Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca zanohtnica

zanohtnica

Kul 😉 Saj ne dvomim, da so tudi domače metode lahko učinkovite, svetovati vam jih pa seveda res ne smem.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

😉 vem, da ne smete.
hvala in lp

pozdravljeni,
spet jaz… in spet se mi je ponovilo isto, samo da sedaj ni nobene špičke, ki bi se zaraščala v meso (sem preverila). spet me boli, polovico nohta je rdečega, kožica nad nohtom je v vijola barvi, gnoja nobenega. najraje bi si prst odsekala, da bi bil že mir enkrat!!!!

Ne, nee sekat prsta! Če se ni nabral gnoj, bo morda ozdravljivo z antibiotiki, tako da pojdite raje do zdravnika.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Lansko leto maja se mi je začelo gonjiti na sredini pod nohtom, na palcu leve noge. Ker se stanje po mesecu dni ni izboljšalo, sem obiskala zdravnika, ki mi je predpisal antibiotike. Nato se je stanje izboljšalo in gnojenje izginilo. Vendar čez mesec dni se je gnojenje ponovno pojavilo in izginilo. To stanje se je ponavljalo konstantno čez celo leto. Zraven se mi je začel še vraščat noht. Ker ni bilo boljše sem šla na kirurško odstranitev dela nohta kjer se je vraščal. Zdaj po dveh tednih po operaciji se mi rana še zelo gnoji, kjub antibiotikom, ki mi jih je predpisala zdravnica ( Klimicin). Na preveze hodim vsak drugi dan in se stanje nič ne izboljšuje. Obstaja še kaka druga možnost za preprečitev gnojenja?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni, praviloma zadošča redno prevezovanje rane, lahko pa kar traja. Ne morem pa oceniti, če bi bilo treba menjati antibiotik oz je ta potreben.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Na rani imam tudi oblogo Aquacel, ki naj bi pomagala pri vpojnosti in zmanjšanju gnojenja iz rane. Kolikšen je čas celjenja takšne rane? Kajti me zelo ovira pri mojih športnih treningih in karieri.

Hvala in lep pozdrav.

Ni nekega roka, lahko pa je nekaj tednov.
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni,
spet jaz. noht na nogi se je na pol spravil v red. sedaj se mi pa podobno dogaja s sredincem leve roke 🙁
je tudi to vnetje? kakšno? kako ga sanirati?
lp

Pozdravljeni, sicer ne vidim omenjenega dogajanja, a če gre za zanohtnico, lahko z antibiotikom, če ni kolekcije gnoja, če je, pa s kirurškim posegom.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Prosim za pomoč oziroma nasvet glede sledeče zadeve.
Nekajkrat zaporedoma sem si (po pomoti ali ne) na desni strani palca desne roke odrezal kožo s ščipalcem za nohte. Sedaj je na tem mestu nastala nekakšna oteklina, “bunka”, ki na otip ne boli, ni velika, je pa neestetska. Prekrita je z delčki suhe kože.
Zanima me, kako si lahko zadevo ozdravim, saj oteklina ne pojenja (zagotovo jo imam že cca 2 meseca).
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni, žal si ne predstavljam, za kakšno bunko naj bi šlo oz. a gre za vnetje ali kaj drugega.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Včeraj mi je prijatelj stopil na palec na levi nogi; tako da je v koraku nazaj noht dvignil za kak milimeter. Na nohtu ni vidne nobene poškodbe, je pa tako po dogodku postal temno plavkast (cel noht), nato pa je ob strani in pod nohtom pritekla kri. Doma sem si palec spral pod vodo, in poizkusil izstisnat kri pod nohtom, vendar se je kri vedno znova nabrala. Po spiranju je noht bil že pošteno črn, zjutraj pa sem okoli nohta opazil strjeno kri, in noht je bil videti skoraj normalo, malce plavkaste barve. To se si spral, nato pa je čez cel dan ob strani in podnohtom iztekala tekočina, videti čista, morda poleg malce gnoja. Prst oz. noht je na dotik zelo boleč, in me vsako obuvalo zelo moti pri hoji. Zanima me kaj lahko pričakujem in kako lahko si pomagam, ker do zdravnika še vsaj en teden nemorem, ker sem v tujini. Je to nevarno za zanohtico, ali za odstranitev nohta…?

Hvala za odgovor
LP

Če se pod nohtom nabere kri in postane zelo boleče, potem jo običajno spravimo ven skozi majhno odprtinico v nohtu, če teče ven ob straneh, to morda ne bo potrebno, vsekakor pa je potrebna toaleta te krvi vsaj iz okolice, pa obliž preko nohta in deliv, kjer teče ven.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
Lani sem imela zanotnico in so mi odstranili del nohta in okolno meso.. Zadeva se spet ponavlja, se ze gnoji in meso je violicne barve..pod nohtom je rumeno, verjetno gnoj.. Kaj menite o piljenju nohta na sredini? Baje pomaga.. Lp

Pozdravljeni, menim, da domače zdravljenje gnojnih kolekcij pod nohtom in okolišnjega vnetja ni varno in čeprav vejamem, da je komu pomagalo, vam toplo priporočam, da tovrstne posege prepustite zdravniku.
Le pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

ponovno potrebujem pomoč. Po prvi odstranitvi dela nohta se mi je zakompliciralo, rana se mi je gnojila mesec in pol, potrebna je bila odstranitev celega nohta. Po nekaj mesecih mi je ponovno začel izraščat noht, vendar samo do polovice, saj so mi pri prvi delni odstranitvi nohta poškodovali podnohtno tkivo. Na tem mestu mi sedaj izršča drugačno tkivo, podobno ”divjemu mesu”. Ker po mnenju zdravnikov ni bilo druge rešitve, je bila ponovno potrebna odstranitev celega nohta, ter tkiva ki mi izraščalo ( odstranili so celi podnohtje vse do kosti). Štiri mesece od te odstranitve, se mi zadeve spet ponavlja in po mnenju zdravnikov je potrebna ponovna odstranitev. Ali obstaja kakšna druga rešitev, razen ponovnega posega ? Ker po treh operacijah, zadeva ni nič boljše in verjetno to ni rešitev.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni, bojim se, da vam tu zgolj iz opisa ne bom mogel svetovati, težko ocenim, kaj izrašča, zakaj je potrebno odstranjevati cel noht in kaj bo dokončna rešitev, vsekakor pa vam predlagam, da natančno izprašate zdravnika, ki je odredil poseg.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

2 meseca nazaj se mi je na palcu desne noge naredila zanohtnica. Ker je bila že gnojna rana, me je zdravnica poslala h kirurgu, ki mi je gnoj in del nohta odstranil. Rana se je lepo zacelila. Sedaj pa se mi je pričela pojavljati bolečina v tem palcu. Sprva le na dotik, sedaj pa se pojavlja že ob hoji. Na palcu ni vidne otekline, postaja pa vse bolj boleč. Bolečina se pojavlja na predelu kjer je bil odstranjen noht. Ali je možno da se je stvar ponovila kljub temu da na zunaj ni videti nohta, ki bi se vraščal? Kako si lahko pomagam. Za odgovor se vam že vnaprej hvaležna.

Lp,
Tinkara

Pozdravljena Tinkara!
Če je šlo prvič za vraščen noht, ki sedaj izrašča enako širok, je seveda možno, da se težava ponavlja in bo slejkoprej tudi zateklo, tudi če gre za “običajno” zanohtnico, se lahko kaže v začetku zgolj z bolečinami…. Žal je brez pregleda to zgolj ugibanje in če opazite rdečino, oteklino, obiščite zdravnika.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close