Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje prvi znaki nosečnosti

prvi znaki nosečnosti

Pozdravljene bodoče mamice,
Tudi jaz sem prejšnji teden izvedela, da v meni raste novo življenje!!
Imam pa problem. Imam že dva tedna krče, včasih so kar hudi.
Pri G sem pa naročena šele drug teden! Kaj je to normalno??
Drugače me pa spremljajo standard znaki: občasna slabost, povečan apetit, peče me zgaga, večkrat grem na wc, utrujenost,…

Že v naprej hvala za odgovor

imam problem..stara sem 20 let in od avgusta ne jemljem več KT..zadnjo menstruacijo sem imela konec septembra,od takrat dalje pa ne več..sicer sem bila v začetku oktobra operirana in sem izgubila precej krvi,ki so jo nadomestili s transfuzijo..okoli 8.12. pa sem imela nezaščiten spolni odnos,vendar fantu ni prišlo vame..do sedaj sem naredila 4 teste nosečnosti (CB,babycheck,itd…) in vsakič je pokazalo negativno..sedaj pa imam že nekaj dni občutek kot da bom dobila menstruacijo (črvičenje v trebuhu) in od včer imam zatekle bradavičke in me tudi bolijo..ali je možno da sem noseča kljub testom,ki kažejo negativno?

Pozdravljene.

Evo moj problemček-s fantom sva imela nezaščiten spolni odnos v začetku januarja in potem sem pričakovano, okrog 17. dobila menstruacijo. Zdaj pa me že par dni bolijo jajčniki, slabo mi je za umret in tak občutek imam kot da bi me hotela pečti zgaga ampak je bolj blago. Kakšne so možnosti da sem zanosila? Poznam primer moje kolegice, ki do 5 meseca sploh ni vedela da je noseča, saj je imela menstruacijo in nobenih znakov da je noseča. Mi bo test pokazal pravi rezultat, glede na to, da sem imela menstruacijo ali lahko pride do napake?

Za odgovore se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

Pred 4 dnevi sem imela zaščiten spolni odnos, vendar me je fejst strah da sme zanosila, namreč bol pogosto hodim na wc, zvečer se mi vrti, in hitro menjam razpoloženje. Menstruacija naj bi prišla komaj konec drugega tedna. so kakšne možnosti da sem noseča??? prosim odgovorite ker sem res obupana!!!!!

Lala, vedno obstaja možnost, da si zanosila, ampak tako hitro ti pa koncentracija hormonov ne more narasti, da bi občutila neke blazne znake. Pa sama še nisem slišala, da bi bilo normalno, da bi se nosečnicam vrtelo. Velika verjetnost je, da je pri tebi trenutno prisotna predvsem psiha.

Jaz sem imela zadnjo M 15.12. in potem nič. Me je že zvijalo, slabo mi je bilo, jedla kot nora in še več jedla… In potem sem v soboto dobila M. Tudi jaz ne jemljem KT in sva zaščitena samo s kondomom in še to ima potem izliv zunaj. Tako, če bi zanosila, potem bi to res bil čudež. Aja, pa samo enkrat sva v tem času sploh sexala. edino testi in preiskave najbolje povedo.
A vse delate teste? Ko je meni zamujala M, sem se naročila na pregled, vzeli so mi kri, še prej mi je naredila ultrazvok in to je bilo to. Nikoli, ampak res nikoli nisem delala testa doma. A mate tok zasedene ginekologinje? Jaz se naročim z danes na jutri.

No ja, vsem želim pluske in prijetno nosečnost (vidim, da je tukaj še nekaj takih, ki so komaj čakale konec; pri drugi nosečnosti je bil najboljši porod-brez zafrkancije).

Pozdravljeni!

Kar nekaj let sem jedla KT in sem z jemanjem le-teh pred kratkim prenehala zaradi načrtovane nosečnosti. Seveda sem se o vsem posvetovala z ginekologinjo, ki mi je svetovala da jem folno ksl. pred zanositvijo, ampak da ni panike tud če “uspe” v prvem poizkusu.
Zadnjih 14 dni sva bila zelo aktivna na tem področju (tudi nekje čas ovulacije).
Zadnje dva dni se počutim slabo, določena hrana mi niti ne diši, na WC hodim precej bolj pogosto kot prej,… vendar mi menstruacija še ne zamuja, kajti ta je pričakovana nekje čez en teden.
Če bom nardila test se bojim da bo negativen, ker je preteklo premalo časa, še en teden me bo ubijala moja radovednost… zanima me ali je možno, da se prvi znaki nosečnosti pojavijo cca. 10 dni po zanositvi (kar mi je sicer dokaj nelogično).

LP in hvala za odgovore

Raje kot realen test imaš lažno upanje, ki ga pričakuješ od nas???
No pa naj bo. Mogoče si pa res noseča, možno je, zakaj pa ne.

😀 hvala za spodbudo… no ja saj to mi je dokaj jasno, da je prej kot ne le želja 😉

heii.

jes mam pa en problemček. s fantom sma mela nezaščiten spolni odnos pred malo več kot tednom dni. nekaj dni po tistem sem nomalno dobila M ki pa ni trajala tako dolgo kot ponavadi.zdaj pa me vedno pogosteje peče zgaga, imam kovinski okus v ustih, občasno mi je slabo…ali so to res znaki nosečnosti? je možno da nisem noseča?????

aaa pomagajte prosim kr bom vmrla od skrbi

Testi povejo vse, ugibanje je le ugibanje!

lp
škratek

živjo!mene pa zanima če je možnost da sem nooseča ,kljub temu da redno jemljem tabletke in da nisem imela ta mesec M.malo so me bolele prsi in bradavice.pa zdaj me že 2 dni boli trebuh!pa na wc hodim bolj pogosto.kakšna je možnost?hvala

lep pozdrav

ajda501, to črvičenje nič ne pomeni… Vsaj pri meni ni. Po 1. in po 2. ET-ju sem imela enake simptome. Nekje 3. oz. 4. dan me je ponoči ful črvičilo. Vendar je bil prvič -, drugič pa +. Zdaj čakam na 1. UZ…

Pozdravljeni!

Zanima me, če kakšne tablete oziroma antibiotiki lahko vplivajo na menstruacijo (da je dlje časa nima, beri 4+ dni).

Lp

Pozdravljene!

Zanima me, če je katera od vas, ki ste že rodile ali pa ste noseče, imela zelo suho nožnico in pa povečan izcedek v prvih tednih nosečnosti?

Živjo!
Mene pa zanima če sem noseča.Menstruacija mi zamuja 4 dni,ampak kakšnih drugih znakov nimam le da me občasno boli v spodnjem predelu trebulah.Kakšen mesec jemljem tabletke TIFOL-folna kislina.Čez koliko dni naj naredim test nosečnosti?
Lep pozdrav in že v naprej se zahvaljujem za odgovore!

lahko ga že narediš, če ti zamuja 4 dni.

Pozdravljene!
mene pa samo zanima, če morda katera pozna kakšen primer, da je punca zanosila pri nezaščitenem spolnem odnosu, kljub temu, da fantu ni prišlo vanjo? Zaradi nekakšnih vmesnih izlivov, ki naj bi bili prav tako nevarni?

L.p.

ja, pred “glavnim” izlivom pride do predizliva, v katerem so prav tako spermiji.

naprej čestitke novejšim nosečkam. prebrala sem vse za nazaj in naj povem tole. ni nujno, da je kakšen znak. jaz nisem imela posebnih znakov pa sem bila kljub temu noseča pa nisem vedela 6 tednov. zdaj ko pa se trudiva v drugič pa enostavno ne gledam na te znake, ker me tako in tako pred m bolijo prsi, čeprav ta mesec drugače kot prejšnji, bolelo me je spodaj kot, da jo bom dobila pa me je prenehalo, dokler ni m in test ne pokaže pluska, je težko vedeti ali si noseča ali ne, ker bolj kot misliš na znake bolj so očitni pa ni nujno, da je to to.

ena je spraševala za tabletke do 72 ur, so zanesljivi verjemi.
tiste, ki že lep čas nimate m bi bilo bolje, da greste na pregled in na odvzem krvi, tako boste najbolj sigurne.

jaz še vedno upam, da .4. ne bom dobila m za test se mi pa zdi še prekmalu,ker ni še čez tisti dan.

še enkrat čestitke nosečkam pa lepo mirno nosečnost.

New Report

Close