Najdi forum

Projekt: Izguba kilogramov

Ti držim pesti … Ko te zamika kaj prepovedanega, počakaj 5 minut.

Živjo, moje naslednje tehtanje je v ponedeljek , sicer nekega dobrega občutka nimam … ampak bomo videli ;). Nekih velikih kiksov sicer nisem delala, jem po planu brez sladkarij in OH-jev, pregrešim se sem in tja s kakšnim sadnim jogurtom.
Anabina pride obdobje ko nam kilogramčki nihajo in uidejo s pood nadzora, važno da si pravočasno opazila in začela urgirati.
Matruška pride tak čas, jaz se letos kar dobro branim krofov in mišk, malo telovadbe pa bodo sladki grehi in pridobljeni gramčki izginili 😉
Namesto kruha si občasno pripravim domače ploščice, iz jajčka, žliče smetane, malo sira in semena in v pečico na 180 za 20 minutk.
Moj današnji jedilnik
Z: voda z aloe vero, turška kava z mlekom, pest oreščkov, kokosov jogurt
K: hruška-naši, 1 dcl navadnega jogurta
V: juha z fižola, zelja in hrenovk, palačinka z banane in jajca

Februarka zanimivo se slišijo tele tvoje ploščice. Kakšno seme pa uporabiš? Smetana kisla?
Hvala.

bučna in sončnična semena, smetano pa kislo, ko bp use zmešala nastane taka pacasta masa jo jaz dam kar na peki papir, .

Hvala Februarka. Gotovo poskusim. Bi hotela napisat še razmerja, koliko česa, vsaj tako na grobo. Hvala.

Danes mi je uspel ok dan. Sicer nisem naredila ingverjevega napitka, ampak je bila pop. malica iz dveh crispy ploščic, dveh rezin sira in pol paprike, po treningu pa banana in navadni jogurt.
Zadovoljna.

evo recept za domače ploščice iz semen :
1 jajce
2 žlici kisle smetane
1 manjša kavna skodelica naribanega sira
1/2 manjše skodelice sončničnih in bučnih semen
ščepec soli
vse skupaj zmešamo in pečemo na peki papirju
je precej pacasto tako da na peki papir nadevamo z žlico in potem malo potlačimo
v šečici se peče na 180 dobrih 20 minutk
masa zadostuje za 4 ploščice
matruška upam da ti bodo všeč 🙂
moj današnji dan
Z: hruškov jogurt z banano, kava, aloe vera z vodo
K: 2 mandarini ostanek jogurta z banano od zajtrka
V: majhna skodelica sirovih raviolov, bananina palačinka z 81% čokolado in jogurtom
bananine palačinke brez moke so super
za 2 palačiniki potrebujemo
1 jajce
1banana
kokosova moka ( grobo mleta)
1 žlica kakava
0,5dcl mleka
če se boste hotele kdaj malo bolj zdravo posladkati 😉

Teza 89.3, vceraj sem jedla enako kot v nedeljo, samo zvecer je padla se ena Raffaelo kroglica.
Punce, dobre recepte pisete. Jaz sem nasla zamenjavo za kruh, ki mi zaenkrat ustreza, ovsena palacinka. Bo pa verjetno potrebno tudi kaj novega probat, da se ne navelicam. Danes je ze cetrti dan, ko ne jem toliko OH in pocutje je OK. Zelja po kruhu in sladkarijah sicer obstaja, ampak se da zdrzat. Se mi je pa cisto spremenila prebava – na bolje, nic napihnjenosti.
Naredila sem Raffaelo kroglice in so super, obozujem kokos. Seveda brez cukra, sem uporabila Sukrin.

Februarka hvala za odlična recepta. Se že cedijo sline 😉 Sporočim ko poskusim, a že zdaj vem da mi bo všeč, glede na sestavine.

Anabina pridna si! Bravo. Tudi tvoja tehtnica se strinja z mano 🙂

Z: polenovka, kos rženega kruha, dcl bananinega šejka z mlekom
M: porova juha, dve crispy ploščici z porom in dve rezini sira
K: domači bučkoburger (kajzerca, bučkin polpet, solata, paradižnik, sir, jogurtov preliv, nekaj kapljic majoneze, zemfa in ketchapa). Tole ni bilo najbolj idealno, a dokler je tako poredko je ok.
V: kuhana cvetača in korenje na maslu in drobtinah, tuna

Pa enourno vozičkanje po soncu.

Jutri poskusim speljat brez kruha. Sem pa malo preračunala, da pojem pol kg rženega kruha na teden, kar je v primerjavi s pol leta nazaj čista zmaga. In približno enkrat tedensko si privoščim belo kajzerco ali žemljo.

Evo sem stestirala palačinke. Okusne, amak za kreacijo bi me pa Bine skritiziral 😉 je bilo bolj podobno smornu. Potem sem delala manjse, res majhne, te so še nekako obdržale obliko. Mi je pa pasal okus po kokosu zelo. Pa tudi sita sem bila dolgo.
Lp

Mogoče bi veljalo recepte zbrati v posebni temi.

Jaz sem tudi ljubiteljica ovsenih kosmičev. In pečem palačinke iz njih. Iz podobne mase je mogoče speči tudi mafine, če imate kakega alergika na mleko in jajca v bližini. Pa seveda biskvit, je pa treba nekaj poskusov, da zadeneš pravo razmerje sestavin.
Jaz v namočene in zmiksane kosmiče dodam moko. Bom pa enkrat poskusila tudi z zmletimi kosmiči, torej da bodo kot moka.
Masa za palačinke ne sme biti tekoča, ampak precej gostejša od tiste klasične. Sem pa ravno zaradi ovsenih palačink kupila novo ponev za palačinke, ono manjšo brez roba in se res veliko lepše spečejo.
Aja, ovsene pal. so primerne tudi za nadevanje kot tortilje oz. za kanelone.

Jaz pa krofov nisem nikoli marala, tako da s tem nimam problemov. Vsaj nekaj 🙂 Mesa pa itak ne jem, tako da se mi tudi postiti ni treba. Sem si pa kar dva dneva zapored pripravila kosmiče z lešniki, kakavom, rožiči in čez smetano. Za sladico. O kcal ne bi, te pa fajn prepuca.

Ja Matruska, , midve sva, kolikor sem brala, najvecje fenice kruha. Problem je to, kot je napisala Aloha, ce ga zjutraj jes, mas potem cel dan lahko tezave. Jaz ze spadam med te ljudi, sicer prej tega nisem imela, zadnje case pa vedno vecje probleme z napihnjenostjo.
Zato sem ga cez dan zamenjala z drugo hrano, zvecer ga pa (zdaj v procesu hujsanja) itak ne jem.
Teza danes: 89.4
Vcerajsnji jedilnik:
Zajtrk in malica enako
V: rizota s tuno, piscanec od vceraj, solata s fizolom, Raffaelo.

Ja kruharce 🙂 Meni rženi odgovarja, mi ne naredi slabo… Kruhu se nisem pripravljena čisto odpovedat za nobeno ceno 🙂 Mi je pa danes upel dan brez!

Z: bananine kokos palačinke (no bolj šmorn) 😉
M: 2dcl čiste goveje juhe, pol malega krožnika cvetače in korenja na maslu in drobtinah, dve rezini sira
K: ješprenova rižota s piščancem, porom, radičem, parmezanom in solata
V: skodelica okisane ješprenove rižote (ala solata)

Od miganja slabo uro r družinskega rolanja.

Dobro jutro.
Teza 89.1kg
Vceraj sem jedla:
Z: ovsena palacinka, paprika
M: makadamije, lesniki, jabolko, Raffaelo
V: rizevi peresniki z bolonjsko omako, solata s fizolom.
Kolicinsko je to:
Z: 4 zlice ovsenih, 2 jajci, pol velike paprike
M: pri malici cca 60-70g oresckov
V: 100 g suhih rizevih testenin ali cca 180g kuhanega riza, 200 do 300 g mesa ali omake.
Mascobe ne merim, razen za zajtrk vem, da jo porabim pol kocke kokosove masti za ovseno palacinko.
Ta vikend bom se bom lotila iskanja receptov, predvsem za zajtrk, da bom jedla se kaj drugega namesto ovsene palacinke.

Z: polenovka, dve crispy ploščici
M: prosena kaša na mleku (ostanki za otroki ;))
M2: nekaj žlic tenstanih jabolk in pire krompirja (ostanki drugič :))
K: ješprenova rižota, solata
M: dve rezini dimljenega lososa z rukolo
V: manjša skodelica okisane ješprenove rižote

Teza 88.6
Vceraj smo sli malo zurat, plesat….pa je slo pol kile dol, ampak bo slo verjetno tudi gor, ker danes samo polezavam in jem.
vcerajsnji jedilnik:
Z in M: standard
V: rizevi rezanci s tuno
Ob treh zjutraj: konzerva skuse, rizeve ploscice.
Ja, bilo je tud nekaj alkohola, sem pa spila tudi precej vode, tako da kaksnih posledic v obliki macka ni.
Danasnji jedilnik:
Z: ovsena palacinja s papriko in cebulo, 2 topljena sircka, pecen prsut, 2 Raffaelo kroglici
K: sarme, skoraj brez mesa, zato se par domacih hrenovk, pire krompir
M: jabolko, banana
Za vecerjo pa bo piscancja rizota in solata.

Jaz pa danes nič kaj pridna glede hrane:

Z: dva kuhana jajca, kos rženega kruha, maslo, sir
K: testenine s tuno, korenjem, bučkam, papriko (tu sem bila kolicčinsko še pridna)
M: kos potice in lunca (90letni babici pač ne rečeš ne)
M2: še en kos potice in pol žemlje z mortadelo (tole je bilo pa mimo) 🙁

Teza danes: 88.9
Zjutraj malo v hribe, za zajtrk-kosilo pa sem jedla:
Rizota in eno piscancje bedro od vceraj, svijnski trakci peceni z zelenjavo (cebula, zelje, paprika), par koscov pecenega krompirja, zelena solata.
Za malico bom jedla jabolko, za vecerjo pa nekaj pecenega iz ovsenih in zelenjave (recept se iscem) pa solato.
Kako je pa ta pecena zelenjava, narezana na trakce dobra…se posebej zelje. Idejo mi je dal sin, ki je vceraj to jedel z rizevimi rezanci..res vrhunsko.
Tako da bom ta teden verjetno vecino casa v kuhinji sekljala zelenjavo. Pa prosena kasa bo na jedilniku, en dober recept za pripravo sem ze nasla na jedilniku (pecena v pecici z zelenjavo in sirom).

Teza 88.9
Vceraj za vecerjo pripravila polpete iz ovsenih z zelenjavo (cebula, cesen, paprika), zraven se par hrenovk in solata.
Prejsnji teden sem shujsala 0.8kg (ce ne stejem tistega gor-dol kilograma), kar je v redu.
Cilj za naslednji teden je -0.5 kg ob podobni prehrani, poskusala bom bolj raznoliko jest in seveda gibanje po nacrtu-3x fitnes in kaksna vzpetina konec tedna.
Uspesen teden zelim!

Z: banana in jabolko z dcl vode- zmiksano v napitek
M: zelenjavna juha, 2 paprikina mafina (jajce, paprika, skuta, slanina, sir)
K: pečena paprika filana s skuto, jajcem in šunko, čebulo ter parmezanom, prva skleda domače solate z maminega vrta 🙂
V: zelenjavna juha, dva paprikina mafina

Tudi miganje nad pričakovanji.

Teza 88.9
Vcerajsnji jedilnik:
Z: ovseni polpeti od prejsnjega dne, sir, paprika
M: makadamije, lesniki, kefir, Raffaelo
V: rizevi peresniki z bolonjsko omako, solata s fizolom
Vceraj sem res na polno delala v fitnesu, tako je danes prisoten muskelfiber. Centimetri tudi kopnijo, v primerjavi s prejsnjim teden je -1cm na bokih, -1 cm na pasu in -2cm na stegnih, kar tudi vidim po hlacah.

New Report

Close