Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Pozdravljeni�
Midva z fantom sva imela spolne odnose 31.2 In to drugic sou je pocasi vame in to dvakrat brez kondoma vendar ne do konca ker me je mocno boleleo se daj me zanima ce je mozno da sem noseca ker do izliva ni prislo takrat sm pa imela 4 dan menstruacije in sm se krvavela zelo malo ali bi morala iti v lekarno po jutranjo tabletko?

[/b]helooou…sem zaskrblena čeprav ne preveeč..am s fantom sma imela so dva meseca nazaj in je počil kondom nisma bila pa zihr če je prišlo kej v nožnicoo..ampak vseeno sm vzela rtabletko escapele in nato sem dobila menstro po 7 dneh..use uredu in potem ko bi jo morala imeti res mi je tudi nastopila ob pravem času mogoče se je malo vleklo ampak sm jo dobila pravi čas mogoče dan pa pou zamika..sedaj se je pa spet zelomilo sma pa brez tabletko sem uzela v 2h urah in pol sedaj me pa zamina ali bom tako kot prej dobola menstro po 7h dne po vzemu!??..kolikšna je možnost da zanosim če tableto vzamem v 2h urah in pol..imam občutlive dojke in tečna sem skos vrjetno zaradi živcev ali mal se mi blede na čase ampak kot sem brala je to normalno po vzamu…!!! (zanima me še kako vem da sm noseča kakšni so pojavi in po kolikem času se pokazejo????) hvalaa za odgovoree!! 😉

@neizkušena: Če ni prišlo do izliva je verjetnost zanositve zelo majhna. Vseeno razmislite o kontracepciji in kondomu.
@???????…….: Če vam bo izostala menstruacija naredite test za nosečnost, ki ga lahko kupite v DM-mu, Mullerju, lekarni…. Kakšen bo zdaj vzorec krvavitve, vam seveda ne morem odgovoriti. Razmislite o kontracepciji in kondomu.

Pozdravljeni!
Nujno rabim vašo pomoč!Včeraj sva z fantom imela nezaščiten spolni odnos.pred izlivom je ud odmaknil , še nikoli do zdaj pa ni imel predsemenskega izliva(ne , da bi jaz vedela in tudi sam je rekel da tega še nikoli ni imel).Spolni odnos sva imela kakšen dan , dva po ovulaciji.Ampak še vseeno me je zelo strah saj pravijo da imajo predsemenski izliv vsi?danes pa sem že cel dan zelo utrujena in imam bolečino v prsih , nevem ali je to psiha ali kaj drugega.(menstruacijo moram dobiti v roku 1 tedna).Ali naj vzamem tabletko ali ne?prosim pomagajte.

Lep pozdrav

Če je ovulacija res že bila, tabletka ne bo imela učinka. Tako hitro ne morete že imeti nosečniških znakov.

Lepo pozdravljeni,

5.2.sem imela spolni odnos. S fantom prakticirava da kljub kondomu ga pred izlivom umakne iz nožnice. Takrar pa mu je nekako uspelo da je potegnil dol kondom in je nekaj sperme šlo po nožnici. Ker sem sodeč po koledarju bila dan, dva pred ovulacijo sem v roku 7 ur vzela Norlevo. Včeraj sem dobila vmesno krvavitev, naslednjo menstruacijo pa pričakujem okoli 24.2. Rahlo sem napsiherana, ker si pri 21 še ne želim otroka in s fantom vedno paziva. Je bila jutranja tabletka prava rešitev?

Hvala za odgovor

Da, pravilno sta ukrepala. Če vam bo menstruacija zamujala za več kot 7 dni, vseeno naredite test za nosečnost. Za kakršnekoli nosečniške znake je še prezgodaj.

Drugi dan te vmesne krvavitve sem dobila izredno močne krče..koliko časa traja ta krvavitev? Kakšna je možnost nosečnosti, če sm vzela Norlevo 8 ur po spolnem odnosu? Vse skupaj je postalo res stresno..

Nekako velja, da je učinkovitost, če vzamete tabletko v roku 24. ur, 95%. Ne preostane vam nič drugega kot čakanje, če tudi stresno.
p.s. če ste prekomerno hranjena je ta učinkovitost manjša!

Moja teža je 47kg, v višino pa merim 160 cm.
Hvala za odgovor.

To pomeni, da ste vitka in bi tabletke naj bila zelo učinkovita.

Zopet jaz, krvavitev še vedno traja (od torka)..krči so prenehali, a prisoten je občutek napihnjenosti. Včeraj je krvavitev že skorah prenehala, pa je danes zopet prisotna in to kar obilna, spet.

Kaj pomeni kar obilna? Kot menstruacija ali več?

Kot menstruacija.

Lahko, da je tabletka sprožila obilnejšo krvavitev. Upam, da je že blažje.

Pozdravljeni!

Včeraj sem imela spolni odnos pri katerem je počil kondom. Po 12 urah sem vzela tabletko Escapelle, jutri pa naj bi dobila menstruacijo. Zanima me kdaj naj opravim test nosečnosti in kako bom vedela če je tabletka delovala ter kdaj naj pričakujem menstruacijo (če bo zaradi tabletke zamujala itd.).

Najlepša hvala za odgovore.

Načeloma pričakujte menstruacijo takrat kot po navadi. Ker ste tako blizu menstruacije, naredite test šele, če bo izostala naslednja menstruacija.

Najlepša hvala. A lahko naredim test tudi prej ali moram nujno počakati na izostanek menstruacije?

Počakajte izostanek, če slučajno bo. Mislim, da je verjetnost zanositve zelo zelo majhna.

Pozdravljeni!

Naj Vam opišem svojo situacijo. 5.8. lani je med SO počil kondom in 6.8. zjutraj sem vzela norlevo. Vmesna krvavitev je nastopila 10.8., menstruacijo sem dobila 10.9. Malo se mi je podrl cikel, ampak se je pribižno uredil decembra in januarja (obakrat sem dobila menstruacijo 27.v mesecu). Potem pa se je 14.2. spet pripetila nezgoda s počenim kondomom in v roku manj kot ene ure sem vzela norlevo. Takrat naj bi bilo plodni dnevi, oz. ali jih sploh lahko določim glede na to, da se je cikel prej “porušil”? Sedaj je že teden od vzetja norleva pa ni bilo nobene vmesne krvavitve, mi je pa bilo slabo oz mi je šlo na bruhanje in bolela me je glava. Me pa tudi občasno boli v trebuhu (kot pred M). Če nisem imela vmesne krvavitve, ali to pomeni, da tabletka ni učinkovala?

Lp

New Report

Close