Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Re: Čiščenje jeter

Re: Čiščenje jeter

Par let nazaj sem si vse srebrne zobne plombe zamenjala z belimi in takrat me nihče ni opozoril, da se pri tem lahko zastrupim. Potem sem imela par mesecev zdravstvene težave (predvsem krvavenje in oslabljena sluznica), a nisem vedela vzroka. Šele kasneje sem v nekem članku zasledila, da so to znaki zastrupitve z živim srebrom. Sedaj teh težav nimam več, a bi vseeno rada poskrbela, da gre vse srebro ven iz mene. Drugih zdravstvenih težav nimam.

Nasplošno pravijo, da se nam v telesu kopičijo težke kovine in da bi se bilo dobro prečistiti vsake toliko časa.

Torej, s čim bi lahko vsake toliko časa naredila manjšo “čistilno akcijo”?

Hvala za vaše zanimanje in pomoč!

lep pozdrav

Jetra in notranje prebavne organe sem si z grenko soljo očistil že večkrat in sem zelo zadovoljen .
Mislim da bi jih morali čistiti vsi ,če delaš po receptu naj ne bi bilo nič narobe .
po čiščenju si bolj živ in poln energije.
čiščenje ponavadi naredim spomladi in ta čas novembra.
L.P.
Boštjan

Spoštovani!

Zadnje čase imam probleme z zaprtjem in neredno odvajanje blata,nareil sem eno kuro OXY-POVDER,in mi je kar malo pomagalo ampak vseno ne hodim redno na blato,prosim vas za nasvet,lp

Glavni vzroki za zaprtje so:

– premalo pijete (vode)
– jeste napačno hrano
– črevesna flora je v tako slabem stanju, da ne greste na stranišče
– če ste radikalno zmanjšali uživanje sadja, vam primanjkuje encimov.

Ugotoviti morate, kaj je vzrok in ukrepati (spremeniti jedilnik, jemanje probiotičnih mikroorganizmov, encimov).

Pri zaprtju svetujem tekoče probiotične mikroorganizme, ne probiotikov v kapsulah. Odlične vir enzimov pa je zelena papaja (dobi se v obliki tablet ali kapsul).

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni:)

Zanima me kakšna je priporočljiva dieta kadar je v jetrih preveč maščoba?namreč na ultrazvoku trebušne votline (ker mi je veliko slabo) so mi povedali, da je v jetrih nekaj maščobe. Zanimivo je, da ne jem masne hrane in se cela družina prehranjujemo zdravo razen občasnih prekrškov, ki so zelo redki.(tudi meso zauživam zelo redko). Moje telo oz. želodec celo zavrača mastno hrano saj mi postane takoj slabo ali pa dobim krče in dovolj je da že samo živilo vsebuje preveč maščobe. To se mi dogaja tudi pri oreščkih. Zaužijem enega pa mi že dviguje. Bila so obdobja v zadnjem letu po porodu, da sem zauživala več sladkega, a nikoli v velikih količinah. v zadnjem obdobju pa zelo redko.
Zelo bi bila hvaležna za nasvet in kakšna je priporočljiva dieta da to maščobo odpravim. Zanima me tudi, če lahko s čiščenjem jeter očistim tudi maščobo?
Čudovit dan želim in Hvala za odgovor.
lp Barbara

Najprej razlaga: jetra v maščobi ni povezana z mastno hrano. Zamaščena jetra dobimo največkrat od alkohola. “Alkoholna” jetra pa lahko dobijo tudi popolni abstinenti in sicer preko glivic (kandida): zaradi napačne hrane pride v črevesju do vretja, kjer se izloča alkohol in ta poškoduje jetra.

To, da v hrani ne prenašate maščobe, je zanesljiv znak, da so jetra zamaščena – ne delujejo več dibro. Napačno pa bi bilo črtati mastne jedi z jedilnika.

Najprej se lotite čiščenja jeter, najmanj 2 x. Jejte čim več grenkih živil, dobijo se tudi grenčiče (npr. švedska grenčica in podobno), ki jih dodatno jemljite. Počasi dovajajte v hrano več maščob, nujno laneno olje in pegasti badelj (kot čaj).

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

zdravo, imam eno vprašanje. že okoli 4 mesece v blatu opažam zelene ali črne strdke, ki so včasih zelo trdi, včasih mehki in mazavi. razdrobljeni ali razmazani izgledajo kot da bi bilo to oglje. moram pa povedati, da že 6 let jemljem mesalazinum, protivnetna zdravila, ki jih dobro prenašam. vsaj mislim, da jih… imate kakšno idejo kaj bi to lahko bilo? morda kaj v povezavi z jetri ali žolčem?
hvala za odgovor

Košči se v blatu pojavijo takrat, ko hrano premalo prežvečimo. Razen, pri krvavih strdkih, ki imajo svoj vzrok. Mislim, da je mesalazinum vaš večji problem, saj slabo vpliva na črevesje.

Če ga jemjete zaradi Crohnove bolezni ali ulceroznega kolitisa, bi bilo smiselno razmisliti o zdravljenju vzrokov – o tem smo že pisali.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Me lahko napotite na stran prosim? Hvala za odgovor.

Uporabite iskalnik – tam označite, da iščete v forumu zdravilstvo in pri časovnem obdobju “vsi datumi”.

Zadetkov je kar nekaj.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Zanima me čiščenje jeter za transplantirane ledvične bolnike, namreč mi ne smemo koristiti grenivke. Sama bi opravila čiščenje, mislim da napihnjenost, vetrovi, zgaga oz. slabost, bolečine v ramenih ( sploh levo rame ), pekoča bolečina v srednjem delu hrbta, krči v nogah, so zadostni znak za zastrupljenost telesa oz.jetre. Magnet ni odkril nič posebnega.

Ortoped je vgotovil še nabiranje kristalov v telesu, v levem kolenu imam že drugič punktirano cisto. Moja jetra so polna cist.
Sem policistična ledvična bolnica, transplantirana že 8 let, to pa tudi pomeni 8 let terapija s kosteroidi in drugimi zdravili. Vsi izvidi so v mejah.
Kaj mi svetujete.

Hvala za odgovor

LP

Čiščenje jeter ni za vas, je preveč tvegano. Redno jejte grenka živila, razne grenčice zaradi alkohola za vas niso primerne, ali pač? Zelo dobra bi bila čemaževa tinktura, pegasti badelj, čaji za jetra (so grenkega okusa), radič, regrat …

Glede na vaše simptome, pa imate težave predvsem z glivicami in zakisanostjo. Uporabite iskalnik in poiščite stare teme v tem forumu.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni,

rada bi samo dodala, da obstaja tudi švedska grenčica brez alkohola, ki je enako učinkovita in se uporablja na isti način kot švedska grenčica z alkoholom.

Pridobljena je po posebnem postopku in je primerna za ljudi, ki ne marajo ali ne prenašajo alkohola oz. tudi za otroke.

Sama sem s švedsko grenčico brez alkohola zelo zadovoljna.

Lep dan želim,
Mojca

Super, hvala za informacijo.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

star sem 26 let, pri pregledu pri zdravniku si mi ugotovili zamaščenost jeter(krvna analiza) opažam tudi da imam temnejši urin,in tudi močnejšega vonja…Naj probam s čiščenjem jeter ali? Sam se zavedam in predvidevam da je problem v hitri prehrani, nikdar ne zajtrkujem, jem povprečno 3 krat na dan…

hvala za odgovor!

Rada bi opravila čiščenj jeter zaradi slabega holesterola,ki je bil pred pol leta 6. Držim se diete( malo mesa,maščob,veliko stročnic..). Zdravnik mi je rekel naj pridem na kontrolo po enem letu. Pravite, da je pametno čiščenje narediti spomladi. Je sedaj pravi čas za to, čeprav je zunaj zima.

Boste počakali od prvega infarkta, ali boste že prej spremenili svoj življenjski stilj?

Takoj začnite zajtrkovati, jesti manj hitre prehrane in si tudi kaj skuhati. Predvsem pa pijte več vode, temni urin je vedno znak, da premalo pijemo.

Čiščenje jeter je dobra ideja, ponovite ga vsaj dvakrat!

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

pozdravljen,
prihajam od dr.in moja krvna analiza pokazala,da imam jetra v”okvari”,da sem zastrupljen(moje telo)To mi je vse skupaj zelo čudno,ker zelo pazim kaj pojem,sem bolj na presnem prehranjevanju,pije vodo in čaje,se veliko gibljem…
Je pa res,da pred 15mi leti imela razlitje slepiča in takrat krvni izvidi pokazali,da so jetra v “okvari”.Po poklicu sem frizerka,tako,da je možno,da sem od teh preparatov zastrupljena?Vsake toliko časa imam spuščaje po rokah,vratu.Imam tudi kandido zato pazim kaj pojem.Prosim povejte mi kaj narediti oz.je pametno,da si naredim čiščenje z soljo?
Zdi se mi ,da sem v začaranem krogu,paziš na zdrav način življenja po drugi strani pa izvid kot največji alkoholik!
Hvala za vaš odgovor.
lp.

Najprej o izpuščajih: z njimi telo samo pokaže, kar se dogaja v notranjosti. Enkrat je “sod poln” – strupov telesu je toliko, da jih mora telo izločiti tudi preko kože. Zelo verjetno ste kot frizerka že alergični na določene kemikalije, kandida alergije samo še poslabša. Celostno zdravljenje bo težavno, saj v času, ko bi se npr. zdravili z bioresonanco, ne bi smeli biti v stiku s preparati.

Čiščenje jeter lahko naredite, vendar šele od septembra najprej, ker je čiščenje najboljše spomladi in jeseni.

Slabi izvidi jeter (kot alkoholik) so posledica strupov zaradi kandide in vretja v črevesju. Ti aflatoksini in alkoholi povzročajo podobne poškodbe kot pri alkohoholnih pijačah. Dobro poznam iz ordinacije.

Presno prehranjevanje še pospešuje vretje, zato vam ga začasno odsvetujem, dokler se ne znebite glivic in ne sanirate ćrevesja.

Čiščenje jeter namreč ne bo dovolj, najprej morate pozdraviti črevesje: z dieto, probiotiki in vulkanskim prahom zeolit. tako si boste lahko jetra očistili šele spomladi 2013.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni.

Zanima me kje se dobi vulkanski prah zeolit,katere probiotike in kakšno dieto oz.katera je primerna za mene?
Zdravljenje možno pri vas v vašem centru ali lahko sama odpravim to posledico?

Hvala vam za odgovor,

LP.
K.

New Report

Close