Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Ne, ovulacije je sprostitev jajčne celice iz ovarija ( to prepreči Norlevo, če je vzet pravočasno). Oploditev pa je združitev jajčne celice z semenčecem. V vsakem ciklusu je približno 20% verjetnost, da pride do zanositve.

živjo!

mene pa zanima ali lahko vzamem norlevo tabletko medtem ko jemljem KT. včeraj sem pozabila vzeti tabletko v tretjem tednu jemanja. in baje obstaja možnost zanositve, če pozabiš tabletko v tretjem tednu…

lp

Živjo!

Ne potrebe po nujni kontracepciji, lahko pa jo seveda uporabite če želite. V 3. tednu ni možnost nosečnosti nič večja, kot v 2. tednu. Potrebno je zagotoviti, da ženska pred premorom, torej v 3. tednu, redno zaužije vsaj 7 zaporednih tabletk, ki bodo zagotavljale kontraceptivno zaščito naslednjih 7 dni.

Matjaž

Pozdravljeni.

Imam neredne cikluse (zadnji 16.3.), in če gledamo približno na povprečje bi morala ponovno menstruacijo dobiti okrog 23.4., vendar te ni bilo. 30.4. sva s fantom imela spolni odnos, sicer sva uporabila kondom, ampak se mi ni zdel popolnoma varen, zato sem (60 ur po sp.o.) vzela tabletko norlevo. Kdaj se bo pojavila naslednja menstruacija, glede na to da mi je “zamujala” že pred spolnim odnosom?

Pozdravljeni!

Žal ne vem, kdaj boste dobili menstruacijo, če že kdo, boste to najbolje vedeli sami. No, k neredu lahko svoje doda še Norlevo… Pač počakajte jo, enkrat bo že prišla, čez 2 tedna pa naredite test, če je do takrat ne bo.

Matjaž

Pozdravljeni, imam eno vprašanje in sicer.
z punco sva včeraj mela spolni odnos za oba je bilo prvič. nisva pa uporabila kondoma(tudi kontracepcskih tabletk ne jemlje). med spolnim odnosom nikoli nisem začutil da bi lahko doživel izliv ko pa sva končala je bila na penisu taka čudna tečokina(ista kot sperma) vendar ni bila bela. zanima me ali lahko zanosi in ali je dobro da poje to jutranjo tabletko.

hvala,lp

Pozdravljen!

Tista tekočina je nožnični izcedek. Čeprav ni prišlo do izliva v nožnico, pa s spermiji lahko nahajajo tudi v predsemenski tekočini. Res je, da je koncentracija spermijev precej nižja kot v spremi, a možnost nosečnosti obstaja. Možnost nosečnosti je sicer odvisna tudi od tega, kdaj v menstrualnem ciklusu je prišlo do odnosa. Splošna prioporočila so, da se uporabi nujna kontracepcija, ko je prišlo do nezaščitenega spolnega odnosa, zato jo predlagam tudi jaz, za vsak slučaj. Dobita jo v lekarni brez recepta (Norlevo ali Escapelle), stane 14€, če je punca mlajša od 16 let bosta potrebovala beli recept od zdravnika. Naslednjič uporabita kondom!

Matjaž

Živjo!

S fantom sva imela nezaščiten spolni odnos(ni mu pršlo vame, vendar sem šla vseeno takoj po norlevo tabletko).Imam pa zdaj problem, ker sem vzela norlevo kakšen teden pred menstruacijo (na splošno imam neredne menstruacije in ne vem kdaj točno naj bi jo imela). 8 dni po norlevi sem dobila menstruacijo(trajala je samo 3 dni, vendar je tudi moja zadnja menstruacija trajala le 3 dni) in takoj 1 dan krvavitve sem začela s kontracepcijskimi tableti, vendar zdaj ne vem če sem že zaščitena, ker ne vem ali je bila to moja prava menstruacija ali le vmesna, zaradi norleve. Zanima me, če sem vseeno zaščitena tudi, če je bila to le vmesna krvavitev ali ne? Če je bila samo vmesna krvavitev, po kolikšnem času sem zaščitena, če redno jem KT?

Pozdravljeni,
zaščiteni boste ko boste jemali tabletke 7 dni zapored neprekinjeno.
Srečno

živjo

S fantom sva imela spolne odnose in nama je očil kondom nažalost sva to ugotovila ko mu je že prišlo vame.. tablete norvelo sm uzela po 2 urah.. stranskih učinkou nisem imela kaj preveč samo bolečine v spodnjem delu trebuha n naihnjenost.. zanima me kolikšna je možnost nosečnosti?

Levonorgestrel v NorLevo naj bi preprečil 7 od 8 nosečnosti, do katerih bi prišlo brez uporabe urgentne kontracepcije.

Pozdraljeni,

v sob zvečer sva imela s partnerjem nezaščiten SO, v ned zju sem spila nujno tabletko, nato pa sva čez približno eno uro imela SO, vendar je kondom počil. Zanima me, ali lahko tabletka ki sem jo spila prepreči nezaželeno nosečnost, ali moram spiti še eno?

Hvala in lp

Pozdravljena!

Ne potrebujete še ene “nujne tabletke”, bo ta, ki ste jo zaužili pri prvem spolnem odnosu, zadostovala. Seveda pa nujna kontracepcija ni 100-% učinkovita.

Matjaž

Pozdravljeni!

Pred 20 urami sem imela nezaščiten spolni odnos. Zjutraj sem se odpravila v lekarno, a sem opazila da sem že takoj zjutraj dobila menstruacijo. Menstruacija je redna in bi morala priti ob tem datumu. Ali potemtakem vzamem tabletko? Drugače ne jemljem kontracepcijskih tablet.

Lep pozdrav

Ne rabite

Pozdravljeni!
S fantom sva imela spolni odnos od katerega je preteklo 24ur. Jemljem kontracepcijske tbl Diane. Vendar sem do ponedeljka zjutraj jemala tudi antibiotik Primotren, ki naj bi zmanjšal učinkovitost KT.
Hkrati sem v ponedeljek zvečer začela z novim omotom tbl Diane. (v lekarni so nama rekli, da primotren vpliva na KT še tri dni po tem, to je bil sicer 4. Dan a nama je vseeno priporočila norlevo)
Zanima me če je samo to bila zadostna zaščita, kajti uporabila sva tudi kondom, vendar enega dvakrat … :/ Skrbelo me je če bi v tistem stanju med erekcijama, kaj sperme prišlo ven iz kondoma, vendar mi je fant zagotovil da ni nič občutil …
Zanima me ali je kakšna možnost da zanosim?
Ali naj vseeno zaužijem Norlevo, katere me je pravzaprav zelo strah?
Prosim za čim hitrejši odgovor kajti imam le še 36h.
Najlepša hvala.

Pozdravljena!

Antibiotiki (razen redkih izjem, Primotren ni med njimi) ne zmanjšujejo delovanja KT. Če ste tabletke sicer redno jemali, potem ste lahko brez skrbi in Norleva ne potrebujete. Najbrž veste, da so vsak kondom namenjen enkratni uporabi.

Matjaž

Pozdravljeni
S fantom sva imela nezaščiten spolni odnos…od tega je minilo približno 15ur. Sva pazila vendar me še vedno skrbi. Pred enim tednom sem imela M in pravijo da ženska en teden po M ni plodna…kaj mi svetujete? Naj vseeno vzamem tabletko? :/

Odvisno od dolžine ciklusa. Če imate kratke cikluse, bi vam svetovala urgentno kontracepcijo.

M imam ponavadi približno 6 do 7 dni…končala se je v petek. Naj vzamem tabletko?

New Report

Close