Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Urgentna kontracepcija je učinkovita v 85-95%..Kt nikakor ne prenehajte jemati. Če bi krvavitev ob koncu jemanja izostala, naredite test za nosečnost. Krvavitev po urg. kontracepciji ni nujna.

Tudi če ne nameravam imeti spolnih odnosov ne smem prekiniti s tabletkami?

oprostite ponovno jaz….o prenehanju s tabletkami premišlujem zaradi tega, ker me zanima če bi dobila M. oz. če je nebi bi lahko prej naredila test nosečnosti? ali bi ta test pokazal realno stanje ali je potrebno počakati in pojesti tablete do konca

Hvala vam za vse odgovore

Krvavitev, ki bi tako nastala mogoče ne bi bila merodajna, ker bi lahko zakrvaveli kljub nosečnosti. Test je najhitreje lahko pozitiven tam 14 dni po SO.

Zanima me koliko časa lahko zamuja menstruacija po jutranji tabletki. Namreč tabletko sem vzela 27.6., v 3h po SO, ker je kondom zdrsnil in ostal v meni. Menstuacijo pa bi morala dobiti 16.7., M sem imela do zdaj redno nekje na 28 dni. Naredila sem tudi že test nosečnosti vendar je bil – . zanima me kaj bi lahko bilo narobe, ali sem kljub temu noseča ali je za zamujanje kriva tabletka? Zanima me kaj naj naredim?
že v naprej hvala

mogoče še pomemben podatek pri prejšnjem vprašanju, ki sem ga pozabila omeniti, da sem imela od 3.7.-4.7. blago krvavitev, ki prevdvidevam, da bila vmesna krvavitev in ne menstruacija.

Ponovite test za nosečnost in če bo spet negativen, mirno čakajte menstruacijo. Vzrok je najverjetneje urgentna kontracepcija.

Pozdravljeni! 10.8 nama je počil kondom. Jaz zaradi zdravstvenih težav ne smem jemati KT.. takoj po nesreči sem v roku ene ure vzela Norlevo. Čez 5 dni sem dobila vmesno krvavitev, ki je trajala dan in pol. Menstruacije imam redne na 28-29 dni.. ta mesec bi jo morala dobiti 29.8 vendar je še vedno ni. Prejšnjo sredo, petek in soboto sem naredila test in je bil negativen. Tudi danes je bil negativen, mene pa še vedno skrbi. S fantom res paziva in ne vem več kaj naj naredim.

Jaz sem tabletko vzela po svojem prvem spolnem odnosu. Krvavela sem malo že zjutraj po tabletki pa se je vse skupaj prelevilo v močno menstruacijo. Cel dan sem bila omotična, bolel me je trebuh in bilo mi je malce slabo (možno tudi zato ker sem bila še vsa mačkasta od prejšne noči). Cel teden sem imela močno menstruacijo, sedaj pa imam malce temnejši izcedek.
Je to normalno?
Je pa tudi mene farmacevtka gledala, kot da sem storila nekaj najhujšega, nepopravljivega.

@orhideja@20: Če ni krvavitve, še ponovite test. Znano pa je, da urgentna kontracepcija menstruacijo lahko zamakne.
@Bejbika1234: Verjetno ste bili v takem delu ciklusa, da je do take močne krvavitve lahko prišlo. Nič ni narobe. Na očitajoče poglede se ne ozirajte. Mislim, da ste ravnali odgovorno 🙂

Menstruacije še vedno ni. V petek sem bila na krvnem testu, ki je pokazal <0.100
Malo sem bila pomirjena, vendar je vse zelo stresno, ker zamuja že skoraj 14 dni..

Jaz sem imela po tabletki res močno krvavitev, sedaj pa imam že 2 tedna zares močan izcedek. Včasih je celo malce zelenkast. Sem staknila kakšno vnetje? Vedno moram nosit vložek sicer pride tudi čez hlače. Zelo sem že zaskrbljena, bi morala obiskati ginekologa?

Če je izcedek zelen in obilen, bi bil res čas za obisk pri ginekologu.

Pozdravljeni! S fantom sma imela nezasciten spolni odnos en dan po koncani menstruaciji. Ni mu prislo vame, saj se je pravi cas odstranil. Ker imam menstruacijo redno, bo ovolucija prisla sele cez 7 dni. Ker zivim dalec od mesta, bom norlevo tabletko vzela sele jutri zjutraj (53h po odnosu). Zanima me kaksna je moznost zanositve?

Pozdravljeni! S fantom sma imela nezasciten SO, en dan po koncani menstruaciji. Ni mu prislo vame, saj se je pravi cas odstranil. Glede na redno menstruacijo bo moja ovolucija prisla cez 7 dni. Ker zivim zunaj mesta, bom norlevo tableto vzela jutri zjutraj (53h po odnosu). Zanima me kaksna je moznost zanositve? Hvala.

Možnost zanositve je majhna. Ovulacija bo čez 7 dni in do izliva v nožnico ni prišlo…

Živjo !
Nekaj me je močno prestrašilo in počutim se kot neizobražena ženska, saj mi je strah zameglil razum….nekaj me zanima…stara sem 19 let in še nisem imela spolnih odnosov, včeraj (4.12.2014..okoli pol 9 zvečer) pa sva s fantom s katerim sva zelo dolgo skupaj in se imava res rada poskusila imeti spolni odnos…svoj penis je samo malce porinil vame, malo je zabolelo ampak ni šel globoko vbistv je samo z glavico minimalno vstopil…torej to pomeni da me je razdevičil kjub temu, da ga je za nadaljevanje nekaj blokiralo mene bolelo in brez prisotnosti krvavitve? in ali je možnost zanositve, kjub temu, da se ni izliv vame in je dejansko to brez tega nemogoče, ampak nikoli se neve če se kakšna kapljica znajde kje po nesreči…aja odnos je bil nezaščiten in zelo kratek…pač ni trajalo in zdaj sem v brezveznih skrbeh ker nočemše zaenkrt izgubiti nedolznosti kjub temu da ga imam neznansko rada in mu zaupam… hvaležna bi vam bila za vaše čimhitrejše in modre odgovore, lp obupanaaa

Pozdravljeni!
S fantom sva imela v soboto 17.1.2015 okoli 11. Ure zvecer spolni odnos in sva imela nesreco s kondomom in sicer je kondom ostal v nožnici. Za vsak slučaj sem šla v ponedeljek (priblizno 35 ur po dogodku) po tabletko norlevo. V torek 25. 1 bi morala dobiti menstruacijo vendar mi že 5 dni zamuja in to me zelo skrbi. Ali je možnost da tabletka ni delovala ali da sem samo toliko zivcna da mi malo zamuja?
Hvala za odgovor!

Zgoraj sem napisala da sem menstruacijo pricakovala v torek 25.1 , zmotila sem se v datumu, pricakovala sem menstruacijo 20. 1.

Če imaš redne cikluse, je možnost za zanositvo minimalna, saj so plodni dnevi približno 14 dni pred menstruacijo. Ker je Norlevo hormonska tabletka, ti je malo pomešala ciklus (najbolje jo je sicer vzeti takoj po rizičnem spolnem odnosu – več časa mine, manj je učinkovita). Da boš prepričana, naredi test nosečnosti. Tako boš pomirjena in menstruacija bo kmalu tu (stres vpliva na ciklus).

New Report

Close