Najdi forum

STIKI PO DOGOVORU

In kolikor jaz razumem tale primer, niso ravno na strelišču, ter obstaja možnost da mali strelja. Kar pomeni, da oče zavestno krši zakon in s tem ogroža sebe, otroka in druge, pol smo pa na Kazenskem in povzročitvi vsesplošne nevarnosti, sam je treba še dodelat, da je že samo dejanje nevarno, ter zapakirat v smislu, če sodišče prevzame odgovornost za morebitne posledice, torej da otrok dejansko koga ustreli. Pa tu bi bilo pametno vedet, s katerim orožjem se strelja. Ker mislim, da z vsemi ne sme.[/quote]

Noben zakon ne prepoveduje prisotnosti otrok na lovišču oz. skupnem lovu. Si ti kakega našla? In ne moreš vnaprej dokazat, da bo otrok tam streljal. V to v bistvu dvomim, ker bo zraven še cel kup drugih ljudi.
Da ne bo pomote, jaz bi tudi živčnega fasala, če bi se moj biivši kaj takega spomnila. Argumente proti pišem, ker so pač to možni odgovori, ki bi jih dal bivši ali socialna delavka ali sodnik,… Na vsak argument za moraš imet pripravljen odgovor.[/quote]

Ne to je super in zelo konstruktivno, ker ravno na ta način človek dobi argument.

Torej potrebno najti nekoga, ki bo pričal, da otroci streljajo oz. da mali pove, da je že z očetom streljal, kjer je potem osnova, da zaradi zgodovine obstaja utemeljeni sum, da se bo dejanje ponovilo, ki pa je kaznivo dejanje, če ata ni inštruktor.

Ampak a je res otrok že streljal (izven strelišča)? ker ne moreš rečt otroku, naj laže.

In še glavni, mislim, da otrok ne sme streljati z lovskim orožjem, ampak z onim ko smo lahko v OŠ – plašilke al kaj so že. S temi pa ne smeš na lovišču, ker obstaja zakon, ki to preprečuje oz. kaznuje – mislim da on o mučenju živeli, ker naj bi plašilke živali poškodovale, ne pa ubile.

Če se otroka vpraša in reče DA, pol ni debate, če reče, da mu je oče ponudil orožje z namenom, da bi streljal, spet ni debate. Težava nastane, če otrok reče NE, ter da mu je tam všeč in ga ne moti nič, ter da mu oče niti enkrat ni ponudil orožje. Pol ostane še samo, če je primerno zavarovan.

Tudi pred začetkom streljanja na strelišču moraš opraviti neki tečaj in dobiti dovoljenje, se včlaniti v društvo … ni kar tako, da uletiš in repetiraš. Verjetno so pri otrocih še strožji pogoji oziroma bi morali biti.
Sicer je pa mali verjetno že zdavnaj včlanjen v lovsko zvezo – v tem primeru pa ne vem, kako imajo urejeno glede streljanja.
Grozno, kakšne stvari se pogovarjamo.

O, sem malo prehitro pisala, očitno gre za interna pravila nekega strelišča, ki so strožja od zakona. Takole:

56. člen
Izvajanje streljanja

Na strelišču lahko izvaja streljanje posameznik, ki ima orožni list ali dovoljenje za posest orožja, z orožjem iz 2. in 3. točke kategorije D pa tudi posameznik, ki ima za tako orožje priglasitveni list.

Posameznik, ki ne izpolnjuje pogoja iz prejšnjega odstavka, lahko izvaja streljanje le pod nadzorom upravljalca strelišča ali pooblaščenega delavca strelišča.

Ne glede na prvi in drugi odstavek tega člena, smejo polnoletni člani strelskih društev izvajati streljanje samostojno, mladoletni člani teh društev pa pod nadzorom inštruktorjev, trenerjev ali odgovornih oseb strelišča.

Upravljalec strelišča ali pooblaščeni delavec strelišča odreče izvajanje streljanja oziroma prepustitev orožja posamezniku, ki je pod vplivom alkohola ali mamil oziroma če njegovo telesno in duševno stanje očitno kažeta na to, da ne bo varno uporabljal orožja.

Minister, pristojen za notranje zadeve, predpiše podrobnejše predpise o redu na strelišču in drugih pogojih streljanja.

Se absolutno strinjam, ampak ste opazile, da je tole prva konstruktivna zelo dobra debata in če bi bilo možno bi vse imele v tej smeri. Sistem – zakon je to, praksa to, luknja je tu, moja izkušnja ta in ta, pozitivno bilo to, slabo to. Pa če tudi so naše izkušnje totalno bedaste, ali izven vseh zakonov. Ker samo tako si lahko med seboj pomagamo v tej preljubi Sloveniji.

Mislim, da ima gospa že kar dobro osnovo, da napiše začasno in da dobro argumentira svoj primer.

Na strelišču lahko izvaja streljanje posameznik, ki ima orožni list ali dovoljenje za posest orožja, z orožjem iz 2. in 3. točke kategorije D pa tudi posameznik, ki ima za tako orožje priglasitveni list.

Posameznik, ki ne izpolnjuje pogoja iz prejšnjega odstavka, lahko izvaja streljanje le pod nadzorom upravljalca strelišča ali pooblaščenega delavca strelišča.

Ne glede na prvi in drugi odstavek tega člena, smejo polnoletni člani strelskih društev izvajati streljanje samostojno, mladoletni člani teh društev pa pod nadzorom inštruktorjev, trenerjev ali odgovornih oseb strelišča.

Kako osnovo ima za začasno in kake argumente? Ker zaenkrat smo ugotovile, da noben zakon ne prepoveduje prisotnost mladoletnika na lovu in dovoljuje tudi streljanje na strelišču v prisotnosti določenih oseb po zakonu. Pri čemer se moramo zavedat, da imajo lovci uradna strelišča zunaj in je vprašanje, tudi če je otrok streljal, ali zna povedat ali je bilo to na strelišču ali ne.

Etola dobila informacijo iz prve roke…ureja Zakon o orožju.

Otrok lahko strelja z zračno in malokalibersko, samo ob spremstvu INŠTRUKTORJA.

Če bi želel sam, do 18 ne bo nič. No in ta inštruktor rabi cel kup dovoljen, ter tudi tamali mora opraviti kar nekaj ur na strelišču preden gre na lovišče.

Zdaj je tu glavno vprašanje, ali je mali že streljal in ali mu je oče ponudil orožje?

Saj sem zgoraj citirala zakon (mladoletni člani teh društev pa pod nadzorom inštruktorjev, trenerjev ali odgovornih oseb strelišča). Ni pa nujno, da je oče inštruktor, lahko je inštruktor nekdo drug, ki je prisoten.

Tako da, vprašanje je še vedno, ali je otrok streljal izven strelišča.

Ja super si napisala, bomo nekoč morale priti skupaj na kavo, ko bo tega konec. Sin je navdušen, seveda ko pa je že od rojstva v tem. Sem mu tudi že vse razložila, se zaveda kaj to pomeni, toda on je čisto domač v tem. Je ribič, ima lepe ulove, letos bo postal tudi član, ko bodo imeli vpis novih članov, je čisto not padu, toda lov mu je tudi pri srcu, kar mož dobro ve in me muči zanalašč, saj mu dam nazaj napiši mi pismeno in žig. Malo je že cviknil, ker je rekel sinu kot sem že napisala zmeni si z mamico. Danes bi ju moral vzeti k sebi, pa ga spet ne bo, poslal sms- par minut nazaj. Otroka pa ga čakata, ti jima povej. Lp

Mali je že streljal, toda jaz se ne spoznam na orožje, metki pravi ko streljajo lovci v tarčo- srnjak narisan. Inštruktor ni bil noben zraven, samo lovci.Oh moje punce, kaj , kdo hodini na take prireditve pa se ni še nikoli nihče nič zbunil. Kako bo pa dosegla ena mama, da se to spremeni v naši državi, ker ni na pravem položaju oz. stolčku.

Zdaj smo ugotovile, da je otrok navdušen lovec, da v bistvu ni zakona, ki bi prepovedoval prisotnost otrok na lovu, da lahko strelja na lovskem strelišču, če je le v bližini kaka primerno usposobljena oseba.

Moj sin je adrenalinski frik. Že majhen je delal stvari, ki jih starejši otroci ne upajo. Vseeno sem jaz omejevala, do kje sme in od kod dalje ne. prepovedala mu nisem, ker je bolje, da se nauči stvari delat varno in postopoma gradi znanje, kot da se potem brez izkušenj frajeriši.
Tudi če se otrok želi družit z lovci, bi jaz hotela omejiti določene stvari in pri tej starosti je prva zadeva dostop do orožja.
Jaz bi definitivno šla na CSD še enkrat in zahtevala, da očeta povabijo na razgovor. Če se te hočejo rešit, ker se itak ni še nikoli nič zgodilo, jim pomoli zakonsko podlago pred nos in naj ti dajo na zapisnik, da si tam bila, da se z očetom ne sporazumeta o pomembnih zadevah glede otroka in si da na podlagi 113. čl. ZZZDR zaprosila za njihovo posredovanje. Vsakič, ko si na CSD zahtevaj zapisnik o vsem, kar ste govorili.
Mogoče lahko skleneta dogovor, katerih aktivnosti se otrok lahko udeležuje in katerih ne oz. pod kakšnimi pogoji in pri kakšni starosti.
Še vedno greš lahko na sodišče, če se ne sporazumeta. Po istem členu zakona. Tudi če otroka vprašajo za mnenje, lahko pove, da rad hodi h lovcem, ni pa dovolj star, da odloča sam v zvezi s strelnim orožjem.

Mali je že streljal, toda jaz se ne spoznam na orožje, metki pravi ko streljajo lovci v tarčo- srnjak narisan. Inštruktor ni bil noben zraven, samo lovci.Oh moje punce, kaj , kdo hodini na take prireditve pa se ni še nikoli nihče nič zbunil. Kako bo pa dosegla ena mama, da se to spremeni v naši državi, ker ni na pravem položaju oz. stolčku.[/quote]

Naj te potolažim, saj se da, samo z veliko vztrajnosti in z dobrimi živci. Lažje je, če si že vnaprej pripravljen na kompromise. Samo jasno ti mora biti, do kod si pripravljena popustiti, na drugem pa vztrajaš.

trdna,jaz bi verjetno naredila kot pravi Jalur,šla bi na CSD in se sklicevala na 2.točko 113.člena ZZZDR. Izhajaš lahko iz popolnoma normalnega izhodišča,da se sploh kar se tiče lovljenja ti nikakor ne strinjaš,ker je otrok premajhen.In verjamem,če bo zadeva šla do sodišča,tukaj on ne bo zmagal. Seveda pa je istočasno pomembno,kako to razložiti sinu,ker očitno je čisto v tem.Razumem te,sem podobne stvari izkusila. Nihče na svetu meni ne bo trdil,da 8-letnik lahko o tem presoja-dejansko je izpostavljen tveganju,da ustreli sebe ali koga drugega.In temu lahko ti nasprotuješ na polno,boš vsaj tudi vedela,da si ukrepala kot je v tvoji moči.

P.S. Ta ata je res pravi bik.Sorry,sam je res.Če ti kaj pomaga pa – ni edini. 🙂

Včasih kakšna mama doseže hudiča in pol. Ampak če pa niti ne poskusi, pa seveda ne more doseči nič.

Ne glede da do sedaj ni noben nič naredil in so člani…če ni noben usposobljen inštruktor, pol tamali nima kaj streljat. Debata zaključena.

Je pa res, da je dobro it najprej na CSD, in ne z načinom po tem in tem zakonu je pa to tako in tako, naredite nekaj, ampak na sistem, moj sin strelja, ne vem če je kdo tam, ki je usposobljen za to, se na to ne spoznam, me je strah, da si bo otrok kaj naredil. Kaj naj naredim, da ga zaščitim? Pol pa naj ona prebere ta zakon. Mogoče smešno, ampak če pridete na CSD z ogromno znanja se bo ona deklica na oni strani ustrašila, ter bo posledično nesramna, če se delate neumne, pa zelo pomagajo. Ne me vprašat zakaj, ampak tako je. In preverjeno.

Pri nas s takim načinom dobiš odgovor, da “ko je otrok z očetom, je oče zanj odgovoren”, torej če se kaj zgodi otroku, bo on kriv. Pa od drugod sem slišala podobne zgodbe.
Res pa je, da so delavke različne.
Pri nas pali če rečeš, da oče dovoli otroku da strelja, s čemer se jaz ne strinjam, ker me je strah nesreče in ker se z očetom ne moreva sporazumet vas prosim, da ga povabite na razgovor, ker bi se rada dogovorila, da se to početje prepove. Za kdaj lahko skličete srečanje? In ko končata rečeš še: aja, mimogrede, a bi lahko prosim dobila zapisnik o tem pogovoru, prosim? Bom počakala, da ga napišete. Kaj bom jaz tudi povabljena na razgovor z očetom? Ker če bo sam, bi prosila še zapisnik tistega pogovora, če ga bom potrebovala za sodišče. Čeprav bi raje, da sva oba tukaj.
Zraven še vprašaš, če ima ona kak drug predlog, kako zadevo rešiti, d otrok ne bo prihajal v stik z orožjem.

tako je pri nas, če jokcaš, ne dosežeš nič. Samo če veš kaj bi rada ti kaj rata. saj ni treba, da si nesramen zraven, lepo prijazno poveš, da ne more rečt ne, sploh, ker bi morala to potem v zapisnik napisat.

Enako mislim kot pravi Jalur.Vsekakor tudi zahtevati zapisnik.Nima meni nobena,ampak res nobena oseba na CSD kaj pravit glede orožja in 8-letnika,da je pri ateju tako.No way! Na primeren način povedat,odločno in vztrajno.Verjemi,ni ga,ki bi npr. na CSD za to prevzel odgovornost.Sklicuj se na ogrožanje otroka,ne vem od kje si,jaz sem imela v MB z eno res “sanjske” izkušnje.Na srečo so tudi na CSD različni,pa tud če je treba do direktorja in narediti izločitev določene delavke. Do konca,na primeren način.In ne odstopat,ne se bat! On je ja moški….pa lov pa to…Res je glede na zapisano pravi dedc,ni kaj.

New Report

Close