Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Ne, vmesna krvavitev ne pove ničesar o učinkovitosti tablet. Če ste tabletko vzeli v 24 urah po SO je učinkovitost 95%. Če ne bo menstruacije, naredite test za nosečnost. Če se vam je menstruacija pojavila 2x na isti datum, pomeni, da je vaš cikel dolj nekje 30 dni. Menstruacija se ponavadi pojavi 14 dni po ovulaciji…

Lepo pozdravljeni!
Prejšnji torek je krvavitev končno ponehala. V četrtek sem naredila test nosečnosti in je bil negativen (menstruacijo bi morala dobiti v soboto) nato sem res krvavitev dobila v soboto.Naj naredim še kakšen test ali je to sedaj res znak da nisem noseča.

Če bo mecstruacija normalna kot vedno, je to ponavadi znak, da res niste noseči.

S fantom nama je v torek počil kondom, zato sem vzela tabletko Norlevo uro za tem. Čutila sem slabost in bolečine v jajčnikih 3 dni, zato smatram, da so to bili stranski učinki. Danes sva imela spolni odnos s taisto znamko kondoma in nama je spet počil. Kako varno je, da tabletko vzamem spet? Vem, da s tem zelo preobremenim in zmedem telo, zato me zelo skrbi. Lahko pričakujem hude stranke učinke?

Prosim in se zahvaljujem za odgovor. (Teh kondomov seveda ne bova več uporabljala.)

Lep pozdrav.

Urgentno kontracepcijo smete v ciklusu uporabiti večkrat, a to ni priporočljivo. Glede na to, da je od SO minili več kot 3 dnevi pride v poštev urgentna kontracepcija Ellaone, za katero pa potrebujete bel recept.

Pozdravljeni! s fantom sva imela SO pri katerem je počil kondom a ni pršlo do izliva (baje mu je še veliko manjkalo). ker sva preverjala kondom sva opazila da je počen in prenehala. zadnji izliv je imel pred enim tednom. ali je možno da pride do zanostive?
hvala!

Verjetnost je zelo zelo majhna.

Zanima me, ali lahko vzamem tableto, če sem jo že vzela prejšnji mesec, da ne bo kakšne prevelike obremenitve za telo. V obeh primerih je razlog počen kondom.
Ali bodo kakpne težave, če z naslednjim ciklusom začnem jemati kontracepcijske tabletke?

Lp, hvala za odgovor

Lahko vzamete in potem začnete s KT.

Hej!
Pred kratkim sem imela spolni odnos in kondom je pocil, zato sem vzela jutranjo tabletko. Cez pet dni sem dobila menstruacijo, ki pa je zelo sibka. Oz. je verjetno stranski ucinek, da krvavim? Saj bi morala pravo menstruacijo dobiti komaj cez priblizno 13 dni.
Lp

Da, ta krvavitev je stranski učinek. Lahko, da bo prava menstruacija zamujala. Če bo več kot teden, naredite test za. nosečnost.

Pozdravljeni!
9.4.2014 sem imela nezaščiten spolni odnos. Takoj zatem (po eni uri) sem vzela hitro tabletko. Naslednji dan po zaužitju “hitre tabletke” sem dobila krvav, rjavkast izcedek, katerega imam še en teden po tem, prisotni so pa tudi močnejši krči v trebuhu. Menstruacijo pričakujem nekje 26.4. Zadnji dan zadnje menstruacije je bil 5.4.2014. Sklepam, da je izcedek stranski učinek tabletke, imam pa zadnje 2 dni rahlo vrtoglavico in slabost. Ali obstaja velika možnost zanositve? ne jemljem kontracepcijskih tabletk. Hvala za odgovor!

Izcedek je stranski učinek tabletk. Verjetnost zanositve je majhna, saj niste bila v plodnem delu ciklusa.

Pozdravljeni!
Imam vprasanje. Jemljem kontrac. Logest, v tem mesecu nisem imela se spolnega odnosa, vendar sem na zacetku zavojcka pozabila vzeti tabletko (namesto ob 10h zvecer sm jo vzela zjutraj ob 5h) sedaj pa sem v tretjem tednu zavojcka, spet sem pozabila vzeti tabletko vceraj, zato sem danes vzela dve. Zavojcek bom “pojedla” do konca nato bom imela normalen 7 dnevni premor. Kar pa me zanima ali sem se vedno zascitena ce slucajno pride do odnosa naslednji teden (recimo pri zadnjih dveh tbl.)

Hvala lepa za odgovor! Srecno

Če ste tabletko pozabii v zadnjem tednu premora, ne delajte premora, ampak kar takoj začnite z novim ovojem.

S fantom sva imela spolni odnos pri katerem je pocil kondom. Ni mu se prislo in s spolnim odnosom sva prenehala, vendar je meni potem prislo. Sem ravno v plodnih dnevih zato me zelo skrbi. Sla bom po tabletko, bo ok?

Da.

Živijo!

v začetku meseca sva imela s fantom spolni odnos ne zaščiten brez kontrecepcije in kondoma. zgodilo se je po nesreči in mu je ušlo noter,(se zgodi) po 2 dnevih sem vzela tabletko norlevo,po 4 dneh sem 3 dni karvavela,..počutje uredu. konec meseca pa karvavim že 1 teden (naj pa bi biv moj teden menstruacije,kot mesece nazaj),..počutje je; slabo mi je,vse me tišči v spodnjem delu trebuha,glava boli,….zanima me počutje ali je možnost zanositve?? ali kaj drugega

Menstruacija pač? Če vas vseeno skrbi, naredite test za nosečnost.

Pozdravljeni! Prejšnji petek sva imela s fantom spolni odnos. Ker je bil najin prvi skupni je bila seveda prisotna trema, ker sva oba imela prej resne zveze. Seveca sva uporabila kondom, vendar na koncu je malo zlezel dol, ker je imel že na začetku težave ga spravit gor, ker je bil tako živčen. Ker sem bila ravno nekje med ovulacijo, sem 2 uri po odnosu vzela tabletko, za vsak slučaj. Po enem tednu še vedno nisem dobila te vmesne krvavitve. Ali to pomeni da tabletka ne deluje? Imam pa zdravstvene težave in ne smem jemati KT.

New Report

Close