Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca zanohtnica

zanohtnica

Zakaj ravno po porodu ne vem, lahko pa da se je okužba z enega prsta prenesla z gnojem na ostale.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

ne boste verjeli, ker sem si pustil da mi je noht rastel v kožo in se je pozdravilo. noht je prilezel čez kožo ki ga je preraščala… res da boli ampak trud je poplačan

Odlično 🙂

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav
Pred enim letom se mi je na desni nogi na prstu naredila zanohtnica zdravnik mi je svetoval masiranje prsta z vročo vodo a žal ni pomagalo tudi mazanje z Bivacynom.Čez nekaj mesecev se mi je naredilo še drugi strani zato sem mogla iti na kirurški poseg.Vse je bilo vredu noht mi je zrastel čez nekaj mesecev.Zdaj ko se prišla domov z dopusta se mi je naredilo na istem prstu samo na eni strani.Na začetku ni nič prav bolelo,zdaj pa imam rdeče na konici nohta,gnoj je šel ven.Boli pa vseeno.Na konici imam majhno rano(nekakšno odprtino).Noht sem si tam odstranila ker je zrasel v kožo.Prosim če mi pomagate ker zelo boli in me že zelo veliko skrbi.A obstaja kakšno domačo zdravljenje,mazanje z Bivacynom ali kaj drugega?Hvala za pomoč.

Če se nabira gnoj in če dela težave vraščen noht, je največkrat potreben kirurški poseg, manj verjetno bi pri vnetju brez nabiranja gnoja pomagalo le zdravljenje z antibiotiki, v neke “domače terapije” ne verjamem preveč
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.
Imam težavo, ki mi ne da spati in sem v resnih skrbeh. Mojemu štiriletnemu sinu se je pred mesecem in pol na prstancu desne roke pojavila rdečina-zanohtnica. To se mu je pojavilo ob prihodu na morje. Ker smo tam ostali sedem dni in se vsak dan kopali v morju je težava izzvenela. Tretji dan po prihodu domov pa se je znova pojavilo, tokrat v večjem obsegu. Peljala sem ga k zdravniku, ki mu je predpisal kremo Gramycin. Po tednu dni mazanja se stanje ni bistveno izboljšalo in tudi ne poslabšalo zato sem poskusila še s tropotcem in kasneje z bepantol plus in na koncu še z ihtiol kremo. Ker nič od naštetega ni bistveno izboljšalo stanja sem ga po treh tednih odpeljala nazaj k zdravniku. Na omenim še to, da ga prst v tem času ni bolel razen na dotik. Prst je bil pordel in otečen. Ker sem mu hotela prihranit kirurga, ker se je vsakega dotika prsta bal, ter se v posvetu z raznimi fermacevti po lekarnah ni zdela ta stvar tako nevarna sem čakala. Zdravnik naju je napotil h kirurgu z besedami, da če bi bila doma na vrhu Triglava bi mi svetoval namakanje v kamilicah a ker imamo bolnico pred vrati gremo raje tja. Te besede so me še dodatno pomirile, da ni nič hujšega. Pri kirurgu sem upala, da mu bodo prerezali in iztisnili gnoj, a so se odločili, da mu odstranijo nohet, ker bi naj že rahlo odmiral.Dobil je tudi antibiotik na dvanajst ur. Čez dva dni sma imela prevez, kjer smo ugotovili, da se stanje ni izboljšalo. Tukaj so me prvič prestrašili, da se lahko vname členek in, da lahko ostane brez njega. Obdržali so ga v bolnišnici in mu dva dni dajali antibiotik intravenozno ter mu dvakrat naredili prevez in mu prst namazali s kuteridom ter prekrili še z enim zdravilom na mrežici.
Ob odpustu nama je bilo rečeno, da naj namakama v kamilicah. Antibiotik so ukinili, prav tako ni potrebno več mazati z nobeno kremo. V petek, teden dni nazaj je bil odpuščen iz bolnice, v torek pa sma morala ker sama narediti prevez in začeti z namakanjem. Prst mu namakam dvakrat dnevno po nekaj več kot pol ure.
Moje skrbi pa so naslednje. Kljub temu, da je minilo že skoraj štirinajst dni po odstranitvi nohta ima prstek oz. ob nohtu še vedno otečen. Rdeče res ni tako kot je bilo in je le rahlo rožnato, vendar me skrbi oteklina ter dejstvo, da niso prstka prerezali in mu ščistili gnoja. Je normalno, da oteklina ostane tako dolgo ali je bolje, da grema nazaj. Bojim se namreč, da se bi res pojavilo kaj na členku.

Ker se pri zanohtnici gnoj nabere ob nohtu, je bila z odstranitvijo nohta verjetno razrešena, vsekakor na kirurgiji v prstu niso pustili kolekcije gnoja. Ker vas skrbi, vam vsekakor predlagam redne preveze pri njegovem zdravniku, ki bo lažje ocenil, če okrevanje poteka primerno, kot pa vi sami. Sama rožnata barva ob siceršnjem izboljševanju težav ne pomeni nujno, da je z okrevanjem kaj narobe.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Lep pozdrav!

Imam eno vprašanje! Na desni nogi, mi je na mezinčku odstopil cel noht. Mezinček je normalne velikosti, nič ni otečen, ne boli me nič pa tudi zagnojen ni. Zakaj se je to naredilo? Ali moram k zdravniku na pregled?

Lep pozdrav

Pred kakšnima dvema mesecema me je močno bolelo na desni nogi na velikem prstu koža ob nohtu. Ker sem bil mnenja da je tega kriv noht sem si ga ob strani rezal in tako sem ščasoma odrezal na eni strani noht do korena. Takrat nekaj časa ni bilo težav, ampak pred enim mesecem me je ponovno začelo boleti in sem šel k zdravniku. Ta mi je samo rekel, da ne smem več tako rezati do korena … Zadnje čase me pa vedno bolj boli in gnoji. Ves predel okoli nohta ( skoraj polovico prsta ) imam zardelega in malo zavtečenega. Zanima me kaj mi priporočate in kakšne so posledice tega ter kako dolgo je zdravljenje ?

Lp

Pozdravljeni!
Možno, da gre za vraščen noht, v tem primeru bo zdravljenje naverjetneje kirurško, vsekakor potrebujete zdravniški pregled.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni
Imam težavo.Na levi in desni nogi imam zanohtnico na levi se mi je ponovila od lanskega leta na levi se mi je pa naredila pred pribl. 2 tednoma.Odšla sem k zdravniku ter dali so mi napotnico.Pravijo da bodo verjetno noht potegnili ni pa še rečeno.Zanima me kako se odločijo zato in kakšne so bolečine pri tem ter koliko časa potrebuje noht da zraste nazaj.
nohta sta oba zaraščena ker se mi je malo odlomil noht.neboli toliko in malo je gnojno.bolj je nekoliko zatečen.
hvala za nasvet.

Če je problem vraščen noht, je mozno, da ga bodo odstranili ali naredili t.i. klinasto ekscizijo. Poseg ne boli zaradi lokalne anestezije, bolj neugoden je čas do zacelitve. Noht pa raste s hitrostko nelje 0,5mm na dan.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljenii
Ni ravno noht vraščen ampak se mi je malo odlomil in potem je bilo malo gnojno zdaj pa je malo vnet.Kako se pa odločijo kaj bodo naredili?
hvala za pomoč

Gnoj mora ven in se ne sme nabirati. Če to ovira noht, mora stran (ali če se vrašča), sicer pa ne
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Na istem nohtu na nogi se mi je že drugič naredila zanohtnica. Bil sem že na operaciji vendar je groza!!! Zanima me če se lahko problem reši s pedikuro ali če obstajajo kakšna domača zdravila za ponovno okrevanje nohta.

Hvala!

Ce misliva isto zanohtnico, gre za vnetje tkiva ob nohtu in s samim nohtom ni nujno kaj narobe. Ce gre za gnojenje, domaci pripravki in pedikura me bodo dobra resitev
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni
zanima me kako se odločijo za odstranitev celenga prsta?ker se mi je ze drugič naredila zanohtnica in se bojim da mi bodo prst odrezali ker sem že slišala da to tudi naredijo.zelo me je strah ker imam na obeh prstkih.je pa malo vneto in vsake toliko časa malo gnoja.prosim pomagajte!!!najlepša hvala

prosim pomagajte ker me zelo skrbi
na obeh straneh imam zanohtnico in slišala sem da lahko prst tudi odrežejo.ena se mi je naredila pred pol leta pa se mi je vmes dvakrat pozdravila(malo nohta se odlomi pa se potem zagnoji)ampak zdaj imam malo vneto in nič ni gnoja boli tudi ne samo če se udarim v prst malo zaboli in malo kri priteče.vem da če gnoj pride do kosti ti ga odrežejo.samo mene nič neboli ko hodim v kosteh.nwm kaj naj naredim.

Pozdravljeni
Zaradi navadne zanohtnice vam v nobenem primeru ne bodo odščipnili nobenega prsta. Čisto narobe ste to slišali.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
Se bom kar tukaj pridružila ciklu vprašanj.
Tudi jaz sem se ubadala z zanohtnico, ki je nastala zaradi neustreznega striženja nohta na palcu noge. Sem se namreč pičila s škarjicami, ko se rezala rob nohta in počasi se mi je začelo gnojiti.
Gnoj sem iztisnila, takoj je bilo občutiti izboljšanje.
Se mi je pa potem na tem notranjem delu palca, kjer je bila zanohtnica, pojavil velik žulj. In to na dan, ko sem bila ves dan doma, v copatih. Torej neustrezna obutev ne more biti vzrok.
Žulj se mi je končno predrl, zdaj je ta bolečina veliko bolj nadležna kot obnohtnica.
Čutim pa tudi otečeno bezgavko v dimljah. Se prebrala, da se lahko poveča zaradi vnetja na stopalu.
A je možno, da je to vse povezano?
Namig mi je pa najbrž že znan, da bo treba do zdravnika. Se pa ne gnoji več, menite, da bi antibiotik brez kirurgije zadostoval?
Hvala za odgovor.

New Report

Close