Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja ZAKAJ želite (imate) otroka-e?

ZAKAJ želite (imate) otroka-e?

Biti mama je najlepša izkušnja v življenju katere tiste ki nimajo otrok ne bodo nikoli izkusile. Otroci naredijo življenje lepše in bolj polno. Želela sem postati mama, da pokažem tudi otroku kako je lepo živeti.

Ja zate je to najlepša izkušnja, za vse pa ne. Kaj je to tako težko razumet? Kaj misliš da je za vse ženske ki so ordile to nekaj najlepšega? Ogromno jih svoje otroke zavrže, jih sili v delo, proda……. Tiste, ki pa jih nimajo pa imajo kaj drugega za najlepšega. Ni res da tiste, ki nimajo trok tega nikoli ne bodo vedele. Kaj pa če bi rodile in jim ne bibilo všeč? Lahko rečem, da poznam nekaj takšnih. Če kdo nima otroka, še ne pomeni da kaj zamuja, saj njega veselijo druge stvari, ki morda tebe ne in je za njega to najlepše. pa kaj je res tako težko razumet, da smo si ljudje različni?

Valentinka. Kakšno je bilo vprašanje v tem postu?

In ja zaboga, saj razumemo, da nekaterim to ni najlepše v življenju, ampak imamo pa vseeno pravico povedati, da nam pa je. Se ti ne zdi?
Ne razumem pa zakaj na vsak odgovor v tem postu daješ repliko.

Ja seveda ima pravico povedat, da ji je to najlepše in naj to pove stokrat pove če hoče, me ne moti. Moti pa me, da misli, da tiste ki nimajo otrok z tem nekaj zamujajo. Kot je napisala da “”tiste, ki jih nimajo tega ne bodo nikoli izkusile.”” Kot da zdaj zamujam nevem kaj. Zato tudi, ko vidim kako mamico, ki jo poznam se je že želim ognati, ker mi govorijo, pa veš kako je to lepo, pa kaj zamujaš, pa da moraš to izkusit. Pač nočem in pika. Pa si tega ne dajo dopovedat pa če jim stokrat rečem da ne. Jaz to srečo čutim ob čem druge in bom ob čem drugem to izkusila. In prav nič ne zamujam. meni kaj drugo dela življenje polno, ona pa misli da je to za vsejga vse.

se strinjam, valentinka!

ksantipa, dej že enkrat dojemi, kaj ti valentinka govori! Ja, imate pravico povedat, kako je to vam oh in sploh, nimate pa pravice govorit, da kaj vse tiste, ki otrok nimajo, zamujajo.

Ko sem napisala svoj prvi roman, je bilo to zame nekaj najbolj izpolnjujočega. Ko sem pela v operi tudi. Za moje pojme je moje umetniško ustvarjanje ZAME, za moje življenje, vrhunec, ki me popolnoma napolni in izpolni. In me bo izpolnjeval še kar nekaj časa!

Pa mi na misel ne pride drugim solit in težit, da kaj vse zamujajo, ker ne pišejo knjig in ne pojejo!! Mislim, halo!

Dejte si dopovedat, da imamo različni ljudje različne cilje v življenju in različne načine osebne izpolnitve. Kam pa pridemo, da bo vsak vsem svoje vsiljeval, za božjo voljo, no.

A roman si napisala? ČESTITAM!!!! Jaz tudi pišem, in me to ful izpopolnjuje, ampak zaenkrat samo pišem. Če bom izdala, pa nevem. Pa noro rada berem. Včasih, ko začnem kakšno dobro knjjigo brat, se kar nemorem ločit od nje. Branje mi je eden naj užitkov. Raje berem kot gledam tv ali počnem karkoli drugega. Za petje pa nisem, ker bi potem iz opere vsi pobegnali. 🙂 na tvojem umetnuškem področju, ti želim še ogromno uspeha in izpopolnjevanja.

se strinjam, valentinka!

ksantipa, dej že enkrat dojemi, kaj ti valentinka govori! Ja, imate pravico povedat, kako je to vam oh in sploh, nimate pa pravice govorit, da kaj vse tiste, ki otrok nimajo, zamujajo.

Ko sem napisala svoj prvi roman, je bilo to zame nekaj najbolj izpolnjujočega. Ko sem pela v operi tudi. Za moje pojme je moje umetniško ustvarjanje ZAME, za moje življenje, vrhunec, ki me popolnoma napolni in izpolni. In me bo izpolnjeval še kar nekaj časa!

Pa mi na misel ne pride drugim solit in težit, da kaj vse zamujajo, ker ne pišejo knjig in ne pojejo!! Mislim, halo!

Dejte si dopovedat, da imamo različni ljudje različne cilje v življenju in različne načine osebne izpolnitve. Kam pa pridemo, da bo vsak vsem svoje vsiljeval, za božjo voljo, no.[/quote]

Daj najprej preberi moje poste, preden direktno meni odgovarjaš in mi nekaj pripisuješ.

In ja, če nikoli ne boš imel otrok ne boš vedel, če je to najlepše ali ne, enako velja, da če imaš otroke nikoli ne boš vedel, kako je preživet življenje brez. In ne vem zakaj komplicirate in se sploh na to obešate.

haha, kok sta smešni! Prav pošteno sem se zdaj nasmejala. Naj vama razkrijem skrivost – tudi jaz pišem (pesmi, ne romane) in tudi jaz pojem! Ja, pa še nekaj neverjetnega imam – 2 otroka – si lahko zamislite?? NO, se opravičujem, če je to zdaj kateri podrlo teorijo o boljšem življenju brez otrok.

Ne kompliciram, mogoče sem res ampak nehote. Hotela sem povedati le da me moti da ljudje mislijo, da če nimaš otrok zamujaš nevem kaj vse. In to mi nekatere mamice rečejo, kako je to lepo, da to moraš doživet, da moraš otroke imet. Pa kdaj jih bom imela, da bo takrat drugače misla…. In če ji jaz rečem, da ona ne ve kako je lepo meni, ker jih nimam, ker imam raje kaj drugo pa je užaljena ali jezna. Ker baje žalim njene otroke in ti ji pomenijo vse. Tako da se jim nič ne da dopovedat. Saj vem da ji pomenijo vse, ampak meni pač ne in nič ne zamujam, ker ne čutim enako kot ona.

Sem se spet obesila na to temo:) Ker ne vem, zakaj ene tolk prepričujete ostale, kako je fino imet otroke-če jih imate, jih imate zaradi sebe, ne za to ,da dokažete, da se imate bolj fajn no! Kot sem napisala, sama imam otroka, pa mi je svet sicer ful lepši,ampak je tudi veliko več odgovornosti in skrbi. Pa tale bullshit okrog nakladanja lepote materinstva in filozofiranja o brezpogojnji ljubezni blablabla to je res samo še za v kakšen roman! sej vsi razumemo, kaj hočete povedati. Ne strinjam se s takšnim poveličevanje materinstva, ker se mi zdi to nekaj vsakdanjega in normalno da imaš svojega otroka neomejeno rad(nenormalni so tisti, ki jih nimajo), po drugi strani se mi pa spet zdi nekaj čisto neobremenjejučega, če si jih eni pač ne želijo. Zmotili so me samo posti mopsy, k prav bedarije kvasi, in to na ponižujoč način!

Nikoli nisem rekla da je življenje boljše brez otrok! In nikoli ne bom. Ker zate je življenje z otroki boljše, zame pa ne. In mene to pisanje res izpopolnjuje. Ko pišem se počutim boljše, kot nevem kdaj drugače. Ob tem enostavno uživam. In nisem rekla, da ob tem uživajo samo ljudje brez otrok. Jaz si jih enostavno ne želim. In to ljubezen čutim do česa drugega. Rada sem sama, rada grem sama kam in sem sama z samo. Moti me hrup in ropotanje. Me pa moti, da mi govorijo koliko zamujam in kako bi mi bilo z otroki lepo. če pa jaz rečem mamici, koliko ona zamuja z otroki, pa je jezna kot ris, ker žalim njene otroke. Seveda ne mislim koliko zamuja z njimi, ker jo razumem da so ji vse in v tem uživa. Ampak ji rečem enako nazaj kot ona meni, če jaz zamujam tako, ona tako. In jaz nimam biti po njenem (in še verjetno katerem drugem) mnenju pravice biti užaljena, ona pa je lahko.

Živjo, valentinka,

te čisto razumem:) Pisanje res bogati. Roman je fina zadeva, ker raste v tebi, se razvija, ima svojo pot, ga nosiš v sebi…čakaš, da dozori. Zato rada pišem konkretna dela, ki rabijo čas, zorenje, in zgodba ter njen razvoj dobesedno živi v meni.

Jaz tudi ne maram hrupa in norenja. Rada imam svoj mir in ne da se nekdo stalno nekaj vtika vame – kar otrok večinoma se. Otrok te zahteva sto procentno, vsaj v prvih letih, hoče tvojo pozornost…ne hvala. Sicer se z otroki čisto dobro razumem, pazim otroke od prijateljic in me imajo čisto radi in se crkljamo in vse, a potem rabim svoj mir. In prav nič mi ne manjka, ne pogrešam nič in nikogar, kar je tu enim očitno blazno težko razumet, ker kar naprej tumbajo, kako je rojevanje nekaj najlepšega na svetu. Eh ja, so tudi druge stvari, na drugih nivojih, ki so “najlepše” za tistega posameznika. Samo eni pač ne razumejo, nič za to:)

zdravo,
samo toliko povem da se je tudi meni zdel naslov teme malo mimo, ampak sem odprla post ker sem videla koliko je odgovorov in me je res zanimalo kaj ste pisale. ampak kot ponavadi se najde nekdo, ki vrže kost in se potem sprva lep pogovor sprevrže v tako hud prepir in obsojanje da je joj.
naslov teme je zakaj ŽELITE imeti otroke in ne zakaj NE ŽELITE imeti otrok. in če je intelegenca res tako na višku ni treba ne vem kaj razmišljat, da se bodo odzvale mamice, ki jim je v veselje imeti otroke in z njimi deliti lepe in ne tako lepe stvari.In če jim potem nekdo pravi kako so nesposobne vidit ven iz svojih okvirčkov je pa tudi jasno, da se bodo branile. In res ne vem kdo tukaj bolj obsoja, tiste, ki imajo otroke in se z njimi veselijo, ali tista, ki jih nima in so za njo vsi popolni debili zato ker jih imajo. po moje si ti malo bolj prizadeta, ker si skoraj edina tukaj, ki jih ne želi imeti in nikakor ne moreš pri vsej svoji inteligenci razumet, da se tako kot se izražaš ti izraža samo nekdo, ki ne more iz svoje kože, ima samo svoj prav in ni pripravljen sprejeti nobene kritike na svoj račun.
drugače pa je domače živali udomačil ČLOVEK in najbrž zaradi svojega egoizma, da mu ni dolgčas. in ti si najraje z živalmi ki jih je udomačilo to neinteligentno in totalno zabito bitje ČLOVEK. verjamem da jih vzgajaš po svojih načelih in jim ne pustiš da bi se v celoti obnašali nagonsko ali pač?
Vsak pa naj uživa v svojem življenju, z svojim razmišljanjem in z svojimi pogledi na svet.
lep pozdravček vsem, ki si ne želite in vsem, ki si želite otrok. nekaj nam je pa le skupnega, vsi se sprehajamo po istem planetu.

Komu pa sem jaz rekla da je zabit ker jih nima????? Meni je vseeno, če jih imajo ali ne. Človeka sodim po osebnosti, ne koliko trok ima. Jaz pa si jih ne želim. Že zaradi tega ker nisem pripravljena prevzeti tolikšne odgovornosti in hrupa naenkrat. Res je vsak naj uživa kot želi. In drugi mu pri tem nima pravice soliti pameti. Me pa moti, če mi jo kdo soli zakaj jih nimam in kak ojeto lepo pa nevem kaj še vse. Njej je lepo meni ne.

Valentinka – zakaj bereš forum “Starši in otroci?” To NI provokativno ali kakorkoli slabo namerno vprašanje, samo zanima me, zakaj te sploh vleče na ta forum, če to v resnici res ni tvoje področje (biti starš). Hvala za odg. LP!

valentinka moj post ni letel nate, če si tako razumela. jaz razumem, da si ti ne želiš otrok in to je tvoja lastna izbira, vendar ne žališ oz. ne prepričuješ tistih, ki jih imajo, da to ni ok. pač vsak si svojo usodo in to kaj bo počel v življenju kreira sam.
mene je zmotilo razmišljanje mobsy, ki kar pometa z mamicami oz. puncami ki si želijo otroke oz. jih imajo.
res je da ima vsak povedati pravico kar mu leži na duši, vendar pri taki inteligenci pa pomoje veš kje je meja oz. kaj je primerno izustit in kaj ne. seveda je pa tukaj zelo lahko, ker te pač nihče ne vidi in kratkomalo je najlažje blatit druge, ki ne razmišljajo tako kot si si zamislil.
je pa ta forum namenjen izmenjavi menj in izkušenj staršev. nič ni narobe če pač kdo, ki to ni oz. si ne želi biti pove svoje mnenje. vendar bi bilo mogoče bolje da si ustvarite forum kjer bi si lahko istomisleči podajali svoje izkušnje in probleme kako vam vsi vsiljujejo nekaj kar si ne želite.
zakaj bi se pregovarjali tam kjer ni treba…

Ne berem vsega. Mi pa je bil pred časom dolgčas in sem šla vse naslove na teh forumih brat, pa sem zasledila tega in ga začlea brat. Od takrat ga spremljam, ker mi je zanimiv. Pa kakšne druge tudi. Zvem kar nekaj zanimivega o zdravju in hrani, četudi samo glede otrok..To me je vedno zanimalo. Sem pa pred časom skrbela za otroka, ki je kasneje šel v rejo.

Bom pa še jaz. Nisem vsega brala. Razen tistih par cvetk, ki odstopajo od povprečja.
Osebo sem se odločila za otroka, ker sem imela (imam) svojega moža tako rada, da sem si želela tudi njegovega otroka. To mi je bila pika na i najini zvezi. Otrok naju je samo še bolj povezal in dopolnil. In samo tako, sem spoznala nove razsežnosti življenja in razmišljanja.
Priznam, tudi sama, dokler nisem imela svojega otroka, nisem bila posebna ljubiteljica le – teh. Nikoli se nisem vtikala v njih. Pač nismo se ravno najbolje razumeli. Ja, tudi na živce so mi šli.
In zakaj se nekdo odloči za otroka. Ja, tudi zaradi nagona, kar je normalno, saj če bi poslušali le razum, potem nas že dolgo ne bi bilo več.
Eni bi to radi videli. A ne mobsy?
Ne razumem pa, da lahko nekdo govori oziroma piše s tako jezo, pa naj bo z otroki ali brez…
V tvojih besedah je zgolj gola resnica, dejstva, kot da bi brala nek učbenik. Ja, vse je res, vendar to spoznanje zame že dolgo ne zadošča več…
Kdo ve, enkrat se boš tudi ti mogoče prepustila nagonu…
Sicer pa vem, prepričanega se ne da prepričati. Vprašanje je samo, v kaj verjameš ti?

New Report

Close