Najdi forum

Projekt: Izguba kilogramov

Torek:
Z: kos kruha in topljen sirček, banana
M: ovseni napitek
K: orada, popečene bučke, nekaj kosov pečenega krompirja, solata
M: regrat z ocvirki
V: pašta fižol

Danes:
Z: kos kruha z maslom in toast (šunka, sir)
M: zelenjavna juha, solata z olimskim sirom
K: pašta fižol s prekajenim mesom, solata
V: ingverjev napitek (še v planu)

No ja. Ni prehudo, lahko bi bilo tudi bolje. A se še lovim, glede na povsem nov ritem zdaj v službi.

Danes je šlo takole:
Z: kos kruha s šunko
M: tuna, prosena kaša, četrt paprike
K: bučna juha
M: jabolko, rezina sira
V: pašta fižol, regrat z ocvirki in jajcem

Prvi dan menstruacije malo pojasni napihnjenost zadnje dni. Je pa prebava danes v polnem zagonu 😉

Jutri pa že petek! Hura. Moram se potrudit in zjutraj pripravit ovseni napitek za seboj.

Z: kos kruha z maslom, toast (šunka, sir)
M: ovseni napitek
K: dve kuhani jajci, dve rezini sira, dve crispy ploščici, četrt paprike
K2: svinjski kotlet s korenjem in porom v pečici, rdeča pesa
V: kos rženega kruha z domačo salamo, pol žemlje

tale zadnji obrok ni bil pohvale vreden, a sem prišla končno domov, po celem dnevu letanja, in ni bilo kaj bolj pametnega pri roki, se je pa mudilo nekaj stlačit v usta 🙂

Hvaljen bodi vikend. 😉

nova
Uredništvo priporoča

Evo mene po dolgem casu, upam da mi bo tokrat uspelo oddati post, zaenkrat dobro kaze..a noben drug nima problemov s tem portalom. V glavnem, pri meni vse po starem, totalna guzva se ta teden, pa se zbolela sem. Celo jesen in zimo sem se uspesno upirala raznim virozam okrog sebe, zdej, ko sem pa v stresu zradi dela, pa zbolim. Pa dosti jamranja, sem se pozdravila, proces hujsanja pa je trenutno v mirovanju. No zredila se nisem, to je pomembno.
To temo sem odprla zaradi motivacije in pomagalo je…zgubila sem 7kg….zdaj pa pocasi naprej.
Lepo pozdravljam vse in zelim veliko uspehov.

Pozdravljena Anabina,

Malo sem brala tvojo temo in pohvale, da takole vztrajaš, pišeš in se paziš. Sama sicer nisem imela nikdar prevelikih težav s težo, max nekje 5 kg viška. Običajno vedno nekaj pridobim čez zimo, ampak ker nisem preveč disciplinirana za dieto uporabim “bližnjico”, in sicer da za večerni obrok pojem le jogurt oz. če imam prej trening sirotkine beljakovine. Poznam veliko ljudi ki jim tak način “hujšanja” pomaga, smo pa itak različni in vsak najde svojega. Že stara kitajska medicina uči da se zvečer ne je, stari Kitajci so se orientirali po soncu in ko je sonce zašlo niso več jedli (to je blazno težko po zimi). Nočem ti soliti pameti, ampak le pikico svetovati da večerje zmanjšaš na minimum, saj verjamem da bo to pospešilo tvoj plan hujšanja. Vsekakor pa nekaj (res) malega pojej.

Srečno ti želim,
Ana

Ana, hvala za nasvet. Verjetno bom v mesecih, ki prihajajo res malo preuredila rezim prehranjevaja, ker se bom vec gibala na prostem in to bo zaradi vrocine bolj pozno zvecer, zato bo glavni obrok prej in bo vecerja samo nekaj malega, beljakovinskega. Ja, sicer sem pa tudi jaz sedaj v klubu 5+…se toliko izgubim pa sem na cilju. Srecno tudi tebi!

Ok. Pa dajmo. 🙂

Z: tenstana jabolka na maslu, 2dcl bučno/cvetačne juhe
M: banana
K: polenta, pršut, por
M: zelenjavna enolončnica
V: popečena polenta s šparglji in pršutom, regrat z jajcem in ocvirki, dva dcl špargljeve juhe
Ravnokar: pol palačinke z nutelo

Količinski kar veliko. Zadnje dni sem laaačna. Danes se je vsaj izšlo brez kruha in salame. To je že nekaj. Grem dalje…

Z: popečena polenta s šparglji in pršutom
M: polenta in tuna
K: zelenjavna mineštra
V: dva kosa rženega kruha s suho salamo in čemažem

Pa še danes.
Z: pol žemlje, hren, sir
M: prosena kaša s slivami in brusnicami, medom
M2: bučna juha
M3: banana
K: 2dcl čiste goveje juhe, orada, rdeča pesa, kos kruha (brez kvasa)
V: koruza, grah, tuna, sir

Danes eden uspešnejših dni. Končno.

Z: banana, jabolko
M: pomaranča, banana
K: tunin steak, polenta, zelenjavna omaka
V: popečen malancan na maslu in česnu ter malo sira

Anabina si še tu? 🙂 Kako ti gre?

Oj, se sm prisotna…ampak pri meni nic novega. Teza se mi vrti okrog 88…Migam veliko, poleg fitnesa se hrib, jem pa tudi veliko…zato se pa nic ne premakne. Trenutno sem ocitno v fazi pauze in cakam, da me zagrabi volja, da spet malo postmam prehrano. Kajti za te zadnje kg se bo treba posteno potruditi. Lp.

Anabina z miganjem gotovo preoblikuješ svojo postavo, kljub temu da se vrtiš okoli iste št. na tehtnici. Lepo je slišat, da si aktivna. Le tako naprej. Jaz sem tudi imela obdobje “počitka”, s tem tednom pa začenjam novo, bolj “pridno” obdobje.

Danes:
Z: kos rženega kruha, polenovka, 1/4 paprike
M: ovseni napitek
K: piščančja tortilija, fižol, koruza, solata (zmagoslavno pustila nekaj zadnjih grižljajev na krožniku) 🙂
V: piščančja obara
V* nekaj žlic vmešanih jajc (pospravila za malima)

Jutri imam službeno pot, tako da me zna kaj presenetiti, ampak se bom potrudila, da čim manj…

Danes se še upam napisat 😉

Z: kos rženega kruha, hren
M: skuta z banano
M2: korenčkova kremna juha
K:pašta fižol, rdeča pesa
V: še vplanu (ingverjev napitek)

Prazniki so mimo, potice je še nekaj na zalogi, sicer pa uspešno in aktivno preživeti dnevi, ki so mi vlilinove motivacije.

Danes:
Z: bananin šejk z mlekom, kos potice
M: skutno-drobnjakov štrukelj
K: solata s sirom in slanino ter drobnjakovim pestom
M: isto kot prva malica
V: segedin (brez mesa)

Začetek super, zaključek pa khm khm…

Z: ovseni napitek
M: drobnjakov štrukelj
K: zelenjavna mineštra
M: kos potice
V: drobnjakov štrukelj, nekaj rezin suhe salame
V*: kos pice – ki me presneto tišči v trebuhu, trapa! A oči niso dale miru… zdaj pa imam.

Aprila je bila zadnja objava? Še en dokaz kako čas beži. Malo za hec, malo pa tudi zares, bom jutri spet poskusila nekaj dni zapisovati vsak grižljaj. Da vidim kaj se je spremenilo, če kaj, in mogoče odkrijem rezervi, ki bi se jo dalo zmanjšati, brez prevelikega napora 🙂 Evo, zdaj je črno na belem. Jutri! Če se želi katera pridružiti, dobrodoša! Vesela pa bom tudi komentarjev kake stare borke 🙂

Pozdravljene dame,
najprej čestitke za držanje tako ”omejene” diete. Kot sem brala vaš ”projekt” izgube kg, me najbolj moti to, da nonstop jeste. Četudi je obrok majhen in zdrav, se v telesu dvigne inzulin, in ob prisotnosti le-tega je nemogoče kuriti maščobo. Inzulin se pa dvigne že če pojeste 2 korenčka. Predlaga bi metodo ”intermittent fasting” ali postenje tako, da en čas ne ješ, ješ pa v 8 urah.. 2-3 večje obroke. Če ne morete jesti samo 8 ur, je že velik napredek da jeste 3x na dan torej zajtrk, kosilo, večerjo.
Sama sem se bojevala s kilogrami že dobrih 5 let, potem mi je bilo zadosti in sem probala 16:8 metodo, torej 8 ur ješ, 16 pa ne (od tega je seveda 8 ur spanja). Nisem nikoli bila debela 73kg pri 173cm višine, ampak sem s to metodo shujšala 8 kil v prbl 2 mesecih. Kile še vedno padajo. Jem kar želim, pojem okoli 2000 kcal na dan (sem veganka) in seveda športam. Pojem pa 2 velika obroka, čez vikend včasih 3, vendar v razmiku 8 ur. Torej če jem ob 8h zvečer, jem naslednji dan od 12h-8h. Razlog da vas nonstop mika sladkor, OH je pa ravno v tem, da nonstop jeste in je inzulin dvignjen, ko pa pade pa ste seveda spet lačne in ker so obroki dokaj majhni ste seveda hitro lačne. Maščobo kurite le ponoči, pa še to se zelo hitro prekine z zajtrkom.
No to bi bilo to, če vas še kaj zanima kar vprašajte 🙂
LP 😀

sunshine125 ali lahko napišeš primer tvojega jedilnika in pa koliko telovadiš na teden? Me zelo zanima tale IF metoda o kateri sem že kar veliko prebrala. Samo še začeti je potrebno. Velika sem pa 175cm in imam 79,5 kg, kar pomeni da moram izgubiti vsaj 5kg.

Seveda,
jaz zdej sicer delam do 15h tako da je prvi obrok takrat ali pa celo ob 16-17h, imamo ogromno dela in sem se navadila ne jest. Prvi teden sem umirala, bolela me je glava, utrujena. Potem sem začela piti topel čaj, zeleni čaj, navadno vodo, vodo z limono.. zdaj se počutim super, polna energije. V službo grem s kolesom ali rolerji – v eno smer je 10km. Ne grem pa vedno tudi nazaj (včasih grem z avtobusom). 2x na teden grem še v fitnes, delam samo enostavne vaje – počepi, plank, različne vaje za zadnjico, trebušne mišice + 2km teka na koncu (če se mi da). Za vikend tudi 1x tečem (okoli 20-30 min).. Športam pa zato ker uživam maksimalno, in ne ker bi rada hujšala.
Jedilnik: (sem veganka ker se mi ne je maščobe živali pa ko sem še jedla meso, predvsem pa mlečne izdelke sem bila vsaj 5kg težja)
1 obrok: Smuti (špinača, banana ponavadi + spirulina, maca) ali rezano sadje z sojinim jogurtom in chia semeni, lanenimi semeni ali ovseni kosmiči. s sadjem – odvisno kdaj jem pa koliko sem lačna.
2. Zvrhan krožnik riža z doma narejeno omako (vso možno zelenjavo ki imam doma dam not), 100g čičerike ali fižola ali leče, tofu. Če ne jem riža jih zamenjam z bulgurjem ali pašto ali 2 riževimi krekeerji z namazom in z vegansko ”pleskavico” vmes – iz zelenjave in žit ponavadi. Pa vedno je zraven velika skleda solate in pol ali cel avokado.
Včasih imam posladek: sadje, čokolada, kakšna ploščica sadna /čokoladna. Pa spijem 2-3 litra tekočine.
Med vikendom seveda pojem še malo več hehe. Še kakšen štrudelj, torto, štruklje. Med vikendom jem od 12-20
Trenutno: 173cm, 65 kg… torej 8kg minusa pa ful opažam tudi da izgubljam res maščobo, ker mišice so še kar izrazite.

Hvala za napisano Sunshine 🙂 Sem že zasledila to tehniko in se mi zdi zanimiva, ne vem pa če sem tak karakter, da bi tako jedla celo življenje. Ker se mi ne mudi z izgubo in ker sem bila v preteklem letu z malimi spremembami vseeno kar uspešna v boju, zaenkrat nadaljujem na svoj način, če pa čez kako leto ne dosežem cilja, potem pa gotovo razmislim tudi o tvojem predlogu.

Obljuba dela dolg:

Z (7h): kos rženega kruha, maslo, med
K (11:30h): tuna, paprika, paradižnik, dve rezini sira in kos rženega kruha
V (17h): “lazanja” iz faširanega mesa, bučk, paradiznika, malancana, korenčka in mozzarele.

In seveda tenis 🙂

Lp

New Report

Close