Najdi forum

STIKI PO DOGOVORU

Ja pravi dedc. Socialna delavka, ljubi dedce, takšen kot je moj.

Ja pravi dedc. Socialna delavka, ljubi dedce, takšen kot je moj.[/quote]

Če socialna delavka smatra, da ni nič narobe, kar bi morali obravnavat, naj da to pisno. Ti moraš imet na papirju, da si jih vprašala za mnenje oz. prosila za posredovanje zaradi sodišča. misliš, da si bo katera upala to napisat?

Ja pravi dedc. Socialna delavka, ljubi dedce, takšen kot je moj.[/quote]

Če socialna delavka smatra, da ni nič narobe, kar bi morali obravnavat, naj da to pisno. Ti moraš imet na papirju, da si jih vprašala za mnenje oz. prosila za posredovanje zaradi sodišča. misliš, da si bo katera upala to napisat?[/quote]Obrat sem dosegla, poklicala sem na CSD eno,ki ureja druge zadeva. POKLICALA je očitno nekoga drugega, V petek grem na pogovor o zadevi. Ker se delavki to ne zdi primerno, kar se dogaja.

Če socialna delavka smatra, da ni nič narobe, kar bi morali obravnavat, naj da to pisno. Ti moraš imet na papirju, da si jih vprašala za mnenje oz. prosila za posredovanje zaradi sodišča. misliš, da si bo katera upala to napisat?[/quote]Obrat sem dosegla, poklicala sem na CSD eno,ki ureja druge zadeva. POKLICALA je očitno nekoga drugega, V petek grem na pogovor o zadevi. Ker se delavki to ne zdi primerno, kar se dogaja.[/quote]

Super, poročajte kaj je bilo.

Drži se (pa ne pozabi na zapisnik).

Mislim da stiki po dogovoru niso napačni. Se pa strinjam da mora biti neka stalnost. Kajti v mojem primeru je tako da se drzim dogovorjenih dnevov kokr se le da. Saj imam delo take narave da mi kdja pa kdaj tega ne omogoca in sem se primoran dogovoriti. Je pa to odvisno od staršev če se uspejo dogovoriti. Je pa res da ko imam cas ozirma kadra je to le mozno zleim preziveti ta čas z otrok in se sedvda glede tega moram prewj dogovoriti. V kolikor je fer odnos ter so stiki redni mislim da ni nič narobe z stiki po dogovoru.

Lp

Kidd

Stiki po dogovoru so super, kadar sta obe strani odgovorni. Torej, če oče kdaj ne more in se dogovori drugače super, ko mama rabi prosto pa oče vskoči. Za otroka poskrbi tisti, ki ima čas, če drugi ne more.

Druga zgodba je, kadar se eden samo zmišljuje in pričakuje, da se mu bo drugi venomer prilagajal.

Pa problem nastopi, če se nekdo, se pravi skrbnik, čez pol leta premisli in začne preprečevati stike. Tudi taki primeri so. In potem neskrbnik ne more praktično nič. Obratno ni problema – če ni interesa za stike, jih pač ni.

Alenka,

pred časom smo v več temah govorili o začasnih odredbah o prepovedi stikov. Ti si napisala, da v svoji praksi srečaš veliko ljudi, ki jim je to uspelo. Še vedno me zanima, kako je s tem v praksi. Vprašanje je, v kolikem času od vloge do izdaje, koliko časa velja in kako je argumentirana. Ne rabimo nobenih osebnih podatkov. Koristna info bi bila še katero sodišče je začasno odredbo izdalo.

Enako velja za katerokoli drugo: je katera recimo v zadnjem letu uspela dobit začasno odredbo, kako hitro, za koliko časa. Poznate mogoče katero(-ega)?

Torej, kako hitro – najhitreje, kar jaz poznam je bilo v 2 tednih, najdlje 1 mesec.

Kar se tiče pa razlogov, tu si moramo biti na jasnem, da so tisti, ki ogrožajo življenje otroka, ali otrok zavrača stik in ima konkreten razlog, vse ostalo je…

No in kaj vse je pisalo v teh začasnih, da so “šle skozi”:
– bil je sum spolne zlorabe (tu mislim, da ni neke velike debate)
– neupoštevanje diete (otrok je imel strogo zdravniško dieto, alergik pa na ni da ni in je v primeru, če se diete ni upoštevalo, dobil dihalno stisko)
– otrok je kategorično zavračal stik – tu je oče (bil je stik odvzet materi) imel potrdilo od psihologa in je na pobudo psihologa vložil predlog
– oče je zlorabljal otroka (fizično in psihično, kar so potrdile priče in otrok je to zaupal šolski psihologinji)
– oče nikoli ni imel stikov, ni plačeval preživnine, nič…mislim, da je na narok prišel, a je reku, da s tem otrokom ne želi imeti nič

Point, vedno so bile v ozadju še druge osebe (psiholog, zdravnik, šolska socialna, CSD).

Nekdo je zaprosil za sodno prepoved stikov (začasno odredbo) za nekoga, ki z otrokom itak nima nič, ga nikoli ne pogleda, ga noče pogledat, nima interesa?
Čemu služi potem taka začasna odredba? Da oče začasno ne bo smel delat nekaj, česar itak noče?
Za koliko časa pa je dobil prepoved?

Nekdo je zaprosil za sodno prepoved stikov (začasno odredbo) za nekoga, ki z otrokom itak nima nič, ga nikoli ne pogleda, ga noče pogledat, nima interesa?
Čemu služi potem taka začasna odredba? Da oče začasno ne bo smel delat nekaj, česar itak noče?
Za koliko časa pa je dobil prepoved?[/quote]

zakaj? Ker je oče imel občasne prebliske, 1 x na leto, da bi imel stik in ga potem ni bilo. Če je mati rekla, ne, je grozil z ovadbo in jo celo podal. V glavnem mal nagajal.

Mislim, da ni imel časovne meje. Moram vprašati.

Nekdo je zaprosil za sodno prepoved stikov (začasno odredbo) za nekoga, ki z otrokom itak nima nič, ga nikoli ne pogleda, ga noče pogledat, nima interesa?
Čemu služi potem taka začasna odredba? Da oče začasno ne bo smel delat nekaj, česar itak noče?
Za koliko časa pa je dobil prepoved?[/quote]

zakaj? Ker je oče imel občasne prebliske, 1 x na leto, da bi imel stik in ga potem ni bilo. Če je mati rekla, ne, je grozil z ovadbo in jo celo podal. V glavnem mal nagajal.

Mislim, da ni imel časovne meje. Moram vprašati.[/quote]

Katero sodišče?
Pa zakaj začasna odredba? Bi razumela, da bi bila to končna sodba, ampak začasno? Za koliko časa je veljala prepoved? Kaj je bilo tukaj ogrožujočega, da se je izdala začasna odredba (je toliko negativno vplivalo na otroka)?

Je bilo ja, ker tisti 1 x letno je bilo zanj stresno in preden je bila vložena začasna, je oče grozil in zahteval stike, čeprav ni prišel ponj in se je dogajalo cel mesec tako, prejšnja leta pa med poletnim počitnicami, da je zgago naredil, da so imeli uničeno poletje. Ni pa bilo stresno samo za otroka, ampak tudi za mamo, ki je bila takrat s tanovim noseča. Mislim, da je spadalo to pod MB.

Kolikor jaz vem, začasna ker je teror trajal že mesec in je bila gospa vmes zaradi tega v bolnici, otrok pa delal v šoli ni da ni, in ker je začasna varianta, da se kaj uredi hitreje. Za koliko dolgo je veljala pa ne vem. Glede na to, da se je to dogajalo lani september – oktober in kolikor jaz vem stikov zdaj ni…pol še traja. In še enkrat – bom vprašala, katero sodišče in kako dolgo velja začasna.

Po mojih izkušnjah začasna “velja” 3 do 6 mesece, do naslednjega naroka in v tem času naj bi obe stranki naredili marsikaj. In v večini primerov najprej odredijo stike pod nadzorom in če CSD potem ugotovi, da ni OK (kar redko), se določijo za ca 3 mesece in potem spet narok, če že ni določen izvedenec. In tako dalje…Če pa je vmes nasprotna stran pravnomočno obsojena, ali ima vlagatelj še kakšno potrdilo psihologa, zdravnika…je pa zadeva hitrejša in so stiki prekinjeni za neko obdobje.

z bivšo partnerico sva se dogovorila oz.je sodišče ji dalo po njeni želji stike 2xpopoldne med tednom in vsak drugi vikend in sicer do naslednje obravnave,ker jo tožim oz.sem dal tožbo za prevzem skrbništva(mati večkrat zdravljen alkoholik).Do potankosti se držim dogovora,ker iz izkušenj vem ,da ne bom imel mira še dolgo pred njo,trosi laži in obsoja tudi na sodišču-dokazano vse lažno.Zdaj bi pa ona kar nekaj po svoje,pa krompirjeve počitnice,kar nekaj izsiljuje in grozi z urgentno zač.uredbo glede počitnic,očitno se sploh ne zaveda oz.ne razume ,da ji je dalo sodišče stike na probo oz.da bodo sploh videli,če je lahko otrok pri njej brez nadzora oz.spremstva,kar je posledica njenega dolgoletnega pitja alkohola,epileptičnih napadov,zastrupitve z alkoholom,ni da ni,letos skoraj umrla zaradi alkohola in bila že 5x zdravljena.Očitno bo res treba sod.izvedenca alko.stroke katerega se pa z njeno odv.močno otepata,toda mislim,da drugače ne bo mira..

Nam je sodna izvedenka klinična psihologinja v mnenje napisala, da priporoča pregled pri alkohologu. Dvakrat. Sodnik ga ni zahteval, ker pač bivši ni hotel it in ga ne more prisili.
Sem pa jaz od sodišča zahtevala mnenje-poročilo o zdr. stanju od očetovega osebnega zdravnika in to je sodišče pridobilo.
Tako da, če sodišče še nima nobenega dokumenta, kjer je potrjen SOA, boš verjetno lažje pridobil to, kot napotitev h alkohologu. Če pa je to že v spisu, potem ima sodišče dovolj dokazov.

Prošnja za začasno odredbo še ne pomeni, da bo le-ta tudi odobrena. Če si dobil obvestilo o tem s sodišča, potem nanj odgovori s svojimi argumenti.



Mislim, da rabi vaša žena malo bolj odločnega/o sodnika/sodnico, ki ji bo jasno povedal/a kaj in kako. Vi zaenkrat pojdite na CSD, razložite, da vas izsiljuje, na njeno izsiljevanje pa ne reagirati, naj oni ukrepajo oz. boste imeli vsaj potrdilo, da se trudite stvari reševati kot odrasla oseba.

Sodni izvedenec je lahko dobra zadeva, če je le ta dober in v Sloveniji jih je malo takih. Sodniki pa več ali manj non stop določajo ene in iste, tudi tiste, ki so v postopku za odvzem licence. Zelo pametno bi bilo, če se potem v določenem izvedencu pozanimate, saj triči in trači krožijo okoli.



Mislim, da rabi vaša žena malo bolj odločnega/o sodnika/sodnico, ki ji bo jasno povedal/a kaj in kako. Vi zaenkrat pojdite na CSD, razložite, da vas izsiljuje, na njeno izsiljevanje pa ne reagirati, naj oni ukrepajo oz. boste imeli vsaj potrdilo, da se trudite stvari reševati kot odrasla oseba.

Sodni izvedenec je lahko dobra zadeva, če je le ta dober in v Sloveniji jih je malo takih. Sodniki pa več ali manj non stop določajo ene in iste, tudi tiste, ki so v postopku za odvzem licence. Zelo pametno bi bilo, če se potem v določenem izvedencu pozanimate, saj triči in trači krožijo okoli.[/quote]

Lepo je napisal, da:
– teče postopek na sodišču za določanje skrbništva
– imajo začasno odredbo za stike
kaj ima tu CSD?
Če bo mati želela začasno odredbo za dodatne stike za krompirjeve počitnice, mora vložit vlogo na sodišču. Oče ima potem možnost dat svojo izjavo. Ampak glede na to, da smo že sredi oktobra, je malo možnosti, da bi to šlo sploh pravočasno skuzi na sodišču. Tudi, če zaprosi za urgentno obravnavo? Ker nekaj dni počitnic: 1. ni urgentna zadeva, 2. za to se ne izdaja začasna odredba.

Hvala za odgovore,se je že očitno pogovorila z svojo odv. in je opustila oz.se je sprijaznila ,da do 12.11 ko bo obravnava so stiki po njeni želji ,si jih je sama izbrala in je tudi v sod.zapisniku,izvidov ,dokazov o SOA,epi.napadih zaradi alkohola,akutni zastrupitvi,spisov iz CSD.,zdravljenjih,recidivih,posredovanja policije,rešilcev,motenje JRM je pa en kubik.Rad bi samo ,da se zadeva reši pravično in ,da nikoli več ne odgovarjam za njena dejanja,kot vedno do sedaj,in nočem ,da je otrok ogrožen iz njene strani niti sekunde.Je manipulant svetovnega formata,izkazalo se je tudi,da njena odv.sploh ne ve vsega,skratka sama laž.Očitno pa jo nekaj zelo mede,saj se mi je po vseh lažeh,krivih obsodbah,grožnjah,lažeh….danes v sms-u celo opravičiti,ji ne nasedam ,ker jo poznam in vem da ima nekaj za bregom.Sem odločen ,da grem tokrat do konca in se ne dam,ne glede na stroške in živce,je le bilo preveč 3 leta zanemarjanja otroka,lp

Lp ne paše v to temo.. ampak če ker moderator bere. Vceramj. Včeraj sem objavil novo temo ki je še ni gor.. … Na družinskih zadevah..?? Lp

New Report

Close