Najdi forum

ZAČETEK Z 1.6.2013 !

Hej sonček. Ja, max dessert res ni ravno nadomestek obroka in je bolj dodatek ampak ima dovolj proteinov, da nadomesti kakšno malico. Je pomembno kaj kupimo seveda, ampak v tem je veliko zmešanih proteinov in raje popijemo en dessert kot, da ne jemo nič – koristi. Po pravici povedano tudi jaz nimam veliko pojma, ampak vidim pri sebi, da se dosti bolje počutim, če namesto, da spustim obrok popijem malo napitka (ki se ga drugače je kot puding ampak meni ni všeč). Mogoče z insanity ni bilo vidnih rezultatov, ker si premalo jedla. Ne vem sicer jaz upam, da bo kaj vidno. Sicer pa nameravam 2 meseca delati kot se spodobi. Telo ni stroj. Za oblikovanje je potreben čas in dva meseca sta minimalna doba za prve očitne znake sprememb. Mogoče tolažim sama sebe ampak res upam, da ne mečem časa stran s to vadbo… Še en nasvet za sladkosnede. Kupila sem si neko čokoladko v maxximumu danes na Slovenski in sicer GO protein čokolada in crisp-pro vanilija, karamela. Prva mi je bila všeč za potešit pomanjkanje ”sladkorja” se jo pa hitro pre-naješ. Druge nisem še poizkusila ampak sem jo že jedla in je zelo okusna. Je pa res, da te čokoladice vzameš vsake toliko ker so drage. Za 3 sem dala (2 go protein in 1 crisp pro) 6,45€. Torej drago. Mislim pa, da v hervisu prodajajo bolj poceni ploščice, ki so tudi kar fine. Naslova se pa res ne spomnim. Ampak so neke nove hrustljave in meni zelo okusne. Mogoče še bolj kot prave čokolade. Bi pa morala bankrotirat, če bi si jih redno kupovala.
Pol ure za 7km se mi zdi v redu, če se teče ali res, res hitro hodi. Znanec, ki trenira hitro hojo, hodi hitreje kot jaz tečem 🙂 . In če greš 7km na dan ali samo parkrat v tednu bravo!!!
Potrebujem nasvet. Kaj menite o activiji? Sicer imam nekaj problemov s prebavo ampak ne vem koliko je vse napihnjeno in koliko res.

Hvala za mnenja 🙂
Bom poskusila to ja, ker mi velikokrat zmanjka časa za večerjo in niti pod razno ne mislim jest Nupo, HB in podobne blesarije. Kakoršno koli že je, je bolje, da je to kot pa potem preoblina večerja. Za denar mi ni tak problem, ker bi blo to občasno. 3-4x na mesec recimo.

Jst tečem in delam pilates, občasno se pridružim še pri turih v hribe in morm rečt da imam že kar izoblikovano telo, če odmislim špeh na riti, stegnih. Tukaj noče dol pa največ vložim.Najbrž se zaradi tega, ker sem pač že dost telovadla prej, ni nič poznalo… Insanity se najbrž pri človeku, ki nič ne dela, precej pozna. Jaz recimo s trebuhom nimam problemov in imam ravnega, vidijo se vzdolžne mišice ipd. drugim se je to šele pri Insanity začelo poznat.Tako, da kr pogumno, če ne drugega bo kondicija. Pa fajn je, ker je nekaj drugačnega pa novega. Mogoče bom pa še sama 1x probala do konca.

Aktivia je nateg. So se tudi tožarili zaradi zavajanja ljudi z besedilom na ovojnini (kao da ena na dan uravnava prebavo bla bla). Lahko pa tudi, da je bla to afera s Actimilom? Jaz pijem Donat in pomaga. Ene 2x dan kak deci. Pa še ful cenejši je kot jogurti. Pa Mg vsebuje in če ful športaš ne bo panike za krče. Moje mnenje pač:)

Živijo sem se registrirala in spremenila ime (iz SLIVERWINGS) … No hvala lepa… prepričala si me, da nikoli več ne kupim Activie, Actimel pa mi je okus božanski ampak ga redko pijem, ker ko ga začnem ne morem nehat… Insanity kaj pa vem. Upam, da mi uspe vsaj malo maščobe pokurit, mišice pa bom že dobila ali pa ne. Upam da ja, bom pa preživela tudi brez. Danes so boleče, mi je pa ta bolečina zelo všeč. Torej Donat novi najboljši prijatelj… Hvala ti za nasvet.
Aja NUPO in Herbalife res ni za nikogar, ki ceni življenje. Zato ne nasedajte in sem vesela, da tako misliš.
KAKO VAM GRE? Četrti dan je že skoraj mimo. Upam, da bomo tako navdušene tudi štirideseti…

hm, cel dan ok, okol 19h pa se nisem mogla upret sladoledu, dvema kornetoma….in zdaj imam ful slabo vest :(….možno, da imam tako potrebo po sladkem, ker moram v prihodnjih dneh dobiti mestro….

Jaz sem si v začetku maja nabavila tale NUPO po izredno nizki ceni (zelenjavna juha + kakao šejk) pa sem samo en teden zdržala, da sem to jedla za večerje. Tiste juhe se mi ne zdijo napačne, če moraš res nekaj na hitrco pojest (čemur se poskusim izogniti), nikoli pa si nisem kupila čokoladic ala herbalife, nupo itd. Ponavadi mi ob kavi zapaše nekaj sladkega in potem pojem piškot ali malček sladoleda ali pa košček črne čokolade. Odvisno, ker se zgodi, da mi kakšen dan ne paše čisto nič sladkega (ponavadi takrat, ko razen za zajtrk, čez dan ne pojem OH).

šampinjonka, jaz sem zmazala pred menstro celo Jafa škatlo piškotov. Nisi edina 🙁

Moj jedilnik danes:
Z: kos kruha z 2 rezinama kuhanih puranjih prsi, kava z mlekom
K: (manjša tunina konzerva + paradižnik) – tunina omaka in polnozrnati špageti
V: navaden jogurt z nekaj orehi

Jutri grem plavat in tudi naslednje dni (zdaj sem 2 dni počivala 😀 ), v soboto si pa privoščim peko dobrot, ker za rojstni dan si pa ja lahko privoščimo =D

lp vsem

Ja prav je, da imaš slabo vest. Še posebej, če si se trudila. Na napakah se učimo. Mislim, da se lahko malo zgovarjaš na menstruacijo 🙂 ženske potrebujemo malo LDL-maščob. Vseeno pa se zavedaj, da si falila, da si pojedla zvečer in ne čez dan. Raje pojej nekaj čez dan, če se ne moreš upreti in zvečer boš veliko lažje prestala ”potrebo po sladkem”. Zato je mogoče fajn imeti na mizi steklenico vode. In ko ti zapaše sladko spiješ par požirkov.
Samo v vednost. S tem sladoledom si cel dan vrgla v nič, kot da se ni zgodil. Sploh pa dva korneta. Ampak vedno je dobro, da se zavedaš napake in jo poskusiš popraviti. Kar pomeni, da si na dobri poti. Jaz sem zjutraj pojedla 2 piškota namesto konkretnega obroka in vem, da jutri ne bom ponovila napake. Zapomni si 80% je hrana 20% je telesna aktivnost. Če že moraš nekaj pojest zvečer poizkusi kakšno banano. Sadje ni ravno priporočljivo zvečer ampak raje kot sladoled in mastno.
Apple_tree Glede Nupo pa si preberi kako škodljivo je vse skupaj. V tem primeru je verjetno bolje, da ne ješ nič, kot da ješ tisto svinjarijo. Res se splača prebrat raziskave. Verjetno zaradi par obrokov ne bomo umrli, ampak vseeno se raje izogibajmo temu sranju.
Upam, da vam gre po načrtih. Pri sebi vem, da veliko lažje zdržim s prehrano in telovadbo z vami ob strani.

Pozdravljene še iz moje strani! Sem pri drugem dnevu Insanitija in je res super! Pri prehrani pazim samo da zvečer jem manj, npr. včeraj po vadbi sem pojedla en majhen kruh s sirom in sladoled! :O Nisem se mogla upreti! Moj cilj je predvsem oblikovati telo in pridobiti mišice, če shujšam kakih 5 kg bom zadovoljna, se pa želim bolj posvetiti prehrani in jesti bolj zdravo.

Z veseljem prebiram tale forum in vaše zgodbe imam potem več motivacije za telovadbo!

Veliko uspeha vsem in trde volje, pa nasmeh na obraz!

D.

le od kod moje ime “donatka” 🙂
ker se mi ob zmanjšanem vnosu hrane, prebava obupno upočasni, sem si kar dolgo časa pomagala z donatom – a da mi je pomagal, sem morala spiti na dan kar cel liter – vsak, ki pa pije donat, vidi koliko kamna se nabere na steklenem kozarcu in kako težko je ta kamen odstranit – in, ko sem pomislila, da se toliko kamna nabere tudi v meni … 🙁 sem donat omejila.
Prebavo zelo uspešno pospešujem z otrobi in mletim lanenim semenom – otrobe namočim v vroči vodi, dodam 2 žlici lan.semena, zalijem z mlekom (2-3 dcl) – potem pa po potrebi/želji kake rozine, brusnice .. – in večerja je tu.
Odkar prakticiram to, grem vsak dan zjutraj na wc :))))))))))))) se olajšat :))))))))))

Zdravo. Fajn tema, se pridružujem tudi jaz. Mesec dni nazaj sem tehtala 68 kg pri 160 cm, zdaj tehtam 63 kg. Želja je 55 kg, tam nekje do konca poletja. Jem ful manj, 3x na dan, veliko vode, je pa res, da sem lena pri telovadbi. Se moram spravit na kolo, vendar pa kar ne najdem časa. Strogo pa se držim, da zvečer jem beljakovine, kruh samo ( če sploh ) za zajtrk, kosilo pa manjše porcije. In neverjetno, res gre dol. Tudi celulit se je zelo zmanjšal zdaj, ko se redno mažem z kremo in pijem veliko vode. Skratka, zaštartala sem dobro, zdaj pa naprej:-)

jaz osebno sem na south beach dieti in v 14 dneh sem izgubila skoraj 4 kile.
Bom kar na tej dieti vztrajala in se naucila zdravo prehranjevati!

NegraM, mi zaupaš kaj si v 14 dneh jedla? ker sm tud jaz na teji dieti, pa se mi zdi da kar skos eno in isto jem in nimam ideje.. jem pa: skuto-pusto, sir z ful manj maščobami in oh (iz hoferja lifestyle), mozzarela , prav tko light, zelenjava-večinoma okisana, piščanec nč soljen, in navadn jogurt..tuki se pa kar konča zadeva :S aja, pa kakšn beljakovinski shake..rabm še kašno idejo 🙂

jaz obicajno ne zajtrkujem! vem, napaka ampak mi ne znese.
zjutraj kava in ciki pol pa otroka v vrtec in sibat v sluzbo!

jem pa kar dosti!
piscanca si kar lepo zacinim in posolim, jem mozzarelo,ricoto,feta sir,cottage sir,jogurte 1.3, lososa, vse vrste zelenjave, skuham si zelenjavno zupico s piscancjim mesom…
delam si omlete,jem salamo-piscancja prsa,prepecenec,sama si naredim namaz s pusto skuto,ricoto in s petersiljem.

a anglescina ti gre?
ce ti gre ti pripopam link ene super strani z miljon recepti!

koliko si pa ze zgubila in v koliksnem casu?

meni je ta dieta fajn, ker nisem lacna.

no dej mi ta link da ga malo prečekiram 😉 drgač sm pa komaj lotila, 2 dan 🙂 bomo vidli kako mi bo šlo, najbolj me matra sladko, no sedaj še ne, se pa kar bojim kriznih situacij. morm dobit kakšno idejo da se bom okol prnesla…z šejki mi ne rata…:/

http://www.kalynskitchen.com/2006/03/south-beach-diet-phase-one-monthly.html

ma meni res ni tezko!
se orescke lahko grizljas vmes-pa ne vec kot 20 🙂

donatka…ko sem prvič videla vzdevek sem si rekla: ta pa zihr pije donat :)))
Uf liter 🙂 Meni je zelo nepiten, sploh te mehurčkaste zadeve, tko da res spijem malo. Če bi liter, bi teklo od mene:)
Kako pa pripraviš otrobe? Namočiš čez dan al kako? Jaz sem enkrat lanena semena zjutraj zmešala z vodo in popila. Čez dan nisem dovolj pila in sem imela naslednji dan dan bolečine v trebuhu. Vem zakaj 🙂 Od takrat tega ne prakticiram več, mislim pa da jih še imam nekje.

Pridna čebela super! Jaz sem jih imela največ 72 :)) Takrat se sicer nisem obremenjevala, ko sem končala zvezo ala ljubezen skozi želodec sem se takoj spravla na 60. Te zadnji grejo pa takooo hudičevo težko dol. Ampak jaz vrjamem, da če bomo pazle bi skoraj moglo it 😉

Jedilnik:
Z: pol sklede PZ kosmičev, pol jogurta 1,3%
K: grem na obisk-čevapčiči, solata, sir
V: kakšna dobra ideja?

NegraM ful dobra stran! 😉 Mene tale south beach skrbi samo, ker bom enkrat slej al prej začela jest OH in bojo šle kile spet gor, tako da jih imam rajši v jedilniku pa mi gre ravno tako dol. Sam pazit se morm sirovih palčk pa čokoladnih zavitkov :))

Lep dan punce! 😉

Hej !

O joj ,hahahah vidim da sem se zatipkala. Namestno 7 sem mislila 5km. Ko bi le prehodila v pol ure 7 km, zakon. Včeraj pa se je tudi meni vse polomilo. Cuker mi je čisto padel, pa sem si rekla, spij vodo in pojej žličko meda. Ampak ne, končalo se je na 2 rebrah čokolade ter 5 napolitankah. Tako da, rekla sem si zdaj pa dovolj. Vse sladkarije sem umaknila na varno. Kar trenutno nimam časa za športanje domov hodim peš, hitra hoja, kar obsega okoli 3-4km. Vem da je malo ampak vsaj nekaj je,če že druga nič. Odločila sem se pa tudi za uteži. Začela bom z 3-kilskimi, kar danes. Dvigovala jih bom 10 minut, nato pa vsaki dan dlje.
Zdajle pa se bom odpravila po nakupih. Seveda samo zdravo hrano,ki pomaga pri hujšanju. Odločila sem se, da bom zares shujšala zdravo, kar pa nažalost pomeni da bo trajalo. Pa kaj, bom vsaj potem zadovolna. Torej to moje (strogo)hujšanje bo trajalo kar do konca avgusta. Ampak nato nemislim iti po stari poti. Teči nameram vedno več, nažalost pa še bom mogla na morje s temi groznimi boki in stegni,saj odpotujem že čez 1 mesec in dvomim da bo men to uspelo dol spravit.

Moj jedilnik danes
Zajterk: ovseni kosmiči, jogurt in banana
Malica:Rogljiček z jabolkom
Kosilo: Le majhen kos mesa, saj je bila malica zelo kalorična. ( Ponavadi malico izpustim, danes je bila izjema, ker ponavadi pride tako, da imam za zajter takšno hrano, ki se malo dlje prebavlja, tako da zdržim do kosila)
malica: sadje, ali paradižnik ( če bo potrebna)
Večerja: navaden jogurt

Soncek point je v temu da v drugi fazi dodas OH ampak polnozrnate…
In se to za kosilo!

south beach dieta je nacin zivljenja ne dieta! point je, da se naucis jesti zivila z niskim GI in zdrave OH!

Zdravo punce!
Vas že nekaj časa berem, pa bi se vam danes uradno tudi jaz pridružila-upam da še ni prepozno:) Rada bi sklestila ne 5 kg. Drugače se prehranjujem večinoma takole:
zajtrk: ovseni kosmiči z mlekom in sadjem
kosilo: solata s kruhom ali pa gosta zelenjavna enolončnica s kruhom, ali pa kakšna popečena zelenjava, redkokdaj testenine, s kakšno zelenjavno omako, riž, krompir,…
večerja: zopet kakšna juha, solata s tuno, jajcem…sem pa tja tudi kakšen toast, skuta,

torej nas splošno se mi zdi kar v redu, problem je le, ker sem nora na sladkarije, ki jih pa moram obvezno jesti vsak dan, ter kave z mlekom, ki jih popijem tudi do 4,5 na dan.
Torej moj cilj je se odpovedati sladkarijam in zmanjšati količino popitega mleka, imate kakšno idejo kako?

Pa tudi, če boste malo pokomentirale moj jedilnik bom vesela, če delam poleg preveč sladkarij še kaj narobe.

aja, še današnji jedilnik:
z: ovseni kosmiči z mlekom + kava z mlekom
m: 2 nektarini + kava z mlekom
k: ogromna skleda solate s tuno, jajcem, rukolo, sirom in kos ajdovega kruha
m: bo še ena kava z mlekom (za danes zadnja:))
v: po vsej verjetnostni jajčna omleta z bučko in papriko

punce,

tako sem jezna!!! sem že prišla na 71 kil pa še mal par dni nazaj.. poglej, danes imam 73. Pa saj to ni res! Kaj jih nebom mela, če sem se pa 2 dni zapored grešila s svinjarijo.. ah gremo od začetka, najraje bi stradala pa me je izučilo, ko sem padla v nezavest v ponedeljek. brezveze! Upam, da gre vam boljše. Vso srečo.

New Report

Close