Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pričetek jemanja tablet yaz

Pričetek jemanja tablet yaz

Pozdravljeni!

Navodilo vaše ginekologinje glede začetka jemanja KT je nenavadno. Običajno se svetuje, da se s KT prične na 1. dan menstruacije, kar pa tudi ni najbolj primerno, zato predlagam, da z jemanjem začnete na 3. ali 4. dan menstruacije. Začnete seveda s 1. tabletko v zavojčku. Preberite navodila za uporabo.

Matjaž

pozdravljeni imam dva uprašanja glede yaz tabletk. sm prebrala navodila ampak še zdaj nism najdla odgovora na ta sva uprašanja.
-prejšnji mesec nism dobila menstruacije in me zanima če lahko pred menstruacijo začnem jih jemati?
-ali tabletke uničijo zarodek če si mogoče noseč ampak tega neveš?

Pozdravljeni!

Načeloma lahko začnete jemati KT tudi izven prvih nekaj dni menstruacije, če niste noseči. KT sicer niso abortiv, ampak dobro se je o morebitni nosečnosti prepričati pred pričetkom uporabe KT, da se ve, kakšna je situacija.

Matjaž

Začela sem z jemanjem tabletk Yaz in jih sedaj jemljem manj kot mesec. Krvavitve sem imela od pričetka jemaja do 15. dne. Ker si ne želim že spet menstruacije me zanima, če lahko preskočim placebo tabletke in s tem prestavim menstruacijo, kljub temu da sem z jemanjem šele začela?

Lahko.

Matjaž

New Report

Close