Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Re: ZUNANJI HEMEROIDI ALI KONDILOMI

Re: ZUNANJI HEMEROIDI ALI KONDILOMI

pozdravljeni, star sem 23 let in imam pri anusu preb. 1cm dolgo kožico (predvidevam da gre za zunanje hemeroide) kupil sem pripomoček magnetoplag, a je ostalo isto. drugače me ne moti ta “kožica” oz. zunanji hemeroidi. zanima me, ali se to lahko razvije v kaj hujšega, kaj naj naredim ? hvala za odgovor. lep pozdrav.

Spoštovani!

Če gre zgolj za kožno gubo po hemeroidu, potem ni nič nevarnega. Če je kondilom, potem se bodo pojavili novi, in v takem primeru vam jih bo odstranil deramtolog.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

stara sem 27 let. Zadnjih nekaj dni imam težavo, in sicer sem opazila izboklino ob zadnjični odprtini. Velika je približno centimeter in ni ravno boleča, me pa precej moti ob hoji in sedenju. Krvi v blatu nisem opazila, tudi odvajanje je normalno (redno, neboleče). Predvidevam, da gre najbrž za zunanji hemeroid? Opravljam delo, pri katerem sem v sedečem položaju, kar verjetno “pripomore” k tej težavi. Ali lahko fizična aktivnost poslabša stanje? Ali so lahko hemeroidi sami po sebi nevarni in je priporočljiv obisk pri zdravniku ali ni razloga za skrb? Ker so na voljo zdravila brez recepta, me zanima, katero priporočate v mojem primeru (če ni potreben obisk pri zdravniku).

Najlepša hvala za vaš odgovor!

Spoštovani!

Iz hemeroidov se ne ravzije nobena bolezen. Že sami zase so dovolj velika nadloga. Modolex, faktu, ali katerakoli druga krema bodo čez čas ublažile težave. Hemreoid se bo zmanjšal. Lahko hladite tudi z obkladki. Lahko ste neomejeno aktivni, kolikor vas sam hemeroid ne ovira.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Star sem 22 let in sem malo v skrbeh. Pred 10 dnevi sem cel večer po stopnicah nosil težje predmete, škatle in podobno. Enkrat sem tudi, da ne bi padel naprej, se nagnil nazaj in pristal na riti, vendar me cel večer ni nič bolelo, tudi nisem pristal na trtici. Naslednje jutro sem ob odvajanju blata imel občutek, kot da sem zaprt in bom zelo težko opravil potrebno oziroma, bo potreben velik napor, ker sem mislil, da gre za trdo blato. Vendar do večera ta občutek ni prenehal, omenil sem to doma in oče je rekel, da bi lahko šlo za notranje hemeroide. Ko sem si s toaletnim papirjem obrisal zadnjico sem opazil tudi zelo majhno sled zelo svetle krvi. V lekarni sem kupil Proktis M mazilo, s katerim si s pomočjo nastavka dvakrat dnevno, po tuširanju namažem notranjost zadnjične odprtine. Bolečina (prvih nekaj dni sem celo težko hodil in sedel) je sedaj že v večini popustila, pri odvajanju blata pa skrbno pazim, da ne pritiskam ampak samo pustim, da se izpraznim toliko kolikor pač gre. Zato grem tudi čez dan večkrat po malem na stranišče.
Sem pa z zadnjih dveh dneh opazil, da me malo skeli in peče zadnjična odprtina, sicer ne vedno, ampak ko potegnem s toaletnim papirjem, kar predivdevam da je razdražen predel. Pri tipanju okoli zadnjične odrptine sem začutil tudi, da je ena žila malenkost izbočena, ne kot bunkica ampak kot cela žila (malo bolj se jo občuti) in malo zaboli če pritisnem nanjo. Na trenutke (sploh ko stisnem ritnici skupaj in nato popustim) imam občutek kot da bi me hotelo stisniti pri trtici (tako kot bolečine v križu).

Ali gre to samo za notranje ali zunanje hemeroide in poleg pitja tekočine ter mazanja z mazilom kaj še predlagate za čimprejšnje okrevanje?

Hvala lepa za vašo pomoč in odgovore, lep pozdrav.

Spoštovani!

Oprostite za pozen odgovor.

Za zunanje gre zagotovo, saj jih otipate. Lahko imate tudi notranje. Ukrepi in zdravljenje so enaki. Čim več tekočin, da bo blato čim redkejše, in nekaj časa manj dvigovanja, da se ne dviguje tlak v trebuhu, kar prispeva ka nastanku hemeroidov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Podzravljeni, že prebližno pol leta nazaj sem opazil da imam ob zadnični odprtini prebližno 1cm veliko (dolgo) izboklino (nakako tako kot izgleda stožec) kupil sem magnetoplag a je ta izboklina ostala ista. Predvidevam da gre za hemeroide? Drugače me ne moti, me ne boli, krvi v blatu ni, ni bolečine ko grem na wc. zaniam me samo ali je lahko kaj narobe, se imam lahko za kaj skrbet? kaj vi svetujete?
najlepša hvala za odgovor, lp blaž

Spoštovani!

Ce ima tak izgled, bi lahko slo za kondilom, zato obiscite deramtologa.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

kot ste napisali da lahko gre za kondilom,zanima me še ali je lahko to kaj narobe? hvala za odgovor, lp sašo

Spoštovani!

Če gre za kondilom, potem gre za visunso spremembo, ki se v majhnem odstotku čez čas lahko spremeni v nevarno tvorbo, zato se jih praviloma poskušamo čim prej in temeljito znebiti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni, zanima me še kako naj naredim prvi korak, je najbolje da grem do osebne zdravnice ali je najbolje da se naročim pri dermatologu. zanima me še če grem dermatologu ali je to samoplačniško? sem iz mb, kam bi bilo najbolje iti, …. hvala za odgovor, lp blaž

Pozdravljeni..
A IR sauna vpliva na nastanek hemeroidov. Že prej sem imela težave z krvavitvami iz anusa, vendar sem te uspešno odpravljala. Ko sem obiskala vadbo na orbitreku pod lučmi IR saune, se mi je razvil zunanji hemeroid. Trenutno jem zdravila, mežem s kremo. Bulica počasi izginja. Zanima me ali gre zgolj za naključje ali naj s tovrstnimi vajami preneham. Kako vpliva vročina na hemeroide?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani!

Ne poznam delovanja IR savne, vendar bo prej napor tisti, ki dviga tlak v trebušni votlini in s tem veča možnost za hemeroide.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Živjo.
Star sem 15 let in imam ob anusu bulico, ki ne boli in ne srbi velikosti 2mm. Nisem krvavel, in nimam nobenih težav z odvajanjem blata. Kako bi jo lahko odstranil brez da bi komu povedal za težavo, ker me je sram.

Hvala za odgovor!

Spoštovani!

Sam nič ne praskaj tam okoli. Puti pri miru. Če pa že, potem bo treba do deramtologa, da to zamrzne, in bo odpadlo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!
Uporabila bom kar isto temo, čeprav nisem prepričana za kaj pravzaprav gre v mojem primeru.
Stara se, 22 let. Že kot 2-3-letni punčki se mi je zaradi slabe prebave in posledično tršega blata naredila majhna bulica, hemeroid, ki me spremlja že celo življenje.
Pri cca 14-ih letih, se mi je prvič zgodilo, da sem v blatu, oz na papirju, po bolečem odvajanju videla manjšo količino krvi. To se je kasneje dogajalo bolj redko, mogoče enkrat do dvakrat na leto, oz če nisem pazila na prehrano in redno odvajanje, zato temu nisem posvečala posebne pozornosti, se je pa naredila še ena manjša neboleča bunkica- poleg tiste iz otroških dni. Ta druga je včasih bolj, včasih manj vidna, oz je skoraj ni. Prva pa je bolj vrečaste oblike in bolje vidna, izgleda malo povešeno.
Pred približno pol leta sem imela malo hujše težave s” hemeroidi “prvič se je pri odvajanju pojavila večja bolečina in večja količina krvi. Stanje se po več dneh ni izboljšalo oz se je poslabšalo ob vsakem odvajanju blata. Kupila sem mazilo Modolex in popolnoma spremenila način prehrane ( pijem samo nesladkane pijače, izogibam se sladkorju, kruhu, krompirju, belim testeninam) in kmalu je moja težava izginila. Po parih mesecih stroge diete, sem šla na dopust in dieto prekinila, od takrat pa imam hude težave vsakič ko zaužijem kaj povezanega z belo moko, krompirjem, kaj ocvrtega itd… Prej sem se lahko občasno pregrešila brez posledic. Pred dieto, pa se kruh jedla vsak dan. Zdaj je usoden že košček svežega kruha.
Blato ni vedno trdo, ga pa spremlja blaga do malo manj blaga bolečina in velika količina krvi. Kri je večkrat povezana z blatom, ali po kapljicah in blagih curkih teče iz mene med odvajanjem.
Kako si lahko še pomagam? So krivi hemeroidi ali imam morda kakšno alergijo na hrano?
Je obisk zdravnika nujen? Kolonoskopije se namreč zelo bojim.
Kako bi na omenjeno stanje lahko vplivala nosečnost ? Načrtujem namreč otroka in se sprašujem, če bi bilo dobro te težave kako urediti pred nosečnostjo?

Spoštovani!

Lahko bi šlo za razdražljivo črevo ali celo za celiakijo (dobrodejnost opustitve bele moke). Mogoče bi bila kolonoskopija prava stvar, da bi prišli do diagnoze in se potem lahko bolj jasno ravnali glede diete itn.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani g. dr.Kersnik,
imam za velikost fižola veliko bulico podobno zunanjemu hemeroidu, ki pa je kakšna dva cm oddaljena od anusa(proti penisu). Ali se lahko hemeroid pojavi tudi tam ?

Hvala za odgovor

Spoštovani!

Če je še na tej nekoliko temnejš koži okoli anusa, potem da, sicer gre za drug izrastek – lahko kožni, kot bi se pojavil kjer koli drugje v pregibih.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni. Tudi sama imam vprasanje.
Stara sem 18 let in vceraj sem zatipala bulico ob zadnjicni odprtini. Sicer imam pogosto probleme s trdim blatom ter pojavom krvavenja ob potrebi (od pbl. 6 leta naprej). Bulica je koznate barve, ne boleca, v velikosti lesnika. Kasneje se je skrila in je nisem otipala vec. Sicer imamo hemeroide nekako v druzini. Vcasih se pojavi tudi srbecica okoli anusa.
Bi morala k zdravniku? Kako si lahko pomagam, ce se bulica zopet pojavi?
Najlepsa hvala za Vas odgovor.

New Report

Close