Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Posvojitev otroka in rejništvo vzeti mi hočejo hčerkico!!!!!

vzeti mi hočejo hčerkico!!!!!

CSD JI imajo prevelika pooblastila to je eno. Drugo saj je jasno, da je za čiščenje od drog kot tudi od cigaret in alkohola potreben čas. Vem za podoben primer vendar ni v povezavi z drogami, ko so družini hoteli vzeti kar tri otroke, čeprav zanje lepo skrbijo v šoli ni težav ter je vse kot mora biti. Mamico so v dotičnem primeru izsiljevali, da mora otroke takoj vključiti v zavod, če ne jih bodo dali v rejo, ker naj bi bila sama za vse, ko je mož po cele dneve služil kruh nato pa si je na dveh mestih poškodoval nogo in ni mogel na njihove sestanke. V tem primeru je bilo tako, da se je mamica pritožila direktorju centra z namero, da jih toži saj so neusmiljeno in brez kančka človečnosti izvajali hud psihični pritisk nad njo in otroki najbolj so to občutili, ko so jih obiskovale v šoli in jim postavljale razna vprašanja brez vednosti staršev, ter jih podkupovale za sokovi in bomboni. V enem primeru celo otroka peljali v bolnico na pregled, brez seznanitve saj organ to lahko naredi, če se pojavi sum ogrožanja z strani staršev. Naj povem še to, da je otrok sedel v zadnjem delu avtomobila brez varnostnega sedeža z tujci praktično. Drugo napako so naredili na policiji, ko bila narejena anonimna prijava. Seveda se strinjam, da je po uradni dolžnosti potrebno primer raziskat vendar vam povem, da sem šla za pričo v primeru in me je policistka napeljevala na to, da tam nisem prišla prostovoljno. Tudi tu smo potem podali ugovor in ukolikor bi se stvari na tak način odvijale naprej verjamem bi dala to v javnost. Nasvet avtorico teme : TI SI MAMA IN TI ODLOČAŠ NE SE JIM DAT, ČE SE TI ZDI, DA VAJU IMAJO TA TAKA POTEM NAJ TO DOKAŽEJO URADNO Z PAPIRJI NE KAR NEKAJ NA PAMET. DOBENEMU NA ČELU NE PIŠE KAK JE. ČE IMATA TOLIKO DOKAZOV V VAJINO KORIST TO UPORABITA. OBRNITA SE NA DIREKTORJA IN V KOLIKOR NE BO ODGOVORA IN SE BO PRITISK IZVAJAL NAD VAMA POJDIDA DO ODVETNIKA. V PRIMERU SO DOBILI 15000 EUR ODŠKODNINE. Sicer noben denar ne more popraviti psihe je pa nek obliž v teh hudih časih. Čim prej se očistita, da vama ne bodo to metali pod nos še leta.

se, medtem ko je na metadonu odloči da bo imela otroka, da bo rodila otroka dvema ki se trudita odvaditi od heroina? Sem vesela da vam gre super, res, sam a nista mogla mal počakat, hvala bogu da je z otroci vse v redu. Sicer se bodo pa posledice pokazale tudi šele čez leta…

metadon je kot nicorette pri cigaretih s to razliko, da je metadonski program skrbno nadzorovan in vodi v zmanjsanje, nato pa prenehanje – nadzoruje ga zdravnik ki vidi napredek. Ali te zadane pa ne vem, lahko da je dobeseden nadomestek, lahko je pa za zmanjsanje absistencne krize namenjen in ne zadane. Kakorkoli, to avtorica ve. Ni pa to droga za obsojat.

Zelim ti srecno, v glavnem – bori se in prenehaj.

Sem ze pozabila to temo, pa jo vsake toliko kdo obudi 🙂
Kaj je metadon…zdravilo ali droga? Zame je bilo oboje. Kaj je za vas mi je vseeno. To je dalec nekje za mano, kot da nikoli ni bilo. 5 let sem brez heroina in 3 brez metadona. Imam redno sluzbo, dva cudovita otroka….si lahko zelim se vec? Morda….ampak sem srecna!

Mamica022,naj ti povem,da v tebi vidim izredno mocno,pogumno in cutno zensko.Res je,da je ze kar nekaj casa minilo od kar si potrebovala pomoc,a jaz sem danes ze drugic brala tvoj post (prvic ssm ga brala novembra lani )in komentarje(negativne raje preskocim, ker me uzalostijo)
Tudi sama sem bila na heroinu in metadonu 5 let.Lani februarja sem nepricakovano zanosila v najslabsem moznem obdobju…sem razmisljala o splavu,ceprav bi mi bilo to grozno.
A je zsoda odlocila drugace.Ko sem s partnerjeve strani dozivela hudo nasilje zaradi te nosecnosti,ko bi mogla po vsem tem kar mi je storil,splaviti,a nisem(hvalabogu) in ko sem se prebudila na travmatologiji,no takrat sem vedela kaj mi je storiti.Zapustila sem partnerja,se preselila nazaj h starsem,se povezala s cetrom v nasem kraju,odsla na zdravljenje na dto(edino cesar sem se lahko v nosecnosti losala so pomirjevala),dobila sem zdravilo(nadomestek heroina ce zelite) tablete buprenorfin.Med nosecnostjo sem si uredila stanovanjski problem,ze drugic naredila izpit za avto,vestno in dosledno sodelujem s CSDjem (imam zlato socialno delavko)in “metadonskim” centrom.Nikoli v zivljenju nisem naredila toliko stvari v tako kratkem casu.V glavi sem imela samo mojo malo pikico,ki je samo s tem ker je,me resila iz krempljev bede in zdaj sem jaz na vrsti da ji omogocim lep in varen prihod na ta svet.Ker oce ni prisoten,mira biti mama tista skala ki prenese 2x toliko bremena.Bom ji opora,uciteljica(lahko jo bom naucila kako pomembno je odpiscanje,tudi samemu sebi,),vcasih tudi prijateljica,predvsem pa MAMA.In tako sem lani novembra rodila prelepo puncko.Ponosna sem nase in vjm da nisem edina.
To zdravilo ki ga imam jaz praviloma ne vpliva na zdravje novorojencka in hvala bogu tudi v hcerkinem primeru ni pustilo NOBENIH posledic,brez krize,brezvsega..Sedaj cakam februar,takrat zacnem nizat,komaj cakam..:) Nismo vsi enaki,ne primerjajte in ne posplosujte.Vecina odvisnikov ima probleme s kriminalom,preprodaja tudi zdravila,kot je metadon ali pomirjevala.A nismo vsi (bili)taksni!In vprasajte se koliko zensk,mamic,ki naj bi veljale za zgledne so v resnici odvisnice od pomirjeval?Mogoce je to ravno katera od vas obsojajocih ali pa vasa ljuba soseda.Kriza je (vsaj meni)lahko veliko bolj grozna kot pa kriza od opiatov.Prosim ne obsojajte.Obstajamo tudi tisti,ki delamo na sebi,smo aktivni in si zelimo spremebe.Ce nam je ze dana moznost za nov zacetek,zakaj menite,da si je ne zasluzimo sprejeti?!In ponavljam,nismo vsi enaki…
Mamica022,zlobne jezike lahko utisamo samo s tem ko napredujemo in zivimo dobro,zdravo zivljenje.Ah ja,pa smo ze pri fousiji… 😉

Kaj imaš pa ti za biti žalostna? Kot mamica, ki je rdi nekega dejanja svojega otroka sedaj žalostna. Temu se reče izsiljevanje.

Ta mamica je borka, in zdravi se, kot je doktrina pri nas, po načelih uradne medicine. Torej dela vse ok.

Ne potrebuje tvoje žalosti. Pač pa konkretni nasvet, kako naj se losa zlorabe CSD- ja in tamkajšnjih delavcev o kraji njenega otroka. Kajne?

Ravno smo o tem glasovali proti. se spomniš, 20. 12.2015.

Najprej kar je, mlada mamica, čim večji medijski pomp, zadevo v javnost, da se zagotovi vaša varnost v javnosti. Potem pa k ljudem, ki zadeve znajo reševati. In bodi odločna in ne popuščaj! Nikjer, nikdar.

Oglašaj se tudi tu, obveščaj, lahko tudi poimensko, ker so csdjevke javne uslužbenke.

Ljubezen moja,zaslužiš si vso spoštovanje in ponosen sem na tebe.Verjel sem vate in vedel sem,da ti bo uspelo.Najino dete mi je v ponos in osmislila mi je življenje.Naj se zgodi karkoli, preskrbljeni bosta za celo življenje.Poskrbel sem za to.Pred vama je lepa prihodnost.Živita mi polno in lepo življenje,saj si le to zaslužita.Imata mojo brezpogojno ljubezen in spoštovanje.Srečno drage moje.Samo moja malenkost K.

Smiliš se mi.Svoji vrsti si v sramoto.Možgan ti je crknu,če si ga kdaj sploh imela in ni ti pomoči.Nebi te poscal pa če bi gorela kot baklja.

Bravo. Ljudje kot si ti si zaslužite vso spoštovanje.Ste upanje za boljši jutri.Še razmišljate in razumete več kot povprečneži.Otrok ti spremeni življenje.Osmisli ti ga.Za njegovo dobro tudi za sebe storiš vse,ker želiš zanj boljše življenje kot pa si ga imel sam.Želiš mu le in samo najboljše.Ko se ti rodi otrok te zadane bolj kot vsaka droga.Tako lepo je da si želiš da traja in za nič na svetu tega nebi pokvaril.Tega nekdo ki ni okusil pekla droge ne bo nikoli razumel.Ne poznajo bolečine ki jo lahko življenje prinese,da se človek odloči uteho poiskati v njih.Starši ki so dobili bitko z drogo niso dobili vojne.Ampak otrok ti da neverjetno moč.Tako da lahko v iz te vojne starši izidejo kot zmagovalci.Imajo celo prednost pred ostalimi starši saj prepoznajo vzorce ki vodijo v zlorabo drog veliko prej kot starši kateri niso imeli te izkušnje.Žal nevednost in omejeno razmišljanje ter stereotipi v družbi vodijo bedake k naravnost debilnim izjavam v komentarjih. Takšnim pa le moje iskreno sožalje za odmrl možgan. Amen.

Najprej moras pomagati sebi, da lahko pomagas drugemu.

Prou ti je bogi kiddo

Bravo. Ljudje kot si ti si zaslužite vso spoštovanje.Ste upanje za boljši jutri.Še razmišljate in razumete več kot povprečneži.Otrok ti spremeni življenje.Osmisli ti ga.Za njegovo dobro tudi za sebe storiš vse,ker želiš zanj boljše življenje kot pa si ga imel sam.Želiš mu le in samo najboljše.Ko se ti rodi otrok te zadane bolj kot vsaka droga.Tako lepo je da si želiš da traja in za nič na svetu tega nebi pokvaril.Tega nekdo ki ni okusil pekla droge ne bo nikoli razumel.Ne poznajo bolečine ki jo lahko življenje prinese,da se človek odloči uteho poiskati v njih.Starši ki so dobili bitko z drogo niso dobili vojne.Ampak otrok ti da neverjetno moč.Tako da lahko v iz te vojne starši izidejo kot zmagovalci.Imajo celo prednost pred ostalimi starši saj prepoznajo vzorce ki vodijo v zlorabo drog veliko prej kot starši kateri niso imeli te izkušnje.Žal nevednost in omejeno razmišljanje ter stereotipi v družbi vodijo bedake k naravnost debilnim izjavam v komentarjih. Takšnim pa le moje iskreno sožalje za odmrl možgan. Amen.
[/quote]

Hej, hej….8 let je od tega, ko sem odprla to temo. Se vedno dobim solzne ucke, ko prebiram pozitivne in vzpodbudne komentarje nekaterih, ki ste verjeli v mene. Hvala vam, do zvezd in nazaj!! Ne morete si misliti, kako zelo sem takrat potrebovala besede vzpodbude. Kako ste v meni prebudili se vec moci, da se borim do konca. V vasih besedah je zaznati toliko dobrote, razgledanosti in srcnosti. Hvala vam!! Krasni ste <3
Mi smo super, živimo polno in srecno. In najpomembnejse – radiiii se imamo!

New Report

Close