Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Pozdravlejni s punco sva imela “spolni odnos” brez penetracije, meni je prišlo nekaj tudi na roko, nato sem roko obrisal ter jo nato dal na in v vagino. Ta odnos sva imela včeraj (13.12) zvečer. Punca se ne jemlje tabletk vendar jih ima in čaka na začetek prve menstruacije. Zadnja menstruacija se ji je začela 7.12. Ali je nevarnost zanositve ter ali naj jutri uzame jutranjo tabletko?

Hvala

Zdravo, Blaž!

Do ovulacije ne pride pred 8. dnem menstrualnega ciklusa. Na dan vajinega odnosa punca torej še ni imela ovulacije, vendar pa lahko spermiji v jacevodih (če do tja uspejo priti) preživijo do 5 dni, zato je nosečnost možna. Res pa je tudi, da je bila količina spermijev, ki so morebiti zašli v nožnico najbrž zelo mala, še posebej, ker si roko obrisal, zato so spermiji skoraj gotovo umrli. Možnosti nosečnosti se torej ne da povsem izključiti, je pa zelo zelo mala. V dvomih se raje predlaga uporaba nujne kontracepcije, “ziher je ziher”. Če je punca mlajša od 16 let, potem nujne kontracepcije najbrž ne bo dobila, sicer pa stane okoli 10€. Nujno kontracepcijo je potrebno vzeti čim prej, takrat je najbolj učinkovita, nato pa učinkovitost strmo pada!

Pred pričetkom uporabe KT naj naredi punca test za nosečnost!

Matjaž

Spolni odnos brez kondoma ali druge zaščite sem imela v Nedeljo, v ponedeljek sem vzela tableto za dan potem. Včeraj v petek sem imela spolni odnos pri katerem je kondom počil in je prišlo do izliva. Zanima me ali še vedno deluje jutranja tabletka od ponedeljka. In če temu ni tako, ali jo lohko uzamem če sem jo uzela že v Pondeljek

Tančhi, vzeti moraš novo tableto, ponedeljkova tableta ne deluje več. Razmisli tudi o bolj zanesljivih metodah kontracepcije!

Matjaž

Pozdravljeni!

S fantom sem imela spolni odnos 3 dni po redni menstruaciji. še preden mu je prišlo sva dala kondom dol in nekajkrat je prodrl vame brez kondoma. mi svetujete da grem po tablete Norlevo ali ni tako nujno potrebna?

Pozdravljena!

Načeloma ginekologi skoraj vedno svetujejo uporabo nujne kontracepcije, saj nič ne škodi, če jo ženska uporabi po nepotrebnem. Poleg tega se tako zavarujejo pred morebitno odgovornostjo. Saj veste, vsak spolni odnos predstavlja možnost, da ženska zanosi. V vašem primeru je tveganje majhno. Ne razumem, zakaj sta odstranila kondom sredi odnosa? Ni pomembno, koliko dni po zaključku menstruacije sta imela odnos, ampak katerega dne menstrualnega ciklusa. Menstruacije so lahko namreč zelo kratke, dan ali dva, ali pa daljše, tudi osem dni. Do ovulacije lahko pri kratkih menstrualnih ciklusih pride najprej 8. dan, spermiji lahko v jajcevodih preživijo do 5 dni, kar pomeni, da bi teoretično ženska lahko zanosila, če bi imela spolne odnose 3. dan menstrualnega ciklusa.

Matjaž

zdravo,imela sem prvic spolni odnos z fantom,sicer sma bila zadcitena in tudi kondom ni pocil,vbistvu ga je dal ven se preden mu je prislo,no vsaj tak je rekel. Ali je potrebno vzeti tabletko?
Aja pa zanima me tudi ce lahko zanosis za si ga prej fant na roko vrze in ti pol vstavi prste v tvojo vagino?
Hvala

Zdravo!

Glede na opisano, nujna kontracepcija ni potrebna. Če si fant roke dobro obriše, da na njih ni sperme, je zanositev zelo malo verjetna.

Matjaž

Po kolkim casom se to more narest in kaksni so moznosti??

Pozdravljeni,
verjetno vas zanima urgentna kontracepcija. NorLevo tabletke dobite v lekarni, vzeti pa jih morate čimprej in do 72 ur po spolnem odnosu. Obstajajo tudi tabletke EllaOne, ki delujejo znotaj 120 ur, vendar za za njih rabite bel recept.
Srečno

Spoštovani!

Po rednem jemanju kontracepcije, sem hotela s tabletkami malce narediti pavzo. Takoj po končani menstruaciji in prenehanju jemanja tabletk sva z partnerjem imela nezaščiten spolni odnos. Po 7 urah sem vzela jutranjo tabletko. Po enem tednu se mi je pojavila krvavitev. Odločila sem se da bom s kontracepcijo nadaljevala, sedaj pa me zanima ali jo naj vzamem zdaj takoj ko se je pojavila krvavitev, ali naj raje počakam na naslednjo menstruacijo?

Prosim za vaš odgovor

Spoštovani,
med jemanjem kontracepcijskih tabletk ne rabite delati pavze, sploh pa ne, če temu takoj sledi nezaščiten odnos, vi pa ne želite zanositi.
Mislim, ida bo najbolje da počakate prvi dan menstruacije. Tako boste vedeli, da niste noseča in zaščita bo delovala takoj.
Srečno.

Pozdravljeni.
ž, 18

22.2. sem dobila redno menstruacijo in je bilo vse v redu. Nato sem imela 2.3. nezaščiten odnos in sem vzela Norlevo jutranjo tabletko. 6.3. sem dobila krvavitve (kar močne, verjetno zaradi tabletke) in sem tri dni po začetku teh krvavitev spet imela nezaščiten spolni odnos z izlivom v nožnico (res neumno, se strinjam. )… In ravno po tem te krvavitve ni bilo več. In to zadnje se je zgodilo ravno 14. ali 13. dan po redni menstruaciji, ko naj bi bila ženska najbolj plodna.
Poklicala sem v ginekološke ambulante, kjer so mi svetovali, naj pač počakam do redne menstruacije in nato naredim nosečniški test in naj ne vzamem še ene tabletke. Torej nisem in zdaj čakam.
Mislite, da obstaja možnost, da nisem zanosila?
Prosim, res bi rabila odgovor..

Spoštovani,
seveda obstaja možnost, da niste zanosili ampak, kaj rado se zgodi, da pride do tega, ko najbolj nočemo in obratno.
Počakajte do časa za test in če niste noseči čimprej poskrbite za zaščito Najbolj bi bilo, da si že prej priskrbite kontracepcijske tabletke ali katero drugo obliko zaščite in da lahko začnete z njo ob menstruaciji.
Srečno

Hvala za odgovor.

Zdaj bi bila sicer še možnost, da vzamem Norlevo tabletko (jo imam in je manj kot 24 ur po SO), ampak je tvegano, če bi jo vzela 2x v enem tednu… Ja, ko nisi previden in malo “neumen”, si si pa sam kriv… Posledice. Ali mislite, da bi bilo res grozno, če bi vzela še to tabletko?

Nujno kontracepcijo lahko vzamete večkrat v ciklusu, tako da če imate tabletko, jo lahko vzamete. Vedeti pa morate, da to ni 100% učinkovita metoda. Če bi vam menstruacija zamujala več kot 5 dni, naredite test za nosečnost.

Ampak meni so rekli, da to ni priporočljivo. In tudi piše, da lahko samo enkrat v ciklusu. Tako da zdaj res ne vem.

Ampak meni so rekli, da to ni priporočljivo. In tudi piše, da lahko samo enkrat v ciklusu. Tako da zdaj res ne vem.

V slovenskih smernicah je napisano, da lahko urgentno kontracepcijo uporabimo tudi večkrat v ciklusu, seveda pa to ni priporočljivo. Po 1. urgentni kontracepciji se do menstruacije svetuje uporaba kondoma.
Na vas je ali boste vzela tabletko ali ne. Glede na dneve v ciklusu, ki ste jih opisali je, kot ste že sama ugovovila, velika verjetnost, da je do ovulacije že prišlo in je potemtakem jemanje urgentne kontracepcije brezsmiselno.

S tem zadnjim mislite, da je z ovulacijo prišla oploditev?

New Report

Close