Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Pozdravljeni!

Možnost nosečnosti obstaja, poskoitalna kontracepcija ni 100% učinkovita. Počakajte na menstruacijo, če bo zamujala več kot teden dni (kar je možno zaradi jutranje tabletke), naredite test.

Matjaž

Zivjo

Pri splolnem odnosu sva z partnerjom opazila nekaj belega na kondomu. Ker kondom ni pocil, je tale izcedek prisel iz mene. Zdaj pa nevem kaj naredim. Je mozno da se po SP pojavi nekaj belega?
Hvala

Živjo!

S partnerjom sva imela spolni odnos, pri čemer sva, ko sva končala, opazila na kondomu belo tekočino. Ker kondom ni počil, je ta tekočina prišla iz mene. Za vsak slučaj sem po 15h vzela Norlevo tabletko. Po naslednjem SP sem krvavela, pri še enem se je pa spet pojavila ta bela tekočina. Ali je možno da sem zanosila, in kaj bi bilo treba narediti?

Najlepša hvala za odgovor!

Ta bela tekočina na kondomu je verjetno vaš izcedek iz nožnice, kar je povsem normalno, za to ne potrebujete postkoitalne kontracepcije. Kondom brez problema lahko preverite po odnosu, če je počen ali ni.

Najlepsa hvala za odgovor!

Zdaj me pa se eno zanima. Po 16h sem vseeno vzela norlevo tabletko. 1 teden za tem, sem opazila krvavitev iz noznice ter rjav izcedek. Menstruacijo pricakujem komaj cez 14dni. Ali je vseeno mozno da sem zanosila?

Klavdija 666

Zivjo!

Pred 5 dnevi sem po nezascitenem spolnem odnosu vzela norlevo tabletko. Danes, 5 dni kasneje sem dobila menstrucacijo. (Mogla bi jo cez 15dni). Ali to pomeni da nisem zanosila?

Karin

Najverjetneje niste noseči, to pa seveda ne more potrditi nihče drug kot samo test nosečnosti.

Pozdravljeni,
Mene pa zanima, če je možno da bi partnerka zanosila glede na to, da je jedla kT (daylette) redno ampak sedaj je pa tik pred menstruacijo oz. pred zadnimi štirimi tabletkami, ki so seveda drugače obarvane ..
skratka zanima me če je možnost zanositve ko poje zadno tabletko ki je v tem primeru bele barve kot ostalih 24 enaka kot pri zadnih štirih ki so obarvane drugače ..
hvala za čim hitrejši odgovor!
lep pozdrav

Pozdravljeni!

Če redno jemlje KT, potem je zaščita enako visoka vse dni, tudi takrat ko jemlje neaktivne tablete zelene barve.

Matjaž

Pozdravljeni!
S partnerjem sva imela SO 19.7.15 (ob 4h zjutraj). Kondom je pocil, vendar semenska tekocina ni prisla v noznico. 20.7.15 sem okoli 10h zjutraj vzela jutranjo tabletko (Escapelle)-torej okoli 30h po SO. Sama ne uporabljam KT. Menstruacijo sem imela nazadnje 5.7.15, pricakujem jo okoli 5.8.15, vendar se mi je po enem tednu torej 27.7.15 pojavil rjav izcedek in sibko krvavenje. Prisotne so tudi bolecine v
trebuhu, hrbtu. Vcasih mi je tudi slabo. So to posledice tabletke? Koliksna je moznost zanositve? Koliksno zakasnitev menstruacije lahko pricakujem?
Najlepsa hvala za odgovore! Zaskrbljena***

Pozdravljeni!

Res je sicer, da ste imeli odnos nekje okoli plodnih dni, a vseeno je bil vsaj do nekega trenutka zaščiten, ni prišlo do ejakulacije, vzeli ste jutranjo tabletko, zato menim, da je možnost nosečnosti majhna. Glavobol, bolečine, slabost, utrujenost, vmesne krvavitve so pogosti stranski učinki. Menstruacija lahko zamuja tudi 7 dni, v tem primeru naredite test za nosečnost.

Matjaž

Pozdravljeni,

s partnerjem sva imela v sredo SO, pri katerem ni prislo do izliva v noznico. Redno jemljem KT, ze prblizno 3 leta. V torek sem vzela prvo po tedenskem premoru, tudi odtegnitvena krvavitev se je koncala na ta dan. Nakar sem v sredo zvecer pozabila vzeti 2. tabletko, nisem pa prepricana ali sem ujela predpisanih 12 ur zamude ali pa sem jo vzela z nekje do 13 urno zamudo (po navadi vzamem tabletko okoli 22.00). Za vsak slucaj sem sla se v lekarno po norlevo in ga vzela okoli 53 ur po SO (pri cemer sem v lekarni vprasala za nasvet, glede dane situacije, in namesto tega dobila pridigo, kot da sem nespametna najstnica). Ker torej nisem dobila nobenega dobrega odgovora o moznostih zanositve, prosim za odgovor tudi vas. Poleg tega me zanima se, koliko se lahko sploh zanasam na “menstruacijo”, kot dokaz za izkljucitev nosecnosti, glede na to da jemljem KT in to v bistvu ni prava menstruacija? In se eno vprasanje; ali lahko ginekolog dokaze oz. izkljuci nosecnost na kaksen nacin, preden to pokaze test nosecnosti?

Ze v naprej hvala za odgovore!

Pozdravljeni!

Komentar farmacevta je neprimeren, jutranja tabletka pa pravzaprav niti ni bila potrebna. Ko je ženska noseča, nima ne menstruacije ne “menstruacije”, so pa v nosečnosti seveda možne krvavitve. Nosečnost se na UZ vidi pri šestih tednih (včasih tudi nekaj dni manj), urinski testi so zanesljivi cca 14 dni po odnosu, pri 28 dnevnem ciklusu torej pri cca 4 tednih gestacije.

Matjaž

Najprej najlepsa hvala za odgovor!
Tudi jaz nisem bila prepricana ali je potrebna, a sem jo vzela predvsem zaradi mojega “boljsega obcutka”, ki pa je v danem primeru precej ironicen, saj sem se 2 dni po tem obcutila vrtoglavico (sicer vem, da stranski ucinki trajajo se cca. 48 ur). Obcasno se obcutim bolecino v spodnjem delu trebuha, je tudi to se stranski ucinek?
Torej je verjetnost za nosecnost zelo zelo majhna oz. je prakticno ni?

Se enkrat hvala in lep pozdrav!

Razumem, zakaj ste vzeli nujno kontracepcijo, dolgoročnih stranskih učinkov ni, zakaj vas boli pa žal ne vem, morda sploh ni povezave. Verjetnost nosečnosti je praktično nična.

Matjaž

Imam eno vprasanje, 5.8. sem imela M. Ko sem partnerjem sem spala je 21.8 spustil vame majhno kolicino spermijev.. Tablete nisem vzela, menstruacijo pricakujem cca 3-4.9. 22.8. mi je zatekel trebuh, jajcniki oz. spodnji del trebuha me boli me je zacel takoj boleti. Je mozno da sem noseca? Moram poudariti da je bil malo bol divji spolni odnos. Hvala za odg.

Možnost nosečnosti vsekakor obstaja, saj je prišlo do ejakulacije v nožnico. Glede na vaš menstrualni ciklus bi lahko takrat tudi imeli ovulacijo. Če bo menstruacija zamujala, naredite test. Bolečin v trebuhu ne morem komentirati, lahko pa so povezane z mehaniko spolnega odnosa. V bodoče uporabljajta zaščito.

Matjaž

Mene pa zanima če je pametno vzeti norlevo tabletko pred predpisanim 17. letom starosti. Problem je sledeč s fantom sem imela zaščiten spolni odnos vendar pa se je kondom med tem snel, fantu v meni ni prišlo ima pa pogoste predizlive. Zanima me če jemanje tabletke norlevo lahko vpliva na plodnost ter kakšne težave lahko le to kt sredstvo povzroči.

lp

Nujna kontracepcija se uporabi vsakič, ko obstaja tveganje za neželeno nosečnost, ne glede na starost, če je potrebno tudi večkrat v enem ciklusu. Mimogrede, starostna meja je 16 let, a to ne pomeni, da nujna kontracepcija ni primerna za mlajša dekleta, le da tabletke v tem primeru ne morete dobiti brez recepta, ampak se morate prej zglasiti pri zdravniku.

Matjaž

Pozdravljeni, imam eno vprašanje. Z fantom sva imela spolni odnos in počil nama je kondom in seveda ker tega nisva ugotovila je bilo prepozno. Odšla sem po tabletko. Ko sem prišla domou sem ugotovila da sem dobila še M, ki je bila pričakovana šele čez kak dan dva. Če sedaj vzamem tabletko Escapelle ali bo to vplivalo na mojo sedajšnjo M in ali bo nasljednja M kaj prej ali ostane ciklus nespremenjen?

Hvala za odg

New Report

Close