Najdi forum

Problemi s sosedovo mačko – še kdo?

Sosedov maček hodi skoz vsak dan k našmu mačku KAJ NAJ NAREDIM????????????

Jaaaaaa, jaz imam tudi zelo tud hud in velik problem s sosedovo mačko! Ne še, se bodo pa začele težave s problemom spet prav kmalu…

Evo, takole. Začnejo se takoj, ko se spomladi vreme otopli. Ko dela na vrtu in to v vročih hlačkah in skoraj neopaznem nedrčku velikosti cirka 3×3 centimetre levo – desno, ki komajda držijo spodobni zadevi na mestu, ko puli plevel na gredicah na kolenih, se smehlja in moli svojo ohoho in olala zadnjico visoko v zrak, kot bi se nastavljala, gkhmmm, soncu! Torej, imam hud in velik problem s sosedovo mačko. Je še samska, luštna, da se mi postavijo vse kocine in ostalo pokonci in… in stara ravno prav zame in za vse tisto, kar bi, če bi…

Prosim za strokovne nasvete in predloge, kako se problematike pravilno lotiti, da se moj problem v doglednem času zmanjša na spodobno velikost :)))

Učinkovito mačke odganjamo s svojih vrtov in teras na tale način: po tleh posuješ poper v prahu. Preprosto in za živalco neškodljivo. Pozoren je treba edino biti, da spet posuješ po kakem večjem deževju, ker se poper spere.

Lončki s poprovo meto pomagajo… postaviš teglc in noter
poleg kakšne rože še poprovo meto. Mačke ne bo več
blizu. : ) prav tako tudi pes ne pride blizu, oboji imajo preveč
oster nos…

Jaz sem ljubiteljica mačk in doma imam kar dve.

Vendar ju kot odogvorna skrbnica in lastnica imam izključnno notri, na mojem balkonu ali na mojem vrtu (na povodcu). Tako so moje mačke na varnem in živijo čudovito mačje življenje. Poleg tega pa seveda ne motijo sosedov. (no stanovanje imam seveda primerno urejeno za mačje gibanje, brušenje krempljev in ostalo kar muce potrebujejo – predvsem veliko povšterčkov, mehkih za počivanje).

Po zakonu o varstvu živali morajo lastniki imeti svoje živali po nadzorom in skrbeti, da le-te ne ogrožajo in motijo drugih prebivalcev – torej????? Mačke naj imajo ljudje pod nadzorom, torej notri in nimajo njihove živalce kaj motit sosedov. Pika!

Tisti, ki imate težave s sosedovimi mačkami preštudirajte zakonodajo in o kršenju zakonov obvestite sosede. Če smo v zadnjih dveh desetletjhih uspeli spravit pse kolikortoliko na povodce in njihove lastnike orepmili z vrečkami za pucanje kakcev..morda ni več daleč dan, ko se tudi mucam obetajo boljši časi in ne bodo več palačinke na cesti končale pod avtomobilskimi gumami….mogoče bodo končno dobile odgovorne lastnike, saj jih tisti, ki to niso ne bodo mogli več nekaznovano imeti!

Sicer je moj modrc večji, ampak a to si ti mene mislil:)

Pri nas živi kar nekaj prostoživečih mačk in mačkonov. Februarja, ko so se ženile je bilo grozno. Okoli bajte pa vse poscano. Vhod v bajto vsak dan tako smrdi, da komaj greš mimo. Vrt vedno uničen, prekopan, čeprav imamo zagrajeno z visoko ograjo, prav tako je uničen cvetlični oz. okrasni vrt. Včasih se celo spravijo v korita z rožami in vse uničijo..Ptičje krmilnice redno obiskujejo, da ne govorim o valilnicah. Te so že dolgo zapuščene, ker muce pridejo povsod in se jih ptički bojijo. Gnezdo ježovke so najdle in so lani pojedle vse mladičke. Imeli smo tudi lastovke, ki so jih vse pojedle z mladički vred in gnezda uničile Kaj lahko storim, ne živim v bližini velikega mesta ampak na vasi. Vsi sosedje imajo svoje mačke, tako, da zagotovo niso njihove. Zanima me ali se še sploh dobi ta rastlina piss off / spelji se v vrtnarijah in kje ? Hvala za vsak nasvet in odgovor.

Dobro da živite v Slo in imate probleme samo z mačkami in psi!!:-)))

kakšni problemi!! Cinično zelo cinično od tebe !!!

[/quote]

Lahko, da si ti podobno vzrok podobnega problema s sosedovo mačko, lahko da si vzrok celo večjega problema, glede na velikost tvojega modrca, kot ga navajaš. Evo, ravno sedaj je sezona, ko se je pojavila spet vsakoletna problematika. Koplje po vrtu in se nastavlja, gkhkmmm, soncu, vsak moment, ko ne dežuje. Kaj torej predlagaš kot rešitev, sprašujem te kot poznavalko te aktualne in pereče zadeve, kaj storiti s sosedovo mačko, da se umiri?

Pozdravljeni. Imam rešitev, ki se je pri meni pokazala kot edina učinkovita. Naj povem da sem miroljubne metode iz forumov preizkušal pol leta pa ni bila nobena učinkovita. Vzameš hrenovko, vanjo daš strup za polže in nastaviš na vogale kamor hodijo nadloge lulat. V parih dneh so težave odpravljene. Če se pojavi nov poscanec, zadevo ponoviš…

Imam najboljšo rešitev za vas;

http://sl.wikipedia.org/wiki/AK-47

Lep pozdrddrdrav
AASchw.

Nažalost so vsi odganjalni spreji (preizkušeno) neučinkoviti. Za odganjanje mačk še niso izumili prav nič koristnega ali učinkovitega.
Nažalost je tako, da mačke niso psi, ki bi se držali svojega dvorišča (pa še ti se gredo potepat, če se ponudi priložnost) in to niti ni njihova krivda, takšne pač so.
Če gre za prostoživeče mačke, ki so nikogaršnje je najbolje obvestiti zavetišče, ki je pristojno va vašo občino. Ne bodo jih sicer “preselili” (razen, če ste kje v bližini Kranja) jih bodo pa poštimali, tako, da ne bo še novih in novih in novih – kar kmalu postane epidemija.

Sploh na podeželju o odgovornem lastništvu mačk, še ni preveč znanega in tako smo vsi obsojeni na njihovo nadlegovanje, jezimo se nanje pa čeprav so krivi lastniki, ali pa lastniki njihove mame, ki se jim ni dalo ukvarjati z njenimi mladiči, ki postanejo nikogaršnji

Pojma nimaš o živalih. Gre za MAČKA , ki ima svoj teritorij in becirk , ki ga brani z markiranjem v vednost drugim mačkonom – ne mačkam. To, da je sosed tu kaj kriv , ne bo držalo , kajti če prostor-becirk , ne bi zaponjeval in kontroliral sosedov maček, ki se nikogar ne boji , bi namesto njega to delal neki drugi MAĆEK , ki bi kontroliral in si svojatal to vaše področje.Ta drugi bi in bo če odstranite tega ali kastrirate , to isto delal v nočnem času , če bo divji, če bo pa družaben pa isto tudi podnevi.
Proti mačkonom ni zdravila , razen z kem-teh. sredstvi.
Avto imate pa popraskan zaradi tega , ker ste mačka podili z njega , namesto da bi ga mirno odstranili. Ko mačke ustrašimo in zbeže, uporabljajo za boljši štart kremplje . Zakaj si ga strašil , če je pa domač in miren, sedaj se pritožuješ pa nad praskami.
Sosed pa pri vsem tem ni nič kriv , kajti maček nima lastnika , maček je sam svoj , sosed je samo njegov food-sleep point, kakor tudi še 5 drugih , kajti mačka si ponavadi lasti več ljudi , vendar je stvar obrnjena, maček si lasti več takih točk.

Kaj ste tukaj gor eni grozni ljudje joj… Zanima me, kje se da kupiti odganjalec ljudi, ki ne marajo živali? Lahko je tudi zdravju škodljiv zaradi mene.

Torej kaj smo ugotovili, na podlagi vaših mnenj?
1. učinkovitega sredstva ni…
2. lastniki mačk ne morejo imeti mačk doma, ker morajo mačke in mačkoni opravljati vsakodnevne naloge…
3. soseda z otrokom pač ne bo zbolelea ker se ona ne dotika mačkonovega markiranja…
4. tudi lastnica vrta ne bo zbolela,kljub mačjim drekom v njenem vrtičku…
4. ukrepaj sam po svoji vesti ( petarde, voda ali poper )…
Lepo, hvala za nasvete.

Kakšna neumna dognjanja so pa to!

Mačka se ujame v živolovko in da kastrirat oz. če se ne da pogovorit z lastnico, poklicat na bližje zavetišče in se zmenit za neko rešitev. Zavetišča imajo ponavadi s svojimi občinami sklenjen dogovor o kastraciji/sterilizaciji mačk, seveda to velja za prostoživeče, ne lastniške, a vendar, vsak pokličeš lahko, da izveš kak nasvet. Nenazadnje ga lahko sam neseš kastrirat. Je pa na sploh problem zunanjih mačk, da se razmnožujejo, končujejo pod kolesi, se tepejo (če niso pač poštimane).

Problem prostoživečk je problem vseh okoliških ljudi, ne prelagat odgovornosti na druge, še manj pa škodujte živalim, ne samo da je kaznivo, še moralno ni, menda se tega zavedate, poleg vsega pa ne reši problema. Mačka letno rodi tudi po 3x in njeni mladiči so v 3 mesecih starosti že godni za razplod, zato pamet v roke.


To je rešitev. začni hraniti mačke in potem tam kjer jedo ne serjejo.

Kakšna neumna dognjanja so pa to!

Mačka se ujame v živolovko in da kastrirat oz. če se ne da pogovorit z lastnico, poklicat na bližje zavetišče in se zmenit za neko rešitev. Zavetišča imajo ponavadi s svojimi občinami sklenjen dogovor o kastraciji/sterilizaciji mačk, seveda to velja za prostoživeče, ne lastniške, a vendar, vsak pokličeš lahko, da izveš kak nasvet. Nenazadnje ga lahko sam neseš kastrirat. Je pa na sploh problem zunanjih mačk, da se razmnožujejo, končujejo pod kolesi, se tepejo (če niso pač poštimane).

Problem prostoživečk je problem vseh okoliških ljudi, ne prelagat odgovornosti na druge, še manj pa škodujte živalim, ne samo da je kaznivo, še moralno ni, menda se tega zavedate, poleg vsega pa ne reši problema. Mačka letno rodi tudi po 3x in njeni mladiči so v 3 mesecih starosti že godni za razplod, zato pamet v roke.[/quote]

ja itak da so neumna…preberi kaj pišejo…

Vrjamem, da ti gre to zelo na zivce in te jezi, ne vem pa kako lahko ubogi macki, ki se ne zaveda, da tebi unicuje stvari in te jezi, reces grdoba, da je fuj itd…. A si popolnoma brez custev? Se fentala bi jo, pa je ne bos, ker se pac to ne dela… mislm men si zmesana… In ja, vsak dober lastnik macke in ostalih zivali, ma to zival ki jo ima rad in blda da mu je srckana, ne glede na to kar pocne,,, tako kot tebi tvoj otrok ki lula pa kaka pa nevem kaj lahko use unici, ga bos imela se vedno rada ane? No, nekateri pac imajo taka custva do svojih zivali, skusaj to razumet,.. In upam da bo z muco vse v redu!!

New Report

Close