Najdi forum

Projekt: Izguba kilogramov

Se opravicujem Pipi, nisi Pipi ampak PepiBlotn…lep dan

Hehe ma kar ne najdem poguma. Mi vzame zacetno voljo, pa se potem ko dokaj hitro.na zacetku zalaufa, mi da potuho in si mislim “uf evo saj deluje, ni panike, lahko se malo jem, bom ze kasneje shujsala”. In sem samo ujeta v zacaranem krogu. Itak se moram bolj fokusirat v to, da delam na zdravem pocutju, kot pa na izgubi kilogramov, le-to bo (upam) prislo samo od sebe 🙂

Danansji skromni jedilnik
Z: ena banana, ananas, 250 g navadnega jogurta
K: ogromno repe z ocvirki, en par hrenovk
V: tri jajca

Nisem imela casa za kaj vec, prvi november in pohajanje po grobovih, pac. Pa spila sem 2l vode 😉

Evo, moj jedilnik danes tudi vse na hitro:
K: obara, kos cesnjevega zavitka
V: 250g polnozrnate testenine s fasiranim mesom, endivja s krompirjem.
Verjetno vse skupaj cca 1.500 ccal. Jutri pa spet nazaj v ustaljeni tedenski ritem z rednimi obroki.

Včerajšnjega dne ne bom opisovala. Porazno. Po dveh dnevih nažiranja s sarmami so mi zvečer popustile vse zavore, in je letelo vame kar mi je prišlo pod roke.

Tole sem pa malo obstala. 250 g suhih testenin, pol zavitka? To imamo tri ali celo štiri porcije, če je “težja” omaka. Samo s testeninami si zaužila ene 900 kalorij, brez vsega ostalega.

250 g suhih testenin se v mojih najhujsih casih prenajedanja nisem naenkrat pojedla..to je skupna teza kuhanih testenin z omako iz fasiranega mesa. Tako je bilo suhe teze testenin cca 90g kar znese priblizno 180 g kuhane teze, ostalo omaka.

Aha, ok. Sem pomirjena 🙂 Nisem pa še nikoli slišala, da bi kdo kuhane testenine tehtal, zato.

Pa je vecer. 🙂 Danansji jedilnik:
Z: banana
M: 250g skutr, borovnice, eritritol
K: par hrenovk, kislo zelje
V: solata, jogurtov preliv

Joj zacet moram jest bolj kvalitetne beljakovine kot pa hrenovke. Ampak nimam casa za trgovino 🙁

Pepi..dobra si da spravis 250g skute naenkrat, meni gre ze 100g tezko po grlu. Ja, hrenovke, pasteta do res en sheet in tudi sama jih imam preveckrat na jedilniku. Matruska, spravi se k sebi, kot sem brala si ze ogromno dosegla, po vsaki krizi ki jo uspes prebroditi si se mocnejsi…
Ne bom vec pisala kalorij, ker sem ze dobila obcutek koliko je koscek kruha, zlica riza.
..in se mi zaenkrat ne zdi potrebno.
Moj danasnji jedilnik:
Z: kruh, pasteta, jogurt
M: kruh, pasteta, kisle kumarice
Po fitnesu: jabolko
V: polnozrnat riz, piscanec, solata
Pasteta, pasteta…res moram fliknit ven te predelane izdelke.

Recimo da se spravljam k sebi… 🙂 sem zadovoljna z današnjim dnem.
Z (8:30): 4 velike žlice kosmičev s koščki čokolade z mlekom
M (12:00): kurja juha (samo tekočina 2 dcl), telena solata z tuno in koščki sira ter dve crispy ploščici
K (15:30): ajdova kaša z jurčki (včeraj nabranimi 😉 in bučkami, rdeča pesa in kisla paprika
M (17:30): pest domačega rdečega grozdja
V (19:30): kuhano jajce, pol sveže paprike, tri tanke rezine sira in dve crispy ploščici

Hehe ja skuta, ma veliko ima beljakovin, malo kalorij, super zivilo, bi jaz rekla. Je pa ne morem jest same – obvezno nekaj sadja poleg in dve zlici eritritola, naravnega sladila, ker drugace tudi meni ne gre po grlu, hehe.

Res moram v trgovino in kupit piscancja prsa, jih lepo zacinit, se zelenjavno prilogo poleg, pa bo za pozno kosilo ko pridem s sluzbe. No ampak se pozna, da sem zaposlena cele dni, veliko manj casa imam za raznisljanje o hrani, doma na porodniski sem samo iskala in jedla, joj. -.-

Pozdravljene,

naj vam podam še nekaj usmeritev, da vam bo lažje priti do cilja.

1. Vidim da zelo rade računate vnos KCAL v enem dnevu, naj vas pa opomnim, da bodite pozorne tudi na porabo KCAL/na dan. Bolj kot to, koliko na dan pojeste je po pomembna razlika med vnosom in porabo na dan.

Torej, če želite izgubiti odvečno maščobo in s tem posledično telesno težo, strmite k temu da naredite dnevno razliko do 30% (več nikakor ne) med vnosom in porabo, seveda v korist porabe.

Primer: 70kg težka ženska, ki ima 30% telesne maščobe, je pri odbitku neaktivne komponente telesa (maščobe) težka 51kg, pri čemer je njen bazalni metabolizem cca 1000kcal. Z dnevnim povprečnim delom porabi še cca 300 do 500kcal. Tako na dan porabi skupno cca 1400Kcal.Če želi izgubiti telesno težo mora vnesti v telo cca 1000kcal hranil. Porabo pa lahko poveča z delom (aktiven trening cca 500Kcal/uro, aktivno pospravljanje doma cca 250Kcal/na uro, hitra hoja cca 350Kcal/uro)

Če dnevo naredite 400Kcal primankljaja in to naredite 5x tedensko, je to 2.000Kcal na teden, oz 10.000Kcal na mesec, ob predpostavki na ostalih 8 dni ne naredit povečanega vnosa pač pa samo 1400Kcal.

1kg maščobe ima energetsko vrednost 9.000Kcal, torej boste v 1 mesecu izgubile 1 kg maščobe, na tehtnici pa se bo to poznalo cca 1,5 do2x več, ker s tem izgubite tudi nekaj vode in shranjenega glikogena.

Spremljam vaše zapise in moja razlaga je bila usmerjena v to, da predvidevam da vnesete nekaj Kcal dnevno preveč.

No naslednjič pa več o sestavinah živil, ki so bolj primerna za vsakodnevne obroke….kot so pa po mojem njenju kruh, bedrca in bomboni.

Sebastijan

Sebastijan Nemanič www.fitnes-trener.si

Pozdravljen Sebastijan. Izracunala sem si BMI za tezo 94kg (visoka sem 177cm) in je 1.650ccal. Za tezo 80kg, ki je moj koncni cilj pa je 1.500ccal. Z normalno aktivnostjo (sedece delo + 3x tedensko rekreacija) naj bi dnevno dodala se priblixno 500 ccal in to je pri trenutni tezi 2.150 ccal. Ce zelim shujsat moram kalorije zmanjsati…jaz sem jih in dnevno pojem 1.500 do 1.700. To ni ravno 30%, je pa nekje blizu. A je ta izracun vsaj priblizno OK?

Ja, s prehrano pa vem da ga kar lomim, zato pa tudi med drugim pisem ta dnevnik, da lahko preberem zgodovino in ugotavljam, da res prevec enolicno jem…bom postopoma tud to popravila.

Z rekreacijo ne porabiš v povprečju 500 kalorij … to bi bila ura res hudega treninga na dan, da bi bila potem hin. Ti morda lahko na račun miganja odšteješ 200 kalorij na dan.

Nikjer nisem napisala, da z rekreacijo porabim 500 ccal. Te kalorije sem dodala kot povprecno dnevno porabo na bazalni metabolizem na teden. V tej povprecni porabi ni samo fitnes, so tudi vsakodnevna gospodinjska opravila, obcasni sprehodi…Pa ce ze govorimo o cisti porabi kalorij v fitnesu, mislim da na svojo kilazo in intenzivnostjo s katero delam porabim vec kot 200 ccal. 200 ccal prej porabis ti, Pravakava na eno vadbo, glede na to da imas 30kg manj kot jaz. Ja pa teh 500 ccal si nisem sama izmislila, ampak sem uporabila nekaj kalkulatorjev na netu in povsod dobila priblizno enak rezultat. Sicer pa rezultati hujsanja kazejo, da ob dnevnem vnosu 1.500 do 1.700 ccal unicim 0.5 kg na teden, kar mi je OK.

Ojoj, pa moram se to napisat, da v dnevno porabo ne stejem zlice ribjega olja, ki ga pojem vsak dan, pa sladkor v kavi, ki jo pijem 3x na dan, pa olje v solati…Potem je dnevni vnos se malo visji, ampak zaenkrat ocitno deluje.

Anabina, si tako prijazna, da mi pošlješ link, da si preračunam stvari. Hvala ti.

Na žalost se kalorije res ne porabljajo tako hitro, a misliš, da si jaz ne želim, da bi se … Pa se ne. Hočem ti povedat, da bi si 500 kalorij na dan lahko odštela v primeru, če bi imela telesnega gibanja za eno uro ornk intenzivnega treninga na dan, pa ne verjamem, da ga imaš. Hoja, gospodinjstvo, sprehodi … če bi bilo tako, niti ne bi bile tam ,kjer smo.
Kalorije klestiš tako, da jih ne zaužiješ. Vadba je samo pika na i.
Saj sem si jaz tudi izračunala. Vnesla sem pol ure vadbe na dan, sprehod v hrib, pa če bi hotela shujšat za pol kg na mesec, bi morala pasti na 1200 kalorij 🙁
Zase boš naredila bolje, če si teh kalorij zaradi gibanja ne boš štela v rezervo za dodatno hrano. Bolje, da jih odmisliš – ker so po mojem (resda nestrokovnem) mnenju tudi pretirane.

Danes je šlo takole:
Z (8:30): mlečni riž
M (11:30): ajdova kaša z jurčki in bučkami ter tanek kos rženega kruha
K (15:00): orada v pečici, zelena solata s fižolom, kuhano korenje in brstični ohrovt z žlico masla, pol kuhanega krompirja s peteršiljem
V (19:00): tuna, koruza, kuhan ohrovt in korenje z koščkom masla ter stiri kocke sira

Od miganja pa, pol urno dopoldansko vozičkanje, zvečer pa 40 min vaj iz youtuba.

Stanje volje: odlično 🙂

Matruska..kar sline se mi cedijo, ko berem tvoj jedilnik. Jaz nimam toliko pestrih idej in jem enolicno, ze od nekdaj. Aloha, ne znam pripeti link na mobitelu, sicer pa jih je vec. Ti samo odtipkaj bazalni metabolizem in preglej prvih deset strani, vse bos nasla.
Moj jedilnik vceraj:
Z: kruh, jogurt, sir Lahka livada
M: kruh, konzerva skuse z zelenjavo, kisle kumarice
M: jabolko
V: riz, brokoli, korencek, pisc prsa, solata
Se bom trudila se naprej da vkljucim cimvec zelenjave, ne samo solato zvecer.

New Report

Close