Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Srce športnikov

Srce športnikov

Na obremenilnem testu sem dosegel 97% obremenitve srce je normalno delovalo ob naporu glede tekmovanj mi je svetoval da lahko tekmujem vendar se naj ne forsiram preveč.Kako vi mislite brez tekmovanja ?

Lp

Pozdravljeni.

Kot otrok sem bil operiran na srcu zaradi prirojene srčne napake. sedaj sem več kot odlično in redno se ukvarjam s športom.Imam zelo zmogljivo srce in zelo dobro prenaša napore ,saj zaradi tega imam dovoljenje za šport in fizične napore.
Zdravnik mi je na izivid kot zaključek napisal da posebnih omejitev s strani srca niso potrebne, sanima me za kakše omejeitve gre?

Hvala za odgovor

Pri bolnikih operiranih na srcu zaradi prirojene srčne napake in se počutijo “zdrave” odsvetujemo težja fizična dela in vrhunski tekmovalni šport.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Moj kardiolog mi ni nic odsvetoval ker meni da ni potrebe, ker to je bila rutinska in zelo mahma operacija. saj veliko sportnikov je bilo operiranih na srcu pa normalno igrajo vse tekmovalne sporte.

Lp

Pravzaprav vi ste že dobili od izbranega kardiologa mnenje, da niso potrebne posebne omejitve zaradi srca.
Opravičujem se za majhen nesporazum. Vrhunsko športno aktivnost primerjamo z najtežjimi telesnimi napori pri fizičnih obremenitvah. Ker je pri vas, po izjavi zdravnika, šlo za majhen poseg je misel na katerokoli omejitev odveč. Lep pozdrav.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!

Zanima me kako vpliva rekreativni(amaterski) šport na osebo ki je bila operirana v otroštvu zaradi prirojene srčne napake,zaprtje subaortnega defekta interventrikularnega septuma,v katerega je prolabiral desni koronarni listič aortne zaklopke.
Kardiolog je kot za zaključek napisal da je stanje zelo dobro in posebnih omejitev s strani srca niso potrebna.

Hvala za odgovor in Lp

V principu rekreativni šport ne deluje kvarno na kirurško uspešno operirano prirojeno srčno napako. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pozdravljeni

Sposodil si bom tude jaz to temo, namreč zanima me ali se lahko posameznik ki je v otrštvu prestal uspešno operacijo srca zaradi prirojene srčne napake z normalno sistolno funkcijo, in normlano delovanje srca ,ukvarja s profesionalnim športom.Kakšne postopke oz obrementve mora opraviti da dobi zdravniško dovolenje?

LP

Na Polikliniki v Ljubljani(Njegoševa ul. 4. tel. 01.522.2436) deluje ambulanta kjer se posebno posvečajo vprašanju dopustnih obremenitev pri športnikih.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lep pozdrav. Uporabil bom kar tole temo. Nekaj časa nazaj sem bil na sistematskem zdravstvenem pregledu na katerem so mi na novo odkrili šum na srcu, nad obema karotidama. Dobil sem napotnico za UZ vratnega ožilja ter srca. Pred tem sem se ukvarjal s fitnesom ter tekom. Glede na to da je za UZ potrebno kar dolgo čakati, me zanima, če nimam nikakršnih težav.. ali se lahko še naprej ukvarjam s fitnesom in tekom ali je bolje da ne. Lep pozdrav.

Pri branju vašega dopisa sem dobil vtis, da ste v letih, ko pričakujemo prve spremembe na žilah in srcu zaradi ateroskleroze. Upam, da gre pri vas za začetne spremembe, pri katerih niso potrebne takojšnje kirurške intervencije. Prosite osebnega zdravnika, da vam izda napotnico za UZ vratnih žil in srca ter maščob v krvi. Skrbite še naprej za zdrav način življenja. Upam, da ne bodo nastali zapleti preden boste prišli na vrsto za pregled žil. Ni zadržkov za športno rekreativno dejavnost.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Imam 28 let. Torej menite da lahko sem lahko še naprej športno aktiven?

Če imate normalno vrednost maščob v krvi in se dosledno zdravite zaradi morebitnih bolezni (visok krvni tlak, sladkorna bolezen) ni zadržkov, da nadaljujete z dosedanjimi športnimi aktivnostmi.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

pozdravljnei !

v preteklosti sem prestal lažjo operacijo na srcu saj sem im šum 2mm, sem športnik, kardiolog mi je v preteklosti povedal da mi odsvetuje vrhunski tekmovalni šport, če pa bi ga vprašal zakaj pa mi neve povedati….Šel sem na to na obremenilni test imel sem normalne tlak, normalno bitje srca, toni primerni , so m izdravniki napisali na izvid da posebnih omejitev s strani srca ne potrebujem.
Zanima me zakaj zdravniki odsvetujejo profesionalen šport, če je posameznik ob naporih povesm normalen?

Res me zanima vaš odgovor zato prosim da mi to malo razložite
Najlepša hvala!

Lp

nisem prejel odgovora

NE VEM ZAKAJ “RAČUNALNIK” VČASIH NE UBOGA.
Napisal sem vam nasvet, da se napotite v kardiološko ambulanto na Polikliniki v Ljubljani, Njegoševa ul. 4/I (Tel. 01.522. 24.36) v kateri se izrecno posvečajo športnikom.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

hvala , ampak vseeno me zanima vase mnenje

Dober dan!

Zanima me kateri organ pljuca ali srce opravlja vecjo vlogo pri sportnih obremenitvah?

Lep nedelsjki dan se naprej

Lp

Vprašanje je zanimivo. V zvezi s srcem lahko povem, da kardiologi ocenjujejo “delazmožnost srca” po kriterjih NYHA. Srce, ki zmore tudi večje obremenitve spada v skupino NYHA I, blago zmanjšana delazmožnost (NYHA II) je stanje ko se preiskovanec pri obremenitvi blago zadiha. Pri NYHA III je zadihanost huda že pri manjših obremenitvah. Pri NYHA IV je bolnik vezan na posteljo.
Ni mi znano kako ocenjujejo pulmologi “delazmožnost” pljuč

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Torej sklepam da morata biti ob organa navajena na sportne obremenitve ?

New Report

Close