Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Re: ZUNANJI HEMEROIDI ALI KONDILOMI

Re: ZUNANJI HEMEROIDI ALI KONDILOMI

Spoštovani nekanova!

Tušir naj se. V lekarni lahko kupi mazila, ki zmanjšajo nabreklost hemeroidov. Pije naj obilo tekočine, da bo blato bolj mehko… Sveža kri na blatu praviloma ni znak rakaste bolezni.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Najlepša Vam hvala. Zanima me samo še katero mazilo v lekarni najbolj priporočate?

Lep pozdrav!

Spoštovani!

Težko katero priporočam bolj kot drugo. Glavna vloga mazil je hladilni učinek. Dodatno še mogoče blaženje bolečine in manjši pretok v žilah, kar pa je skozi kožo in sluznico težko doseči.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni! Zanima me pri starejših ljudeh ki se malo gibljejo,kaj priporočate?S tem da(gre se za mojega očeta star je 73let ) ima omejeno količino tekočine na dan in sicer 1 liter-to je mišljeno skupaj s hrano in pijačo.Naredili so se mu hemeroidi zunanji,prej ni imel težav s prebavo,zdaj zaradi št. bolezni se manj giblje,večina sedi….

Potem,pa bi še vprašala za mene,ki jih imam lih tako-zunanje in sicer me zanima glede teh bulic( bila sem že pri proktologu….imela sem el. ligaturo oz kirurško odstranitev) vedno ko grem na blato in pač poči-mislim da je samo eden in gre nekaj krvi,zdaj pa me samo zanima ali lahko pusti kake posledice to? Vem da se lahko ponovno odščipne…ne vem da se razvije kakšna bolezen,ker je ta rana skoz odprta,tui kadar grem”na mehko” na blato poči,ker je pač rana? Hvala na odgovoru in lep pozdrav.

Spoštovani!

Očetu bi priporočil uporabo odvajalnega siurpa, ki mu ga lahko predpiše zdravnik.

Rana pri hemeroidu za telo ni nevarna.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,

pred 18. dnevi sem opazila bulico okrog zadnjične odprtine. Šla sem k zdravnici. Rekla je, da imam manjši zunanji hemeroid. Dobila sem svečko in sirup Prorektal. V lekarni sem še si kupila kremo, katero si mažem okrog teden dni. Sedaj po 18. dnevih imam prebavo zelo urejeno, vendar bulica zgine, nato pa se po dveh ali treh dnevih spet pojavi. Zanima me, ali naj ponovno obiščem zdravnika, ali se bo stanje s časoma vseeno uredilo. Že vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovor.

Lep pozdrav!

pozdravljeni,
okoli zadnjične odprtine imam mehke izrastke (ne boli, ne srbi in ne krvavi) skratka brez problemov ampak nevem če je normalno… Zanima me kaj bi lahko bilo.
LP

pozdravljeni,
okoli zadnjične odprtine imam mehke izrastke, ki jih niti ne otipam ampak ob bližjem pogledu se opazijo (ne boli, ne srbi in ne krvavi) skratka brez problemov ampak nevem če je normalno… Zanima me kaj bi lahko bilo.
LP

Spoštovani!

Najprje bi pomislil na kondilome. Naj vas pogleda vaš zdravnik in v primeru, da bo tudi on posumil nanje, vas bo poslal k dermatologu, da vam jih z zamrznitivjo odstrani.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

ampak če se ne bi želel izpostavljati zdravniku dokler ni kakšnih hujših posledic (če je to res to) bo kaj narobe?

Spoštovani!

Ko boste pri zdravniku zaradi česa drugega, le pokažite. Če gre za kondilome, je bolje, da se jih odstrani.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljen,

že več let od poroda dalje imam zunanje hemoroide; bulice ven iz zadnjika. Občasno so se povečali, me je malo bolelo, kri običajno razen kaka kaplja včasih ni bilo. Sedaj pa že več kot en teden čutim močno pekočo bolečino na vhodu znotraj zadnjika in svetlordeče krvi je ob iztrebljanju kar nekaj (ne vsak dan). Občutek imam kot, da ima rano saj peče. Je malo boljše, potem pa grem na veliko potrebo (mehko bolj tekoče blato) in spet se pojavi močna pekoča bolečina. Tudi kar ponoči me zbudi. Mazala sem se z moldex mazilom, svečke, krema za dojenčkovo ritko… Ta močna pekoča bolečina me zelo skrbi saj se mi ne zdi normalno, da traja že toliko dni (do sedja v teh letih se je pojavilo za dan dva in je s pomočjo mazila in svečk izvenelo). Je normalno, da traja toliko časa? Zdaj sem zelo zaskrbljena, da ni kaj hujšega.

Najlepša hvala za vaš odgovor.

Spoštovani!

Težave zaradi hemeroidov lahko trrajajo tudi zelo dologo. Rakasta sprememba ne boli. Nadaljujte z dosedanjimi ukrepi.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Meni se je tudi naredil zunanji hemoroid pri zadnjiku pred šestimi dnevi. Ker najprej nisem vedela, kaj je, sem šla h ginekologu, ki je rekel, da je to hemoroid. Dal mi je mazilo Faktu. Kremo sem nanašala le na bulico, včeraj sem pa prvič jo vnesla noter.V soboto in nedeljo me je zelo bolelo, potem se je umirilo, čeprav bula ni izginila. Včeraj me je spet začelo boleti. Težave z blatom nimam.
Koliko časa traja ta zadeva? Naj bi trajala nekaj dni in nato izginila, vsaj tako mi je ginekolog rekel.
Naj probam kakšno drugo kremo? Kdaj je čas, da grem k osebnemu zdravniku? Ne bi rada rezala bule, zato bi poskušala še kakšne preventivne zadeve, če obstajajo. Hladni obkladki mogoče? Ne vem.
Lepo prosim za nasvet dr.Janko.

Vnaprej se zahvaljujem za odgovor in vas lepo pozdravljam!

Maja

Spoštovani!

Kar nadljujte s kremo, lahko hladite z obkladki, lahko si kupite tudi hrastovo lubje in dajete obkladke, ali delate kopeli. Hemeroidi se lahko vlečejo, ponavljajo… Kirurška odstranitev je ena od možnosti, ampak prerezanje le v primeru zelo hudih bolečin.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Kot izkušen ”lastnik” podedovanih hemoroidov, bi želel vsem, ki jih mučijo, iz lastnih 30 letnih izkušenj in prebranih informacij, povedati: hemoroidi srbijo le kadar je v njih krvni obtok oviran. Če ga omogočimo, bo srbenje prenehalo. Če bulice s kazalcem in sredincem nežno počasi potisnemo nazaj v danko, bo srbenja konec, ker hemoroidi ne bodo več priščipnjeni in jih, do naslednjega izločanja, ne bomo več čutili.

Že 20 let ne uporabljam več mazila. Mazilo je sicer koristno, ker nadlego lažje potisnemo skozi danko nazaj kamor spada. A je tudi moteče, ker skozi namaziljeno danko, ob prvem naprezanju, kaj hitro spolzi nazaj ven. Zato kazalec in sredinec pred postopkom nežnega potiskanja omočimo le z vodo.

Jasno pa je, da moramo lastniki hemeroidov skrbeti za intenzivno higieno. Še pred postopkom potiskanja nabreklin nazaj, se seveda obrišemo, najprej s suhim, nakar še z mokrim toaletnim papirjem, ter se temeljito operemo z otroškim šampononom za lase in izperemo z mlačnim tušem. Toplota tkivo omehča.

Potem vsaj 10 minut sedimo zleknjeni v fotelju, da se cela zadeva umiri. Naslednji postopek nas čaka šele čez 24 ur. Do takrat pa za nas hemeroidov več ne bo.

Pa še to: že 40 let na školjki čepim. A tega ne priporočam, ker brez vaje, lahko tudi padete s školjke. Pravijo pa, da je tako izločanje bolj naravno.

Prehrana pa naj bo bolj zdrave vrste, taka kot jo na splošno priporočajo, ne gle na to, če imate težave s hemeroidi ali ne

Pozdravljeni!

Tudi jaz se soočam s hemoeroidi že več kot 20 let in se strinjam z Jožetom. Treba je biti pozoren na hrano in tudi jaz čepim na školjki, zaradi česar predvsem lažje, hitreje in manj boleče odvajam.
Imam pa jaz dobre izkušnje z nekaterimi mazili in tudi tabletami. Zadnje čase se ko se mi pojavijo bulice namažem s kremo hemosens, ki mi takoj olajša neprijeten občutek, čez nekaj dni pa bulica ponavadi izgine.
Me pa zanima ali obstaja kakšna zadeva, ki bi mi trajno odpravila hemoroide, da ne bi imel nikoli več težav?

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani!

Trajno jih lahko odpravite le z operativnim posegom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

stara sem 16 let in v okolici anusa sem začutila bunkico. je to lahko hemeroid? Kaj naj naredim da bo izginil? Čudno mi je da se lahko pojavi tudi pri taki starosti. hvala za odgovor

Spoštovani!

Res gre za hemeroide. V lekarni si lahko kupite mazilo, s katerim si mažite bulico. Pogosto se pojavijo zaradi tršega blata, dolgega sedenja…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close