Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Na koliko dni imate menstruacijo- 21,28,…? Mislim, da ne rabite, razen če imate zelo kratke cikluse ( npr. menstruacija na 14 dni) ali zelo neredne cikluse.

Pozdravljeni 🙂

Imam en problem, včeraj sva imela z fantom spolni odnos, sva uporabila zaščito – kondom, vendar sva še nekoliko neizkušena glede teh stvari, fant si ni odvil kondoma do konca (zna biti to kakšen problem :s ). Med odnosom je bilo sicer vse uredu. vednar ko si je snel kondom je imel občutek kot da je tudi zunaj kondoma malo sperme. Začel je zaganjat paniko, jaz se pa prepričujem da ni nič. Zaradi previdnosti me zanima če je vredno vzeti Norlevo tabletko.
Menstruacijo sem imela prejšni teden in ni vredno čakati še skoraj en mesec.

Stara sem 15 let, v soboto bom 16, in kot se prebrala moram po recept k osebni zdravnici ali ginekologu. Problem je da nisem še nikoli bila pri ginekologu. Moj fant je 16 let, je možnost da bi šel on to v lekarno kupit ?

🙂 niste mogla še par dni počakati- brez zamere 🙂
Tudi če še niste bila pri ginekologu lahko obiščete katero izmed ginekoloških urgenc v bližnji bolnišnici za bel recept. Ginekološki pregled za to ni potreben.
Verjetnost zanositve (če ste imela menstruacijo prejšnji teden ) je majhna, če imate normalno dolge cikluse.

zivjo s partnerjem sva imela so v petek in ker je počil kondom sem vzela jutranjo tabletko naslednji dan. v nedeljo pa sva imela ponoven odnos tokrat brez zaščite. ali lahko vzamem tabletko. ni pa prišlo do izliva. vendar bi jo vseeno vzela. porosm pomagajte hitro.

zanima me še če se testiram za spolono prenosljive bolezni v ukc na ifekcijski. ali ti testirajo vse ali samo hiv.
lp

Pa jo vzemite ponovno. čeprav takšen način kontracepcije odsvetujemo. Glede testiranja se lahko zmenite-vaj na infekcijski, da vas testirajo na celo paleto spol. pren. bolezni.

potem ni problema če jo vzamem in nebo predoziranja če jo danes vzamem.

Da a za naprej uporabite kondom.

Pozdravljeni,

Upam da je ta tema še aktivna in da dobim odgovor.
Včeraj nama je s fantom med spolnim odnosom počil kondom. v dveh urah po tem sem vzela tableto norlevo 1,5mg. Potem pa sem nekje prebrala da lahko kot postkoitalno kontracepcijo uporabiš tudi navadne KT tablete. Namreč imam doma še en zavoj logest tabletk, ki jih zaradi konstantnih glavobolov ne morem vec jemati. Pa me zanima ali naj vzamem se za vsak slučaj poleg norleva še logest 2×5 tbl kot piše nekje na internetu? Glede na to da imam še nekaj časa in trenutno otroka res ne morem imeti.

Prosim za hiter odgovor pa lep pozdrav

NorLevo bo čisto dovolj.

Pozdravljeni
Pred dvema tednoma sva s fantom imela spolni odnos pri katerem pa nama je pocil kondom.Imela sem prvi dan menstruacije in po 20 urah vzela tabletko norlevo potem sem pa pila se alkohol…zanima me,ce alkohol vpliva na delovanje tabletke.
Hvala za odgovor
Lp

Aja,pa se nekaj me zanima…po 10 dneh imam napihnjen trebuh ali je mozno,da sem zanosila?
Hvala

Je to spoh se aktivna tema?

Je 🙂 Ob prvem dnevu menstruacije je zanositev zelo malo verjetna. Napihnjenost je lahko stranski učinek Nor Levo tabletk. Če bo izostala naslednja menstruacija, naredite test za nosečnost.

Pozdravljeni!

Tudi meni se je zgodil neljub dogodek – počen kondom med SO – 2 dneva po koncu menstruacije. Norlevo sem vzela 8ur kasneje(stranski učinki: samo vrtoglavica in utrujenost), zdaj pa imam bolečine v trebuhu, ki jih mam ponavadi kot preden dobim menstruacijo. Grabi me panika. Naj me skrbi, da tabletka ni delovala?

Že vnaprej hvala!

Tabletka je naredila svoje, če je bilo drugi dan po menstruaciji sploh kaj treba. Zakaj vas boli v trebuhu ne vem. Če je hudo obiščite zdravnika

Pozdravljeni. S fantom sva imela SO, pri katerem je kondom zdrsnil in ostal v meni..do izliva ni prišlo..skrbi me le zaradi predsmenske tekočine..po 34 urah sem vzela Norlevo, saj prej ni bilo mogoče..27.7. sem imela začetek menstruacije..pričakujem jo okoli 23.8…stara sem 17 let in imam redno menstuacijo, velikokrat pa imam zelo močne krče.
Zanima me kakšna je možnost zanositve in ali je možnost da bom imela zdaj manj redno menstruacijo?

Počakajte naslednjo menstruacijo. Če je ne bo, naredite test. Urgentna kontracepcija ni 100% učinkovita.

Zanima me nekaj… za vikend sva s fantom imela nezasciten spolni odnos (kar sva potem oba se strinjala da ni blo pametno) in fant je potegnil penis ven preden mu je prišlo vame, pošprical pa me je po nogi in blizu mojega spolovila, nisva pa sigurna ali je kaj zašlo tudi notri… tabletk norlevo nisem imela možnosti zaužiti ker so lekarne zaprte, ju3 grem v lekarno jih kupiti (pondeljek)… zauzila jih bom 60 ur po spolnem odnosu… kaksne so moznosti da zanosim?? in kako bom vedela da so tablete delovale??
Imam pa 17 let in sva s fantom zelo zaskrbljena , prosim za pomoc

Spoštovani, tabletko NorLevo morate zaužiti znotraj 72 ur po spolnem odnosu in v vsakem večjem mestu obstajajo dežurne lekarne. Srečno.

ja, narobe sem izračunala, ko sem spila tableto je minilo 38 ur po spolnem odnosu… me pa zanima kako bom vedela če je tableta opravila “svojo nalogo” ?? in ali lahko za stranske ucinke norLeva, uzamem kakšno protibolecinsko tableto (lekadol, nalgesin,… ?
hvala

New Report

Close