Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Re: Čiščenje jeter

Re: Čiščenje jeter

Mene pa zanima ali lahko v času čiščenja jeter piješ pravo kavo. Zeleni in črni čaji so namreč odsvetovani.
LP Drago

Zdravo!

Ko to pišem, sem med drugim čiščenjem (prvo je bilo pred dvemi tedni) in prvič je bilo čist normalno. Šel sem na wc že po drugem napitku grenke soli. Vse skupaj sem šel najbrš 10x ampak ni bilo nič kamenčkov. Odločil sem se, da bom čez 2 tedna (včeraj in danes) ponovil ampak se ni nič zgodilo. Zdaj sem spil zadnji napitek in vse skupaj sem šel 1x na wc (pred kakšno uro) in še to je bilo normalno blato v trdem stanju.

Zanima me kaj to pomeni??

lp

Spoštovani( šifra Jože)!

Žolčni pesek je pogosto tako droben, da ne tvori večjih oblik. Možno pa je tudi, da vaša jetra niso tako obremenjena in se jetra razstrupljajo sproti.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Spoštovani!

Med čiščenjem jeter je predlagana čim lažja hrana, vsem stimulansom, kot je med drugim tudi kava, pa se je smiselno izogniti.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Spoštovani(šifra 65-letnica)!

Ko se telo želi očistiti, išče vse možne ventile.V primeru, da so obremenjena jetra in črevesje, je koža tista, ki lahko dodatno prevzame funkcijo razstrupljanja.Med čiščenjem jeter ste izločili predvsem tudi žolčni pesek, kar pomeni, da bo funkcija jeter izboljšana. Kar se tiče holesterola, je lahko povečan tudi zaradi hormonskega neravnovesja( holesterol je namreč predstopnja za vse ostale hormone).

Idealen čas za čiščenje jeter je pomlad, tako, da vam predlagam vsaj še eno ponovitev.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Spoštovani,

Danes sem prvič prebirala vaš forum in se odločila, da vam pišem. Stara sem 65 let in imam vrsto težav.:
1. slabe jetrne teste:
S-AST 0,55
S-ALT 0,87
S GAMA GT 0,87
OGF 56
S kloridi 106

2. nodozna evrotična golša na obeh straneh. Na levi strani scintigram beleži nekoliko močneje kopičenje izotopa. Pred 20 leti sem prebolela virusni tiroiditis

3. Srčna bolnica. Ima dva stenta (2005 in 2006), srčno popuščanje, problem z venami, visok pritisk in holesterol, kar uravnavam z zdravili: Concor 2,5 mg, Twinsta 80/5 mb, Ezoleta 10 mg, Aspirin protekt 100 mg.

4. Imam velike težave z alergijo vse od januarja dalje, tako da jemljem tudi velikokrat antihistaminike.

Pišem pa vam zaradi težav s prebavo: nenehno sem napihnjena, zadnje čase nenormalno, blato imam redko z vonjem po gnitju, bolečine na desni strani pod rebri in včasih (ponoči) v predelu slinavke.
Imam občutek, da se redim ne glede na vnos hrane. Po stentiranju sem se zredila za več kot 20 kg in sem za 20% predebela, vzrok pa je tudi v moji fizični neaktivnosti. Diet nisem poizkušala, prepričana pa sem, kot da mi hrana ne koristi, in sem zadnje čase izredno utrujena in brez moči.
Ko sem prebirala vaš forum, sem razmišljala ali bi mi lahko začela z čiščenjem jeter, ker sumim, da je tu vzrok.
Prosim za odgovor in nasvet, kako naj se lotim svojega zdravljenja.
Hvala in lep pozdrav

Nada Zupan

Spoštovani!

Čiščenje jeter vam glede na vse opisano, zaenkrat odsvetujem.Najpomembnejše trenutno je, da sanirate črevesje. Svetovala bi vam način prehranjevanja, ki omejuje mlečne beljakovine, sladkor, gluten, ogljikove hidrate…Uživajte veliko zelenjave (če vas trenutno napihuje, naj bo zaenkrat kuhana), uživajte samo hladno stiskane maščobe – laneno in konopljino olje…,ogljikovi hidrati( v manjši količini), naj bodo kvalitetni – ajda, proso, kvinoja, mlečni izdelki naj bodo ovčjega ali kozjega izvora,ob nenadni lakoti pojejte semena ali oreščke. Popijte vsaj 2l tekočine dnevno, predvsem vode.Če imate možnost, si nabavite kvaliteten probiotik.

Zelo hitro boste zaznali spremebo v počutju.

Vse dobro!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Za tiste, ki ne verjamete. Uporabite drugo metodo, ki je veliko bolj varna.
Kako očistiti jetra?

Najučinkovitejši način čiščenja jeter je z uporabo klistirja. Prav kavni klistir je lahko tisti, ki vas bo končno popeljal na pravo pot do vitkejše postave.

Da bi še dodatno razstrupili telo in shujšali, lahko kavni klistir uporabljate med postom s sveže stisnjenimi zelenjavnimi in sadnimi sokovi. Začnete lahko z enotedenskim postom, tekom katerega uživate izključno sadno-zelenjavne sokove, zeliščne čaje in bistre zelenjavne juhe. Ko zaključite, boste nekaj kilogramov lažji, svojo novo postavo pa boste ohranili tudi kasneje, če boste uživali pretežno zelenjavo in sadje ter se izogibali ogljikovim hidratom.

Kako uporabljati kavni klistir?

V trgovini z medicinskimi pripomočki poiščite kakovosten klistir. Pripravite kavno tekočino iz litra vode in dveh žlic kave in jo ohladite na prijetno temperaturo. Na tla položite stare brisače, klistir, ki ste ga napolnili s kavo, obesite pol metra nad tlemi in vstavite klistir. Pustite, da v črevesje steče pol litra tekočine, nato pa slednjo poskusite v sebi zadržati 12 minut. Seveda ni nujno, da vam bo to uspelo že prvič, a ne skrbite, vaja dela mojstra – nikoli se ne silite, da tekočino zadržujete v sebi, če ne morete. Pojdite na stranišče in postopek ponovite.

Pozdravljeni, če načrtujem z zanositvijo, koliko prej naj izvedem čiščenje teles in čiščenje jeter? Hvala!

Spoštovani!
Opravičujem se, ker sem spregledala vaše vprašanje. Če imate amalgamske zalivke, jih je smiselno zamenjati in izvesti razstrupljanje takoj zatem ( o tem smo že veliko pisali).Čiščenje jeter izvajajte predvsem v najprimernejšem času – pomladi, ni pa pomembno, če zatem kmalu zanosite.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni

a so te izdelki https://bodizenska.si/bodivitalen/kategorija/dobro-pocutje/razstrupljanje-jeter dobri za razstrupljanje jeter?

New Report

Close