoliko rdeč in boleč na pritisk. Koža se mi je tam, do kjer se je nabiral gnoj, odliščila, prav tako pa mi je odstopil noht. Mi je noht odstopil, ker sem imela pod nohtom ognojek (upam da niso glivice)? Bi bilo potrebno noht kirurško odstranit?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Okrog odstopljenega nohta težko na pamet govorim o vzrokih, gnojenje pod njim pa je povsem možen vzrok. Odstopljenega nohta brez drugih težav in če ne moti, praviloma ni treba kirurško odstranjevati.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close