Najdi forum

Vztrajati ali ne?

Spostovani,

kako naj ravnam v odnosu z moškim, kjer se ne počutim izpolnjena ne čustveno, ne sexualno(on ne more),  poleg tega vpričo mene pošilja impulze drugim lepim ženskam, ali je tu kaj za narediti ali bolje oditi, v pogovoru pravi, da to, da gleda druge, sploh ni res..imela sem ga zelo rada oz. mi je bil  zelo vseč, sedaj me mineva polahko…

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Spoštovani,

svoj odgovor dodam po dopustu. Ta čas pa bodo svoja mnenja podali še drugi uporabniki foruma.

Lep pozdrav,

Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

Odgovor na objavo uporabnika
Bonny137, 19.07.2023 ob 03:08

Spostovani,

kako naj ravnam v odnosu z moškim, kjer se ne počutim izpolnjena ne čustveno, ne sexualno(on ne more),  poleg tega vpričo mene pošilja impulze drugim lepim ženskam, ali je tu kaj za narediti ali bolje oditi, v pogovoru pravi, da to, da gleda druge, sploh ni res..imela sem ga zelo rada oz. mi je bil  zelo vseč, sedaj me mineva polahko…

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Iz preteklih osebnih izkušenj ,ti svetujem in priporočam,da prekineš tak odnos ,kjer so jasni znaki manipulacije .To kar doživljaš sedaj se bo še samo stopnjevalo ,si res želiš tega ? Poslušaj sebe in svoje občutke ,jaz sem jih zatrla in kaj se je zgodilo ? Da sem se znašla v odnosu kjer sem bila psihično zlorabljena na različne načine ,ki sem jih ustrezno prepoznala ,tudi z pomočjo strokovno usposobljene osebe ,nisem si več metala peska v oči,da pretiravam ,da so samo kdaj slabi dnevi itd.preberi si malo kaj je čustveno nasilje in kako se odraža ,kakšni so znaki saj le te večkrat spregledamo ali jih zamenjujemo z opravičevanjem ali saj bo bolje itd.Žal se to vedno stopnjuje do točke,da začneš dvomiit o sebi ,prevzame te žalost ,ki je bolj dolgotrajna od običajne ,počutiš se tako kot si napisala neizpolnjeno itd.V tvoje dobro pojdi stran in ne delaj si utvar ,da je to samo prehodnega značaja. Ljudje imamo veliko vzorcev iz domačega okolja ,in te bi bilo dobro poznat iz kakšnega okolja prihaja partner oz.njihovi družinski odnosi saj le ti mnogokrat vplivajo na posameznike ,da se kot odrasle osebe vedejo oz.posnamejo vzorec starsevskih odnosov.Jaz sem to uspela vedno ustrezno prepoznat in povezat v neko jasno sliko.Kjer so npr.ti partnerji kot otroci doživljali nesprejetost in pomanjkanje čustvene bližine obeh staršev ,kaznovanje ,zatiranje neupoštevanje ali kaznovanje z tišino ,zna bit to velik problem,če tega ne spremenijo ali ozavestijo ,ti vzorci se prenašajo naprej v ostale odnose kjer so odzivi dokaj podobni .Velikokrat zanemarimo očitne znake ,tudi sama sem jih ,ker sem pač rekla sebi ,da tak pač je ima pa druge “dobre”lastnosti in s tem sem samo opravičevala njegovo vedenje,ker si nisem želela priznat,da to ni dobra popotnica za zdrav odnos.Doživljat sem začela paleto čustev tudi depresijo .Če bi zmogla v tistem času prisluhnit sebi mojemu notranjemu glasu tega ne bi doživela .Ampak mi je to tudi koristilo,da znorem danes naprej .Tudi sprejela dejstvo,da ne morem jaz reševat travm drugih ,in te osebe po navadi zanikajo svoje težave ,zato nima smisla.

Spoštovani,
kot svetovalca bi me za začetek zanimalo kakšne vrste so ti impulzi. Ali gre za flirtanje, za napeljevanje k odnosom ali mogoče le za opazovanje lepih žensk. Kot drugo bi bilo dobro razumeti vajino psihološko pogodbo. V smislu kakšno vedenje v vajini vezi predstavlja kršitev zaupanje. In do tukaj bi se od tukaj lažje odločali kako naprej.

Ena stvar, ki vam lahko koristi so znano pogoji, na podlagi katerih je mogoče na novih temeljih zgraditi vezo z istim partnerjem, ki je izvedel prevaro ali preveri sorodno vedenje. Ti pogoji so:
– Svoje dejanje iskreno in v celoti prizna.
– V celoti sprejme odgovornost za svoje dejanje. Npr. reče »sem naredil to in to«, ne pa »se je zgodilo to in to«
– Da iskreno pokaže, da dejanje obžaluje in zagotovi oz. sprejme odločitev, da tega ne bo storil nikoli več.
– Da iskreno pokaže, da mu je za prevaranega partnerja mar in da hoče samo z njim preživeti življenje.

Predlagam vam, da pobrskate še po ostalih odgovorih na podobna vprašanje. Tale so na temo zaljubljenosti in ljubezni:
Ljubezen= partnerstvo ?
Zakaj se mi potrudil, da bi ohranila čudovit odnos?
Kje najti resnega moškega 30+?
Ohlajena čustva iz danes na jutri
Moji partnerji

Tale pa na temo psihološke pogodbe med partnerjema in njenega kršenja:
Izdaja zaupanja in kako naprej
Naj ostanem ali grem?
Izmučena od “vzgajanja”
Nasvet v zvezi z ločenim moškim

Toliko na tem mestu.

Lep pozdrav,
Uroš Drčić

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

New Report

Close