Najdi forum

Problemi s sosedovo mačko – še kdo?

Cvetka, a ti razumeš kaj je žival? Ona ne pozna meja, ne ve, kje ji je dovoljeno scat. A bi ga mogli met lastniki notri? Prosim te.

Pa glede kače – kaj ti bo belouška naredila? kakšne težave pa imaš z belouško na vrtu, razen tega, da se je mogoče ustrašiš, če jo slučajno zagledaš? Škodljivec ni in tudi nevarna oz. strupena ni. Določeni kretenski ljudje jih greste pa polivat s kropom in posipat s soljo… In kaj nardite s tem?

Dej… kake budale, ne morem verjet.

Ne tud slučajno mi nebi ustrezalo, da bi mi lahko kadarkoli splezala kakšna kačica čez nogo. Pa kaj misliš, da bi pol sproti raziskovala kakšen vzorec ima in če je stupena. V bistvu se jih ne bojim ampak čist nič jih pa tudi ne rabim na svojem vrtu.
Lastniki naj poskrbijo za svoje ljubljenčke tako, da bodo nemoteči za sosede.

Lejte, eni imajo radi mačke in jih imajo.
Drugi jih ne marajo in jih nimajo, ampak morajo pa prenašat dreke in scanje od sosedovih mačk na svojem ozemlju.
Komu zdaj ni nič jasno?
Če bi jaz mačka hotela, bi si ga omislila. Tako jih ne maram in sovražim to, da mi ščijejo po pragu in serjejo po vrtu.
Ja, mački so od nekdaj proste živali.
Ampak mam pravico, da me moti, ker so te proste živali na mojem ozemlju in imam pravico, da razmislim, kako jih bom pregnala.
Na bolj ali manj prijazen način.
Tisti, ki nima težave z mačjimi iztrebki (in to ne svojih mačk!) ne ve, kako zelo zoprna je ta zadeva.
Čistit moraš nonstop za nekom, ki ga v osnovi ne maraš, potem ga pa maraš še manj in na koncu ti gre na jetra in ga že sovražiš.
Potem rečeš sosedu, da naj neha futrat potepuške mačke, ker imajo sekret pri tebi in te obsodi, da si sovražnik živali.
Ma daj, no, – vse drugo prenesem, samo te mačke pa ne.

Cvetka, zakaj potem sploh živiš v hiši z vrtom, obdano z naravo, če sovražiš naravo in te moti vsako živo bitje? Kupi si stanovanje, v 12 nadstropju sredi mesta, pa boš srečna. Tam ni nobenega živalskega bitja, ki bi uničeval tvoje prazne dneve, edino kakšen pajk bo prilezel, ampak ga boš uspešno ubila, a ne! Ampak mir boš pa imela.
Ne vem zakaj bi morala narava in vse živali izumreti, zaradi praznih ljudi, ki si gradijo hiše ob njej. Prav grozno je, človek res vse uniči in potepta. Sram naj bo nekatere, ste zares na zelo nizki stopnji zavedanja. Verjetno se niti zavedaš ne, kaj bi bilo s Svetom brez živali. Uboga ti.

Po moje to mačko res sovražiš in ona to čuti….zato ti pa tko nagaja, da ti lula vsepovsod.

enamladamamika, v osnovi si netolerantna oseba. Danes te moti mačka, jutri pes, čez 11 let pa ta tvoj luškani dojenček. Vse te motnje sem sama izkusila pri svoji mami. Njo je tudi vse motilo, najprej živali, okrog mojega 11. leta se je spravila pa tudi name. Pa tudi pri drugih ljudeh jo je kar naprej nekaj motilo. Tako da jaz sem prepričana, da je problem v značaju tega človeka, ki je netoleranten.
V osnovi to, kar si opisala, da dela sosedova mačka, ni ne vem kako huda stvar. Jaz bi rekla, da gre bolj za nerodnost oz. nevšečnost, ta maček je pravzaprav velika faca s svojo pojavo, hodi po dvorišču, pa tu pa tam kaj zaznamuje (na žalost nam to smrdi, v mačjem svetu pa so to kot najnovejše novice z interneta o tem, kje so se gibali), pa zaspi v kaki posodi od perila – a ni to ful simpatično?
Ja, pa dreke pucat za njimi je težko, pa saj se 100x oddolžijo, popestrijo nam dan, samo tako jih moraš jemati, nekoč bi morala imet enega mucka, ko so te starši pretepli, pa si se stisnila k njemu, samo on je videl tvoje solze, pa te je potolažil in zapredel, pa si lahko za nekaj uric zaspala, da nisi jokala celo noč. Ja, kar solze mi tečejo, ko si prikličem te spomine, ko me je razumel samo en majhen mucek, ki sem ga imela neskončno rada, njega (in mene) pa ni maral nihče.

Ojla,

rastlina, ki odganja mačke, ima zveneče ime: piss off – v prostem prevodu: spelji se. Zagotovo jo dobite v vrtnariji Reš – Podvin – ob glavni cesti.

Je pa res tečno, če mačke serjejo po gredicah, ker hjihovi iztrebki ful smrdijo. Na svojem vrtu jih oviram tako, da ne puščam golih površin.

So pa tudi koristne, ker kakšno miš ujamejo – no upam!

In še, če bi mačke imele pri lastniku dober prostor za iztrebljanje – suha mivka, potem ne bi tega počele naokoli. Na to pa lastniki žal pozabljajo.

lp


Najprej se nauči slovenščine.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Brawo! ;D

Brawo! ;D

Takim ljudem kot je enamladamamika bi pa samo povedala da žival čuti in če ti je nimaš rad/-a ti bo ona tudi tebi povedala … pač na svoj način da niti ona tebe nima rada …. Malo strpnosti ljudje do živih bitij pa naj bo to žival ali pa človek ….

You get what you give! (Vsak ima kar si zasluži)

Meni bodo enkrat popustili živci in bom na gredico nastavil zanko in pustil sosedovo mačko ujeto, da se dere par ur.

Mačke imajo gliste, če se podelajo v gredico (recimo s solato), komot fašeš gliste. Meni je odvratno jest zelenjavo, ko vidm po gredici vse posrano od mačkov.

Ne razumem, v čem so mački drugačni od psov. Pasje iztrebke morajo lastniki pobirat za njimi, mački pa lahko to počnejo, ker jih v to sili narava… Sorry, jaz se s tem ne strinjam.

Včasih sem imel mačke rad, zdaj pa jih že sovražim in to samo zaradi soseda, ki jih ima celo krdelo. Vse so neke bolane, garjaste in sestradane. Problem je, da moj pes skoraj vsak teden kako stisne, ker mu hodijo krast hrano iz njegove posode. Tako kot je nekdo zgoraj omenjal, da je markiranje mačji nagon, tako je “odstranjevanje” mačk pač pasji nagon in se sploh ne sekiram več, ko moram kakšno mačko pokopat. Skrajni čas je že, da se pri nas uvede nek organ, ki bo kaznoval takšne neodgovorne lastnike živali. Če imaš mačko, psa, konja, hrčka… moraš zanj tudi skrbet, ne pa da je žival potem breme okolici. Že itak popizdujem, ker imajo trije sosedje psa na prekratki verigi, pa se jim to zdi čisto normalno, saj pes mora bit na verigi, da ne pobegne. Ko sem pred leti vzel k sebi psa, ki je ostal brez gospodarja, sem prvi dan dokončal ograjo okrog parcele in niti pomislil nisem, da bi psa privezal.

obstaja en spray ki pošpricaš in mačke ne grejo blizu..jaz sm novoletno jelko ki je moj mačkon skakal non stop po jelki..en dan je bil mir,naslednji dan jo je z balončki in lučkami zrušil…he he maščevanje ker sm mu pošpricala jelko

Kdo sem, kaj sem? Sem vesoljka in ne prihajam v miru.!!!!

Imamo polno mačk v naselju, sam me nobena ne moti. Sej markirajo, pa kaj češ narest, to je narava, njen nagon. Sprej, pa polulaš se tudi lahko, ja pa kastriranje je tudi ena izmed rešitev. Sam ne jih pobijat, to se ne sme, je nehumano.Trenutno nimamo mucka, smo ga pa imeli 17 let. Je bil prijazen, kastriran, razvajenček kot en otročiček, igračka.Ja lepo se mu je godilo. Malo ga pogrešamo. Še sedaj ga včasih vidim stati pri vratih in ležati na ograji. Ja mucki se ti znajo prikradit v srce. lp

Solzilec pomaga. Veliko “ljubiteljev” živali je veliko bolj nestrpnih kot tisti, ki ne želijo živali na svojem ozemlju. Naj ima lastnik žival ograjeno, na vrvici in podobno. Vsi, ki mislite, da mora okolica prenašati vašo žival, ste egoisti. Žival ne sodi v mesto. Če pa že, pa poskrbite zanjo. Samo ne, veliko lažje se je narediti francoza in pričeti z deljenjem občutka krivde in označevanjem nekoga za nestrpneža.

Ja jaz imam pa probleme z nevzgojeno mularijo in njihovimi starši -ali obstaja kak sprej, spustim psa na njih, jim naštimam zanke?
Vsak teden je nekaj razbito, polomljeno, nov grafit na sveže prebeljeni ograji ali fasadi, ogorki od cigaret, papirčki, steklenice razbite na prafaktorje, dretje, glasna glasba…. Če imam jaz svojega psa na povodcu in pobiram dreke za njim -zakaj za vraga ne morejo imeti starši te svoje podivjane mulce na ketni ali pa naj vsaj za njimi pobirajo svinjarijo!!! Normalno vsakega moti nekaj- mene mački in psi ne motijo čisto nič- toliko škode kot jo naredi človek jo nobena žival ne premore. In še to -človek naredi to zavestno, mularija celo uživa, ko nekaj uniči!! Ampak pri nas je vedno tako- problem so mački in njihovi dreki, pa psi, vrane, kače, ježi…. Dejanski problemi- denimo vzgoja otrok- in potem vsi starši na dolgo in široko tuijo kako njihov otrok ni tak – ja sure!!!!

Anarhija na enem podrocju ne more biti opravicilo za anarhjjo na drugem podrocju 😉

Prodam sosedo z 8 mački + skos prihajajo mladi!!! Pa kaj nima narod enga mačka pa to poštimanga ali pa dva in to je to. Nekje je zdrava meja okusa.

Jaz sem imela tako sosedo (veliko mačk za katere ni nihče skrbel)- dala sem prijavo na VURS, ker so sosedje rekli, da mačke niso njihove (torej so prostoživeče)- sem se obrnila na zavetiščem v Ljubljani (Gmajnice). Krasne piunce!- Mačke smo polovili jih kastriarli/sterilizirali, žal pa smo morali enega uspavali (FIV). Za te muce sedaj jaz skrbim.

New Report

Close