Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Re: ZUNANJI HEMEROIDI ALI KONDILOMI

Re: ZUNANJI HEMEROIDI ALI KONDILOMI

Pozdravljeni! Kakšna 2 tedna nazaj sem pri anusni odprtini opazila bulico ki je velika priblizno 5mm. Pri odvajanju blata sem ucasih zasledila malo krvi, in me je zelo bolelo. Zanima me ce bi lahko to pozdravila s kaksnim mazilom?

Pozdravljeni,
to je zunanji tromboziran hemeroid. Majhne, kot je vaš, se pozdravi z mazanjem z enim od mazil za hemeroide. Večje, močno boleče, zdravijo kirurgi proktologi z operacijo.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni.
Pred priblizno tremi dnevi sem imel obcutek zaprtosti (kot da imas napihnjen balon v trebuhu). V cca 24h sem zadevo uspel odpraviti s suhimi slivami, donat mg. Po tistem se mi je pri anusu naredil (predvidevam) da hemeroid v velikosti polovice oreha. Ker gleda ven iz anusa je bolec pri sedenju, zato sem v lekarni kupil kremo proti hemeroidom, ki pa zaenkrat drugega kot to da je olajsala bolecino ni pomagalo. Pravijo da naj s prsti poskusis tak hemeroid spraviti nazaj v anus ampak prevec boli. Glede na to da zadeva traja 2 dni naj pocakam se malo? Ali je pametno iti cimprej zdravniku?
Neugodno je sedaj tudi to da ko grem na blato ta bulica ovira da si s toaletnim papirjem normalno obrisem predel anusa. Potencialne operacije me je kar malo strah da si z njo ne bi naredil kaksno dolgotrajno skodo v smislu hendikipiranosti da se ne bom mogel vev intenzivno ukvarjati s sportom, namrec 2x tedensko igram dvoranski sport-kosarko. Naj omenim se da imam pisarnisko delo in zelo veliko presedim pred racunalnikom.Hvala lp

Pozdravljeni,

svetujem vam iti k zdravniku, če je vozlič še vedno zunaj in boleč. Operacija ne pušča nobenih posledic, saj je poseg samo v koži in sluznici.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Hvala za odgovor. Danes bom sel k zdravnici saj je prevec bolece in me ovira ze pri spanju. Me pa skrbi, ce me bodo predlagali za operacijo, kako bo s tem, ker kakor berem komentarje po drugih forumih je okrevanje po operaciji tako bolece prvi teden, da bojda tudi ketonal ne pomaga. 🙁 Pa veliko jih pravi, da ce bi imeli ponovno izbiro, da to operacijo ne bi nikoli ponovili. Lp

Pozdravljeni,

mislim, da se ne rabite bati. Na anusu se operira različne reči, nekatere so res boleče in nadležne, Perianalna tromboza vsekakor ni med njimi, fisura in fistule pa so. Predvsem je treba povedati, da vas boli, dobite kombinacijo analgetikov, ki pomagajo bolj kot sam ketoprofen.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,

lansko leto so se mi naredili zunanji hemoroidi, kateri so po mazanju s Proktis-M mazilom kmalu izginili. Ostala pa mi je kožna guba, ki me zelo moti. Je možno, da odstranitev tega krije zdravstvo ali je takšen poseg samoplačniški?
Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni,

ali je poseg samoplačniški ali ga ZZZS plača, se pozanimajte pri proktologu. Rezidualne kožne gube se operira, če delajo težave. Poseg ni ravno prijeten in ga zaradi izgleda ne bi priporočala.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Lep pozdrav. Imam problem ampak nevem ali je posledica hemeroidov ali kaj. Včeraj sem pri odvajanju blata blato je bilo normalno ko sem pač obrisal zadnjico začutil v notranjosti pekočo bolečino. Bolečina je taka kot recimo ko imaš razpokano ustnico me pa boli ko sedim ali pa ko hodim. Je pa na levi strani mislim da zadnjika. Pa nevem sedaj ali se samo poškodovano oz od pregrobega papirja ali je možnost hemeroidov. Hvala Lp

Lep pozdrav. Imam problem ampak nevem ali je posledica hemeroidov ali kaj. Včeraj sem pri odvajanju blata ki je bilo normalno in ko sem pač obrisal zadnjico začutil v notranjosti pekočo bolečino. Bolečina je taka kot recimo ko imaš razpokano ustnico me pa boli ko sedim ali pa ko hodim. Je pa na levi strani mislim da zadnjika. Pa nevem sedaj ali se samo poškodovano oz od pregrobega papirja ali je možnost hemeroidov. Hvala Lp

Pozdravljeni,
možno je vse in še kaj. Pojdite k zdravniku na pregled, pa boste vedeli, kaj vam je.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni!

Pred kakšnim tednom sem opazil bulico na območju anisa. Bulica me ne boli, ko jo stisnem imam občutek kot, da je nekaj notri. (Nekaj tršega). Zanima me ali je to hemeroid ali je kaj drugega.
Lp.

Pozdravljeni,
najverjetneje je to hemoroidalni vozlič, ki je tromboziral, ni pa vnet. Zato ne boli. Če še niste bili na pregledu, vseeno pojdite, da boste vedeli, za kaj gre.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

POZDRAVLJENI,
lahko se naredi ti. fisura. Zaradi mesta razpoke se ta zdravi počasi in dolgotrajno. Včasih je potrebno zdravljenje pri proktologu. Zaenkrat masirajte anus z mastno kremo in skrbite za redno odvajanje.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni. Tudi sama se spopadam z zunanjimi hemoroidi. Uporabljam kremo modelox ali nekaj podobnega. Je ta krema v redu ali bi morala uporabljati kaksno drugo,da se jih znebim,ker me mocno motijo. So nadlezni in se pojabijo poredkoma. Lp lahko se iz njih razvije rak danke? So nevarni? Lp sarah

Pozdravljeni,
hemeroidi so razširjene vene pod sluznico danke, ki lahko zlezejo skozi analno odprtino navzven pod kožo. Kreme zmanjšajo vnetje, ne odpravijo pa razširitev. Zdravi se jih s podvezovanjem, lahko tudi kirurško. Iz njih se nikoli ne razvije rak. Niso nevarni.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni!
Sam v 25 tednu nosecnosti… opazila sem, da so se mi okrog anusa pojavili trije izrastki… kot visece bradavice. So kozne barve, nebolece, me pa motijo, ko grem na blato. Predvsem, ko se obrisem, ce ne kot, da jih ni. V prvi nosecnosti nisem imela teh problemov. Opravljene imam analize krvi… vse negativno, vse ok. Tudi pap test…A normalen. Kaj naj naredim? Pocakam porod in potem ukrepam??
Theme.

Pozdravljeni,
na naslednji kontroli naj vam ginekolog pove, kaj je za storiti, OK?
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close