Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

Tablete Norlevo oz. jutranja tabletka

jest sem uzela samo eno tabletko,tako je rekla zdravnica ce mi bo slao pa dve…je to narobe????me skrbi ker mi menstruacija zamuja en teden

z fantom sva imela nezaščiteni spolni odnos in me skrbi da penisa ni pravi čas umaknil ali je možnost nosečnosti kljub temu da sem dobila naslednji dan menstruacijo ?

Na zadnji 6. dan menstruacije sva s fantom imela nesrečo s kondomom.
13 ur po odnosu sem vzela Norlevo. Zdaj je že 6 dni od takrat in ni vmesne krvavitve, ki naj bi jo te tabletke povzročile.

Ali vmesna krvavitev vedno nastopi? Kaj pomeni, če je ni? Kdaj bo moja naslednja normalna menstruacija? (sicer imam reden ciklus na 27 dni)

Hvala, lp.

Živjo,

S fantam sva mela spolni odnos, brez kondoma. Bil je 2dan menstruacije in njemu je prislo direkt v mene…zdej me pa zanima ali naj vzamem to tabletko?? ali obstaja možnost da sem noseca???
Prosim pomagajte

Pozdravljeni,

Na Vas se obračam s prošnjo. In sicer prosila bi za odgovor na sledeče vprašanje:
Imela sem nezaščiten spolni odnos. Zadnjo men. sem imela med 20.7.2012 in 26.7.
Po tem sva imela odnose s kondomi vendar ne od začetka.
1.8.2012-3.8.2012 pa sem imela manjšo krvavitev…pravzaprav je bil rjav izcedek.
3.8. sva imela nezaščiten spolni odnos, naslednje jutro sem vzela tabletko Norlevo, za katero pa mi je farmacevtka rekla da vzamem eno, v primeru bruhanja ali driske pa moram obvezno vzeti še eno.To se seveda ni zgodilo in ostala sem na eni tabletki. Vmesnih krvavitev ni bilo.
Danes, en teden kasneje pa imam močan bel izcedek, in pekoče spolovilo.
Obstaja kakšna možnost da sem zanosila?

deluje tabletka med tem ko jes antibiotike?

Spoštovani!

Zaradi pozabljene tabletke sem uporabila Norlevo, in sicer v manj kot 12 urah po spolnem odnosu. Ker naj bi zdravilo med drugim preprečilo ali zakasnilo ovulacijo, me zanima kaj to pomeni v primeru, da spermiji v nožnici dejansko preživijo 7 dni? Ali lahko v tem času kljub Norlevu že nastopi ovulacija, ki jo je Norlevo zakasnil in v tem primeru pride do oploditve, ali je ta zakasnitev zagotovo daljša? Sprašujem se namreč, kaj so razlogi, da Norlevo odpove, tudi če se vzame v manj kot 12 urah.Trenutno so pretekli trije dnevi od spolnega odnosa in me zanima, če je smileno pkk vzeti še enkrat. Verjamem, da je vprašanje neumno, ampak mi zakasnitev ovulacije kar nekako ne gre v račun. Že vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovor!

Lep pozdrav!

imam eno uprašanje, iz swa w ponedeljek imela spolni donos, upazila swa da je bil počen kondom… po 3h urah swa šla po s.o.s tabletko…. zdej je minil 4 dni , in swa imela spet spolnni odnos in spet je bil počen kondom, newem kko je to možno… :/ iin newem a bi lahko pojedla še eno s.o.s tabletko po 4ih dneh…?? ali so kašna prevelka tweganja ???

Pozdravljeni.
S fantom sva imela spolni odnos v soboto zvčer (20.10.2012) in je počil kondom. 2 ali 3 ure po tem sem vzela urgentno tableto escapelle. Tableta deluje tudi do 72 ur po SO. Ali je še smiselno vzeti še eno tableto (za vsak slučaj) kajti res si še ne želiva otroka. Hvala.

Pozdravljeni.

S fantom sva imela spolni odnos in je na žalost počil kondom. Ukerpala sma hitro, in sem po dveh, treh urah pojedla tableto Escapelle. To se je zgodilo v soboto zvečer. 20.10.2012-Pred tremi dnevi. Zanima me, če je še smiselno uzeti eno tableto po 2eh dneh. Deluje namreč do 72 ur.. Ali še je smisel da ubiščeva zdravnika ki nama bo dal novo nujno kontracepcijo, ki učinkovito prepreči neželeno nosečnost do 120 ur (5 dni) po nezaščitenem spolnem odnosu.

Hvala za hiter odgovor in lep pozdrav.

Živjo
Mene pa zanima,koliko procentov je možno,da zanosiš,če imaš spolni odnos in poči kondom ampak ti 2 ure za tem vzameš norlevo?

Hvala

Ima vprašanje na katerega potrebujem hiter odgovor. Prosim za pomoc! S fantom sva imela zaščiten spolni odnos, vendar se je nekaj zalomilo…. Kondom Je ustal v moji noznici, skupaj z njegovo spermo, kasneje sem na hlackah opazila lužo….zdelo se Je da je iz mene isteklo vse in tudi kondom…. Zanima me kasne so možnosti za zanositev?

O procentih, kar bi najbrž radi slišali, je nemogoče govoriti. Vsekakor obstaja možnost, in to boste sami najbolje vedeli, da je nekaj sperme našlo pot v nožnico. V dvomih se uporabi nujna kontracepcija.

Matjaž

lep pozdrav

Imam problem, prejšni mesec sem nekaj dni po redni menstruaciji, zaradi manjše nevšečnosti pri spolnem odnosu ( počil je kondom) uzela jutranjo tabletko. Približno 2 dni kasneje sem zopet dobila menstruacijo, ki je trajala normalno 5-6 dni. Tako da sem imela menstruacijo dvakrat v istem mesecu. Sicer ne jem kontracepcijskih tabletk že dve leti in nimam čisto redne menstruacije, nekaj časa sem jo dobivala vedno desetega v mesecu, potem kar naenkrat že okoli prvega…

Danes zjutraj (8.12.2012) sem naredila z prvim jutranjim urinom test nosečnosti, in sicer z clear blue ter je pokazal zelo razločen negativen razultat. Ali je ta razultat zanesljiv? Sem ga naredila prav čas? Sem sicer študentka in si trenutno ne bi mogla privoščiti nosečnosti.

Zdravo, nana!

Menstruacije si ne morejo slediti tako skupaj, kot pravite. Ena od krvavitev je bila menstruacija, druga krvavitev pa to zagotovo ni bila. Za nazaj tega verjetno ne bo moč ugotoviti, povsem verjetno pa je, da je nujna kontracepcija imela “prste” vmes.

Testi za nosečnost so zanesljivi vsaj 14 dni po spolnem odnosu, v dvomih se jih lahko ponavlja tudi vsake 3 dni.

LP, Matjaž

Pozdravljeni….
jaz sem vzela pred 6 dnevi nujno kontracepcijo,zdaj na 6 dan so se mi pojavile krvavitve…zanima me ali lahko takoj začnem z jemanjem kontracepcijskih tablet ali moram počakat da mine vsaj en ciklus mimo da se hormoni pomirijo…..sicer KT pred tem nisem jemala….hvala,lp

Pozdravljena!

Načeloma se s KT začne v začetku menstruacije, lahko pa tudi kadarkoli drugič, če je ženska prepričana, da ni noseča!!!

Ker ste imeli tvegan spolni odnos, ker “jutranja tabletka” ni 100% zanesljiva in ker ne vem, ali je ta krvavitev redna menstruacija ali pa zgolj krvavitev, povzročena z uporabo nujne kontracepcije, vam predlagam, da počakate do “prave” menstruacije in šele takrat začnete z uporabo KT.

Matjaž

ja to je predčasna menstruacija,ki jo je povzročila nujna kontracepcija…zato me zanima ali je prav da bi vzela že danes prvi dan KT ali ne?hvala,lp

aja pa nujna kontracepcija je bila vzeta takoj pol ure po odnosu…

Res je, da je nujna kontracepcija najbolj učinkovita, če jo ženska vzame takoj, a tudi takrat je učinkovita v zgolj 95 % primerov. Na vašem mestu bi počakal na menstruacijo, do takrat pa uporabljal kondome, ki hkrati vsaj do neke mere ščitijo pred spolno prenosljivimi boleznimi.

Matjaž

New Report

Close