Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Pozdravljeni
Zanima me tole..jemljem tablete jasminelle in sem po 3 letih naredila 2 mesecno pavzo jemanja…nato sem od 21-25 junija imela menstruacijo in 26 junija 2014 pricela z novim paketkom tabletk..ko sem imela nezasciten spolni odnos je bil 3 dan jemanja tablet..po malo vec kot 12 urah sem vzela Norlevo..sedaj pa me zanima ali moram naprej jemati kontracepcijo…ali ne?..ali je moznost zanositve?..in ali bo kaj narobe ce podaljsam jemanje tablet in si prestavim menstruacijo..(s tem namrec nebom vedela ali sem noseca kljub norlevi ali ne…

LP HVALA

Da normalno jemljite tabletke naprej. Bolje bi bilo počakati premor, ker je bil spolni odnos res v kočljivem času.

@orhideja20: menstruacija lahko po urgentni kontracepciji zamuja. Lahko naredite test za nosečnost.

Pozdravljeni!
Kaj pa če jemlješ kt (yaz) in vzameš to tableto ali moreš vmes prenehati z kt ali karkoli? (zaradi pozabljene tablete in velike zamude z naslednjo potrebujem jutranjo tabletko).
Hvala

Se nekaj me zanima…ali bo enako vredu tudi ce prej pustim krvavitev…ali moram nujno pocakati premor takrat kot je..ce bo isti pomen ali bo krvavitev prej ali kasneje bo to pomenilo da nisem noseca?

Je bil ukrep drugače pravilen? Sem malo v skrbeh ker se ta vmesna krvavitev ni pojavila.

@Taraa: Urgentna kontracepcija se lahko vzame tudi ob kontracepciji. Večjih stranskih učinkov, razen slabosti ni.
@zukj: Ni pametno skrajševati obdobja jemanja tabletk. Držite se navodil proizvajalca.

@orhideja20
: Ukrep je bil pravilen. Zdaj sem šele vidla, da vi sprašujete po vmesni krvavitvi in ne menstruaciji. Vmesna krvavitev ni nujna in ne pove ničesar o učinkovitosti tabletk.

Pozdravljeni!
Pozabila sem vzeti 2 kt oz. drugo vzela 21-22 ur prepozno isti dan ko sem drugo vzela 21-22 ur prepozno in potem še ob pravem času redno redno tableto sem imela spolni odnos. Zanima me katero jutranjo tableto mi priporočate? Saj bom do nje lahko prišla komaj pribl. 40 ur po spolnem odnosu (vikend). Katera je po vašem mnenju najbolj učinkovita?
Hvala

pozabila sem vprašat še.. spolnem odnosu sem šla v roku 5-10 minut na vodo.. to najverjetneje nič ne zmanjša možnosti zanositve kajne?
lp

Žal ne.

dober dan
pred 3 dnevi sem vzela norlevo…in stranskih ucinkov po zauzitju ni bilo…vceraj pa so se zaceli krci v jajcnikih(pojavijo se nenadoma..ne trajajo dolgo…)..in danes me boli glava in zopet imam krce…ter voden beli tok…ali so to stranski ucinki norleva? in kaj naj bi voden beli tok pomenil?

Lahko bi šlo za stranske učinke urgentne kontracepcije, lahko pa da je vseeno prišlo do ovulacije. Vzemite kakšen Lekadol in počivajte. če je bolečina huda, obiščite zdravnika.

5.7. sem dobila krvavitev (menstruacija naj bi bila po koledarju 7.7.) Jr ta krvavitev menstruacija ali kaj drugega. To pomeni da je tabletka učinkovala in nisem noseča?

Pozdrav, sem v zrelih letih 40 + Zadnja M je bila 13.7. v petek na koncu M sem imela nezaščiten SO ki pa ni prišlo do izliva. Ne uporabljam nobene KT. Po 24 urah sem vzela Norlevo. Skrbi me? Kdaj lahko pričakujem redno M ? Če nebi bilo norleve bi jo pričakovala 10.8. Do danes nedelje zvečer še ni bilo nobene reakcije. Ali je možnost zanositve velika ? Hvala za odgovor.
Lp Venisha

Menstruacija ponavadi pride ob običajnem času, možne pa so tudi manjše zamude.

Pozdrav še enkrat ter hvala za odgovor. Zanima me še ali je možnost zanositve, velika ? Norlevo se vzela prvič. Zmirom sva previdna in dosledna, ampak se je vseeno zgodilo, da je bil malo predolgo noter brez kondoma. Do izliva ni prišlo samo je bil kar precej vzburjen in lahko se z njegovo tekočino izločijo semenčice. Prejšni dan oz. pred 24 urami pa je imel erekcijo in semenčice so verjetno v kanalčkih še ostale. Vem, moram čakati, da naredim test. Ampak ta mesec še bo dolg in to me zelo žre. Mož mi pravi, da je vse OK jaz sem pa preveč v skrbeh. Družino že imava, in še leta so,…..
Hvala za podporo, lp venisha

Ker je bil SO po koncu menstruacije je verjetnost zelo majhna.

Najlepša hvala, zdaj bom malce lažje dihala in dočakala čas, svoje naslednje M, ter upam izključila nosečnost.
Lep dan, venisha

Pozdravljeni!

Imam naslednji problem….v prvem tednu jemanja kontracepcijskih tablet (začetek 13.7) sem bila dokaj nedosledna pri jemanju…v drugem tednu jemanja sem imela nezaščiten spolni odnos. Zato sem 36 ur po SO vzela jutranjo tabletko. Zanima me kakšne so možnosti za zanositev in ali lahko preneham z jemanjem kontracepcijskih tablet in tako prej dobim M. in kdaj naj opravim test nosečnosti.

Hvala in lep pozdrav

Zanima me tudi, ali je krvavitev pred M. zaradi jutranje tablete nujna, ali je to samo pri ženskah, ki ni jemlejo kontracepcijskih tablet. Po užitju Norlevo tablete me samo boli spodnji del trebuha čutim nekakšno napetost.

Mogoče še podatek da je bil prvi dan menstruacije 9.7 spolni odnos pa iz torka na sredo(23.7) okoli 5 ure zjutraj.

New Report

Close