Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Se strinjam z odgovorom ifke.

Matjaž

Pozdravljeni,
S partnerjem sm imela nezaščiten odnos…sicer ni prišlo do izliva v mene ampak zunaj…vendar ga je potem dal nazaj v mene… Vzela sm norlevo tabletko kr sm se vseeno vstrasla da se lahk kaj zgodi. ampak zadnjo menstruacijo sm imela 6.1. sedaj pa ko sm vzela to tabletko sm ze naslednji dan krvavela-sedaj ze 2dan! Sicer zelo blago ampak se mi zdi hitro-skoraj 2tedna pred predvideno!! Je mozno da sm tako hitro dobila menstruacijo?? Jo bom pol se enkrat? Al je to kaj drugega!? Hvala za odgovor!

Pozdravljena!

Skoraj gotovo so krvavitve posledica jutranje tabletke, menstruacija še pride, če bo zamujala, naredite test.

Matjaž

Hvala vam za odgovor!
Bi pa še samo vprašala kako dolgo traja ta krvavitev po tabletki? Hvala

Ni pravila glede dolžine krvavitve, poleg tega to ni pomembno.

Matjaž

Ponavadi po Norlevo pride menstruacija lahko en teden prej do enega tedna kasneje, kot ste vajeni. Krvavitev nebi smela trajati dlje kot 7dni.

Ifka hvala za odgovor! dans ze 5dan krvavim. Res da zelo malo. Ampak menstruacijo bi naj dobila sele nekje 6.

Lahko boš menstruacijo šele dobila na dan, kot pričakuješ in je sedanja krvavitev le posledica vnosa hormonov v telo. Lahko ti celo zamakne ciklus. Opazuj.

živjo!
Mene pa zanima kak je s krvavitvijo po tabletki ce v roku 24ur ( mogoče še manj) vzameš 2 tabletki?! Kr že 8dan krvavim- sicer malo ampak nikak konec…se to zato podaljša vse? hvala za odgovor 🙂

Živjo!

Ne vem, kaj se bo zgodilo, a računam, da bo krvavitev slej ko prej prenehala.

Matjaž

Pozdravljeni! Sam da povem da sm po 8dneh le nehala krvavet zarad tabletk…zaj pa čakam na redno perilo…res upam da pride pa če tud z zamudo…sam da pride!!! 🙂 hvala za nasvete

Zivjo…spet jaz… Prosim povejte mi kak je zaj s tem…menstr. sm mela 6.1. zaj sm vmes krvavela 8dni zarad tabletke zaj pa menstr. še nism dobila…sem pa 9.2. delala test pa je bil negativen. se pravi 3dni zamujanja…sm prehitro delala test?? dans je ze 6dni kaj se nism dobla menstr. je to normalno? Sm lahk vseeno noseča?? Hvala za odg!

Lahko, da je bila tista 8dnevna krvavitev “menstruacija”, lahko pa prava M zamudi tudi 7 dni. Morate imeti na znanju, da tabletka ni bonbonček ampak vsebuje hormone, ki vplivajo na telo ter posledično na ciklus. Že pri ženskah brez sintetičnih hormonov nemoremo pričakovati do dneva natančnih ciklusov, kaj šele, ko posegamo v telo.
Test nosečnosti je zanesljiv, če ga delamo po izostanku perila oz. vsaj 14dni po rizičnem odnosu. Če je negativen, menstruacija pa zamuja, naj vas ne skrbi. Če jo po dveh oz. treh ciklusih še vefno ne bo, se zglasite pri ginekologu. Lahko gre za kak drug vzrok.
Predvsem pa se pomirite in pozabite, da M mora priti, pa bo slej ko prej tu. Če boste pod stresom, bo vsekakor zamujala. Malo manj panike vam ne škodi.

Naj še omenim, da so pri tabletki v škatlici priložena navodila, ki jih je vredno prebrati, preden vzamete tabletko (kar sicer velja za katera koli zdravila, tako z receptom kot brez). V navodilih je opisano točno to, kar sprašujete.

Hvala obema za odgovor! Saj sm brala navodila :$ ampak želela sm slišati še tukaj. Lp

🙂

Pozdravljeni.

Prosim za mnenje. Pri spolnem odnosu brez kondoma, vendar brez izliva je verjetnost za nosečnost minimalna, pa vendar verjetno je.
Kaj pa ob upoštevanju, da ima partnerka tudi zelo neredno menstruacijo, s prekinitvijo tudi do 3 mesece?
Hvala za Vaš odgovor.

Zanima me kaj bi storili v takšnem primeru oz. ali je možnost tako neznatna da jutranja tabletka ni potrebna? Prosim za čimprejšnji odgovor. Hvala.

Možnost zanositve je majhna, vendar vseeno obstaja. To, da partnerka nima redne menstruacije, ne pomeni nič. Morda je bila ravno v času ovulacije. Tudi predsemenska tekočina je lahko “nevarna”. Zato tudi metoda umika velikokrat zataji.
Dekle lahko vzame jutranjo tabletko v roku 72 ur po spolnem odnosu, lahko pa počaka 14 dni in opravi test nosečnosti in potem ukrepa dalje, če je potrebno. Odločitev je seveda vaša/njena.

Lepo pozdravljeni!

Po nezaščitenem splolnem odnosu (kondom je najbrž počil), sem po 16 urah vzela Norlevo tabletko. 1 dan kasneje sva s partnerjom seksala, po SP se je pojavila rahla krvavitev. Ali je možno, da sem zanosila?

Manca

New Report

Close