Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Posvojitev otroka in rejništvo vzeti mi hočejo hčerkico!!!!!

vzeti mi hočejo hčerkico!!!!!

jaz bi ti otroka vzela takoj, dejstvo je, da se ne moreš “skint” z droge, tvoj partner pa očitno še manj. Tista tvoja jokcanja, kako so vsi grdi, vidva pa ok, ker se nista družila z ostalimi odvisniki ipd. mi gredo na bruhanje.

Samo tisti, ki je v življenju kdaj bil tako na tleh, da je vzel heroin, ve, kako je to. In tisti, ki je našel smisel, se lahko pobere. Ne gre čez noč. Telo se mora navaditi. Z otrokom je vse v redu. Kdo je lahko boljši starš, kot tisti, ki je okusil pekel v sebi in našel nebo v sebi? In kdo obsoja nevrotično mamo, kdo jo preverja? Nihče. A ima kakšno večjo pravico, da obdrži otroka? Kdo določa, kdo je lahko starš? Se strinjam, da se preverja zdravje in stanje punčke, kaj je pa naslednji korak? Kje bomo našli toliko in toliko nadzornikov, ki bodo skrbeli, da so starši res starši. Farsa? In kdo garantira, da bo ob rejnikih punčka dobila toliko ljubezni, kot ob svojih starših? To pa je ravno tisto, kar odloča o našem življenju. Mera ljubezni, sprejemanja, zavedanja, da je otrok vreden vsega. Mamica, drži se, bori se za svojega otroka.

Dragi forumovci,

skrajno neprimerno je, da človeka, ki je v stiski raztrgate na koščke, čeprav vas prosi za pomoč. Droga, nasilje, alkohol…kakšne bolečine in muke preživlja človek, ki se bori z odvisnostjo! In ne pozabite, da je lahko to jutri tudi vaš otrok. Prosim za malce sočutja.

Bistvo je očem skrito.

Vsak otrok, ki se rodi odvisnici, se mora takoj po rojstvu zdraviti odvisnosti. To vse pove…

vsak, človek si zasluži priložnost… mamica022, za kaj se boš v življenju borila če ne sedaj za otroka, te nevedneži oz sebičneži ki tako brezobrazno govorijo o tvoji zgodbi so sigurno v življenju doživeli krivico ki jih je naučila tako govoriti, ali pa so krivi njihovi popolni in čisti starši ki jim niso dali nikoli tisto ljubezen o kateri ti zatrjuješ in govoriš…. vse dobro naprej***

To ni čisto res, biološka mama mojega otroka je narkomanka pa k sreči pri otroku ni bilo potrebno nikakršno odvajanje, celo nobenih posledic ni pustilo.

Hvala vsem,ki ste mi dali podporo,ali kak nasvet…zato se vam sedaj oglasim…pa da malo povem kaj je novega!
Kot vidite je eno leto od tega,kar sem pisala na forum in od takrat se je veliko spremenilo.
Po nasvetu od vas sem si sposodila denar(hvala bogu,da imam take ljudi ob sebi) in najela odvetnika,kar se je bogato obrestovalo.Že v začetku maja(se pravi en mesec po mojemu pisanju tuki gor) je center odstopil od vzema in takrat naprej jih nisem več videla.
Ta prelomnica je nama dala še večji zagon,da se dokazujeva sebi in najini hčerki.Oba sva na minimalni dozi metadona(0.25 ml) in čez dober mesec bova na nuli.Poleg tega fant sedaj dela in opravlja še izpite za šolo,ki je ni dokončal.Tudi jaz grem jeseni na zdravstveno šolo,saj je to poklic v katerem se vidim in lahko še komu pomagam.
Smo najbolj srečna družina,najina hčerka je srečen otrok,poln energije in zanimanja, in nima nič manj kot ostali otroci.
Naj povem,da se še vedno redno testirama,psiholog na metadonski(prav ta ki naju je prijavil CSD-ju)pravi,da je zelo ponosen na naju,da sva zgled vsem ostalim v ambulanti.Tudi sosedi naju sedaj gledajo čisto drugače,vedno nas kaj pohvalijo in znajo dati kako lepo besedo…
Moje izkušnje so,da je veliko težje začet abstinirat,kot pa vzdrževat abstinenco in ni tako kot pravijo,da si moraš vsak dan postaviti cilj,da se pa danes ne boš zadel…če govorim po sebi,še pomislim ne na drogo v smislu,kaj pa če bi…
Pa še to naj povem,da naša pupa čez pol leta dobi brateca,ki ga že vsi nestrpno čakamo!!!!

Lp.vsem!!!

Najprej hvala ker si se res potrudila s tem postom!
Točno tako kot si napisala se je meni dogajalo,ne morem verjet,da si tak u nulo zadela….zgleda je res vedno isto!!!

Vidiš, vredno se je boriti…

Ja, kako lepo, boš rodila še enega odvisnika.
In če si tako močna, zakaj ne moreš prenehat z drogo že danes?
In to metadonsko zdravljenje krijemo mi, pošteni davkoplačevalci?! Hinavska država.

Bravo mamica022!

Imam prijatelje, ki so bili odvisni od heroina in te zelo razumem.

Ste kdaj videli krizo pri otroku, ki ga je rodila narkomanka? Ne??? jaz pa! zato mi oprostite, če nimam niti malo sočutja za mamico 022 in podobne.

Ja, jaz sem zdravstvena delavka – medicinska sestra. In prav groza me je, ko berem, da te vleče na zdravstveno šolo. A moraš bit blizu narkotikom?
Metadon? 0,25? Ja, pa kaj še… Ne verjamem!
Potuha, nič drugega!
kramp, lopato. pa metlo v roke, pa ne bo treba nobenega metadona!!!

Pozdravljeni!

Letos hodim v 4.letnik gimazije in za maturitetno nalogo sem si izbrala temo o metadonskem programu.

Informacij o tem je zelo malo zato bi vse prosila za pomoč.

Prav tako, bi pri 2.delu naloge potrebovala mnenje odvisnikov/bivših odvisnnikov o metadonu. Anonimnost je zagotovljena!

Draga Dijakinja,

mislim, da si zgrešila forum. O metadonskem programu ae OGROMNO napisanega, samo obrniti se je potrebno na enega od centrov oz. malo prebrskati po netu.
Ogromno je člankov, znanstvenih, poljudnih, povzetkov s konferenc….
Srečno

Oj,da se mal oglasim…..velik se mi je zgodil….dobili smo še enega dojenčka,tak da imam sedaj že 2 sončka!!! IN DANES JE 9 DAN BREZ METADONA!!!!! Kako olajšanje,da sem se končno uspela spravit dol,seveda se še ne počutim ok,vendar sem ful srečna vsakič ko se spomnim da sem brez vsega!Vsako jutro vzamem en aspirin,da si mal zbistrim glavo,dolgčas mi ni….pa saj mi ne more biti pri dveh bebicah,dela je več kot dovolj! In veselim se vsakega dneva več,ko sem čista(no sedaj pa to res lahko rečem:))

Bravo, le tako naprej.

Sicer super zate, ampak to pomeni da si bila celo nosečnost na metadonu?

Bravo, bravo….mamica 022….ZAME SI ZVEZDICA….ljubezen vse premaga.
Želim zdravja vsem.

Nisi pa povedala, ali si se obrnila na G. Munca?

Posvojiteljica…

Nisi vredna, da imaš posvojenega otroka, grdo razmišljaš. Sram te naj bo.

Nisem se obrnila na Munca,sem imela pa eno drugo odvetnico,ki je bila res zelo človeška in sem ji neskončno hvaležna.
Res je lep občutek,ko vidiš da kdo navija zate,zato vsem vam iskreno hvala:))))

Hmmm, sem prebrala vaš prispevek iz aprila, kjer ste načrtovali, da boste že čez mesec dni brez Metadona. Ker je vaš naslednji prispevek iz novembra (pišete, da ste že 9 dni čisti), sklepam, da čisto gladko vseeno ni šlo …
Upam pa, da vam bo uspelo! Sploh zaradi vaših dveh otrok.

New Report

Close