Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje Razlike po prenehanju kajenja

Razlike po prenehanju kajenja

Zdaj je pa minilo tri mesece odkar ga nisem prižgal in tako nameravam nadaljevat. Kako lepo se je zjutraj zbudit,brez občutka,kot da bi ti kdo umrl v ustih.

No,pa je minilo pol leta odkar ga nisem prižgal. Počutje je na vsak način boljše,čeprav mi občasno potegne,da bi ga prižgal. Abstinenčna kriza se mi pojavlja enkrat na teden ali na dva tedna in traja kakšno minuto,tako da se da potrpet. Največja neprijetnost pa je to,da dostikrat sanjam,da kadim. Ko se prebudim,pa pride olajšanje,da so bile le grde sanje.

Ne kadim 3 tedne. Nimam težav “da bi enega prižgala”. Problem so zgolj zelo stresni trenutki. Takrat zgolj pomislim na cigaret. Žvečim nikotinske žvečilne (2 na dan). Prvih 10 dni pa je bilo rahlo peklenskih (beri: znojenje celo noč, slabo spanje, malo spanja, brez koncentracije za delo,… pa še bi se našlo)

Pozitivne lastnosti nekajenja: nisem več utrujena, nimam suhe kože, več časa, več narejenega v službi in doma, ne smrdim kot pepelnik, zobje so čistejši, manj mažem telo z negovalno kozmetiko – ker telo enostzavno tega ne potrebuje več.

Nisem pa opazila, da bi se mi zvečal apetit ali izboljšal vonj (nimam dodatnih kilogramov)

Jaz pa sem pred enim tednom prenehala s kajenjem, pa me samo zanima: ko vdihnem globoko, me močno stisne v pljučih. kamorkoli sem se obrnila so rekli, da je to normalna bolečina, ker se pljuča čistijo in utegne trajati tudi do dva tedna. ker sem vmes še pokadila kakšen cigaret in bolečina ni izginila me zanima, če kakšen je lahko še možen vzrok za tako bolečino in ali je sploh možno, da nastane taka bolečina? kadila sem 4 leta.

hvala za odgovor

po dvajsetih letih kajenja, že leto in pol ne kadim več in prvih 6 mesecev sem kar naprej prebolevala angine dva antibijotika na mesec in bila čisto brez vsake moči po šestih mescih se je to končalo in realiziralo za odvajanje sem imela tablete cgampixs
tako da so mi tudi možgani delali počasnej bila sem zelo trdovraten kadilec saj sem prej že najmanj 10 krat nehala pa mi ni uspelo
sedaj sem zlo vesela da ne kadim več,še vedno se mi sanja, da kadim samo stalno redkeje tako pridejo obdobja ko bi še vedno prižgala pa ne bom ker vem kak križev pot je odvajanje

lep pozdrav darinka stara 35 let

Naj se tudi jaz pohvalim, da ne kadim že osem mesecev. Ko sem se odločila za ta korak me je bilo strah, da ne bom zmogla. Nekaj časa je bilo res težko a zdaj se skoraj ne spomnim več na cigaret. Najtežje mi je bilo v službi, ker pol sodelavk kadi. Če kdo v moji bližini kadi, me nič ne moti in mi ne smrdi. Res pa je, da takoj zavoham ljudi, ki kadijo. Prepričana sem, da ne bom več prižgala cigarete zdaj ko mi je to že lepo uspelo.
Ukvarjam se z drugimi stvarmi – grem na sprehod s psom, res se veliko več sprehajam kot prej
in imam tudi več kondicije ter ne sopiham več kot prej.

Vsem, ki ste se odločili za ta korak čestitam in prosim vztrajajte – splača se.

lep pozdrav 47 – letnica

pozdravljeni!

Stara sem 25 let in ne kadim 2 meseca in 2 tedna (kadila sem od 17. -18. leta). Težave
( izkašljevanje ‘katarja’) so prenehale v trenutku, ko sem nehala…to se je poznalo že 1 dan, ko ga nisem prižgala. Mene občasno še zamika, da bi ga prižgala ampak ta želja traja le kakšno minuto, dve, potem pa mine in se lahko na cigareto sploh ne spomnim.
Glede kilogramov….pridobila sem kakšne 3 kg, ampak ker sem začela bolj športat sem se odločila, da grem na tehtnico takrat, ko bom mela občutek, da sem jih že zgubila 🙂
Nimam več ‘kratke sape’, ne zadiham se takoj, zato tudi veliko bolj uživam v športanju, ki sem ga prej rahlo sovražila, ker nisem nič mogla in bila takoj zadihana.

še velik plus je to, da mi oblačila in zadah ne smrdijo več…sicer me ne moti, da ljudje zraven mene kadijo

Lp, tjasa

Najbolj zanimiva razlika, ki je bila že omenjena: manj nervoze kot ob kajenju. Predvsem zjutraj, nobene nervoze. ZAKAJ? Ali sem res vsako jutro doživljala pomanjkanje nikotina, torej nikotinsko krizo?

Življenje je res lepo, vztrajajmo!

hehe
jst sm nehal pred enim tednom in sedaj je najhujše za mano. Še vedno se moram izkašljevat, imam dosti katarja, pljuča malo bolijo, kdaj pa moram zakašljati zaradi srbečice v grlu, vendar je to normalno kajne?

Zelo smešno se mi zdi da dostikrat sanjam da kadim in potem imam zjutro slabo vest, pol se pa spomnem da sem samo sanjal 😀

aja pa tudi po kašljanju imam okus v ustih po nečem zažganem (kot takrat ko imamo močan kašelj) čeprav zakašljam samo 1x do 2x na uro.

Zdravo,

najprej vsem čestitam za uspešno pot proti nekajenju. Tudi sama sem nehala nekaj dni nazaj. V svoji dolgoletni karieri strastnega kajenja sem prenehala že večkrat, enkrat za leto dni in nekajkrat za par mesecev.

Seveda me sedaj matra nekajkrat na dan, da bi prižgala – predvsem v popoldanskem času doma ampak sem se odločila, da bom trdna v svoji odločitvi. Predvsem zato, ker sem že 3 mesece noseča. In čeprav mi ni največji motiv za prenehanje nosečnost (odvisniki smo vedno egoisti, predvsem na račun naših najbližjih – zelo žalostna resnica), mi je pa misel na zdravega otroka vseeno motivacija sedaj ob prenehanju.

Me pa nekaj skrbi. Nazadnje ko sem nehala, sem imela razne težave – nespečnost, slabost,…torej fizične težave ob odvzemu. Zanima me, ali lahko to razstrupljanje škoduje še nerojenemu otroku ali ne? Pa zanima me zgolj fizični del – stres in ostale psihične vplive se da nekako omiliti.

Ima kdo kakšne izkušnje?

Pa prosim ne mi pisati, da med nosečnostjo ni fino prenehati in da naj pokadim 3 cigarete na dan. Sama sem tako strastna kadilka, da je možno samo ali kaditi na polno ali pa sploh ne kaditi.

LP,

Api

Predvsem čestitke, da ste se odločili za prenehanje kajenja. Ni pomembno, kakšni so razlogi, pombno je, da ste prenehali.

Kar se pa tiče vprašanja, ali je primerno prenehati s kajenjem v nosečnosti, je odgovor ABSOLUTNO DA!!!. Napačne so razlage (tudi nekaterih ginekologov), da je bolje, da se v nosečnosti ne prenehuje s kajenjem, češ da je to za otroka stres. Dokazi raziskav so jasno pokazali, da je prenehanje kajenja bistveno manjše tveganje za otroka, kot nadaljevanje, saj je ob nadaljevanju kajenja otrok v materi vsakodnevno izpostavljen strupom (ogljikov monoksid – zato dobi manj lisika, nikotin – oži žile in se zmanša prehrana otroka v posteljici in še cela vrsta drugih toksičnih snovi). Torej le ostanite nekadilka in držimo pesti za vas.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Lepo pozdravljeni!

Sem nekadilec kak dober teden in ze se kazejo znaki izboljsanja kot omenjeno(vonj, okus), tudi spim bolje in vse manj je glavobolov, ki so bili nekako zelo velika ovira (tudi ponoči). Pokasljevanje je sedaj vse bolj pogosto, kar verjetno pomeni, da se mi cistijo pljuča. Tudi dihanje je postalo bolj sproščeno in umirjeno.
Imel pa sem en problem: Med kajenjem so se mi pojavljale določene bule ali celo rane(gnojne) na lasiscu, kot nekaksni mozolji, sedaj ko sem prenehal s kajenjem pa srbecice preprosto ni več in tudi te bule preprosto izginjajo. Zaradi tega sem bil tudi pri svojem zdravniku, ki mi je predpisal določeno mazilo pa tablete(Amoksiklav) to seveda ni nič pomagalo.

Ali ima kdo podobne iskusnje! Hvala za odgovor!

Srečno nekadilci, uspelo nam bo! SREČNO!

Volja in trdna želja naj bosta ključ do uspeha………

Evo, še ena na novo pridružena… čas: točno 4 tedni, razlog: po kratkotrajni bolezni mi cigareta enostavno ni več zadišala. Konec tedna me čaka prvi večji preizkus – zabava. Ob kozarcu vina pač paše enega pokadit, ne? Držite pesti, da mi bo uspelo…

Živjo,

svoj zadnji cigaret sem prižgala 6.2.2010. Mineva torej teden dni in samo sebe sem že oklicala za nekadilko. Kadila sem 7 let in pol. Sedaj sem v drugo noseča (med prvo nosečnostjo nikakor nisem uspela ostati nekadilka) in kmalu bom tudi že rodila. Nisem ponosna koliko nosečnosti sem zopet prekadila, očitno moj egoizem res ni imel meja. Moj namen je ostati nekadilka, me je pa strah dejstva, da nikoli več ne bom prižgala cigarete (???) – ali se še komu take misli pletejo po glavi? Kot da je cigareta res neko olajšanje, pa čeprav vem da ni…

Po 40-letih kajenja sem 14 dan brez cigarete.Trdno sem se odločila,da preneham in sem se nasmejala vsem,ki ste napisali,da vam vse smrdi…Zanimivo-najbolj se srečujem s temi stvarmi,tako,da so mi že spraševali,če bom ena tistih groznih,ki jim gre kasneje vse na živce pri kadilcih.NIKAKOR NE!
Sem že ugotovila,da sem lahko med kadilci-ne preveč,ker me moti,da ne kadim-ampak prižgem ne! Muči me nekoliko prehrana in sem sedaj še te zadeve omejila,ker imam že tako preveč in da bi dobila še zraven-nisem pa nič naredila.Prav to me najbolj skrbi,ker mi gre na živce oboje- teža in cigareti! Ne morem pa povedat koliko pohval sem sprejela in kako je okolica vesela!Spomnim se pred letom dni,da sem imela eno tujo skupino na izletu in sem kadila na vsakem postanku-starejši možakar pa me je kar malo oštel-“ali ste že spet kadila-kako morete?”
Upam,da mi “hudički” v glavi ne zmešajo štren in me pregovore-saj imam občasno res težave prav z njimi…hahah!

Bravo Tatjana. Tudi jaz po novem spadam med nekadilce. Pravzaprav še ne morem reči, da sem nekadilka, danes je namreč šele 30-ti dan brez cigarete. Prej sem pa kadila 33 let, škatlico na dan. To je moj drugi poskus, prvič sem nehala pred 10-imi leti. Nisem kadila 3 mesece, brez kakršnih koli problemov, tudi zredila se nisem niti za pol kilograma. Potem sem ga pa prižgala, kar tako, prepričana da eden mi pa ne more škoditi, da bi me nazaj potegnilo med kadilce. Pa mi je škodilo in sem spet začela. In velikokrat mi je bilo žal, da nisem vztrajala. Zdaj me včasih malo zamika, pa si rečem, glej kako se sedaj dobro počutiš, lažje dihanje, hoja v klanec pa to. Upam, da bom tako pozitivno razmišljala še naprej ter da me tudi kakšna stresna situacija ne bo premamila, da bi si ga prižgala. Malo imam sicer problemov z apetitom, samo se bom probala tudi na tem področju malo kontrolirat. Vsem , ki ste se podali na pod odvajanja od kajenja želim čim več uspeha pa trdne volje pa pozitivnega razmišljanja, pa se za spodbudo še kaj pišemo na tem forumu.

3 tedne ne kadim,prej 2-3 škatle 10 let.Sem pa sedaj postal psihično nestabilen-nihanje razpoloženja,potrebe po cigaretu nimam več.Bo to minilo?

Po dobrih dveh mesecih nekajenja na 20 let kajenja, sem poleg izboljšanja splošnega počutja, okusa in vonja, opazil, da se je “moška” kvaliteta in kvantiteta neverjetno izboljšala…;) Naj dodam, da vsak dan redno telovadim 30 minut – tudi to je verjetno delen vzrok temu?
Kaj naj rečem…ko da bi bil 20 let star…žena je zelo zelo zadovoljna. Nisem si mislil, da nekajenje in vadba tako vpliva na te stvari…

Spoštovani!

Psihična nestabilnost je del abstinečnega (odtegnitvenega) sindroma. Organizem se počasi navaja na delovenje brez nikotina. Vsekakor bodo tudi težave, ki jih navajate minile. Poskusite jih premagovati predvsem s telesno aktivnostjo. Predvsem pa zdržite. prepričan sem, da lahko in držim pesti za vas.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

New Report

Close