Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Če ste več kot 24 ur po ovulaciji, potem je možnost praktično nična, če ste tik pred ovulacijo potem pa možnost obstaja, nujna kontracepcija namreč ni 100% učinkovita. Sedaj je, kar je. Če bo menstruacija zamujala, naredite test.

Matjaž

Da malo posodobim podatke na strani. Po novem se vzame le ENO tabletko Norlevo, čim prej po spolnem odnosu (do 72 ur, najbolje v prvih 12 urah). Cena ene je 14,95 € (ce cena ni tocna naj me kdo popravi, ker pišem po spominu; vendar se giblje okoli 15 € – par centov gor ali dol).
Pa da delim še izkušnjo. Po tabletko sem šla v lekarno pri polikliniki, kjer je bila farmacevtka res prijazna. Razložila mi je zakaj je po novem tabletka le ena, kako jo vzeti, kakšni so stranski učinki. . . pohvale 🙂

Pozdravljeni,

s partnerjem sva imela nezaščiten odnos 13.7.. Glede na to, da sem imela zadnjo menstruacijo 24.7. me zadeva nekoliko skrbi. Uporabila sva metodo umika vendar je nekaj sperme ostalo na nožnici pa osalo nič. Ker pa vemo kako je semensko tekučino sem zaradi varnosti v roku 20 ur vzela jutranjo tabletko. Ker je obdobje res neprimerno za kakšno nosečnost me zanima kakšna je verjetnost. Te tablete nism nikoli prej uporabila zato me zanima kako je s tem.

Ali je po naslednji menstruaciji, ki se pojavi, kljub temu kakšna možnost zanostive.

Hvala za vaš odgovor.

Pozdravljeni!

Saj ni pomembno, kakšna je verjetnost, pomebni sta le dve možnosti: ali nosečnost je (torej 100%) ali ne (0%), to pa boste šele videli. Načeloma je nujna kontracepcija učinkovita, če je uporabljena ob pravem času, torej še pred ovulacijo – ampak ovulacije pač ne znamo z gotovostjo napovedati, lahko jo le retrogradno ugotavljamo. Poleg tega tudi vsak spolni odnos v plodnih dneh še ne pomeni nosečnosti, človeška reprodukcija je pravzaprav slabo učinkovita… Kar vam hočem povedati: nima smisla ugotavljati verjetnosti in možnosti. Sedaj je, kar je, v danem trenutku ste naredili vse, kar ste lahko. Če bo menstruacija zamujala, pač naredite test.

Matjaž

živjo!
nekaj ur po spolnem odnosu sem uzela jutranjo tabletko. in po 5 dnevu je prišlo do vmesne karvavitve. kaj to pomeni?

Ze v naprej hvala za odgovor.

Živjo!

Vmesna krvavitev ne pomeni nič kar se tiče učinkovitosti nujne kontracepcije,če vas to zanima.

Matjaž

Pozdravljeni!
5 dni po spolnem odnosi kjer je pociu kondom prislo do krvavitve. A je to mogoce le vmesna krvavitev ali je menstruacija? Vender sm koncala iz zadnjo menstruacijo pred 6 dnevi.

Hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Ne vem, kaj je bila ta krvavitev. Zakaj vam je to pomembno?

Matjaž

Pozdravljeni!
Uporabljam začito NuvaRing, ampak sem po 3eh tednih pavze zamudila vstavitev novega obročka in sem ga namesto zvečer vstavila naslednje jutro. V uporabi piše da če pride do tega, je potrebno 1 teden uporabljati dodatno zaščito. S fantom se nama je ponesrečilo in 12 ur po odnosu sem vzela tabletko NorLevo. Me pa zanima ali morama dodatno zaščito uporabljati samo še 1 teden, kot je pisalo v uporabi za NuvaRinga ali do začetka novega menstrualnega cikla?
Hvala!

Pozdravljeni!

Dodatna zaščita je potrebna, dokler obroček ni nepretrgoma vstavljen 7 dni.

Matjaž

Pozdravljeni.

Več let že jemljem tablete Yasminell. Pozabila sem vzeti 9 in 10 tabletko iz omota. Enajsti dan sva s fantom imela spolni odnos, zvečer sem vzela vse tri tabletke naenkrat (torej obe pozabljeni in še 11). Ker me je zelo skrbelo sem približno 16h po spolnem odnosu vzela Norlevo. Nisem imela nobenih stranskih učinkov. V tednu brez tabletk, sem opravila test nosečnosti, ki je bil negativen, a sem šele kasneje opazila, da mu je pretekel rok uporabe. Menstruacijo sem dobila četrti ali peti dan (v obdobju brez tablet) in je bila zelo močna, tudi boleča (kar sicer zame, ni nič nenavadnega). Trajala je 4 dni. Ker se od vsega še vedno ne morem pomiriti, me zanima ali naj naredim še en test ali pa vse skupaj vseeno ni bilo tako rizično?
Hvala za odgovore.

Pozdravljeni!

Vse skupaj ni bilo rizično, teste pa seveda lahko ponavljate v neskončnost…

Matjaž

Torej ni možno, da bi prišlo do oploditve, tudi če sem se uštela pri dnevih? Vem, da sem zagotovo pozabila v drugem tednu jemanja, mogoče ni bil 10. in 11. dan, ampak kaksen dan prej.

Drugi teden ni problematičen.

Matjaž

Pozdravljeni,
Zanima me za koliko časa zamuja lahko M po vzemu tabletke norlevo? Če sem imela M 13.11, tableto pa sem vzela 20.11 10 h po SO in trenutno smo že 14.11 in še vedno je nisem dobila(naredila sem test-negativen)..


13.10 in 20.10

Pozdravljeni!

Prvi dan menstruacije je bil 13.10. In smo “že” mesec dni kasneje. Meni se to ne zdi zamuda… Pa saj ni pomembno, koliko in če zamuja, pomembno je, da niste noseči, kajne?

Matjaž

Pozdravljeni.
Prosila bi za nasvet..
Menstruacijo bi morala dobiti tocno cez 7dni. Danes pa sva s fantom imela spolni odnos, kjer je tik pred izlivom kondom pocil. Sicer ga je takoj umaknil in je do izliva prislo (nekje) po 10 sekundah (haha vem da se hecno slisi).
Kontracepcije ne jemljem.

Zanima me, ali mi svetujete jutranjo tabletko ali ni razloga za skrbi – no ta mislim da je kar 50%? 🙂

Hvala za odgovor, lp.

Pozdravljeni!

Če ste 7 dni pred menstruacijo, potem ste izven plodnih dni. Ampak, kako pa veste, da bo menstruacija ravno čez 7 dni? Tudi, če je bila do sedaj točna, še ne pomeni, da bo tudi ta mesec. Pravite, da je do izliva prišlo zunaj nožnice? Res? Počen kondom pomeni, da je zaščita zatajila, zato vam pravzaprav moram predlagati uporabo nujne kontracepcije, odločite se pa sami.

Matjaž

Hvala za hiter odgovor.

Menstruacija naj bi bila cez 7dni, glede na belezenje dosedanjih ciklusov. Ampak to je res “naj bi”…

Ni mi jasno zakaj je kondom pocil vmes, pred izlovom.. ampak je.. zdaj je kar je.

Pac do izliva ni prislo v tem casu, ampak se zavedam, da neke moznosti so….

Zanima me se nekaj.. brala sem neke raziskave, da PKK deluje isto kot KT, ce jih vzames 2-3 naenkrat in ponovno cez 12ur.. Je to res? Trenutno imam pri roki KT. Do jutranjih tabletk mi ne bo uspelo priti v roki 12ur (najugodnejsi cas)?

Hvala za odgovore 🙂

New Report

Close