Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Re: Čiščenje jeter

Re: Čiščenje jeter

Lepo pozdravljeni,

Tudi sama sem se odločila za čiščenje, zanima me pa, če lahko to že ta vikend naredim saj sem danes dobila menstruacijo?
Zanima me tudi, če lahko moja babi čiščenje z mano naredi, stara je 72 let, maja bo 73.
93. leta je sicer imela infarkt in je bila operirana na srcu, tri leta kasneje pa je dozivela lazjo mozgansko kap. Sedaj je zdrava in za svoja leta zelo aktivna:)

Hvala za odgovore!

LP,n

Spoštovani,

začela sem s čiščenjem jeter v skladu z navodili in prvi dan ni bilo nobenih težav, torej nisem jedla po 14. uri (pred tem samo lahko hrano), prvo dozo grenke soli sem vzela ob 18. uri, drugo dozo ob 20. uri in mešanico soka grenivke in olivnega olja ob 22. uri, nato sem šla spat. Moram reči, da je odvajalo začelo delovati že 2 uri po prvi dozi. Problem se je pojavil ponoči, in sicer zbudila sem se med 1. in 1.30. uro in začutila močno slabost v želodcu, omotičnost in oblil me je pot. Nato sem bruhala in mislim da je šla iz mene celotna mešanica soka grenivke in olja. Menim, da je razlog temu prevelik zalogaj mešanice soka grenivke in olja za moj občutljivi želodec. Nato sem šla nazaj spat. Zjutraj sem se ponovno zbudila malo omotična. Glede na to, da sem mešanico grenivke in olja pobruhala, nato zjutraj nisem več nadaljevala s terapijo, ker ne vem ali je smiselno. ALi sem naredila prav, ali pa bi morala kljub bruhanju nadaljevati s terapijo tudi 2. dan?

Hvala in lep pozdrav

Spoštovani!

Zanima me ali lahko moj mož opravi čiščenje jeter, kajti ima diagnozo KLL. Star je 49 let.

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani!

Pred dvema mesecema so mi na UZ odkrili konkrement 15 mm, ki plava v žolčniku. S kirurgom sva se domenila, da poskusim s kapsulami Rowachol, ki so sicer nekoliko ublažile bolečine pod desnim rebrnim lokom, še vedno pa me spremlja utrujenost in občasne slabosti. Brala sem, da sta v zdravilu Rowachol tudi aditiv E215 in E217, ki sta menda nevarna za zdravje. Kirurg mi je sicer svetoval operacijo z odstranitvijo žolčnika in me naročil na kontrolo čez tri mesece.
Zanima me, ali lahko opravim čiščenje jeter (ostalo je vse b.p.) alli obstaja tveganje, da se kamen kje zatakne? Zdravilo Rowachol jemljem sicer šele tretji dan, pa se stanje še vedno slabša.
Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Če spremljate naše odgovore, ste opazili,da čiščenje jeter predlagamo le pacientom, ki so pod našo kontrolo v ordinaciji.Predlagam, da najprej poskusite s spremembo prehrane. Izločite vsa živila, ki vsebujejo sladkor ( to pomeni, da morate zelo omejiti tudi ogljikove hidrate),delovanje žolčnika vzpodbujajo vsa grenka živila, dodajte sveže stisnjene sokove iz predvsem zelenih listov.Uživajte hladno stiskana olja, predvsem laneno.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni,
tudi jaz sem lani opravila čiščenje jeter, ki ga bom ponovila sedaj. Ker imam leno prebavo, sem na stranišče šla pozno naslednji dan in mi je bilo tudi malo slabo. Ali naj opravim čiščenje dvakrat zaporedoma ali je enkrat dovolj?
Zanima me pa tudi za moža. Večkrat ga boli pod rebri, zdravnik predlaga ultrazvok. Kako naj se lotimo zdravljenja pri njem? Je sladkorni bolnik (na inzulinu), jemlje veliko tablet (Prostide, Plavix, Aldactone, Edemid, Concor, Exforge, Rocatrol, Crestor, Cardura, Alopurinol). Prav tako je predebel, zlasti okoli pasu.
Ali je rizično čiščenje telesa zaradi insulina? Ali ga ta dva dni jemlje, glede na to da ne je? Kako bi lahko na splošno zaradi vseh težav zmanjšali to ogromno število tablet?
Zanima me tudi ali v vaši ordinaciji tudi svetujete in koliko to stane, glede na to da sem brezposelna, mož dela pa le 4 ure in so finance bolj na dnu?
Hvala za odgovor in lep, sončen dan
Mari

Spoštovani!

Če želite lahko čiščenje naredite 2x.
Glede na težave, ki jih ima mož, bi bila potrebno, da je pod nadzorom terapevta, saj je pomembno tudi v kakšnem stanju je organizem na splošno.

Za vse informacije, ki se tičejo zdravljenja v naši ordinaciji, prosim, pokličite direktno v ordinacijo.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Spoštovani( šifra Alehim)!

O tem, če je čiščenje jeter primerno za bolnika z diagnozo KLL, se mora vaš mož pomeniti s terapevtom in biti pod nadzorom.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Spoštovani( šifra lunasanja1)!

Naslednjič poizkusite samo s polovično količino olja, zjutraj pa nadaljujte z grenko soljo.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Spoštovani( šifra Tashi)!

Z odgovorom sem žal pozna. Čiščenja jeter ob menstruaciji ne svetujemo, ker je tudi menstruacija čiščenje in določen napor za organizem.

Mama bi čiščenje lahko izvajala le pod nadzorom terapevta.

lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni g. Golenhofen,
čez vikend sem opravila čiščenje jeter. Natančno sem se držala navodil, izpustila pa sem grenko sol ob 20:00, ker sem že po prvi dozi (ob 18:00) dobila drisko. Do 22:00 ko sem legla v posteljo sem morala na wc nekje 6x, potem se je stanje umirilo in drisko sem spet dobila po jutranji dozi grenke soli ob 6:00. Spila sem 125ml olivnega olja s 170ml rumene grenivke (rdeče nisem imela). Ponoči je bilo vse miro, ni mi bilo slabo, tudi trebuh me ni bolel. Spala sem sicer bolj slabo, pa mislim da bolj zaradi “strahu” kaj me čaka… (pred čiščenjem sem si namreč prebrala izkušnje drugih in sem pričakovala vse od bruhanja dalje). V stranišču nisem opazila ničesar (kamenčkov ali maščobe). Ali sem naredila napako ko nisem popila grenke soli ob 20:00? Ali bi jo morala popiti in le zmanjšati dozo na pol žlice npr.? Čiščenje nameravam opravite še enkrat, ob prvem primernem času.

Imam pa še eno vprašanje: ali lahko razstrupljanje in razkisanje telesa izvajamo istočasno? To bi npr. pomenilo, da bi istočasno jemala čemaževo tinkturo, alge in koloidne minerale ter bazični prašek (in bazične kopeli). Ob primerni prehrani seveda.

Za odgovor se vam lepo zahvaljujem!

Pozdravljeni,

sem zdrava 29 letnica, se rekreativno ukvarjam s športom (ca. 3krat tedensko), posebnih zdravstvenih problemov nimam (razen občutljive kože, nekaj aken in alergijskega rinitisa). Pred veliko nočjo sem se odločila za čiščenje jeter z grenko soljo… Kot pripravo telesa na pomlad in tudi kot čiščenje čustva jeze iz jeter, ker sem bila v preteklem obdobju precej “jeznorita”.

Držala sem se vseh navodil… Lahka hrana 2 dni prej, nič beljakovin in maščob 1 dan prej (razen malo olivčka v solati), sadje, kuhana zelenjava, čaji, limonada… Od 14h naprej popoln post, samo voda…
Pitje grenke soli mi ni povzročalo težav… Že približno po 1-2h urah po zaužitju prve “doze” sem dobila drisko (zgodaj???), po drugi tudi (na začetku nekaj blata, kasneje samo voda)… Kar se je do grenivk umirilo… Mešanico grenivk in olivca sem spila brez problema, se ulegla, meditirala in zaspala…do jutra… Spila jutranjo dozo (samo eno, ker sem nekje prebrala da ni potrebno dve dozi, če si že dobil drisko do takrat….) Bila sem zelo utrujena še dopoldan, potem, kar ok, sem bolj počivala…

Skratka vse ok, samo ni mi jasno, zakaj ni bilo kristalov – mam tako čista ali tako zapacana jetra??? Zakaj sem tako hitro dobila drisko(sicer imam tudi hitro prebavo)? A sem naredila napako, ker nisem vzela še četrto “dozo” grenke soli (vse skupaj sem ca. 3 doze po 15g)…. A ponovim postopek?

Hvala za odgovor, upam, da nisem bila predolga.

Lep pozdrav!

Spoštovani!

Glede na to, da je vsak organizem drugačen, je tudi logično, da različno odreagiramo pri čiščenju jeter.
Iz ordinacije so nam poznani primeri, da je prišlo do večjega čiščenja šele pri četrtem postopku. Glede na to, da nimate posebnih zdravstvenih težav, pa je tudi možno, da so jetra razbremenjena. Nič pa ne bo škodilo, če postopek ponovite – z enakimi količinami kot prvič.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni,

imam problem z mozolji na obrazu, ki so se pojavili po drugem čiščenju jeter. Po prvem je bilo vse super, že prvi dan čista koža, ki je kar sijala, tudi počutila sem se kot še nikoli prej lahkotno. Čiščenje sem ponovila čez 14 dni, bilo je popolnoma drugače kot prvič. Samo čiščenje je trajalo kar nekaj dni in ni bilo videti konca zelenim delcem. Pojavili pa so se mi tudi mozolji na obrazu s katerimi se borim sedaj že 1 mesec. S čiščenjem sem korenito spremenila tudi življenjski slog: nehala kaditi, nehala piti alkohol, telovaditi in nehala jesti meso, ker mi po čiščenju enostavno ni bilo dobro. Kasneje sem se trudila, da bi jedla meso, a mi je imelo “kisel okus” tako da skušam beljakovine nadomestiti z drugo hrano. Sedaj oklevam ali opravim še eno čiščenje ali raje ne, da se situacija še ne poslabša? Aja, pa za čiščenje sem se odločila, ker so na pregledu ugotovili, da imam močno zamaščena jetra.
Zakaj torej poslabšanje kože?

Hvala za odgovor, S

Spoštovani!

Vse, kar ste naredili oz.spremenili, je zelo pozitivno, morate pa upoštevati dejstvo, da se telo želi očistiti in išče vse možne ventile. V Trad.kit.medicini pripada koža elementu Kovina, kamor sodi tudi črevesje. Ko je črevesje bolj obremenjeno zaradi razstrupljanja, lahko del funkcije prevzema koža, od tod sedaj več težav. Če želite proces pospešiti, se lahko odločite za kuro klistiranja ali hidrokolonterapijo.

Kar se tiče prehrane, je čisto ok, če se mesu odrekate, vedeti morate le, da ga morate nadomeščati z živili, ki vsebujejo več beljakovin ( stročnice, oreški, gobe, alge, od mlečnih beljakovin vam svetujem kozje ali ovčje izdelke). Uživajte hladno stiskana olja( laneno, konopljino), izogibajte se sladkarijam in omejite ogljikove hidrate…in ne pozabite, da so jetra filter za čustva ( predvsem so povezana z jezo, ki je ne izražamo).

S čiščenjem jeter pa za letos zaključite, postopek lahko ponovite naslednjo pomlad.

Lep pozdrav!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni! Po porodu(leto in pol nazaj) sem imela veliko psihično krizo. Pričelo se je temeljito psihično čiščenje, ravno tako fizično. Namreč, na ultrazvoku so mi po porodu našli nekaj malih kamenčkov na žolču. Imam tudi povečana jetra in skoraj ves čas čutim bolečino pod desnim rebrnim lokom. Sicer se dobro počutim, le pred menstruacijo sem zelo nemirna. Menstruacije imam močnejše kot prej, izločam precej večjih strdkov. Skratka, imam občutek, da se v telesu dogajajo velike spremembe. Imam tudi visoko očesno dioptrijo, ki se mi je v letu dni popravila za skoraj celo številko. Pred menstruacijo me oči pečejo. Mogoče šele zdaj zares čutim fizično telo, saj imam končno več časa zase, čas po rojstvu otroka se ustavi.
Dvakrat sem opravila čiščenje žolča z grenko soljo. Cel kup peska in kamenčkov se je izločilo. Bilo je vseh možnih barv. Črna, rumena, zelena.
Ker še vedno čutim, da so jetra povečana, me zanima, kaj se dogaja v mojem telesu? Naj čiščenje ponovim?

Hvaležna vam bom za odgovor!

Zivjo!

Danes sem bila na holisticnem pregledu telesa,kjer mi je terapevtka ugotovila zamascenost jeter, in da mi priporoca raztrupljanje jeter. Cez 2 dni naj bi dobila se vse rezultate testiranja , prav tako na kaj sem alergicna in na kaj ne.Zaradi trenutnega slabeganpocutja, (zvedela sem da naj bi imela celiakijo),sem se odpravila se na ta pregled. Zdaj ko ber na forumu
mozne zaplete( ce imas zolcne kamne itd), me je celeganpistopka kar malo strah:) pri uz trebuha naj bi imela vse organe bp, edino na jetrih naj bi bili odkriti 2 manjsi kalcinaciji( sploh nevem kaj to pomen), ki pa sta ucitno dedni , oz nepomembni. Zanima me ce bi pri pregledu se moje tezave odkrile(ce bi bilo kaj hujsega),in ce lahko pod nadzorom terapevtinje uspesno opravim ciscenje jeter? ostalih tezav (razen obsanih problemov z prebavi zaradi celiakije) naj nebi imela.

lp, stasa

Spoštovani( šifra stasaxxx26)!

V ordinaciji vedno poudarjamo, da čiščenje jeter predlagamo le pacientom, ki so pod našo kontrolo. Z vsemi dvomi in vprašanji se obrnite na svojo terapevtko, saj vas je testirala in najbolj ve, v kakšnem stanju ste na splošno. Je pa moje mnenje v takih primerrih, da moramo poslušati sami sebe in take in podobne postopke izvajati, ko razčistimo vse dvome in verjamemo, da se bomo potem boljše počutili.V nasprotnem primeru je čiščenje lahko stresno in si naredimo več škode, kot koristi.

Vse dobro!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Spoštovani( šifra Egida)!

Glede na to, da ste imela neke vrste poporodno depresije, ste najbrž imela zelo znižan nivo progesterona.
Hormoni se vam bodo uravnali, če boste nadzorovali stres. Predlagam vam tudi, da spremenite prehrano, če je že niste.Izločite sladkarije, uživajte zelenjavo in sadje,ne pretiravajte z živili, ki imajo izvor v živalskih beljakovinah, uporabljajte le kvalitetna hladno stiskana olja – direktno za funkcijo žolčnika in jeter vsaj 1 žlico lanenega olja dnevno.Dioptrija se vam je popravila, ker ste razbremenili jetra( v Trad.kit.medicini so jetra namreč povezana z očmi).

S ponovnim čiščenjem pa vseeno počakajte do pomladi.
Želim vam,da bi še naprej uspešno vzpostavljali stik s seboj, saj je to način, da pozdravimo telo.

Vse dobro!

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Včeraj sem opravila to čiščenje prvič. ponoči sem zelo slabo spala, tudi počutila sem se slabo, morda zardi tega, ker sem imela višje vzglavje kot običajno in sem se trudila ležati na hrbtu. Zjutraj sem izločala veliko teh zrnc velikih kot grah ali manjši fižol zelene barve. Ko sem jih pomencala s prsti se mi je na kožo prilepilo kot vosek, mazavo je bilo.
Zanima me ali je to holesterol kot so mi rekli ali zrnca olivnega olja kot tu nekje berem. Holesterol imam povišan 8, in jemljem tablete sorvasta. Normalno se prehranjujem, kadim, sem zmerno aktivna.
Ali bi bilo pametno čiščenje ponoviti? Je sploh smiselno to početi brez posvetovanja z zdravnikom.
Okoli oči pa imam že nekaj časa kot majhne mazoljčke, ki jih ne morem stisniti zaradi občutljivosti, poleti ob morju pa mi je nekaj teh mazoljčkov dozorelo in sem jih lažje z vatirano paličico iztisnila do konca. Ali so ti mazoljči povezani s holesterolom ali jetri..
Hvala vam za odgovor.

New Report

Close