Najdi forum

Pozdravljeni,
prosila bi vas za nasvet, kako naj se pravilno obnašam do svojih stopal. Kot mi zgleda, se iz neznanega razloga ukrivljajo prsti proti notranjosti – pri mezincih se vidi izbočenost (manjša štrlina). Iz rentgenske slike je razvidno, da ne gre za nobene izrastke, temveč rahlo ukrivljenost prsta. Težko najdem čevlje, ki bi spoštovali moje noge, prsti me pogosto bolijo (metatarzusi), če sem veliko na nogah. Občasno me boli tudi eno koleno. Zdravnik mi je rekel tudi, da imam eno nogo čisto malo krajšo od druge in morda zato prihaja do čudnih pritiskov ob hoji ali stanju. V preteklosti sem nosila veliko nekvalitetnih čevljev, ne sicer petk (ali smem nositi čevlje s petami?) in veliko hodila, stala. Imate kakšen nasvet, kakšne čevlje naj nosim, ali bi pomagali ortopedski vložki in kakšni morajo biti, morda nasvet za kakšne vaje? Želim preprečiti, da bi prišlo do večjih deformacij, vidim pa, da gre v to smer. Najlepša hvala in lep pozdrav!

Spoštovani!
Kakšnih pretresljivih novosti od mene verjetno ne bo. Vzrok ni povsem neznan, v veliki večini gre za porušeno statiko sopal- spuščanje stopalnih lokov s posledično ” napačnim” vlekom mišic in krivenjem prstov. Kot že gotovo slutite bo napomembnejši ukrep vedno iskanje udobne- spredaj široke obutve. Tudi rob ali šiv čevlja v tem predelu ne bo dober. Danes se že dobi obutev, ki je nekupujete samo po številki (velikost) ampak tudi po širini. Vložek naj bi podprl vzdolžni in prečni stopalni lok (in s tem tudi delno izravnal prste). Problem je spet obutev, ki mora biti dovolj prostorna, da sprejme hkrati stopalo IN vložek in vas ne tišči. Seveda lahko poskusote tudi s obliži in podložkami proti otiščancem ampak ostaja enak probleb s obutvijo. Glede visojih pet: za očaranje princa (redko) seveda potrpite, vsakodnevno pa je to slabo! vaje za sopala, masaže, kneipanje…
Lep pozdrav,

Najlepša hvala, vsekakor obuvam le še udobne čevlje in upam, da bo to pomagalo. Poiskala bom tudi primerne vaje.

(Princ bo to že mogel razumeti izbiro moje obutve, če je tapravi 🙂

Srečno in lp

Hvala lepa in le naprej z lahkotnejšim korakom!
Lep pozdrav,

New Report

Close