Najdi forum

spolni odnosi

sem v drugem trimesečju nosečnosti, pa me zanimajo spolni odnosi,
zanosila sem po postopku IVF, in nikakor moza ne morrem prepricati, da
so lahko spolni odnosi enaki kot so bili. On pa jemlje to vse zelo zelo nezno
in temu primerno vodi tudi spolni odnos. Meni pa to ne odgovarja.
kaj vi menite o tem?
hvala za odgovor

Draga Andreja,

Lahko si mislim, da se vaš mož boji postati “dežurni krivec” za morebiten splav, če bi do njega prišlo v nosečnosti, v kateri bi imela “normalno intenzivno spolno življenje”. Lahko mu odpustite, ker pri svojem obnašanju misli na vaju oba, čeprav ne ve, da s tem ne bo kaj prida pripomogel k uspešnejšemu izidu nosečnosti. Lahko ga pomirite. Seveda ni čisto nepomembno, kaj je bil problem, da nista zanosila. V kolikor ni bil problem donositev temveč zanositev in pri vas ne gre za resnejšo nepravilnost na maternici, ki sama po sebi lahko pomeni večje tveganje za splav ali prezgodnji porod, potem sta z IVF premagala oviro zanositve in predstavlja nosečnost popolnoma drugo polje, na katerem ste popolnoma izenačeni z ostalimi nosečnicami, ki so zanosile same od sebe. Normalna spolnost je pri tem popolnoma dovoljena in zanjo ni nobenih ovir, dokler vaju vaš trebuh ne bo fizično oviral in bo potrebno najti “alternativne položaje”. Lahko pa vzamete iniciativo v “svoje roke” in si sami prilagodite odnos tako, kot vam odgovarja! Saj verjetno niste pasivni del njegove igre, ali pač? Poskusite kaj novega, morda vam bo pa bolj všeč?

New Report

Close