Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Če izostane menstruacija, naredite test za nosečnost. Ni stranskih učinkov v smislu bolečin.

Pozdravljeni

S fantom sva imela spolni odnos in nama je počil kondom. Po 48 urah sem vzela tabletko norlevo. Tabletko sem vzela 12.8 nato sem čez pet dni dobila menstruacijo, čeprav sem zadjo mentruacijo imela 5.8. Ali je to stranski učinek tabletke ?

Najverjetneje.

Pozdravljeni.
Ali je možno, da sem dobila menstruacijo nekaj dni prej (3-4dni) zaradi tabletke Norlevo?

Da

Koliko dni lahko traja od vzetja NorLeva, do tiste “vmesne krvavitve” ?? In ali je možno da tabletka učinkuje tudi brez te krvavitve, in pride normalna menstruacija??…. en dan po užitju tabletke mi je delalo slabo, bila sem utrujena in vrtelo se mi je….

Prosim za odgovor

Da možno je, da do krvavitve ne pride. Če je tabletka ucinkovala, pride do menstruacije, ki pa lahko zamuja.

Pozdravljeni!

Zaradi močnih antibiotikov mi je zdravnik prepovedal sočasno jemanje kt logest. Ko sem prenehala, se je pojavila krvavitev, trajala 7-8 dni, nato se je končala. Tabletk še nisem začela ponovno jemati, ker sem še jemala ab. S partnerjem sva imela nezaščiten so (brez izliva) 13. dan po začetku zadnje krvavitve. Ali je primerno, da vzamem norlevo? Kdaj potem ponovno začnem s kt? Ab ne jemljem več.

Hvala!

Vzamite Norlevo. Že naslednji dan lahko nadaljujete s KT, vendar boste zaščitena šele po 7 dneh, zato do takrat uporabljajte dodatno zaščito.

Pozdravljeni.

Z fantom sva imela 2x nezaščiten spolni odnos in sicer 19.10. in 20.10., vendar sva uporabila metodo “pazi”, torej mu ni prišlo vame. Menstruacija pa se mi je končala 18.10. Približno po 35 urah sem se napotila v lekarno po jutranjo tabletko in jo vzela. po 4 dneh se mi je pojavila krvavitev, kar je menda normalno po tem ko vzameš JT. zanima me kakšne so možnosti da tabletka ni delovala in sem noseča?

LP in hvala za odgovor!

Jutranja tabletka ni 100% učinkovita. Če ne bo menstruacije, naredite test. Lahko pa se zgodi, da vam bo menstruacija zaradi tabletk zamujala (da ne boste preveč zaskrbljena).

Pozdravljeni,

Včeraj dopoldne sem vzela NorLevo, vendar pa se me je lotila huda viroza (vse me boli, zelo boleče grlo, 39,6 vročine.) Ali lahko vzameme Naprosyn ali Lekadol (da si zbijem vročino)? Bo imelo to kakšen vpliv na jutranjo tabletko? Prosim za čim prejšnji odgvor.

Če ni prepozno- lahko vzamete.

Pozdravljeni,
30.12 sva s fantom imela spolni odnos pri katerem sva uporabila kondom. Ko sva že končala in snela kondom je fant penis še dvakrat potisnil v mene. Fant ni doživel izliva v meni (tudi v kondom ne), pa tudi ko ga je dal iz mene se je še kakšno minuto oz. dve samozadovoljeval, da je brizgnila velika količina sperme (takrat nisva bila v telesnem stiku). Ali je možnost, da sem noseča?
Hvala.

Pozdravljeni!

S fantom sva imela spolni odnos, sicer zaščiten, s kondomom. Ko je fantu prišlo do izliva, je sicer tekočina ostala v kondomu, vendar je po odnosu bil moj izcedek nekoliko sluzast, da sva posumila, da je ta izcedek lahko njegov. Kondom se nama med odnosom ni snel, zanima pa me, ali obstaja kakršnakoli možnost, da se med odnosom njegova semenska tekočina premika znotraj kondoma, in tako kakšni spermiji odpotujejo tudi iz njega v nožnico. Obstaja tudi druga možnost, saj se je moja menstruacija končala 21. 12. in pričakujem naslednjo okrog 17. 1., kar teoretično lahko pomeni, da sem med/tik pred ovulacijo, in je tista sluzasta tekočina bila le moja, in ne njegova. Zanima me, kaj bi bilo bolj verjetno, ter ali je pametno vzeti tabletko ali ne? Omeniti moram, da sva po njegovem izlivu, par sekund za tem spolni odnos končala. Ali je torej možno, da je tekočina v tistih parih sekundah odšla iz kondoma v nožnico?

@Zaskrbljena: Majhna verjetnost obstaja. Če bo izostala menstruacija naredite test za nosečnost.


@jbrcina
: Načeloma naj kondomi ne bi prepuščali nobene tekočine, če niso strgani. Tako je torej bolj verjetno in celo popolnoma naravno, da je bila tekočina vaša. Če bo izostala menstruacija, naredite test za nosečnost. Če vas zelo skrbi, lahko greste po urgentno kontracepcijo v lekarno ( če je od spolnega onopsa manj kot 3 dnevi) ali h ginekologu ( če je več kot 3 a manj kot 5).

Pozdravljeni.
Mene pa zanima ali tabletka deluje ce jo uzamemo okoli 72 ur kasneje… kajti zivim zelo ven iz mesta in v moji okolici cez vikend nedelaji lekarne… kaj mi svetujete kaj naj storim???

Lp. Hvala za vas odgovor

Obstaja tudi tabletka za potem, ki se jo lahko vzame do 5 dni potem, a zanjo potrebujete recept. Imenuje se Ellaone.

pozdravljeni!

z fantom sva imela spolni odnos v petek 24.1.* ker nama je poknil kondom je prišlo do izliva v moji nožnici. menstruacija se mi je končala 17.1. ker sem oddaljena od mesta in nimam možnosti pridti do lekarne prej kot v ponedeljek tj. 27.1 me zanima ali bo delovalo če uzamem JT v ponedeljek zjutraj seveda bo od spolnega odnosa minilo 72 ur.

lp. Hvala za odgovor.

Na tržišču so tudi jutranje tabletke Ellaone, ki jih lahko vzamete do 5 dni po SO a za njih potrebujete recept.

New Report

Close