Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Srce športnikov

Srce športnikov

Pozdravljeni

Bi mi lahko razložili ta stavek : Restrektiven VSD defekt( levo-proti- desnem gradientu nad 64mmHg), ali 6 mesecev po operaciji, brez pljučne hipertenzije , dovoljeni vsi športi.

Kaj to pomeni ? Nmreč to sem prebral na https://www.escardio.org/Journals/E-Journal-of-Cardiology-Practice/Volume-12/Qualifying-athletes-for-exercise tej strani pod VSD in si ne znam razložiti tega stavka zato vas prosiim za pomoč ?

lp

Pozdravljeni

nisem se prejel vasega odgovora

lp

Pozdralvjeni

Moje vpraša nje se je pijavilo vaš odgovr pa ne , se je mogoče kje v sitemu izgubil ?

lp

Razlika v tlaku med levim in desnim ventriklom je v dopustnih mejah in brez znakov povečanega tlaka v pljučni arteriji. Podrobno razlago o stanju in o perspektivi vam lahko predstavi kardiokirurg.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Se pravi da po uspesni operaciji npr: subaortni VSD , in je po operaciji vse lepo in prav( brez motenj srcnega ritma , sinusni ritem, akcija srca ritmicna, normokardna, ultrazvok v mejah normale) ni omejitev za rekreativni sport ?

lp

Pri rekreativnem športu začnemo z majhnimi obremenitvami, ki jih počasi večamo brez tekmovanja do občutka zadihanosti in/ali utrujenosti.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pri rekreativnem športu začnemo z majhnimi obremenitvami, ki jih počasi večamo brez tekmovanja do občutka zadihanosti in/ali utrujenosti.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Ogovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni !

Zanima me eno vpršanje kateri je poglavitveni problem na današnjem svetu.Nmareč ali lahko pride do nenadnega srčnega zastoja pri posamezniku , ki je dobro treniran in zmore navedene obremenitve(tek v klanec, borilni športi, nogomet..itd..)? EHO in EKG v mejah normale, sinusni ritem, normokardno delovanje srca, akcija srca ritmična itd… ? Kako si vi razlagate nenadno srčno smrt pri športnikih ?

prosim za odgovor in lp

Pozdravljeni,

pred tednom dni sem opravil ultrazvok srca in holter EKG. V mesecu februarju letos se mi je zgodilo, da sem zaradi bolečine omedlel. Na testu z nagibno mizo sem bil pozitiven. Po opravljenem holterju ni bilo posebnosti. Zdravnica je omenila le občasne pavze značilne za športnike. Ukvarjam se namreč s treningi za moč in kondicijo ter rekreativno treniram v klubu borilnih veščin. Po ultrazvoku srca mi je bila prelagana kardiološka obravnava zaradi zadebeljene srčne stene, imel pa naj bi tudi eno zaklopko premalo (2 od 3. Tako nekako sem vse skupaj razumel). Po besedah zdravnice obstaja možnost hipertofične kardiomiopatije ali le dobre kondicijske pripravljenosti. Do sedaj še nikoli nisem začutil nobene bolećine, tesnobe ali česarkoli tako med treningom kot tudi med mirovanjem. Ravno nasprotno, po treningu se počutim srečnega in zadovoljnega. Osebna zdravnica mi je odsvetovalo treninge do pregleda pri kardiologu. Po besedah zdravnice naj kolaps nebi imel nobene povezave s srcem.

Prav bi mi prišla kakršna koli razlaga.

Zahvaljujem se vam za pomoč in odgovor.

Najlepša hvala. LP.

Poydravljeni nisem še prejel odgovora

lp

Ko ste opravili pregled na nagibni mizi so vam gotovo dali ustrezna priporočila in morda tudi svetovali jemanje ustreznega zdravila (betablokator). Izgleda, da imate zadebeljeno srčno mišico (zaradi genskih vplivov?). Indiciran posvet pri kardiologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan. Imate dravo srce.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan. Imate dravo srce.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgoor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni !

Kaj to pomeni ko ti npr: kardiolog nekaj ugotovi na srcu in takoj zatem pove da to ni klinično pomembno ?

lp

Opravičujem se za pozen odgovor.Vprašali ste za razlago pojma “ni klinično pomembno”. Ne vem če v tovarni avtomobilov so avtomobili iste serije do potankosti vsi enaki. Verjetno so. Pri živih bitjih (rastline in živali) ne nastanejo odtisi pač pa majhne ali velike razlike med posameznimi “individui”. Ko ugotovimo, da najdena drugačnost organa ne vpliva na njegovo normalno funkcijo, zabeležimo to ugotovitev z besedami “brez kliničnega pomena”.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close