Najdi forum

Problemi s sosedovo mačko – še kdo?

Lušno.

Kaj pa boste z njimi?
Nahraniš jo kaj? Kakšne briketke kupi, da reva ne shira čisto 🙂

Poskusi se pogovoriti s sosedi. Domače živali, tudi mačke, je treba imeti pod nadzorom.

ejejej verjameš ali ne, res je od mačke. Ker jo je nekdo nekajkrat zmotil med sončenjem in je v trenutku zapraskala dol iz avta. Ja, zapraskala. In od tega se poznajo grdi risi (se točno vidi od katerih krempljev so), tako da ne pametovat.

Oprosto, slabo sem prebrala … Misliš, da ne bi pomagalo niti, če od nje zahtevaš povrnitev stroškov za čiščenje avta?

255 prej smo se “pogovarjali” – ta soseda + njen sin, jaz in pa še ena tretja soseda, ki ji prav tako niti približno ni všeč, da ji mačka serje po vrtu, se ji podela v čevelj, če ga pusti pred vrati ali pa se ji podela v košaro za perilo, če ga pusti pod obešenimi stvarmi. (v glavnem, vsi imamo probleme s to mačko, ampak njim se to ne zdi problem)
Rezultat?
Njen si mi je napovedal vojno (dobesedno!), ko sem rekla da mu ne bom kje začela nosit računov od avtopralnice in od čistilnice, ki bo to oprala (+tega sem mu lepo povedala da so mačke prenašalke zelo nevarnih bolezni in da bog ne daj da se moj otrok dotakne vozička, kjer se je mačka poscala in da je to treba oprat), je v glavnem čisto popenil. Njegova mama pe celo trdi da sem jaz kriva, da se je mačka podelala (??)

Men se zdita obe strani problematični pa brez zamere. Težki ste oboji in verjamem da ni lahko.

Ta mačka mora biti pa hujša kot krokodil.

Glede teh “zelo nevarnih bolezni” sicer močno pretiravaš. Če se mačka res onečedi na neprimernih mestih, pa jo poskusite pri tem ujeti in poslikati. Potem vam bodo sosedje morali verjeti.

Jaz sploh 1. slišim, da mačke tako lulajo po vogalih hiš res… Nisem še tega videla ne slišala.

Mah pri nas (starših) pa sosedov pes uporablja našo zelenico za WC pa kaj naj. Se skregaš z vsmi, pač lopatica pa pospraviš… Bokje to kot pokregani vse med sabo…

Ma joj, tudi meni sosedovi mački od časa do časa pomarkirajo vogal hiše, pa kaj zdaj? To so živali, to je narava, ljudje božji….naj sedaj iščem lastnika tega mačkona in mu jih napojem? Pa lepo vas prosim….se vidi, da ene res nimate drugih problemov no! Živim na podeželju, mačk za izvoz, pa se mi še enkrat samkrat ni zgodilo, da bi imela popraskan avto ali kako drugo škodo, razen pomarkiranih oglov….
Malo strpnosti ženske…joj, z vami pa res ne bi želela živet!!!!!

Ta je pa dobra.

Nekateri čisto preveč komplicirate v življenju. Vam bo holesterol narastel.

Glej, meni je mačka tudi že neštetokrat prej polulala avto, pa tudi vogale hiše, se neštetokrat pokakala na vrtu in le-tega celega prekopala, tako da sem le molila, da mi ne zbeza ven vseh ravno posajenih semen, ampak ko se mi je danes ponečedila DIREKT na otroški voziček, v katerem je takrat spal moj otrok, pa mi je res prekipelo. Če bi ti na mojem mestu še “buci-buci” pobožala ubogo muciko in za narejeno nesla še eno čokolado lastniku, je to tvoja stvar. (pardon za cinizem, ampak u just don’t get it, do u?)

Mačke prenašajo: Bolezen mačje opraskanine, mikrosporijo, bartonelozo, toksoplazmo, mačjo bolezen, itd itd…
Želela sem povedati, da so mačke daleč od od čiste živali, čeprav mogoče tako izgledajo. In normalno, da kot mati nočem, da se moj otrok po napotrebnem okuži s katero od teh bolezni zaradi nekega smotanega mačka..

Ojej, ti boš mogla pa kakšno knjigo v roke vzet in se poučiti kaj mačke prenašajo. Jaz svojega neznanja ne bi pisala na forum, ker oprosti, izpadeš nerazgledana. Očitno res nimaš kaj bolj pametnega za početi, kot da si daš toliko opravka z eno mačko. Hehe, res izgleda kot da je ta mačka krokodil.

Kot prvo : zanima me kakšna je bolezen mačje opraskanine,sploh veš kako to zgleda?

– mikrosporijo, težko jo boš dobila, s scanjem na vogale hiše sigurno ne, he he. Mogoče če bi božala mačko ali tipala stvari na katerih je bila ona. To predvidevam da ne delaš, glede na to da nimaš stikov z njo.

– bartoneloza ni nevarna, treba si je samo temeljito umivati po praski roke.Mogoče pa ta “krokodil” tudi skače v ljudi in jih praska?hm… S scanjem na vogalih hiše je nikakor ne boš dobila, brezskrbi.

– toksoplazmoza…mislim , da je bilo o temu napisanega že tok, da me glava boli. Pobrskaj po internetu. Definitivno jo boš dobila prej od mesa, zemlje…kot od mačke ki nimaš z njo nobenega opravka.A slučajno brbaš po njenih izstrebkih z rokami in jih potem daješ v usta? hm..

-mačja bolezen? lahko razložiš kaj bi to lahko bilo? Misliš faids in levkoza? Brezskrbi, nima veze s človekom.

Ajejej, bo treba kej za delat najdt, a ne.

@ hahahahaha

Podpis, hvala 🙂

Kaj je zdaj točno problem?
Mačke PRENAŠAJO zgoraj naštete bolezni, pa tudi v mačjem urino verjetno niso sami vitaminčki in minerali, a ne?

Bolezen mačje opraskanine
Tisti, ki imajo muce, vedo, da sta božanje in igranje − vsaj ko gre za mladičke − nemalokrat povezana z manjšimi praskami. Seveda vsaka sled mačjega krempeljca na vaši koži ni nevarna, vendar je prav, da veste za ta možen zaplet.
To bolezen povzroča bakterija Bartonella henslae. Najti jo je po vsem svetu, bolezen pa najpogosteje nastopi jeseni ali pozimi. V ZDA diagnosticirajo približno 22 tisoč primerov na leto. Večinoma obolijo osebe, mlajše od 21 let. Ker se bolezen prenaša z mačjo opraskanino, ugrizom ali celo lizanjem, je razumljivo, da pogosteje obolijo otroci, saj se veliko več igrajo z živalmi. Strokovnjaki ugotavljajo, da se skoraj polovica mačk vsaj enkrat v življenju okuži s to bakterijo in da so pogosteje okužene muce, mlajše od enega leta.

Znaki in simptomi: droben mehurček ali zatrdlino, ki se na mestu ugriza ali praske razvija več dni po stiku z mačko, ljudje pogosto zamenjajo za pik žuželke. Največkrat se pojavi na roki, nogi, glavi ali lasišču. Sprememba navadno ni boleča, imenujemo pa jo inokulacijska lezija.
Nekaj tednov po stiku z mačko bezgavke na območju lezije otečejo in postanejo boleče na pritisk. Običajno imajo premer od 1 do 4 cm. Koža nad bezgavkami je topla in pordela, lahko se tudi odpre in iz njih izteka gnoj.

Poleg teh znakov ima tretjina obolelih povišano telesno temperaturo (do 38 °C), so utrujeni, imajo glavobol, izgubijo tek, v žrelu čutijo bolečine in se nasploh slabo počutijo.
Eden od zapletov bolezni je tudi vnetje možganovine (encefalitis), vendar se to zgodi izredno redko, kajti bolezen v večini primerov mine brez posledic. Nekateri bolezenski zapleti se pojavijo še redkeje: vnetje jeter (hepatitis), sklepov ali pljuč, dolgotrajna povišana telesna temperatura itn.
Trajanje obolenja: od prve spremembe na koži, ki se pojavi od 3 do 10 dni po stiku z mačko, do vnetja bezgavk lahko mine od 1 do 4 tednov. Po zdravljenju bezgavke uplahnejo v dveh do štirih mesecih.

(Vir: http://www.viva.si/clanek.asp?id=3458)

Ma dobr, sej ona se te čake niti dotakne ne!

Jaz skrbim za potepuške mačke na vse možne načine, svoj cokl pa čistim že ene 10 let in se mi ni še nič zgodilo. Pa opraskal me je muc, ki je bil pozitiven na levkozo in aids pa mi ni nič.
Potem bi vsi delavci v zavetiščih in na veterinah bili bolni.

Nehite že pretiravat prosim.

Obstaja ena rastlina, eno šavje, ki mačke ful odganja, smrdi jim, ne gredo blizu. Sam problem je v tem, da ne moreš imet cvetličnega lonca v vozičku hehe…Pa tudi ne vem točno, katera rastlina to je. Na kakšnega felinologa se obrni 😉

-------------------- Fikreta ma vas rad;))

Ja res pretiravate. Jaz imam že celo življenje z mačkami opravka, pravtako s potepuškimi, pa sem bila večkrat že močno opraskana do krvi, pa sem ranjene mačke nosila po rokah,celo z golobi sem imela opravka, pa glej ga zlomka, pravtako nobene bolezni…in nobene bolezni. Matr, kako naj nekdo dobi bolezen od mačke, če se jo še dotakne ne?? Resnično, ne poznam sploh nobenega da bi kdaj dobil kakšno bolezen od mačke. Ne boste verjeli, tudi moji otroci že celo življenje živijo z mačkami oz. z živalmi nasploh.
Vidi se ta vaša ozkoglednost in omejenost. Žival je že po defaultu kužna, prenaša bolezni…medtem ko vedno človek zboli ravno zaradi drugih ljudi.
Pha, veš koliko je šele bacilov v vrtcu, pa uši…koliko jih je na kljuki od trgovine….prej bosta vidva s tvojim dragocenim dojenčkom dobila bolezen od človeka kot ene mačke, ki pride mimo hiše.
In še nekaj, sem zavohala že večkrat človeka kako smrdi, kako so nekateri neurejeni, ko grejo iz wc-ja si niti rok večina ljudi ne umiva,potem pa tipajo vse mogoče kljuke s tistimi rokami,fuj… ampak nikoli, res nikoli nisem zavohala mačke.In če misliš da ljudje ne ščijejo okoli vogalov, si se zmotila.Še serjejo, videla na lastne oči.Tega se raje boj, ne živali, sploh pa ne uboge ene same samcate mačke. Big deal. Enkrat boš še videla v življenju, da je tale mačka bila najmanjši tvoj problem.

Prosim lepo, nehite pretiravat, res se poučite malo o živalih.

Zanimivo, jaz hranim (mačke na balkonu) vse in svašta kar pride do hiše, pa mi nobeno mače ne lula ali kaka po hiši. Da o ostalih zverinah (veverice, ptice, zajci, tudi kaka lisica, če zaide) ne govorim. Pa zbolela tudi še nikoli nisem, niti nihče od mojih.

Pa kaj zaboga vam je! A ne vidite, da nima svojega mačka in tudi pod razno ne mara sosedovega. Zakaj bi pa morala sosedovega mačka prenašat? Jaz bi ga s petardami prestrašila al pa ne vem s čim. Saj nima veze al praska na daljavo al ne, ona ga pač ne mara in pika. Da ti poščije voziček je pa res višek. In ne nalagat kako ni problem čistit…pa zakaj bi sploh mogla čistit za sosedovim mačkom. Meni so najedali živce sosedovi psi. Sedaj smo kupili neko škatlo, ki oddaja neke frekvence. Opcija je tudi za preganjat mačke ampak jih imam na sumu, da bi mački prav nalahko in mirno šli mimo.
Sicer sem pa sosedovim na rob dvorišča stresla dreke od njihovega psa. Od takrat pa mal bolj pazijo, kje spuščajo psa.
Enkrat sem prebrala odgovor v Delo in dom kako pregnati belouško -kačo z domačega dvorišča. Odgovor je bil, da je kača ogrožena in zaščitena in naj jo sprejmejo, ker je del narave. Lahko je biti pameten če nimaš sam težave.

New Report

Close