Najdi forum

Projekt: Izguba kilogramov

Anabina, na porodniški je mnogo čass za kuho, pa še uživam ob tem, tako da je mnogo lažje malo bolj pestro kuhati kot če hodiš v službo. Ko bom šla nazaj si bom morala naredit konkreten plan jedilnikov, kaj bom nosila seboj za malico, da ne bom pristala na bližnjem bureku ali pici…

Z (7:00): prosena kaša na mleku
K (11:15): ajdova kaša z jurčki in bučkami (ja že tretji dan ;)), četrt hrenovke, tanek kos rženega kruha (30 dag)
M (14:30): čokoladni muffin z nutello
V (17:30): piščančja obara, polovička hrenovke, kislo zelje
V2 (20:00): 70g skuše na žaru, tri velike žlice kuhane koruze, tanek kos rženega kruha (30 dag)
Trenutno se pa kuha še kostanj…

Vsi obroki so bili res majhne porcije, komaj zadovoljive. Sem stehtala kaj pomeni tanjši kos kruha (25-35 dag).

Miganje: dve uri gobarjenja popoldan in zvečer 1,5 ure hoje (vzpon na hrib in dol).

Vceraj je bil en kaos od dneva, mi je pa uspelo iti na fitnes.
Hrana;
Z: kruh, mehko jajce, jogurt
M: jabolko
M: kruh, jajce, sir, kisle kumarice
Popoldan: 10 mandljev, 1/2 proteinske ploscice, 6 krekerjev
V: konzerva skuse, 2 rizeva vaflja, koscek poli salame.
Jao, sem pa res pojedla vse zivo. Ampak me je bilo strah, ker sem bila v totalni guzvi, da bom premalo jedla…no pa mi je ratalo kar neki pojest.

Ne boste trajno shujšali, dokler vaše telo misli da ste varni v debelem telesu. Zakaj telo tako misli, je pa vprašanje. Telo bo vse naredilo, da vas zaščiti. Lahko so psihični problemi, pomanjkanje hrane (hitre diete), itd. Podzavestno vas sili, da veliko jeste in se malo gibate. Zapomni si tudi način določene diete, ki prihodnjič nikoli več ne bo delovala, prav zato ker vas telo želi zaščititi. Telo morate programirati, da bo želelo biti vitko. Sporočiti mu morate na primitiven način. Kako vam bo torej uspelo prepričati, da bo telo želelo biti vitko? S pranjem možganov. Nekdo bi vas moral totalno prepričati, da je recimo čokolada v bistvu iz driske, da je kruh poln zelenih smrkljov tistega peka, da je v soku urin, da je fila od torte navadno bruhanje. skratka da se vam redilna hrana upre.. To je edina pot do trajnega uspeha.

🙂

Z (9:00): jajčka z jurčki, čebulo in petršiljem ter pol hrenovke
K (14:00): dve zajemalki piščančje obare, dva čevapčiča in kotlet na žaru, kislo zelje in rdeča pesa, dve žlici prebranca
M (20:00): domač jabolčni štrudel
V (21:30) po telovadbi: navadni jogurt z pol banane in žlico medu

Miganje: 45 min vaj iz YT

Matruska, sem si ogledala tvojo vadbo…meni se zdi super. Ta prave vaje za celo telo.
Danes me je obsedel gluten. Ne vem..premlevala sem Sebastijanove nasvete, brskala po netu in pri sebi nasla vse simptome, ki jih povzroca gluten. Tako da bom pojedla svoje besede glede kruha, testenin in poskusala ze zdaj vse to spravit minimum.
Danasnji jedilnik:
Z: polnjene paprike, solata
K: pecen oslic v pecici, krompir, zelenjava z malo masla, solata
M: 3 mandarine, 15 mandljev, rebro jedilne cokolade
V: 2 stiroporcka, sardele-konzerva
Sem pa tudi brala o teh rizevih ploscicah-stiroporckih, da so pred 5-imi leti vsebovali neke strupe…to naj bi zdaj bilo OK. Upam da res, ker bom potrebovala neko konkretno nadomestilo za kruh in testenine.

Ja se strinjam, tudi sama sem opazila, zdaj ko sem konkretno zmanjšala bel kruh in testenine,dase po takih obrokih ne počutim najbolje. Ko sem začela pisat na forum mi je Kaven ali pa Pravakava dobro napisala, da je kruh precenjen, da ga vtikamo povsod zraven… pa nisem hotela vrjet, ker si nisem predstavljala, da se da preživet tudi brez treh kosov kruha vsak dan. Ampak se da. Zdaj ga (razen občasnih padcev) pravzaprav sploh ne pogrešam več toliko in mine celo par dni, da sploh ne uživam kruha. Človek se res vsega navadi…

Danes:

Z (9:00); 40g popenovke na belo s kosom rženega kruha, pol malega krožnika umešanih jajc s hrenovko, surova paprika
K (12:30); 2dcl goveje juhe (samo tekočina), špinača z blitvo na maslu, pire krompir, dva čevapčiča, zelena solata s fižolom
M (16:30); špinača z blitvo na maslu, pire krompir, govedina iz juhe (vse skupaj za pol majhnega krožnika)
V (19:00); dve pirini palačinki z domačo jagodno marmelado

Miganje: nula

Drugo tehtanje, odkar pisem ta dnevnik: 93 kg, to je -0,4 kg, kar je OK.
Vcerajsnji jedilnik:
Z: riz, svinjski zrezki z gorcico, solata
M: banana, 15 mandljev
M: 2 rizeve ploscice, ementaler, jogurt
V: 2 peceni jajci s kuhanim krompirjem.
Vikend sem prezivela brez kruha in res ni bil problem. Skuham si riz, krompir, pa gre. Kaj pa v sluzbi, kjer pojem tri obroke? Eden izmed teh je sicer sadje, ostala dva pa sta bolj konkretna. Ce bi imela moznost bi si pogrela kaksno enoloncnico, ampak nimamo ne kuhalnika, ne mikrovalovke.

Pozdravljeni,
me je kar malo nasmejal zelo nazoren zapis “Oneway-a”, v katerem pa je veliko resnice. Tehnike prepirčevanja sebe, oziroma vizualizacij hrane in gnusnih prizorov z namenom prenehanja uživanja določene hrane, se uporabljajo, uspešnost je zelo odvisna od posameznika… Zelo pomemben faktor pri vzdrževanju odvečnih kilogramov pa se v praksi izkazuje zaščita sebe (torej občutek varnosti) in včasih se zdi, da je ravno to pomanjkanje občutka varnosti ključnega pomena, oziroma ovira na pote do izgube kilogramov. Če koga to področje zanima podrobneje, priporačam v branje: Jon Gabriel: Gabrielova metoda hujšanja ter Amanda Sainsbury – Salis: Zakaj shujševalne diete redijo?

Želim veliko uspehov in vas lepo pozdravljam,

Se strinjam, Amanda Sainsbury- Zakaj shilujševalne diete redijo je res res vredna branja. No saj vrjamem da je Gabrielova metoda hujšanja tudi, ampak prvo sem prebrala in dam roko v ogenj da vam bo všeč in v dodatno motivacijo. Jaz sem jo kar kupila, in jo redno listam. Sploh se mi dopade avtorica, ki je to metodo sama dala skozi in odvrgla 25 kg za vedno…

Ja. Redilno hrano moramo povezati z nečem kar se nam v resnici upira in za nič na svetu nebi dali v usta. Pomislimo kaj so te reči, poiščemo slike najbolj ogabnih prizorov, si jih natisnemo in jih vedno nosimo s seboj v denarnici. Ko nas prime košček tortice ali se nas loti požrešna ura, te slike potegnemo ven in vso pozornost preusmerimo vanje. Dvomim da bi kdo hotel jesti torto ob pogledu recimo na ogabno nogo polno gljivic.

No, pa sem spet nazaj.
Vikend, ja, moja najšibkejša točka, ko vse odpove.

Oz pri meni odpove itak že vse po dveh dneh – sem ultra pridna, se dobro počutim, in si spet dovolim stare pregrehe. Prvi dan samo malo, češ saj lahko, saj sem bila dva dni pridna in ni tako težko bit priden, tole še pojem, pa bom jutri spet nazaj disciplinirana. Hja, figo, naslednji dan si dovolim samo še več … Kako naj se rešim tega začaranega kroga?!

Današnji jedilnik (do sedaj in planirano za naprej):
dopoldne: 1 banana, 2 mandarini
kosilo: ajdova kaša (70 g nekuhane) in zelenjava
večerja: skuta z borovnicami

PepiBlotn sem daleč od strokovnjaka, a če smem, bi rekla da je ta tvoj današnji jedilnik stradanje in ne uravnotežena prehrana. Sicer super če imaš cilj shujšati čimveč v čim krajšem času, ampak saj najbrž veš, da na tak način ne boš sposobna jesti celo življenje. Ne vem no. Upam da ti bo kdo bolj izkušen znal svetovati bolj strokovno. Sem pa prepričana da se bo strinjal, da je tale menu, daleč od urejene prehrane.

Matruška, se absolutno strinjam. 😀 Ampak dopoldne sem bila v službi in ni bilo časa, pa v resnivi res nisem nek hud dopoldanski jedec, bom pa res zdajle eno malico še vmes vnesla, potem zvečer pa skuta 🙂

Hm…tole povezovanje hrane in nekih gnusnih slik je meni osebno cisto mimo. Do nobene hrane nocem razviti tako negativnega odnosa. Nauciti se je potrebno, da jes z veseljem, tudi ce kdaj pojes kaj prepovedanega. Ce jes s slabo vestjo, je brez veze, ne uzivas niti takrat ko jes, potem se sekiras in na koncu koncas v zacaranem krogu prenajedanja. Ne predstavljam pa si kako je nesrecna oseba, ki kljub gledanju slik poje tortico, kajti moc navade jesti prepovedane stvari pri debelih ne mores trajno odstraniti na ta nacin (moje mnenje), slej kot prej pade v skusnjavo. In jaz se tem skusnjavam ne mislim odpovedati, poskusala jih bom imeti pod kontrolo, ce mi bo pa kdaj sedla tortica, burek…bom z veseljem pojedla.

Pri meni je šlo danes tako:
Z (8:00); ovseni kosmiči s koščki čokolade v 2dcl mleka
M (11:00); pest rdečega grozdja, ena crispy ploščica, 20g polenovke na belo, pol sveže paprike
M2 (13:00); dve zajemalki piščančje obare
K (15:00); goveje meso iz juhe, pečen krompir in korenje, radič z jajcem (vse skupaj za en majhen krožnik)
V (19:30); popečen malancan na maslu z česnom in čebulo, rezina rženega kruha, pol surove paprike in ena pohana šnita 🙂

Danes lahko rečem, da sem prvič pojedla to pohano šnito iz belega kruha brez slabe vesti, ampak zdaj sem res prepričana, da vprašanje kdaj jo bom spet, ker me je takoj začelo špikati v trebuhu. Res opažam da mi bel kruh povzroča težave. Je to samo psiha? Ne vem. Ampak prej me ni nikoli zbadalo, nisem postala napihnjena, zdaj pa ko sem ga skoraj spravila na nulo, mi vsakič ko ga zaužijem povzroča tole…

Pepi..vikendi res znajo bit problem. Med tednom se stvari dogajajo po nekem ustaljenem urniku, pride vikend in vse kar si med tednom izgubil dobis nazaj. Meni je uspelo na ta nacin, da sem po ne vem koliko taksnih tednih uspela samo sebe prepricat, da je zdej je pa res dost, a ni skoda da cez vikend vse podres, kar zgradis med tednom? Trenutno mi je uspelo v zadnjih dveh tednih jest po nacrtu, korak prej pa je bil, da sem nekaj tednov cez vikend vsaj drzala tezo. Ja res ni lahko spreminjati nacina zivljenja, ki si ga bil vajen leta zato je pomembno, da najdes nacin prehrane, ob katerem bos pocasi napredovala, ne naenkrat skenslat vse tebi najljubse hrane, pocasi in zavedaj se, da bos to lahko se vedno jedla, vendar manj kot prej.
Moj danasnji jedilnik:
Z: banana, jogurt
M: crna zemlja, sir, kisle kumarice
M: jabolko
Po fitnesu: 1/2 proteinske ploscice
V: riz, piscancja prsa v smetanovi omaki, solata

Matruska, poskusi naredit drugic snito iz rzenega kruha, ce mislis, da ti je skodil bel kruh, bos videla reakcijo. Meni pohana snita oblezi v zelodcu, ni vazno iz kaksnega kruha.

Ma ja, hčerka si je zaželela šnite pa sem naredila zanjo, in si rekla, pa naj bo še zame ena po dolgem času. No in potem tako presenečenje kako zoprno počutje je sledilo. Ne vem, ržen kruh bi pomojm lohk namakala en teden v mleku pa se ne bi napil, sploh me je pa minila želja po tej hrani, in sem prav srečna da sem prišla do tega. In sploh, jih za večerjo ne mislim več delat, če še kdaj, potem za zajtrk, za zvečer je pa to čisto pretežka hrana, pa jo lahko še tako pivnaš s papirno brisačo 😉 zdaj je že malo bolje, ampak kot praviš, mi je obležala v želodcu. Še pred parimi meseci sem bila sposobna pojest tri, pa me ni nič tiščalo. Hura za napredek! 😉

New Report

Close